Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 20:35 VlaHanka Re: Driv3r
Moc děkuji za odkaz na živočicha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 20:09 VlaHanka – Žížala?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, poslední pokus o nahrávání fotek. Obsluhuju to z mobilu a nahraje se buď samotný text nebo všechny fotky stejné a ještě to hrozně dlouho trvá.:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:50 Muž Driv3r [236] Re: VlaHanka
VlaHanka napsala: Nahrávám ještě jednu fotku. Má to i stejnou barvu jako žížala.

Promin ale dnes už jsi nekolikaty-a s fotkamy na bok.TAK JI PŘED NAHRANÍM OTOČ!!

rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:30 VlaHanka
Fotka k příspěvku Nahrávám ještě jednu fotku. Má to i stejnou barvu jako žížala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:24 Silviebaris Re: VlaHanka
A co třeba níťenka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:21 Muž Driv3r [236] Re: VlaHanka
VlaHanka napsala: Vypadá to jako žížala, pohybuje se to zploštěním a následným roztažením a zahrabává se to do dna.

bez fotky ti to mužem jen vyvěštit:-) co tohle?
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:17 VlaHanka – Žížala?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím poradit, co mám v akváriu? Vypadá to jako žížala, pohybuje se to zploštěním a následným roztažením a zahrabává se to do dna. V akváriu ještě nemám rybičky. Už brzy si chci pořídit pancéřníčky pandy - je možné, že si na tom pochutnají?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2019 17:17 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Martin
Chvostoskok (Collembola).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2019 17:09 Muž Strojek [141] Re: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 16:57 Martin – Co je to?
Fotka k příspěvku Ahojte, tento tvor mi skáče na hladine akvária. Vie niekto poradiť čo to je? Ďakujem
EDIT- Doplním, že je asi 1-2 mm veľký a je ich veľa.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 21:35 R Muž ctibum [6922] Re: martin MY
Něco takového mi hopsá v "8". Ale Buchanka to (u mě) není. Nějaká vodní blecha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 21:03 Muž Smetany [1226] Re: martin MY
Pravděpodobně buchanky ale chtělo by to fotku trochu větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 20:59 martin MY – co to sakra je?? WTF??
co je toto za chrobaka?? coze

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2019 07:09 R Muž ctibum [6922] Re: Acomys
Neřekl bych, že to je lasturnatka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 01:41 Acomys Re: Body
Lasturnatka. U mě je vždycky sežerou ryby (živorodky). Parazit to není, jen potravní konkurent, teda dokud je ten ancistrus neposvačí. ;-) nebo se dají normálně odsát při odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 18:24 R Muž afc1886 [14694] Re: Body
Fotka nic moc, ale řekl bych že chobotnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 18:07 Muž Body [0] – Co je to
Fotka k příspěvku Prosim o pomoc co je to. Leze to u dna po skle a ve štěrku. je to strašně rychlé 1 mm velké. V akvariu mám pouze krevetky a ancistruse gold. Nějaký parazit asi co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 22:26 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cherchan
Už to tu několikrát bylo, je to myslím chobotnatka žlutá. Zaroluj do starších příspěvků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 21:47 Muž Cherchan [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aloha dneska som objavil v 112L AQ neznámeho tvora - viz príloha - vyzerá to na motolicu alebo na chobotnatca
Veľkosťou je to do 2cm. Pohybuje sa to za pomoci prísavky umiestnenej v prednej časti tela. Dáke typy, čo to môže byť ? Je to prenosné na človeka ( ak sa potvrdí že je to motolica tak ma asi čaká pár vyšetrení smich )? Ako sa toho dá zbaviť. Prípadne, ako sa mohol tento tvor dostať do nádrže- rýchle info o nádrži - stará 3-4 roky,pravidlená údržba, pridávanie hnojív- viac ako 80% plochy zarastenej rastlinami ryby- z biotopu amazónie.Kŕmim hlbokozmrazovaným krmivom - patentky ( môj typ ako som si parazita zavliekol) Budem rád za skoré odpovede páč rodina vyšiluje. :-)
ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek hádam bude dostatočná stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:40 Muž Planorbella [643] Re: Planorbella
OT Kdyžtak video je v mém profilu u nádrže Kolumbie.Ještě čeká na schválení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:30 Muž Planorbella [643] Re: PetrO
Ne, pohybuje se to jinak a pomaleji ale díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:15 Muž PetrO [752] Re: Planorbella
A nevypadá to nějak takhle?
youtu.be/…

