Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 15:54 Gajo
Prosim o radu. V polovici decembra som zalozil 54l akva s rastlinkami a do Vianoc nechal bezat bez rybiciek. Na vianoce som tam dal rybky a dnes po odkalovani su ryby nejake divoke. Hlavne ballon Molly vsetky ostatne ryby neustale nahana. Co sa mohlo stat? Kde som spravil chybu. Ako to riesit? Som total zaciatocnik a vsetko sa len ucim. Dakujem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2015 20:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: fra
všechno špatně, čerstvě založené akva (tip), špatná skladba ryb (jistota)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:08 fra – norbert
ja mam skalari amazonky jeden par tri pari neonek a dva ancitruse v 54l a kali se me to jak neco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 15:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
souhlas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 15:46 R Muž romant [27987] Re: grunda
Tak aby jsme to dostali do konečný fáze, na neonky modrý ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 15:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jindras
to akva není dobré ani na neonky, jsou to plavci - potřebují úplně jiné akva, to že je neonka malá neznamená, že může být v malém akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 15:10 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Mě jde o to, aby se to vykládalo jak má a tak jak jsi to napsal to je zavádějící, tedy když se to nepodpoří tím dovysvětlením, je to motání hlav začátečníkům. Ty ryby co uvádíš, tedy včetně těch kropenáčů, co tam taky vidím, jednoznačně pryč, vo tom žádná. ;-)
Edit: Jinak vítej zpět. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 15:04 Jindras Re: romant
Jasně,že je to jiný,jen tam je Skalara-1? Čtverzubec,-1? Na 50l šílený. Tak jsem to myslel,na neonky dobrý akva,ale na tyto ryby... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2015 14:30 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Jindras napsal: Počítej naa 1cm dospelé ryby -minimálně 1l vody. Lépe 2l. Na tuhle větu a zvláště v tomto vlákně velký pozor. X-) 1cm dospělý neonky je úplně jinej kalibr než 1cm cichlidy. Myslím si, že to ani tak nebylo myšleno(ve vztahu k tazatelově akváriu), ale stejně považuji za nutné na tuto velmi často ohýbanou formulaci upozornit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 14:15 Jindras Re: Renda
Na 50l máš hrozně moc ryb. Tzn.-hrozně moc krmení. Proto ti-hnije-voda. Nedávej vůbec žádnou chemii. Nic. Všechno je jen komerce a ničemu to nepomůže. Počítej naa 1cm dospelé ryby -minimálně 1l vody. Lépe 2l. Chemie vše jen víc pokazí. Hnojivo jen koule od JBL,ke kořenům a vydrží každá minimálně půl roku. Vodu měnit obden,klidně polovinu. Bakterie jen do vnějšího filtru,jinak to smysl nemá,když budeš často měnit. A vše se časem samo pomalu srovná. Málo ryb,hodně rychle rostoucích rostlin,žádnou chemii a jiné blbosti,měnit vodu a uvidíš,jak se vše srovná a bude to paráda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2015 13:15 R Muž afc1886 [14695]
Tak šneci jsou náhodou super pomocníci akvaristy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 21:02 Nela Re: Urtman
Pokud by předělání plat do nového akvária znamenalo + jak pro nové, tak pro staré akvárium, tak mi přijde, že ta častá výměna vody by za to stála. Určitě ale ne hned. Jak jsem psala, vodu jsem napouštěla teprve včera.
Mít tolik rybek ve 20l bylo neuvážené, zvláště když 2 z toho jsou platy. Proto taky to nové akvárium. Šneky v akváriu nechci, ačkoli by se záběhem by mohli hodně pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2015 19:21 JoKa Re: Nela
Zrovna beťákem to fakt neurychlíš... Te má rád čisto (bez dusíků, které se v čerstvých akva objevují nárazově jak na tobogánu) a teplo (26. stupňů)... Ostatní to 14 dní déle vydrží, když to vydrželi do teď...
Na to urychlení doporučím okružáka, jak tu už zaznělo...
PS.: Něco mi říká, že stejně neodoláš a dáš je tam dřív. Ok, ale budeš muset denně měnit půlku vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2015 19:16 R Muž romant [27987] Re: Nela
