Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 21:12 Maq Re: Stuco
Pokud Vás to uklidní, brzy zřejmě uhyne a přestane s tím...
Tohle akvárium nevypadá, že by v něm něco mohlo žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:11 Stuco Re: romant
Hmmm viem su veľmy velky ale 250 ešte nieje dostavana a je mi ich ľuto dať preč :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2016 20:54 R Muž romant [27987] Re: Stuco
Nepřestane, nepatří tam, stejně jako ty čichavci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 20:50 Stuco – Ancitrus Sp
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte kompetne som prestaval akvarium a prisavnik mi ho neskutočne rozbija, teda dno no . Použil som piesok do filtracie 1mm a on v tom stašne hrabe. Predtým mal taky umelý tunel. Ak mu vyrobim jaskyňu myslíte že prestane ???? Ďakujem za radu . Foto predtym a potom čo sa nasťahoval
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 13:34 Maq Re: Horác
Horác napsal: Ano, za jistých vhodných podmínek to jde i bez filtru (nemalá část mineralizačních procesů probíhá například ve dně). Co se "primitivních molitanových bublifuků" týče, ty já osobně považuju za možná vůbec nejlepší filtry :o) ...
Ano, i já z různých zdrojů pobírám informace, porovnávám je se svými zkušenostmi, a mám dojem, že nás výrobci masírují do zbytečně vysokých výkonů, a slibují nám že jedině jejich filtry zvládnou všechno možné... Různá geniální filtrační média, atd.
Vy sám potvrzujete, že mineralizace (a ostatně i nitrifikace a určitě i další procesy) probíhá i mimo filtr. Proto, když se vrátím k akváriu uživatele zdedo, spekulovat o "nedostatku makroživin" protože "filtr nezvládá" vidím jako zavádějící. Svádí to k dodání živin hnojením, a vsadil bych se, že zrovna hnojení (makroprvky) tomu akváriu nepomůže.
V tom akváriu mineralizační a nitrifikační procesy asi nefungují jak by měly. Na vině bude zřejmě komplex faktorů, a filtr je nanejvýš jedním z nich. A i potom zůstane otázka, zdali víc pomůže Vámi velebený bublifuk, anebo naopak výkonný filtr, který rozhýbá hladinu a pomůže dostat kyslík do celého akvária.
Já jsem velmi zvědavý na tu vstupní vodu. Je ze studny, může v ní být cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 12:47 Muž Horác [3942] Re: laKatos
Rychlost jsem neměřil, ale je samozřejmě malá ... A právě malá rychlost proudění je jejich největší plus ... Právě díky ní mají ze všech filtrů nejblíž k HMF. Dřív, když jiné filtry ani nebyly, neřešili akvaristé takové problémy, jaké řeší s dnešními supervýkonnými filtry.
Filtr, kterým prosviští objem akvárka i několikrát za hodinu, neposkytuje bakteriím zrovna nejvhodnější podmínky (jedno jestli jde o levný vnitřní honič vody s nepatrným množstvím filtrační hmoty nebo drahý externí filtr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 12:23 laKatos Re: Horác
z jakeho duvodu je povazujes za TOP...
nezkousel jsi nekdy jakou rychlosti jimi proudi voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 12:17 Muž Jarry [1437] Re: zdedo
Jako filtr bych doporucil zde obecne doporucovanou (a sam to v malem akvariu taky mam) cerpaci hlavu Atman AT-20x (200, 201...) s prislusnou kostkou biomolitanu (pravdepodobne tou nejmensi co delaji), vyjde to sakumprask kolem 300Kc a je to opravdu funkcni a temer bezudrzbovej filtr. www.zbozi.cz/… - takhle to vypada jako komplet. S testy je to slozitejsi, resp. zrovna mereni NO3 atd. vyzaduje pomerne drahe testy (kolem 400Kc za kazdy), mozna by bylo jednodussi alespon pro zacatek poslat nekam vodu na rozbor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 11:45 Muž Horác [3942] Re: Maq
Maq napsal: Viděl jsem v životě příliš mnoho fungujících akvárií bez filtru, ev. s primitivním molitanovým bublifukem, než abych byl přesvědčen o tom, že mineralizace je především funkcí filtru a že bez něj to nejde.Ano, za jistých vhodných podmínek to jde i bez filtru (nemalá část mineralizačních procesů probíhá například ve dně). Co se "primitivních molitanových bublifuků" týče, ty já osobně považuju za možná vůbec nejlepší filtry :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 11:19 zdedo Re: zdedo
Zdravím, do prezentace jsem přidala pár fotek. Listy ztrácí barvu, rozpadají se.
