Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 23:05 Žena Ninna [2] Re: Anthrax
Teraz nebudem mat najbližší týždeň možnosť kúpiť rastlinky tak hádam postačí to svetlo :) a skúsim to asi teda nechať hádam sa to upraví samé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 23:00 R Muž Anthrax [4787] Re: Ninna
Každopádně bych přidal na rostlinách když máš ten substrát s živinami. A zkusil ještě kousek na tom světle ubrat. Když je ta možnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:58 Žena Ninna [2] Re: Anthrax
Ano je teraz nastavené možno na polovicu, skúsim teda ubrať o jeden stupeň ešte? Tu pauzu mam v podstate estetickú, aby svietilo keď sme doma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:55 R Muž Anthrax [4787] Re: Ninna
Aha, tak to nezní špatně. Ikdyz na tu pauzu bych se vyprdl.
Na tak malé akva máš dost silné osvětlení. Máš možnost ho nějak ztlumit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:53 Žena Ninna [2] Re: Anthrax
Ráno 8-10 a večer 16-21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:52 R Muž Anthrax [4787] Re: Ninna
Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:50 Žena Ninna [2] – Zelená voda
Dobrý deň. Mám problém s akvarkom, teda neviem či je to vlastne problém. Založené bolo v sobotu a už druhý deň je v ňom zelená voda. Je to iba jemná zelená farba ale neviem čo s tým a či je to v poriadku. Keď sa ale zapne svetlo zelenú nie je vidno. Ak by ste chceli cca podrobnosti akva je uložené v mojich nadrziach. Ďakujem za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2019 17:48 Muž Smetany [1226] Re: Wanderer
Egrii nemám ale růžkatce mám spoustu taky se klidně podělím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2019 17:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pitrs
Nevím odkud jsi, ale budu co nevidět dělat prostřih, včetně egerie, tak se můžeš stavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2019 16:29 Muž Smetany [1226] Re: Pitrs
A vyhodíš další pokud budeš dál přidávat kytky postupně. Zkus se koukat nebo poptat jestli někdo nerozdává krytky v tvém okolí. Tyhle rychle rostoucí se rozdávají docela často. Dál můžeš přidat plovoucí taky je pořád někdo nabízí.
Edit: Navíc pokud kytky kupuješ většina je emerzně pěstována a můžou měnit listy nemusí to nutně znamenat že odešli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2019 16:26 Muž Tommo [828] Re: Pitrs
Denně je tady nějaký inzerát, že někdo daruje kytky z prostřihu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 16:20 Muž Pitrs [6] Re: romant
Ty Moly dám pryč. Z nových kytek mi zbyly jen dlouhé pahýly A litr za kytky je v .... koši :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 16:18 Muž Pitrs [6] Re: MikiG
To vím,chci je koupit postupně,nemůžu si dovolit narvat hned najednou kytky za čtyrku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2019 16:19 R Muž romant [27987] Re: Pitrs
Toto se píše o jejich potravních nárocích ve zdejším atlase:
Všežravec v absolutním smyslu slova. Jestliže je nějaká ryba schopná užrat se k smrti, pak právě všechny variety Mollyn. Základem stravy by měla být pestrost. Konzumují zelené krmivo (salát, špenát, mrkev, hrášek atp.), vločkové, granule, živé i mražené krmení, řasy, korýše. Zelená složka by v potravě neměla chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2019 16:06 MikiG Re: Pitrs
Té zeleně tam máš pořád žalostně málo, Jirka ti poradil alespoň 20x tolik egerie a to tam nemáš. Když nebudeš jednat, tak se problémů asi nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 15:47 Muž Pitrs [6]
#Ahojte ,tak jsem udělal změnu. V sobotu Jsem předělal akvárium a nakoupil kytky,zářivku tak že cca 15set. Dal jsem fotky, aby jste viděli,co my ryby udělali za tři dny. A Moly to škubou a škubou,přesně jak před tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 11:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pitrs
"A sme doma, stará mama!" (koukám na tvoji fotku v prezentaci)
1) Daruj polovinu ryb. Už ať jsou pryč.