Toho beťáka nech v tom 20 litrovým a měň klidně denně polovinu, tady můžeš měnit taky, tedy hlavně den před a po vpuštění ryb. Ty dvě platy můžeš klidně přestěhovat, ale bude bezpodmínečně platit to o těch výměnách, tedy když tam do toho novýho dáš ty platy, tak pro sichr měnit taky denně 1/3 objemu. Pomůžeš oběma akváriím zároveň, jednomu, tedy tomu menšímu, že ulevíš produkci N látek a tomu většímu, že naopak produkci těch N látek přesuneš tam, tedy v podobě těch ryb. Ovšem znovu opakuji, měnit, měnit, měnit. Nekrmit ani v jednom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 19:10 Nela Re: Urtman
Děkuji za radu. Rostlinky hned zítra ještě přikoupím. Rybičky mám teď v 20l akva, i přes výměnu cca čtvrtiny-třetiny vody každý druhý den, má beťák škaredé ploutvičky. Proto bych záběh ráda urychlila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2015 15:21 R Muž afc1886 [14695] Re: Nela
Jestli,tak nějaký šnek nebude na škodu.A otík doufám nebude sám,bylo by mu smutno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.11.2015 12:39 JoKa Re: Nela
1- Ne. Přitlačil bych. Do začátku čím více tím lépe, protrhat můžeš vždy.
2- Záleží jaké budou ryby a na spoustě dalších okolností, například právě to osázení. V normálně zarostlém a nepřerybněném akvu to stačit bude.
3- Maximálně ty platy. Otíky a beťáka určitě ne. Tak za dva týdny nejdřív, ale ob den měnit vodu... Otázka je ale proč to dělat. Pokud ty ryby mají kde bydlet, tak bych si počkal. Akvaristika je hodně o trpělivosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 12:13 Nela – Dotazy k novému akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
včera jsme začali se záběhem akvária a potřebovala bych poradit s několika věcmi.
1. Myslíte, že stačí pro začátek dané množství osázených rostlinek nebo raději přidat?
2. Bude čeření hladiny dle jedné z fotek dostatečně okysličovat vodu pro rybičky i bez přidání vzduchování k čerpadlu?
3. Mám 4 rybky: 2 platy skvrnité, samečka bojovnice a otíka. Četla jsem o možnosti urychlení záběhu akvária skrze vpuštění tzv. záběhových rybek. Můžu k tomuhle použít i některé z těch mých? A kdy nejdříve by tohle bylo vhodné?
Zítra v rámci čištění filtru ze staršího akvária vyždímám obsah filtrační hmoty do filtrační hmoty nového filtru.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 19:47 RAP
Já tvrdím, že nejlepší voda pro akvárium je ta, kterou připraví rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:17 Yukiarashi Re: Paxero
Nejsi, naše voda ze studny je na tom podobně, bohužel. Takže voda z akvárek v tomto ohledu , jak říkáš, čistší. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 09:18 Muž Paxero [71] Re: ludvik
Takze jediny uchyl jsem tu ja, kteremu z kohoutku tece 0,2 mg/l NO2. Kapky JBL. V akva 0,025. Manzelce pri odkalovani rikam, ze si macham ruce ve vode cistsi nez nam tece z kohoutku. NO3 nam z kohouku tece 25-40 mg/l. Stale v norme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 22:49 Muž ludvik [1082] Re: romant
Tak tuto větu snesu jen po pár pivech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2015 20:03 R Muž romant [27987] Re: ludvik
Tak, tak, jak jsem psal, neměřitelné, tedy z mého pohledu jsou tvoje hodnoty neměřitelné a to světe div se, i když jsi něco naměřil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2015 19:56 Muž ludvik [1082] Re: Danila
No ... nula ... Já kapkami od JBL něco naměřím i ve vodovodu. Je to sice méně než nejméně, ale naměřím. Přitom dle vodárny mám mít < 0,006 mg/l (pravda, rok starý údaj).
A čistě teoreticky to být nula nemůže. Nic není nula. Nula je jen matematický pojem. Pokud je nitrifikační cyklus platný, musí být nějaké dusitany. Stejně jako musí být nějaký čpavek.
O vlastní hodnotě teď nediskutuji.
Danila napsala: NO2 neboli dusitany jsou ve vodovodní vodě max. 0,01 mg/l a i to je dost !!!
V akváriu má být NULA!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2015 13:48 Žena Danila [4489] - Sumci
Napsala jsem, že NO2 JSOU ve vodovodní vodě 0,01mg - viz odkaz na aktuální kvalitu vody v Praze.