Opravdu mě to nebaví, takových peněz už jsem do toho dala a pořád nic.
Můžete mi poradit nějaký filtr, který by nádrži vyhovoval?
A ty testy? Dělají opravdu kdekoliv nebo jen někde?
A testy akvarijní vody, nějak, které obsáhnou víc prvků existuji? Většinou najdu jen jeden prvek..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 21:54 Maq Re: Horác
Viděl jsem v životě příliš mnoho fungujících akvárií bez filtru, ev. s primitivním molitanovým bublifukem, než abych byl přesvědčen o tom, že mineralizace je především funkcí filtru a že bez něj to nejde.
Čímž netvrdím, že v daném případě není problémem nefunkční filtr. Může být, opravdu nevím. Jsem velmi zvědavý na další vývoj toho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.10.2016 18:57 Muž Horác [3942] Re: Maq
Maq napsal: Přeměnou amoniaku na dusičnany se množství dusíku ve vodě nemění. Ale to tu přece nikdo netvrdil (???) ... Napsal jsi, že si neumíš představit, jak souvisí "nevhodný filtr s nedostatkem makroživin". Podle mě je Jarryho úvaha naprosto správná - dusičnany nevznikají jen z amoniaku přímo vyloučeného rybami, ale také z organické hmoty (dráha organický dusík -> amoniak -> dusičnany). Funkční filtr tedy musí zvládat nejen nitrifikaci, ale i mineralizaci (org. dusík -> amoniak). A nevhodný filtr ji co? Nevhodný filtr ji nezvládá ...

Maq napsal: Filtr rovněž sotva něco udělá s obsahem fosforečnanů ...Opravdu? Opět ... a co mineralizace organické hmoty? Jmenovitě (například) degradace organofosfátové kostry DNA? To je přece dost významný zdroj fosforu pro akvárium ...

Maq napsal: ... ostatně je to spíš jejich nadbytek, který řasám svědčí.Ano, nadbytek fosforečnanů není pro akvaristu žádné terno. (Btw, to platí pro jakoukoliv živinu :o) ... To, že nadbytek fosforečnanů podporuje řasy, neznamená, že to není důležitá makroživina (pro jejíž dostatek je nezbytná správně fungující mineralizace ve filtru) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2016 12:39 R Muž afc1886 [14700] Re: Palo11
Jak jsem řekl,já bych je nekrmil,oni si tam sami něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 09:45 Palo11 Re: afc1886
Fotka k příspěvku No akva vypada momentalne takto :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 09:27 R Muž afc1886 [14700] Re: Palo11
V nově založené nádrži si šneci sami něco najdou na zub.Určitě ti ne všechny rostlinky hned pěkně rostou.Ale prezentace,nebo fotka akvária by se hodila. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2016 08:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Palo11
-normální to je,ale špatné pro akva
-musíš odstranovat krmivo co nesní piskořky a okružáci do cca 3-4 hod,nebo dávej menší dávku,
-rozhodně ho tam nenechávej,odsát hadičkou,nebo odkalovačem pokud máš
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 08:11 Palo11
Zdravím, tak již 6 den zabíhám své 25l akva a dnes jsem si všim, že na dně se na zbytcích sušeného krmiva tvoří něco bílého chlupatého. Jakoby plíseň, nebo něco takového. Je to normální? Trošku krmiva tam vždy sypnu ob den, ať mají piskořky a okružáci co žrát :-) Vodu jsem první cca 3dny od založení neměnil, teď měním každý den 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 13:25 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Mate oba samozrejme pravdu, vychazel jsem z konkretni nardze, kde podle toho, co je uvedeno v prezentaci, neni na prvni pohled nic spatne, dokonce i vyber rostlin by mel byt ok. Tak zbyva filtr (me samotnemu jeho vymena za jiny problem s rustem rostlin pomohla vyresit) a parametry vody. Bez znalosti mnozstvi alespon zakladnich latek ve vode je to ciste akademicka debata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 11:44 Maq Re: Jarry
Přeměnou amoniaku na dusičnany se množství dusíku ve vodě nemění. (Mění se jen jeho chemická vazba, která je méně jedovatá pro živočichy.) Filtr rovněž sotva něco udělá s obsahem fosforečnanů; ostatně je to spíš jejich nadbytek, který řasám svědčí.