2) Té egerie asi 20x tolik, než co jsi dal napoprvé. Nesázej ji do substrátu, prostě ji hoď do vody. Tolik, aby vyplnila třetinu nádrže. A bude dobře.

Přečti si: scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2019 19:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Myslím že tvá osádka hnojení obstará..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 19:04 Muž Pitrs [6] Re: Anthrax
zvláštní je,že ty kytky byly jakoby uštíplé v prostředku. Zkusím sehnat silnějsí světlo a nové kytky,podle rady. Pokud ani tohle nepřežijou, tak budu zkoušet dál.
Pak ještě jedině zkoušet nějaká hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 18:58 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Sparenej salát nebo špenát je v pořádku. Ale nechávat ho tam několik dní, to bych nedělal.
Já měl v nádrži (72 l) vysoké 30 cm zářivku co měla 15 W a bylo to tak tak. Ale neodvážím si tvrdit že problém u tebe musí být v osvětlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:49 Muž Pitrs [6] Re: Anthrax
Vysoká je 50cm. Klidně povídej, nechám si poradit i se světlem,pokud není dostačující. Ve zveráči ti nacpou vše jen aby vydělali.
A spařenej salát mi poradil kamarád, dělal to když se mu ryby pouštěly do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:33 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Tak sparenej salát (další věc je nechávat ho tam několik dní) nebo hnijící kytky to je jasný ale že by tyhle ryby likvidovaly nějak výrazně kytky... Že si občas živorodky uždibnou to jo..
Doporučil bych tuhle, ta je odolná:
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea
Ale nevím jak to světlo. 18 W v zářivkách mi přijde fakt málo. Jak je ta nádrž vysoká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 17:38 Muž Pitrs [6]
Tak jsem se podíval do Atlasu a měl jsem Douška hustolistá...Jedna z těch dlouhých,ale tu mi ožraly ryby. Vždycky jsem vytahoval části chycený ve filtru a pak to uhnilo. Zbytek vám neřeknu,abych nekecal. kytky jsem viděl že mi ožírají Mola Gold,Silver a Mečovky. Vždycky když jsem jim tam hodil spařenej salát, tak byl za pár dní pryč.
Můžu se tedy zeptat ,co by jste doporučili za úplně obyč. Kytky, aby mi to nežraly? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 17:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Planorbella
Viděl bych i možný problém, že neví, jak se ty kytky jmenují. Zažil jsem člověka, který ode mě vzal tři druhy divokých živorodek a dva mu hynuly. Pak vyplynulo, že neví, jak se ty ryby jmenují (bodejď by nehynuly, když mají každé svá specifika). Bez toho, aby věděl, co má, to prostě nešlo (třetí druh chtěl jen tvrdou vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:59 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
No jo kdyby jich tam najednou mrsknul hromadu (stonkovky-egerie, růžkatec) tak by s nima podle mě problém nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:55 R Muž Anthrax [4787] Re: Planorbella
No teď jich tam dost nemá, to se schodneme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:55 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Zřejmě ne dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:53 R Muž Anthrax [4787] Re: Planorbella
Tak píše že kytky tam byly ale odešly. Takže problém asi byl jinde. Třeba to byly nevhodné rostliny, třeba slabé světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:53 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Možná kytky hynou na to že jich je málo a obalí je řasy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:51 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Já teda teď taky přesouval použité dno do nového akva a nijak jsem ho nepral. Ale nevím na co ti ty ryby odcházely...
Zajímavé je, že ti nejdou kytky... Na to bych se zaměřil prvně. Máš 18 w na 180 litrů, to už je fakt celkem málo... Nacpal bych tam úplně nenáročné kytky.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Edit: Co jsi tam měl za ryby a kytky, že ti je sežraly? Protože tam žádné velké žrouty rostlin nemáš. Samozřejmě ancistrus hobluje echinače ale že by žral kytky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2019 16:38 Muž Pitrs [6]
rybicky.net/nadrze/30118-pitrs
Snad to takhle stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:21 Muž Pitrs [6]
Pod pojmem prezentace,si představuji fotky, ale nevím jak je sem vložit.
