Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
No to by bolo dobré, tým pádom by som sa nemusel báť. Lenže nálevník, pokiaľ viem (môžem sa samozrejme mýliť), vo vode pláva, kdežto toto "behá" (veľmi pomaly) po skle, keď je vypnutý prúd z filtra (inak je to unášané).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2013 11:09 Žena Raviolka [2154] Re: zervan
Ano, nálevník.
Nedá mi to se nepozastavit nad tím, že drtivá většina lidí při spatření čehokoliv neznámého v akváriu použije výraz "parazit". A ona je to jen neškodná plovoucí tečička, že :-) .
Můžeš to ignorovat, plave to v každém akváriu - ale samozřejmě se můžeš zamyslet nad tím, co to vypovídá o vodě, pokud je nálevník viditelný. Rozhodně to ale není nic, co by se mělo řešit nějakou hurá akcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
Nejspíš ten nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 10:48 Muž zervan [1123] - Rostliny – drobní paraziti ako roztoče vo vode
Odstavil som pred chvíľou filter, lebo idem robiť nejaké zásahy, prídem ku akváriu a zostal som zarazený. Po prednom skle pod vodou (najviac v strede hore, teda pri svetle) sú maličké hýbajúce sa biele bodky, sotva viditeľné okom (moje oko je ako lupa, mám -5,5 D). Veľmi mi pripomínajú roztoče v násadách Grindalov, ale sú ešte menšie. Vlastne sú aj voľne vo vode a keď tak nad tým premýšľam, tak som v predošlých dňoch aj videl maličké biele bodky vo vode, ale domnieval som sa, že sú to jemné bublinky vzduchu z výstupu filtra. Voda nie je zakalená, nebude to zrejme nálevník (ten je ešte menší). Na rybkách sa tieto bodky nevyskytujú a ani sa mi nezdá, že by bol nejaký problém - práve naopak, v posledných dňoch sa rybky správajú mimoriadne živo a nadšene, sú vyfarbenejšie ako obvykle, naháňajú sa, jesť chutí im ešte viac ako obvykle.

Čo to je? Mám sa toho obávať alebo to môžem ignorovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2013 12:24 katsim Re: radim
Před půl hodinou jsem si dala rybku na podložku, že to sundám pinzetou. Rybka se mrskla a kapřivec je dole :) Teď už si spokojeně plave v karanténě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:41 radim Re: katsim
beztak je to kapřivec... oddělej ho pinzetou než se pustí a naklade vajca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:31 JoKa Re: katsim
Byla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:01 katsim – parazit
Ahoj, přinesla jsem si z burzy paví očka a na jednom samečkovi je přisátý takový kulatý parazit. Jednou už se mi to stalo, ale pustil se a rybka byla v pořádku. Nevíte, jak se ho zbavit? Děkuju moc za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:31 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
koukala jsem na vlákna a možná se to podobá chvostoskok ale nejsem si jistá je to tak maličké že nejde poznat tvar tělíčka jen to tak poskakuje... na hladině bych zbytky moc neměla mít většinu sní, jedině mezi listy vzadu, takže asi sbírat to krmení.. no hlavně aby se to nerozlezlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:01 Muž acik [416] Re: vendy
na odpověď si asi počkej,páč nevím zda z té informace kterou jsi podala je možno nějak odpovědět,možná by chtělo vidět fotku. Třeba tedy zkušení budou vědět...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:51 Žena vendy [27] - Cichlidy – hnědé blešky na hladině
ahoj tak píšu zase smich nedám pokoj a endám pokoj smich
dneska jsem čistila akva a na hladině a při krajích jsou milimetrový tečky hnědé. co s tím? mohla jsem si to přinést s rostlinkami z akva daha které nově dovezly ze zahraničí nebo jak se tam dostaly? Živím nekrmím a nevím jak to zlikvidovat. hmm někde jsem tu našla podobný příspěvek ale už jsem nevyhledala odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:22 eXe
takze to mam nejspis znicit? nebo by byl nejak prospesny. nechtel bych ale aby se premnozil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2013 13:10 Muž Horác [3942] Re: eXe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:00 eXe
Fotka k příspěvku a poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:00 eXe
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:00 eXe
Fotka k příspěvku Ahoj, neví někdo co to je za živočicha? Je to rostlinka z rybníku, zajímalo nás, jak by rostla doma v akvárku. Teď na to koukáme a na listech je vidět "tohle" nitkovité stvoření. Nebo co to je. Při dotyku se úplně stáhne. Po chvilce se zase roztáhne do výšky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 09:24 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vlaďka
Tak v tom případě bych zkusil"léčbu" přípravkem Sera Cyprinopur. Je to sice přípravek primárně určený na hubení kapřivců ale mám s ním skvělé zkušenosti při likvidaci žábrohlístů, což jsou příbuzní těch tvých breberek. Po léčbě není potřeba nijak měnit vodu, takže to není žádný dryják. Nevýhodou ale je, že to je přípravek určený pro jezírka, čemuž odpovídá i velikost a vydatnost balení:-(