A vůbec, jak už poukázal hrochy, s řasami je to mnohem složitější. Mj. proto, že pod pojmem "řasy" označujeme řadu velmi odlišných organismů s velmi odlišným metabolismem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 11:16 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Jarry
Nemyslím si, že existenci řas jde odůvodnit prostým konstatováním o nedostatku živin v nádrži. Co když je živin naopak moc? A co otázka osvětlení, producentů odpadních látek a v neposlední řadě množství květeny? viz www.horacovoakvarium.cz/… nebo rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu či rybicky.net/clanky/480-rasy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2016 10:55 Muž Jarry [1437] Re: Maq
No řasy se obvykle objevují v důsledku nedostatku živin (nejdůležitějsí jsou asi dusičnany a fosforečnany). A pokud v akváriu není funkční filtr s dostatečnou filtrační hmotou, nemusí docházet k přeměně odpadních látek na dusičnany. Sám mám v malém akváriu s tímto honítkem vody zkušenosti a také nic nerostlo - byl tam i jiný faktor, ale to může být i tady v té studniční vodě neznámých parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 20:32 R Muž romant [27987] Re: Jani
Chtělo by to prezentaci předmětnýho akvária aby bylo tzv. z čeho vařit. No a základní otázka teď je, jak je to akvo starý, jak dlouho a jakým způsobem probíhalo zabíhání akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 20:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zdedo
Zatím nemá smysl vysvětlovat souvislosti, tak jen to hlavní - bakterie nepracují, jak mají, takže se to odrazí na kvalitě prostředí. Prostě si nech otestovat vodu, studnu i akvárko, a pak se uvidí. Pokud neznáme hodnoty vody, těžko je možné stav tvého AQ posoudit. Hlavně si pořiď kvalitní filtr, může toho hodně vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 20:02 Jani – Malawi cichlidi
Mam dva dny v akv. Tlamouni 3-4cm velke a porad plavou nahoru a dolů vubec se nerozplavou po celym akv. Mam jich 10. Ph atd..ok. diky za odpoved hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 19:31 Maq Re: Jarry
Jarry napsal: podle me bude spis problem v nedostatku makrozivin (coz muze byt dusledek nevhodneho filtru)
To si neumím představit. Jak to myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 15:47 Muž Jarry [1437] Re: zdedo
Urcite by to chtelo znat slozeni ty studnicni vody. Jinak Rataj bioflor jestli jsem dobre koukal obsahuje pouze mikroziviny, podle me bude spis problem v nedostatku makrozivin (coz muze byt dusledek nevhodneho filtru), chtelo by to znat alespon hodnotu NO3 v akvariu - ale chce to kvalitni test, nejlepsi reference jsou na JBL, bohuzel neni zrovna levny. A nebo jak pise Jája, nechat otestovat obe vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 11:56 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zdedo
V první řadě být tebou, vyměním filtr za kvalitní. Ten, co máš (dej ho na boční stěnu, aby proud šel po délce), má málo, lépe řečeno téměř nemá filtrační hmotu. To by mohl být zádrhel - v podstatě jen honí vodu, ale nefiltruje, a o biologické filtraci se nedá mluvit už vůbec. Ten bordel na filtru je důsledek toho, že filtr nestíhá, rostliny se rozkládají... Co se týká osvětlení, to jsi zvolila dobře, ale měla jsi vzít delší - 60 cm, 18 W a k tomu pořídit stmívač, abys případně zregulovala intenzitu. Když se podíváš zdola na osvětlovací těleso, tak je vidět, že nesvítí od krajů, takže, když k připočteš na každé straně 5 cm a dalších minimálně 5 cm, tak ti vyjde, že z každé strany je délka, kde se nesvítí minimálně 10 cm, což je podle mě, i když je tam úhel vyzařování světla 120° nedostatečné osvětlení, zvlášť u tak nízkého AQ. Podle mě boky akvária nejsou dobře osvětlené (nahoře určitě ne, u dna to bude trošku lepší. Pak, jak už bylo řečeno, si nech v akvaristice změřit vodu (vstupní i tu v AQ), od toho by se dalo odrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 00:04 Maq Re: zdedo
Máte tam studniční vodu, to je vééélmi neurčitý pojem. Bez znalosti kvality vody se hnojení rozhodně nedá doporučit.
