Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 22:37 Muž M0RGAN [120] Re: Pan Káč
To druhé se bílé tečky pohybují a na svou velikost docela rychle, když zrovna nesedí na skle (po vyčištění stěrkou sedí na sklech ostatních a na čisté se nehrnou). Bílí červíci zmizeli po odkalení (asi zalezli do dna), pijavice skončila na dvoře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 18:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: M0RGAN
- první "něco" z Kmene kroužkovci (Annelida)
- druhé, tam je nezmar a hlistice
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 15:49 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: M0RGAN
To první vypadá na pijavici a to druhé spíš na nezmara... Jinak malé bílé tečky můžou být buď nálevníci nebo buchanky. Obojí neškodné, pokud jich není milion.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 14:26 Muž M0RGAN [120]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Předpokládám, že tohle ta pijavice je :-) Dneska jsem našel a vyhodil, nové krevetárko.
Asi 2 cm (velká fajfka) a hodně se natahovala a plavala docela svižně.
rybicky.net/nadrze/31299-krevetarko-60l-v2

Jinak jsem ve druhém našel zase takovéto 1cm bílé červíky na skle, když jsem odkalil pětinu vody, tak zmizeli.
rybicky.net/nadrze/31262-krevetarko-60l

A taky nějaké malé svižné bílé tečky v obou. V jednom je trocha Dennerle DeponitMix 9v1, ve druhém zase Staré Dno od Rataje. Takže si myslím, že do budoucna si zásobní substráty odpustím úplně a dám tam jen třeba NPK kapsle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 06:45 Muž KuBvA [40] Re: silviebaris
silviebaris napsala: A ty krevetky co jsi nedávno zmiňoval maš kde... Určitě to nejsou krevety protože tohle je jiné Akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 22:11 R Muž ctibum [6865] Re: KuBvA
Neni to ten kus sloupnutý barvy ze světla? hmm
Nemudroval bych, vyndal to do skleničky, prozkoumal a vyhodil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 22:04 Muž Smetany [1226] Re: KuBvA
Zkus to vyfotit i z jiné strany. Zatím mi to připadá jako svlek od larvy vážky/šidélka. Pokud se to hýbe mohla by to být svlékající se larva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:55 Silviebaris Re: KuBvA
A ty krevetky co jsi nedávno zmiňoval maš kde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:40 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Trošku se to hýbe a vypadá to jako svlek ale v akva nemám nic co by se svlekalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:06 R Muž ctibum [6865] Re: KuBvA
Dělá to něco? A co když to vyndáš z akvárka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 19:35 Muž KuBvA [40]
Fotka k příspěvku Dobrý den co to muže byt za zivocicha ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2020 00:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Hezky jsem to napsal, ryby budou sežrány. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 23:06 R Muž ctibum [6865] Re: Navisk
Žrádlo zdarma... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 22:09 Navisk Re: vaclav
Diky. Padol mi kamen zo srdca lebo sa to tam riadne premnozilo... Vsade to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2020 21:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Navisk
Nálevník nebo neškodné hlístice až dáš ryby budou sežrány. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 21:01 Navisk
Fotka k příspěvku Zdravim. Viete r niekto o co sa jedna? Su to take mini cervicky a mam ich na skle plno. Akvarium mam len 3 tyzdne. Rybky nemam.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2020 10:53 Žena I.Š. [55] Re: sejvi
Ahoj, takovéhle potvory jsem tam měla taky. Prý neškodné hlístice. Půl hodinky po vpuštění první várky teter bylo po nich, tedy po těch, co volně plavaly. Jestli jsou v substrátu nevím, ve filtru nebyly.
Co se týká jejich soužití s krevetkami nemám zkušenosti, ještě bych počkala na rady zkušených ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 20:58 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Hlístice?
Fotka k příspěvku Dnes jsem si všiml malého cca 1cm dlouhé bílého červíka o průměru méně než 1mm. Co jsem zde hledal, tak vypadá jako Hlístice. Je to opravdu Hlístice? Je neškodná? Nebo je to nějaký jiný parazit? :-O