Normy mohou hovořit o nejvyšší akceptovatelné hodnotě - která ovšem z akvaristického hlediska není vyhovující.

www.pvk.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:40 R Muž romant [27987]
Osobně bych se držel konstatování, že hodnota dusitanů by měla být v akváriu neměřitelná a nedbal na normy a vyhlášky. To nenamaření samozřejmě provádět testem s prokazatelnou vypovídající schopností, tedy třeba kvalitním kapkovým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:35 Muž doubler [80] Re: Danila
nejsem sice odborník přes kvalitu vody, ale nedalo mi to a taky trochu jsem "zagooglil". Podle toho, co jsem našel, má Paxero pravdu - alespoň dle vyhlášky č. 252/2004, která stanoví požadavky na pitnou vodu. Ta stanoví maximální přípustnou hodnotu dusitanů 0,5 mg/l. Našel jsem odkaz i na hodnotu 0,1 mg/l (tedy o jeden řád vyšší, než uvádí Danila) - ten ale vychází z ČSN 83 0602, která již dávno neplatí. Zrušena byla i norma následující - ČSN 75 7111 (ta také uváděla hodnotu 0,1 mg/l). Tyto normy nahradila již zmíněná vyhláška, která by měla stále platit.. Ještě dodám, že v rozborech vody na Dobříši, které mám k dispozici, je také uváděna limitní hodnota dusitanů 0,5 mg/l (naměřeno méně než 0,01) a pro úplnost doplním i hodnotu dusičnanů, která by měla být do 50 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.09.2015 13:10 Žena Danila [4489] - Sumci
NO2 neboli dusitany jsou ve vodovodní vodě max. 0,01 mg/l a i to je dost !!!
V akváriu má být NULA!
Paxero: vyhledat narychlo v googlu 0,5 mg a pak to hrr hrr hodit na web??? Blábol.A ten návod typu vylej z akva vodu o objemu kyblíku??? Co takhle odkalování???? Nic??? Ježiš....

A pak se divím, že mi tu klienti vykládají naprosté zhovadilosti vyčtené z diskuzí tone rozzureny To to pak chcípe! Fakt je mi někdy líto ty moje krásný ryby prodávat.

Mimochodem, dusitany se v Braníku měří průběžně, kapkovými testy, což je při 95 nádržích pakárna. Ale hlídat se to musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 18:08 Muž Paxero [71] Re: Renda
1. Napln si kyblik vodou z kohoutku (idealne plnit sprchou, aby chlor snadno a rychle vyprchal).
2. Nech odstat, aby se teplota dostala na pokojovou teplotu
3. Vylej z akva vodu o objemu kybliku
4. Kyblik nalej do akvaria
5. Dokud neni utery a je den, jdi na bod 1