Potom by to mohli, s největší pravděpodobností, být pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 20:53 Muž Planorbella [643]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Všiml jsem si že se u krmiva na substrátu rojí tito červíci hlavu mají kulatou a zbytek těla je taková nitka.Zde je přirovnání s okružákem.Červíci jsou velcí asi 4 milimetry.Předem děkuji za určení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.12.2018 23:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vero-ni
Řekl bych že je to snůška (nejspíše okružáka) těsně před "rozutečením"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 22:03 Žena vero-ni [134]
Fotka k příspěvku Ahoj, na listu jsem objevila ve shluku u sebe drobné zploštělé nepohyblivé cosi :-) co by to mohlo byt? Vypadá to spíš na tvrdou ulitku, než vajíčka od šneků, co v akváriu mám. díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2018 20:50 Katka Re: Papik, Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
tak jak jsme se cca před třemi týdny (18.11.2018) bavili o chobotnatce žluté, tak se mi ji nepodařilo chytit. Respektive, je to fakt kluzká potvora! :-D
Nicméně, během dne, se jich tam občas objevilo dalších 5, pak 10 a jedna mrtvá rybička, další den jich chlap vytáhl asi 25 a další mrtvou rybičky, a pak už jsme to ani nepočítali. Rybičky jsme přesunuli do provizorního akvárka, a čekali jsme, jestli až dojdou šneci, tak vymřou, ubehly tři týdny a potvory jsou tam stále, ve velkém počtu. Dnes ale zvrat, chlap přinesl cosi, Gastrobac, eSHa, na vyhubení šneků, a pán prodavač říkal, že to zabije vše, mimo ryb. Takže pozorujeme, po pár kapkách je vidět, jak se chobotnatci splašeně pídí po akváriu a pár už jich (snad) umřelo. Netrvalo to ani 10 minut, co začali být aktivní, a dle všeho jin to nedělá moc dobře. potlesk

Prikládám fotky jedné zcela chobotnatko-těhotné a pár odchycených mrtvých.

Díky moc, že jste mi řekli, o jakou potvoru jde, a snad někomu pomůžu aspoň tím řešením :-)

Katka :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 21:08 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Prašan
Prašan napsal: To určite nechcel počuť....
Proč...něco tam žije a je to z těch dvou variant ta výrazně lepší...si myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 20:19 - Re: larix
To určite nechcel počuť....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2018 19:16 Muž larix [1420] Re: Passenger77
Ploskulica (Planaria, ploštěnka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 19:15 Muž Passenger77 [524] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nejsem si jistý identifikací parazita, kterého jsem vylovil ze substrátu u na skle.
Bohužel je velmi malý a lozí závratnou rychlostí nebo se srazí do tvaru disku, tak fotky nejsou kvalitní...
Je to Chobotnatka nebo Ploštěnka?
Díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 13:27 Žena tramtra [3202] Re: antiA
Tak si je tam nechej, jsou to pěkné breberky...Chanám vadit nebudou. Nebo tam dej nějaká pávčata (jen doplníš potravní řetězec) :-) Taky se mi teď nějaká tahle drobotina objevila ve třicítce, zatím nevím, co to je, jsou mrňaví a plavou spíš plynule než trhavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 13:16 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: tramtra, vaclav
No vypadá to ze jsou to buchanky. Jak je ale zlikvidovat. Nejpřirozenější by bylo tam dát pár teter případně jiné menší ryby....ale jak je tam dám tak do pár dnu budou pryc. Dravé channy se o ně postarají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2018 21:38 Muž AsusKD [85] Re: fosiczka
Sú neškodné, ale údajne aj dobrý indikátor kvality vody. Prejdi si toto vlákno rybicky.net/forum/10066-lasturnatka… ,možno ti to pomôže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 21:28 Muž fosiczka [1] Re: AsusKD
Super, to je přesně ona. Co tak koukám tak nijak neškodí, tak sem aspoň klidnej :-) díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2018 21:24 Muž AsusKD [85] Re: fosiczka
Prvá otazka bola položená tu rybicky.net/forum/17684…
Je to zrejme lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 21:18 Muž fosiczka [1] – ?
Fotka k příspěvku Jelikož to už nikde nemůžu najít, tak se musím zeptat znovu hmm co je to prosím za živočicha? Měl jsem jich pár v zakládaném akvárku bez ryb, teď je tam mám znovu a je jich už docela dost a už se mi to nějak nelíbí rozzureny když mi uhynul zakrslý rak, tak byl těmahle hnusákama celej obsypanej :-|