V akváriu mám jen Krevetky Red Cherry a Okružáky. Přikládám foto z mobilu (na fotce jsou dva kusy). :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 21:18 Žena I.Š. [55] Re: Zit_Congerson
Ahoj, moc děkuju za uklidnění. Dnes jsem pořídila první rybky a hned se do nich pustily. Na skle ještě místy pozoruji drobné bílé ďubky, které tam nebyly,ale voda je jinak čistá, tak snad také nějaký neškodný mikroorganismus. Hezký večer, měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 19:37 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: I.Š.
Tyto žížalky se mi po zalozeni taky vyskytly. Obzvlášť se rojí po odkaleni dna asi ziji v nem prevazne. Pokud to neni extremni a nekazi se ti voda apod. tak bych zatim neplasil... Zapomnel jsem jejich jmeno, ale jsou neskodni, az nasadis ryby do vodniho sloupce budou je zobat...

Pokud by ses jich chtel zbavit nadobro, musel bys pouzit pravdepodobne chemii a to by ti zas narusilo rovnovahu..

Proste je to priroda a neni to k nicemu zle, snad kazdy ekosystem je zalozen na tech, ktere sotva vidime pivo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 20:13 Žena I.Š. [55] Re: Lister
Ahoj, tak to máme stejný, myslela jsem si, že je to jen binec po čištění.
Je nějaká odpověď?
Díky, I.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 19:42 Žena I.Š. [55] Re: žížalky
Dobrý večer, není tu odpověď a nikde ve vláknech jsem se nedopátrala. Věděl by prosím
někdo? Objevila jsem ty samé dnes při údržbě. Na skle zevnitř je na některých místech jakoby usazený prach, když (i opatrně) dolévám vodu, je to v akva jako ve sněžítku. Vypadá to jako prach proti světlu. Filtr je vyčištěný ve vodě z akva jen jemně.
Když už dusitany klesly a je to o.k. zase tohle:-(
Díky moc za info.
I.
Tak teď jsem se dostala do aktuálního vlákna, ale reagovala jsem na foto a dotaz pana Dvořáka z roku 2011. Byla tam malinká bílá žížalka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 18:26 Muž let [16] Re: Anthrax
Díky, to je ono. A ono mi to asi bude vadit. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 18:14 R Muž Anthrax [4739] Re: let
Chobotnatka. To jestli vadí nebo ne záleží na konkrétním druhu a na tom co chováš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 18:12 Muž let [16]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o info, co je na fotce za živočicha - velikost cca 10-12mm, silně přichycený na skle, tenčí konec je asi hlava, pohyb na souši přisunováním. Tuhý. Příp. vadí/nevadí? V akváriu jsou kameny z potoka (ve kterém ale nežijí ryby - aspoň si to myslím - vysychá).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:55 R Muž Anthrax [4739] Re: JirkaŠčobák
Na ty jsem taky myslel. Jenže se mi zatím nikdy neobjevily v čerstvě založené nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
"Skáče jako blecha"- to vypadá spíš na buchanky. Takový trhavý pohyb? Toto?
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:23 R Muž Anthrax [4739] Re: submarine
Pravděpodobně se o parazita nejedná. Mohou to být lasturnatky. Zkus to trochu více popsat, vyfotit nebo natočit. Popřípadě koukni sem: rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:16 submarine – blecha?
Dobry den,mam v cerstve zalozenem akva 50l nejakeho parazita ktery skace jako blecha?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2019 14:04 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Moc děkuji to bude ono a škodí to nějak ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2019 13:05 Muž Lister [169] – Malé bílé potvory - všude.
Ahoj lidi.