Drzim palce! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 18:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: ivo1339
Sakra, aquascapingu už se nějaký ten pátek věnuju a nemám PH metr.Hned zítra ho objednám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 17:57 Renda Re: Paxero
Omlouvám se za překlep. Utekla mi čárka. Správně jak píšeš mělo to být 3,3 mg/l a více. A bohužel předevčírem před výměnou i po výměně 1/3 vody byly naměřené hodnoty nejvyšší. Testovala jsem i vodu z kohoutku a vyšla méně než 0,3 mg/l. Takže test by mě fungovat. Dneska ráno už jsem naměřila 1,6 mg/l. Rybičky prozatím žijí všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.09.2015 22:04 Muž larix [1420] Re: ivo1339
ivo1339 napsal: Pro rostlinná akvária je nutné mít pH-metr,...
To sú mi veci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 21:59 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: Renda
Oželet peníze za test a vyhodit ho. A další nekupovat. Pro rostlinná akvária je nutné mít pH-metr, nejlépe kalibrovaný na 3 faktory + mozek, pro ostatní akvária mozek stačí. Pro uživatele vodovodu stačí se podívat na web příslušné vodárny, co nám teče z kohoutku (analýza pitné vody patří mezi povinně sdělovatelné informace), uživatelé vlastních studní musí mít platný rozbor vody určené k pitným účelům.
Jedna obecná rada pro uživatele veškerých kolorimetrických a jiných jednodušších testů: lidičky porovnávejte; změřte vodu z kohoutku, srovnejte výsledek s veřejným údajem z vodárny a až pak suďte výsledek měření ve vlastním akváriu. Žádný prodávaný kolorimetrický test (kapičky, a to už neřeším "proužky") není faktorizovaný (nemá stanovenu chybu přesnosti) a navíc není skladovaný za předepsaných podmínek po stanovenou dobu. Např. zmiňovaný test na dusitany (s dodaným redukčním činidlem i na dusičnany) má po přípravě životnost 3 měsíce při uskladnění v temnu mezi 3 - 5°C, ale ne se zárukou 3 roky ve výloze AKVARISTIKY... A je jedno, jestli je ten test od Rataje, Tetry nebo třeba Salifertu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:33 Muž Paxero [71] Re: Renda
Neni mozne, aby jsi mela zive ryby v akvariu a test ukazoval NO2=33 mg/l. To je zraneni neslucitlene se zivotem.

Nasel jsem si ten test Tetra NO2. Posledni cervena je 3,3 mg/l a vice. Takze nikoli 33 mg/l, ale 3,3 a vice. Coz je sice priserne mnoho, ale vysvetluje to, proc se alespon neco ve vode hybe.

Norma na NO2 ve vode z kohoutku je 0,50 mg/l (rychle jsem to hledal Googlem). Takze kdyz vymenis polovinu vody, nemuzes mit 33mg/l NO2. Dokonce by jsi nemela mit ani tech 3.3, protoze to by pred vymenou vody bylo nekde kolem 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:37 R Muž romant [27987] Re: Renda
Kašli na testy ať jsou jakkoliv značkový, ty tě stejně nezachrání a měň tu vodu denně, klidně polovinu nádrže, to je smysluplná cesta k záchraně, tedy alespoň části osádky, protože další problémy příjdou, pobyt ryb v tom vražedným koktejlu prostě následky zanechá. Měnit, měnit, měnit a používat Toxivec, zbytek netřeba, ono totiž ty bakterie těma přípravkama skoro nedodáváš, jenom eliminuješ ty vysoký hodnoty NO2, k čemž jsou povětšinou spíš určeny. Jinak těch chyb je tam víc, třeba dno, ale to řeš až se ti podaří dostat vodu do kondice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:27 Renda Re: Heimdall
Děkuji všem za cenné rady. Koupila jsem kapkový test od Tetry na NO2. Bohužel jeho rozsah je jen od 0,3 do 33mg/l. Naměřené hodnoty byly nejvyští tedy 33 a více. Prosím můžete mi doporučit jakou značku testů používáte? Test na NO3 jsem vůbec nesehnala.
Vyměnila jsem 1/3 vody. Přidala nitrifikační bakterie a vodu ošetřila přípravkem Sera Toxivec. Je shodný přípravek Sera BioNitrivec a Tetra NitrateMinus? Také jsem přidala jednu Egirii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 17:04 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Renda
Ty testy zahoď při takové vodě by jsi neměla v akváriu nic živého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:48 R Muž Silent [5949] Re: Renda
Za těchto podmínek bych kromě rad kolegů ohledně výměn vody, redukce osazenstva a přidání rychle rostoucích rostlin sáhl holt po chemii a to konkrétně sera Toxivec a sera bioNitrivec. Výrazně uleví nádrži a podpoří nitrifikační bakterie. Ohledně proužkových testů "vše v jednom" tak ty používej jen jako velmi orientační v dlouhodobě zajeté nádrži jen když se ti něco nezdá (podivné chování ryb). Při zajíždění je lepší vždy mít alespoň základní sadu kapkových testů (pH,KH,NO2 případně NO3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:38 Muž Paxero [71] Re: harryha
Neplytvej penezma za bakterie. Pri NO2=10 tam jeste neco zije? Pokud ano, pak je asi test velmi nepresny. Drz se rady od NHKG.