Případně se poohlédni po jiných léčivech na žábrohlísty určených pro akvaria anebo to nech plavat, tyhle brebery nijak neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 07:16 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Ivoš
No,v tom bude trochu problém.V tom akváriu žádná ryba není.Rybí krmení se tudíž do akvária nedostane.Asi je možné,že by to mohlo žít i ze zbytků toho,co axíci vyprodukují,případně vyplivnou.No,v každém případě ani při hladovce mi nezačnou něco tak prťavé vyjídat.
Mohla bych nasadit sice paví očka,ale je trochu problém,zda dokáže žít tak dlouho aby hlístice vyjedlo.Axíci jsou dost draví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:13 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vlaďka
Neplašit se. v tomto případě by se mělo jednat o neškodné hlístice. Rybám naordinovat týdenní hladovku a je po ptákách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:02 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – breberky
Fotka k příspěvku V akváriu u Axolotlů se mi objevily takové malé cca 2-3mm dlouhé pohyblivé nitky na skle.
Pod mikroskopem se pak objevil takový jakoby vak,který se pohybuje.Postupně jak na sklíčku odumíral,ty kuličky,co jsou původně v něm,se začaly pohybovat okolo něj vně.
Neví někdo co to je?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: Loraine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 20:38 Žena Loraine [0] – červíčci v akvariu
Dobrý den, mám založeno celkově již 4 akvárium a dosud vše bylo v pohodě, ale ... včera večer jsem zapla osvětlení akvária u mého posledního založeného akvária 160l a viděla jsem po skle ložit mini bílé červíčky, velikost cca 2mm, po rozsvícení se začali mrskat a rychle schovávat, lézt ke dnu...opravdu netuším co to je, nikdy sem se s tím nesetkala...snažila jsem se je vyfotit ale bezuspěsně, na fotce nebyli videt jak jsou malincí...prosím o radu..nevíte co to může být a z čeho? Dnes sem si také všimla že mi jedna black molla plave hlavou k hladině a tělo jako by jí padalo ke dnu...Předem se omlouvám jestli se zde už něco takového probíralo, hledala jsem všeobecně na netu ale nic, první jsem se lekla zda to nejsou nálevníci, ale nakonec jsem to zamitla a ještě mě napadá že jsem před časem lečila krupičku, tak zda to není nějaký vyklubaný červík :-) ale ryby byly v karantene mesic ...fakt netuším..děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 19:28 Muž Davik59 [0] – Poradí někdo, co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, co mi to naráz začlo plavat v akva. Vím, že pro někoho se to může zdát hloupé, ale každý nějak začínal. Asi po 14 dnech co mam rybičky v akva, se mi tam naráz objevili 3 stejné, tvarem připomínající "spermie". Poradí někdo co to je? :) foto není bohužel nic extra, foceno z mobilu. Předem díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:50 Žena Zuzzu [0] – a ještě jedna
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:49 Žena Zuzzu [0] – Nevíte co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o radu. Jedna tetra ozdobná má pod tlamkou něco bílého, jakoby na ní přísátého-nevím co to je. Celkově se mi to moje hejno nelíbí-jedna má zdeformovanou čelist, druha zdeformovanou hlavu, mám je od dvou různých prodejců a ničeho jsem si při nákupu nevšimla,
Jinak ta rybička není tak bledá, jen tady na té fotce to šlo nejlíp vidět-barevně jsou celkem pěkné a žerou taky dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 17:01 2110Majka Re: Raviolka
Děkuji moc, to je přesně ono. Prostuduju si to ;-) Ještě jednou díky. M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:56 Žena Raviolka [2154] Re: 2110Majka
Podívej se sem, to bude úplně stejné zvířátko:
rybicky.net/forum/2326-vodni-blecha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:32 2110Majka
Ahoj všem,
prosím poraďte mi co by to mohlo být. Na hladině akvárka mám jakoby červené "pidiblechy"-prostě malinkaté potvůrky které skáčou. Nedají se ani vyfotit jak jsou pidi. Co by to mohlo být? Možná mi to přišlo s jávským mechem-mám ho tam asi týden, ale ty breberky se objevily až dneska hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 06:02 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: Anubis007
To bude Ploštěnka :-)
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
já je mám ráda, chovám je v malém akvárku se šneky - když nemají strach, plavou i po akváriu, jinak jsou to oblezy..V akva s rybami bohužel dlouho nepřežijí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:13 Muž Anubis007 [22]
Fotka k příspěvku Prosím netušíte co je to zač..? Je to malinký, vyfotil jsem to s krevetkou pro porovnani. Je to celkem rychlý. Vyleze z kamínků a je to pryč schovaný..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
No jestli je to ono, pak se v mistnim atlase pise, ze se to da pouzivat jako krmeni pro ryby :-) . Ale jist si tim co to je stale nejsem, byla to moc rychla akce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
To by mohlo být ono. Rybkám to asi neškodí, ne? Já to chytl tak tak pinzetou. Dva jsem vylovil. Možná tam jsou další, ale zatím jsem je neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Taky jsem cumel jak puk, najednou si to ve vlnovkach sneruje vodou had, asi tak 3cm dlouhy. A tak jsem to chtel vylovit, jenze nez jsem to skoro chytil, doplavalo to do rohu na dno a sup, a bylo to v pisku.