Vysaďte hnojení, krmte velmi opatrně, vyměňujte vodu, a dejte rostlinkám trochu času.
A asi se nevyhnete analýze Vaší vody. V některých prodejnách akvaristiky to dělají zadarmo. Aspoň přibližnou představu byste měla mít.
Dalším problémem může být osvětlení, ale z fotografií je velmi ošidné cokoli odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 22:57 zdedo – Problém v akváriu
Ahoj,
mám problém s akvárkem, není úplně čerstvě založené, ale žádná stará nádrž to taky není.
Cca před týdnem jsem zasadila nové rosliny a bohužel jsem jim opět nedaří.
Spiralis očividně umřela úplně, je hnědá, divná, prostě chcíplá.
Anubias nana taky hnědne, ale zatím se drží
Echindorus co tam mám vypadá celkem zdravě, ale trochu nepřirozeně se mu kroutí listy.
A řasokoule začala taky hnědnou.
Jediné čemu se celkem daří je šipatka šidlatá.

Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, čím by to mohlo být způsobeno, že ty rostliny nejdou? Ještě jsem se chtěla zeptat, ta řasa na skle a bordel u filtru je normální?

Jak nádrž vypadala při založení, po novém osázení a teď je vidět v galerii. Stejně tak jsem dala fotky všeho co mě trápí do alba "Problém"

Pokud by někdo věděl co s tím, budu ráda za každou radu.

.. omlouvám se za nekvalitní fotky, ale mám k dispozici jen mobil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 15:16 fossil – Nový akvarijní set 25L
LED světlo nejde otočit kolmo k vodě vždy jen spošika. Je to problém? Nebo to tak musí být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 10:30 Maq Re: Belisana
Ten právě řadím mezi ty náročnější, méně vhodné do nově založeného akvária. Někomu se daří, ale často stagnuje a hyne.
Sagittaria subulata je hodně variabilní, někdy se zblázní a opravdu vytváří dlouhé listy. Někdy. Ale je nenáročná a skoro vždycky se uchytí.
Zakládání akvária není jednoduchý proces, a je důležité, aby toho od počátku rostlo co nejvíc. Proto se vždycky držím těch nejméně náročných rostlin. Až se akvárium zaběhne, můžu (a zpravidla musím) dokoupit další druhy, tentokrát třeba i náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2016 09:48 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Maq
subulata je moc vysoká, vyroste klidně i 50 cm, tu bych dopředu nedávala. Bez Cočka mi pěkně roste třeba rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 17:02 Maq Re: Palo11
Echinodorus quadricostatus se mi z těch drobných obvykle nejlépe ujímal a rychle rozrůstal.
Jsou ještě drobnější a efektnější kobercovky, ale v čerstvě založených nádržích bez CO2 a velmi kvalitního osvětlení je podle mého soudu šance na úspěch malá.