NO3 z akvaria zadne bakterie nedostanou (za beznych podminek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:05 Muž harryha [100] Re: Renda
Doporučuji použít bakterie. např. firma bactoma nebo od jiné firmy .. rychle podpaří rozkladné procesy a sníží i NO2 a NO3, každopádně i dodat rychle rostoucí rostliny egeria atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Renda
Pomůže ubrat ryby a měnit co nejvíce vodu. Rostliny to nezachrání. Hlavně si zjisti u vodáren ty parametry vody, pokud má hodně dusíkatých látek, ani ta výměna vody to nezachrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:06 Renda Re: NHKG
Děkuji, jdu sehnat test a poté napíšu nové parametry. Ano jedná se o akvárium v prezentaci. Pomůže přikoupit nějakou rychle rostoucí rostlinku nebo raději nic nepřidávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Renda
Vodu měnit 30% každý den, omezit krmení na třetinu. Zkus sehnat kapkové testy, stačí pučit na 1 měření. Ty papírové testy jsou hodně nepřesné. Založ si prezentaci, vše co nejpodrobněji popiš, hlavně počet ryb, filtraci a běznou údržbu. U vodáren zjisti parametry vody, co liješ do akvária. Pak půjde najít dlouhodobější řešení.

Edit: Pokud se jedná o akvárium v prezentaci, tak máš moc ryb a některé moc velké druhy, nevhodné do 50 litrů. Přečti si o nich tady na rybičkách v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:44 Renda
Zdravím,
mám necelý měsíc založené akvárium. Nyní řeším problém s vodou. Parametry vody po měření Tetra Testem 6in1 jsou následující: pH - 6,4; KH - 7,2; GH - 8; NO2 - 10; NO3 - 250. Prosím o radu jak hodnoty NO2 a NO3 snížit. Předevčírem jsem prováděla odkalení a výměnu 1/3 vody. Použila jsem přípravek NitrateMinus od Tetry. Dneska žádná změna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 13:55 mysga
Tak sefstvo mi povolilo pomoc odborníka. Tak sa to uz riesi. Jedna sa vraj presne o ten zakal plus pozražany vapenec. nalial tam,co uznal za vhodne /bio nitrivec,nejaky starter filtra a vraj sa o to postara. :) plus ze mame male filtre a tak dale. no snad to bude rychlo Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2015 12:12 Žena Leja [70] Re: mysga
A nejde o mléčný zákal způsobený přemnožením nálevníků, což je typickým problémem čerstvě založených akvárií? Jestli ano, vyčistí se to za pár dnů samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 15:36 R Muž romant [27987] Re: mysga
Šikla by se fotka těch špinavejch akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 13:26 mysga
Ahojte, potrebujem pomoc. začala som pracovať v choprodukte. Založili sa akváriá a po 4 dňoch tam napratali ryby... Ako zamestnanec moc toho nenarobím s týmto systémom. Problém je, že máme vela vápnika alebo čoho vo vode a všetko je biele. Teda - steny akvária. Ako sa to dá odstrániť? Keď mám službu, tak to pomaly postupne oškrabkávam žiletkou. ale ta voda jednoducho zbelie potom celá, tie ryby to žerú, nedajú si povedať... Asi iná cesta nie je, či? ďakujem za radu, ja fakt o rybách neviem nič. :) miška. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 13:10 Lukot
po9 dnoch od zalozenia no2 no3 skoro ziadne GH okolo 17 KH 10 ph medzi 7,6-8 , uz su aj zabehove rybky podla mna vsetko fici ako ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 12:56 Muž harryha [100] Re: romant
Pokud je problém s N tedy dusíkem v různých formách mohu doporučit tohle osobně vyzkoušené www.baktoma.cz/… NO3 kleslo o 50mg/l během týdne a NO2 cca o 20mg/l.. nebo jakékoliv jiné baktérie určené do akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1401