Cca 4 týdny staré akvárium. Na dně je Tropica zásobní substrát, pak inertní štěrk, rostliny skoro všechny invitro, jen jeden anubias od Rataje z košíku. Dřevo mopani, nevyvařené, po cca 14 dnech hezky obrostlé bílým povlakem.

Cca týden pozoruji všude v akváriu takové malé bílé potvory. Z počátku jsem myslel, že to je jen znečištění vody, ale pak si všiml, že se to na skle pohybuje - viz přiložené video, kde je vidět pohyb po skle, většina toho co lítá vzadu je proudem unášené znečištění po aktuální vymene vody, ale minimálně vlevo nahoře je vidět jak se to hýbe. Velikost do 2mm. Nevím jestli se ty potvůrky nevyrojily potom co jsme to odstraňoval kartáčkem.

Necelý týden jsou v akváriu okružáci a tři dny jeden samec Betty.

Nějaké hlístice? Mladé ploštěnky? Nějak by se toho dalo zbavit? Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 10:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 01:46 Muž KuBvA [40] Re: Planorbella
Ono je to tak malé že to mým vybavením ani vyfotit nejde. A lasturnatky to nejsou je to menší než vajíčka žábronožek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 22:03 Muž Planorbella [643] Re: KuBvA
Zkus to vyfotit, a podívej se na obrázky lasturnatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 20:57 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Pohybuje se to pomalu a ani jeda vec v tom odkazu to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 16:33 Muž KuBvA [40]
Dobrý den mám dotaz dnes jsem oběvil nějaké opravdu malinké tečičky hejbají se jako kdyby v kuličce kolem konečků javského mechu a opravdu nevím co to je ? A je to menší než vajíčka artemií.
EDIT- tečky se přesouvají i na sklo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 15:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: tbs20
- jsou to lasturnatky, jak již zde uvedla v jednom z příspěvků Tramtra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2019 14:29 Muž Planorbella [643] Re: tibs20
Jsou to lasturnatky, jak tu už padlo. Teda měly by být, jedna je ukázkový případ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 13:36 Žena tramtra [3202] Re: Magic, ZDRI
No vidíte a to mě ani nenapadlo, já je vidím na té kouli. Spíš jsem odhadovala podle tvaru tělíčka. Člunky mám a nepřišlo mi to podobné. Ale běhá to, tak to člunka není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 12:48 Muž Magic [879] - RostlinyRe: tramtra
Ako ZDRI hovorí, predpokladal som, že lezú po skle pred guľou.
Ale ak to behá rýchlo, člnka to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 12:04 Muž tibs20 [0] Re: ZDRI
Pridával som neritiny a krevetky. Skúsim to ešte lepšie odfotiť. A behá to dosť rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:46 Muž ZDRI [1415] Re: tramtra
Ty fotky jsou fakt mizerné...
Ale podle mě to neleze po řasokouli, ale po skle před ní, pak by to mohla opravdu být Člunka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:45 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: tibs20
Otázka je odkud se to vzalo? Jak je to dlouho? Dal jsi do akva něco z přírody? Nebo něco od jiného akvaristy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:41 Žena tramtra [3202] Re: Magic
(OT) :-) Mišo, člunkám by se po řasokouli blbě lezlo, ale z těch fotek se dá fakt jen věštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:33 Muž Magic [879] - RostlinyRe: tramtra
Alebo člnky, ak je to pomalé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2019 11:32 Žena tramtra [3202] Re: tibs20
Z těch fotek toho moc poznat nejde... Běhá to docela rychle po akvárku? Mohly by to být lasturnatky...porovnej sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:29 Silviebaris Re: tibs20
Blbě na to vidim,ale že by vajíčka neritiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 11:24 Muž tibs20 [0] – Nechcený obyvateľ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Čo to môže byť? A ako sa toho zbaviť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 13:47 Kileros Re: Planorbella
Děkuji za radu.Zkusím je postupně přendat jinam a tamto vyčistit.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=501