Jinak Akvárium má 180l. Venkovní filtr Aquel FZN3, kamínky mix. kupované, topítko. Rostliny nevím jak se jmenují,ale pomalu stejně odchází kromě jedné ta se rozrůstá. Rybičky: Neonky,Mečovky,Paví oka,Tetra Krvavá,Mola zlatá, Panceřníček, Ancistrus.....a šneci,ty jsem si přitáhnul s rostlinami rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pitrs
Do určité míry jsem ti odpověděl tady dennikn.sk/… Akorát se omlouvám, měl jsem v hlavě, že jsi holka :).

Kompletní čistku substrátu bych ve svých akváriích nedělal. 15 let jsem neměl závažnější nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 15:53 Maq Re: Pitrs
A já si zase pamatuju, že všechny tyhle problémy bývaly i tenkrát, akorát jsme měli míň možností, jak se s nimi vyrovnat.
V Olomouci tekla tvrdá voda, a bylo to sakra poznat. Mj. na růstu rostlin. Koupit nemocné ryby nebyl problém. Problém byl čím je léčit... A tak dále.
Řekl bych, že jsi měl tenkrát kliku, a teď ji holt nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 15:46 Muž Pitrs [6]
Neberu to ani tak, že si něco přečtu a hned bych se podle toho musel zařídit. Spíš jde o to, že tenkrát...třeba co se týče rybiček.... jsem se nemusel při koupi bát,že si něco zatáhnu do Akvária (a můžu vám odpřísáhnout, že jsem ryby nemocné nikdy neměl) a teď řeším jednu nemoc za druhou,rozpad ploutví ,plíseň, pak mi rybička černá...to ani nevím jak se jmenuje ne
Rostlinky rostly jak šílený a dneska mi to všechno chcípá ...tak jak je to možné smich
Od mala miluji Ancistrusy ,můj největší mazel co se mi povedlo odchovat měl 25cm a měl krásné růžky. Měl jsem ho od malinka a krásně narostl,teď jsem si kupoval Ancíka a ten prďola se nehne ve velikosti ani o milimetr za skoro půl roku. No prostě Sranda :-)

Ale otázku přeci jen mám. Chci Akvárium předělat. Udělali by jste kompletní čistku písku, kamenů, filtru atd. ,nebo jen přemístit jak to chci a víc s tím nic nedělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2019 18:30 Muž vlka [3455] Re: Pitrs
Stojí za přečtení. Např. úplně dole Mýtus č. 5. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2019 16:14 MikiG Re: Pitrs
Jestli ti to před dvaceti lety fungovalo, bude ti to fungovat i dnes se stejným přístupem jako tenkrát. Pokud jsi přesvědčený, že určitou věc k akvaristice nepotřebuješ, tak ji nekupuj(nepoužívejte). Je spousta akvaristů, kteří si desítky let jedou to svoje a pořád mají výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2019 15:54 Muž Pitrs [6]
Zdravím vás ano Jak to tady pročítám, když jsem měl rybičky před dvaceti lety, bylo to jen koupit akvárium plus příslušenství, kameny z potoka a rybičky. Všechno žilo, všechno fungovalo a nebyl problém. Dneska jsou to samé testy, tvrdá voda, měkká voda, nemoc sem nemoc tam......to už není normální sad
Bohužel jsem se do toho po dlouhé době pustil taky a nestačím se divit co je dneska potřeba, pak si člověk koupí rybičky a zjistí že mají snad všechny nemoci co jsou popsané na netu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 22:47 Angus68 Re: Miruš
Je docela vhodné a i pro budoucí akvárium splašit např. kořeny borovic z rašeliniště.