Nenáročná je i Sagittaria subulata, trochu vyšší, ale většinou se ujme a rychle rozrůstá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 13:49 Palo11 Re: Maq
Tak a mam hotovo, akvarko vypada hned lepe. Pridal jsem rostliny, ale jeste bych tam dal nejake mensiho vzrustu, něco jako trávu nebo něco co moc neroste do výšky. Můžete mi něco doporučit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 06:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: koyack
taktéž jsme to tak měli, ale i přes hráz z břidlice piskořky všechny svahy časem dokonale srovnaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 06:50 Muž koyack [87] Re: JirkaŠčobák
Mám také piskořky a jde přece dát kameny a vytvořit takovou nějakou hráz, která ten svah udrží. Aspoň já to tak mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 01:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
Potvrzuji. Mám hromady piskořek a všude rovné dno. Kryptokoryny včetně velkých, mi prosperují ve 3 cm, v jednom případě v 1,8 cm.
Vytváření svahu jsem vzdal už dávno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 22:33 Muž O.Tom [439]
Nechci vám do toho nějak nevhodně skákat, ale měl jsem vždy za to, že rozdílná vrstva substrátu se dávám kvůli pohledu do akvária a optickému klamu, kdy se stejnoměrná vrstva při pohledu může jevit, jako by se svažovala dozadu.
A proto se dozadu dává víc, aby se to opticky nepropadalo, ale jevilo se jako rovina nebo mírný svah a lépe se na to koukalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2016 20:19 R Muž romant [27987] Re: Dominick
Podívej sokolíku nebudu tě trápit, je to blbost, tedy to doporučovaný dno a nedej ten nahoře i centimetrově. ;-) Nepochopil jsi mě, mám z důvodu údržbářských velmi rád piskořky a v tomto případě a že je velmi často opakovaný i u dalších uživatelů, je to dno za týden pěkně do roviny srovnaný a můžeš tam dělat jaký chceš svahy, rozdíly a já nevím co ještě. Kryptošky si vesele rostou jak vpředu, tak vzadu a to klidně i při těch 3cm profilu. X-) Jenom jsem chtěl poukázat na jednoho internetovýho bubáka, kde se prostě někde napsalo, že ve předu míň, vzadu víc a někdo k tomu doplnil i centimetry a už to jede dokolečka dokola. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 20:08 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: romant
nevidel som ešte akva, kde vpredu by boli velke(vysoke) rastliny a vzadu male(nízke). no možno niekto také má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2016 19:55 Maq Re: romant
Kryptokoryny vepředu potřebují 3 cm, vzadu víc. To je dokázaný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:29 R Muž romant [27987] Re: Dominick
A kryptokoryny ve předu jsou jako co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:17 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: romant
a aj preto, že vpredu male rastlinky=male korienky, vzadu velke rastliny=velke korene,preto vzadu vyššia vrstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:12 R Muž romant [27987] Re: honcka
Aháá, ale já mám rád piskořky. X-) Opravdu to není nic osobního, nebo nějak jízlivýho či co, jenom se snažím trošku přispět do debaty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:10 Muž honcka [39] Re: romant
Opticky to lip vypada a bordel se ti schromazduje vic v predni casti, kde se lip odsava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:05 R Muž romant [27987] Re: Maq
Ha a teď proč, "vysvětlete mě to jako malému dítěti", proč vpředu jenom 3cm a dozadu stoupající profil? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 18:20 Maq Re: Palo11
To je dobrá frakce.
Pokud jde o sílu vrstvy, všichni se shodneme, že by měla narůstat odpředu dozadu. Já bych v tomto případě vepředu začínal na asi 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 18:01 Palo11 Re: afc1886
Omlouvam se, samozřejmě je to v mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 17:55 R Muž afc1886 [14700] Re: Palo11
Tak jak je psáno v komentáři pod tvým. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 17:53 Muž Horác [3942] Re: Palo11
0,8-2,2 ... A to je jako v čem? V centimetrech? To říkáš dvoucentimetrovejm šutrům písek? (jen se ptám, abych byl v obraze)(za nás se tomu říkalo štěrk :o). Vono psát tam ty jednotky není zase tak úplně blbej nápad .o) ... fakt kolikrát nevím, esli je řeč o velmi jemném písku nebo (několika)centimetrovým štěrku :o) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1251