www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:18 vlka Re: ctibum
Chlapi moc díky. Asi po třiceti letech jsem se vrátil k akvaristice a nestačím se divit. Ještě jednou díky a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:11 R Muž ctibum [6922] Re: vlka
Však se ti taky nerozmnoží (viz atlas)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:09 vlka Re: Provpe
Jejda, mám šest kousků Neritin. Ale ty se prý rozmnožují jen ve slané vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:46 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vlka
Ano taky to momentalne mam vazne to vypada jak vajicka :) jsou celkem tvrda nejdou skoro vubec odlepid od dekorace A kdyuˇz je utrhnes rozpadnou se s zbyde jen krouzek na dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:37 R Muž ctibum [6922] Re: vlka
Vajíčka Neritiny řekl bych ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 21:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vlka
Nehýbe se to a máš v akváriu šneka neritinu? Potom to můžou být vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:35 vlka – Co to může být?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký večer, poradí prosím někdo, co by to mohlo být? Je to na jednom kořenu a na dolní části jedné rostlinky - Anubias afzelli. Je to celkem tvrdé, zkoušel jsem to napíchnout na špendlík a zvuk při dotyku je jako kov na kamínek? děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 11:47 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 10:10 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marek
Může to být neškodný "červík" Rhabdocoela: www.youtube.com/… , mám ho v akváriu na skle taky skoro od začátku. Ty vlásky nevím, co můžou být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:09 R Muž romant [27987] Re: Marek
Mohlo by se jednat o hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:05 Marek – Červi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. V akva 20 l (9 dní založené) se mi před pár dny objevila plíseň na anubiasu, dnes jsem přišel domů a na skle uviděl malé červi, velikost (1-2mm), spolu s tím se mi na stěnách objevily jakési "vlásky". Poradí prosím někdo o co se jedná a jak popř zlikvidovat. Děkuju moc za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2018 07:15 Muž Papik [617] Re: Katka
Zlikviduj jí co nejdříve, jak se rozmnoží, už se jí jen tak nezbavíš. Přisává se na ryby, menší potěr rychle zahubí, když se jich přisaje víc, tak časem vyčerpá i dospělou rybu, která později chcípne (na oslabení či následné nemoci).

Mně takhle zlikvidovaly téměř všechny paví očka a kdybych nenasadil ráčky, tak by zlikvidovali úplně všechny.

Šneky redukuj sběrem a třeba někomu daruj. Když šneka rozmáčkneš a necháš v akváriu, tak si na něm paví očka ráda smlsnou. Šneci se přemnožují díky překrmování, i u špatně čištěných nádrží, kde je na dně spousta bordelu (detritu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 20:12 Muž Martin7 [14] Re: romant
Všude čtu, že hlístice se lidem kroutí, nebo lezou, tohle se jen volně vznáší v prostoru a vůbec se to nepohybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 19:34 R Muž romant [27987] Re: Martin7
Zkus pohledat pojem hlístice.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=801