Jsou občas v nabídkách některých e-shopů, ale raději bych si pro něj zajel sám ;-)
A co víc... jsou krásný, drží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2019 21:43 Maq Re: vlka
Prosím Tě, nech toho. To by Lenina prostě napustili solankou a měli by ho na věčné časy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 19:40 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Některé soli určitě, ale NaCl rozhodně ne a to ani v koncentracích ve kterých stojí lžíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 19:32 Muž vlka [3455] Re: Maq
Sůl je doopravdy schopná zlikvidovat všechny jednobuněčné organismy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.03.2019 19:27 Maq Re: vlka
vlka napsal: ...protože sůl je schopná zlikvidovat všechny jednobuněčné organismy...
Ano. Všichni víme, že v moři přece nežijí žádné sinice, natož bakterie. A osolená polívka nezasmrádne ani za sto let. :-P
=
Ke kořenu: Kořen by hnít neměl. Není pravda, že to neškodí, a není pravda, že každý kořen musí trošku hnít. Kořeny skutečně vykopané z hlubin rašelinišť nikdy nehnijí a nanejvýš se zpočátku trošku obalí plísní (což ale nutně neznamená, že ty houby žijí z toho, co tam přišlo s tím kořenem).
Pokud kořen opravdu hnije, vzniká sulfan, organosulfidy a řada dalších organických toxinů. Tak jako si protivíme hady, tak si protivíme tyhle smrady a břečky, a jsou to reflexy náramně užitečné, nevznikly bezdůvodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2019 18:18 Muž jarovo [1695] Re: Miruš
Neviem aké máš parametre vody, ale kľudne by som menil 1/4 vody denne. Napustiť do kanistrov, alebo kýblov - nechať deň odstáť a vymeniť. Pozor na teplotu. Verím že to krevetky zvládnu, keď ich tam už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 18:08 Žena Miruš [15] Re: jarovo
Super, levatky tam mám a pár krevetek, které nekrmím a oni oziraji ten kořen. Vodu měním 1x týdně třetinu a denně sbírám z hladiny, někdy i vícekrát.. Zkusím měnit častěji.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2019 17:51 Muž jarovo [1695] Re: Miruš
Ahoj, všetko má svoj cas a preto sa AQ najprv zabieha. Každé drevo je viac-menej živý organizmus, ktorý keď sa vráti do vody reaguje. Ako píšeš máš AQ dva týždne, čo je ešte veľmi málo na to aby sa niečo nepo.....
Čo by som urobil ja?
V prvom rade veľmi často menil časť vody - všetko čo hnije a vyplavuje sa musí preč. U mňa to trvalo mesiac než sa to začalo meniť k lepšiemu.
Nasadil by som armádu levatiek - spásajú aj z hladiny.
Dôležité je nepridávať žiadny organický odpad - teda žiadne ryby a žiadne kŕmenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 17:27 R Muž ctibum [6926] Re: vlka
Tak po vložení do akvárka se vyvařuje blbě :) Už můžu jen potřetí opakovat, co jsem napsal, tak toho nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 17:24 Muž vlka [3455] Re: ctibum
Sorry o hnití psal Anthrax. A psal jsem přece původně, že kořen vyvařím vždy před vložením do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2019 17:09 MikiG Re: vlka
Před 40 lety fungovalo všechno trochu jinak :) ale to samozřejmě neznamená, že se dělali věci špatně. Tropické kořeny jako Red moor Wood se tu ani moc nevyskytovaly. Pro mě nejspolehlivější způsob je pomalá cesta, dát kořen samostatně do nějaké nádrže s trochou rostlin(třeba růžkatec) a k tomu nejlépe levatky,plus častější výměna vody. Takto nechat dokud jsou pozorovatelné nežádoucí efekty. Může to trvat sice déle(3kg kořen jsem takto máčel více než dva měsíce), ale potom jsem nikdy neměl větší problém, snad jen barvení vody do hnědá může trvat ještě nějakou dobu poté, což mi osobně ale nevadí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 17:07 Silviebaris Re: Miruš
Ja mám ten z toho odkazu niže....kupovaný.. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=401