Ja to tipnul na:
rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra

Jenze doted nevim, jestli spravne a jestli Zizalice umi takhle plavat, ty vlnovky co to dela jsou uchvatne. Videl jsem to v akvarku prvne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 12:58 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jak had se to vlnilo ve vodě. Velikost to mohlo mít 1-2cm

Mělo to takový tvar: www.google.cz/…

Možná to byla hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 12:22 radim
tipnul bych nějaký druh hlístice...
že se to hýbalo je mi jasné :) ale jakým způsobem? plazilo? píďalkovitý pohyb? umělo to plavat? atd...
velikost? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 12:06 Muž Aforte [533] - Rostliny
Foto jsem nestihl vyfotit. Bylo to takové delší bílé stvoření(semtam takov barevná fialová), ve vodě to bylo ztočené do kuličky. Našel jsem to na dně a hýbalo se to. Potom jsem uviděl dalšího na rybě, která ho svojí mrštností shodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 11:38 radim Re: Aforte
trochu ho popiš, když už není foto...jinak se tu z toho stane zase věštírna hmm

www.google.cz/… ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 10:38 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

dnes jsem si dovezl rybky a ze sáčku s krevetkami vyplaval nějaký bílo-fialový červ. Bylo jich víc. nějaké jsem zlikvidoval. Dalšího jsem chytl až v akva. Může tam být ještě nějaký. Poradíte mi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2013 21:45 Muž dudak [1885] Re: masa21
přijde mi to jako larva vážky, nejspíš Leucorrhina, ale může to bejt i jiná
mrkni třeba sem jestli ji najdeš www.dragonflies.eu/… , jestli tam máš malé ryby tak může bejt nebezpečná, velké ji zas rády uloví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:51 masa21 – Co to je?
Fotka k příspěvku Dnes jsme v akváriu načli tohoto tvora, neví někdo co je zač?
Podle mě to je náká larva ale nevim čeho.
Živim krmením nekrmíme tak nevim jak se to tam dostalo.
Viz.foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 14:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: VendyxH
co kdybys koukla na 3 příspěvky níž?Psali jsme o jepici před pár dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 12:26 VendyxH – Jak se jich zbavit?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes při čištění jsem objevila pravděpodobně larvy jepice. Mám se bát o své rybičky nebo jsou nijak neškodné? Případně jak se jich zbavit?

Děkuji mockrát
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 12:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: threat
A umi nadherne plavat, dela vlnky jako had. Kdyz se dostane k pisku, zajede do nej. Jednoho jsem u sebe videl taky a odhadl jsem ho na:
rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra
Jenze jist si tim zdaleka nejsem, takze se k dotazu pripojuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 12:28 threat – Co to je zač?
Fotka k příspěvku Dnes jsem si všiml v komoře nasávání tady toho "červíka" dlouhého max. 5cm. při natáhnutí,jinak kolem 3cm. a širokého 1-2mm.,to dle toho natáhnutí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:24 Muž kofejn [963] Re: Burik
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka se mi povedla, dneska se daří.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 07:54 Muž kofejn [963] Re: Burik
Tak to v miničku strádat nebude :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 07:43 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kofejn
Tak to je ok :-) pro krevetky není nebezpečná, žere rostlinnou potravu a řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 07:37 Muž kofejn [963] Re: Burik
Má tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 07:26 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kofejn
Kolik to má na zadečku těch štětinek? Pokud 3,tak je to larva jepice, pokud dvě, tak je to něco jiného.

Ale překvapují mě tak dlouhá tykadla, to jsem u larev jepice neviděl. Obvykle mají mnohem kratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2013 23:47 Muž kofejn [963] Re: Raviolka
Dík! Roste a je docela rychlá. Na návštěvu k rybám ji nedám, baví mě ji sledovat. :-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=2051