Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:32 Muž Oldass [806] Re: Planorbella
Fotka k příspěvku Ježiši marjá a kde se tam zase vzala?! rozzureny :-) 500 milionů let stará potvora, to bych si měl hýčkat :-).

Dávám ještě foto, ale je to děsně malý, a daleko od skla, nedá se to dobře vyfotit a mikroskop potopit nemohu.

Planorbella: díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2019 14:17 Muž Planorbella [643] Re: Oldass
To je lasturnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:14 Muž Oldass [806] – Rychlošnek
Není ten šnek nějak moc rychlej? :) Měla by to být malá levatka, ale lítá jako blázen. Někdy mi přišlo že až skákala. (ale to sem nenatočil)
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 09:21 TJ Re: Xif
Tak na tu hltanovku mi to zatial sedi najviac. Kazdopadne uz som to nevidel.
Ak to je ona, raciky sa vraj o to vedia postarat, mam tam diminitusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 20:36 Muž Xif [336] Re: TJ
Ahoj
řekl bych že je to Hltanovka bahenní (Erpobdella octoculata)
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:05 Žena KaGaOri [89] Re: TJ
Když už jsem dnes v tom googlení akvarijních škůdců, přikládám video (malé rozlišení, ale typ pohybu je vidět dobře): www.youtube.com/… a odkaz na foto: www.semanticscholar.org/… chobotnatky rybí. Snad to pomůže :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:54 R Muž Anthrax [4739] Re: TJ
Škoda že to máš tak moc přiblížený. Chobotnatka je totiž poznat i bez zvětšení. Jsou celkem velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:52 TJ Re: Králík
na hlisticu mi to nesedi koli inemu zakonceniu tela. Skor to bude chobotnatka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:24 Králík Re: TJ
Možná to je hlístice, ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 16:59 TJ – Co to je?
youtu.be/…

Povodne som si myslel, ze to je plostenka, ale nema pozadovany tvar hlavy...som zmateny, rano som to nasiel trcat a vlnit sa na mieste, kde bolo tabletove zradlo pre krevety. Potom to zaliezlo do substratu, kde sa mi podarilo nieco natocit (viz youtube link). Lepsi zaznam zial nemam k dispozicii. Ked to zastalo, zacalo to vlnit prednou polovicou tela (akoby to vetrilo). Ako hovorim, nema to typicku kosostvorcovu hlavu plostenky, je to dlhsie ako plostenka v pomere k sirke tela. Na zadnej casti tela je to akoby kruhovito/gulovito zakoncene (povodne som si myslel, ze to je hlava, preto podozrenie na plostenku). Bolo to dlhe cca 3 cm, hrube cca 1 - 1.5mm (odhady mozu byt skreslene, ale cca to zodpoveda).

Dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:55 Jarda62 Re: vaclav
V prezentaci mám video, zkus porovnat. Tady je odkaz na video z netu.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jarda62
Načapat volně plavající nítěnku je podle mě dost nepravděpodobné a ještě v tak miniaturní velikosti asi bych nepřestal hledat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.06.2019 20:49 Jarda62 Re: jarda62
Tak aby to nezůstalo bez odezvy a třeba se to někomu jednou bude hodit, protože jsem zde našel, sice v jiném tématu (obsah filtru pod mikroskopem) ty samé obrázky bez odpovědi, tak jsem odpověď dohledal sám. Byla tak jednoduchá až složitá v jednom, protože tohle mě hned hledat nenapadlo. :-D

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 12:06 Jarda62
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můžete mi prosím pomoct s identifikací tohoto tvora, volně plaval ve sloupci, je dlouhý cca 1cm a bílý. Do prezentace nahraju video z mikroskopu. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 17:09 jenda2510 – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte, co je tohle za larvy? Zůstaly na betonu po dešťovce. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2019 00:05 Žena KaGaOri [89] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Děkuji, přesně něco takového jsem hledala (i googlila, ale asi špatná hesla) palec . Podařila se mi trochu lepší fotka - přikládám. Podle obrázků to bude asi spíš šídélko než jepice. Zítra každopádně poputuje do přírody a budu držet hlídku u akva, kdyby jich tam chtělo být víc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 23:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
25.01.2017 23:52 už to tu bylo stačí se vrátit na tohle datum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 23:12 R Muž ctibum [6870] Re: KaGaOri
Snadno vygooglíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 23:09 Žena KaGaOri [89] Re: Xif
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vážka nebo jepice, můj malý squater už bručí v zavařovačce potlesk . Vůbec se mu tam teda nelíbí. Rybník u nás žádný nemáme, ale asi 1,5 km daleko je alespoň potok. Jestli mrňous přečká noc, ráno si tam se psem uděláme výlet.

Jsou nějaké přesně dané rozlišovací znaky mezi larvou vážky a jepice? Ony ty fotky něčeho tak malého z mobilu jsou dost na houby, tak že bych to zkusila porovnat naživo (ať nejsem do smrti hloupá stydim ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.05.2019 22:49 Muž Xif [336] Re: KaGaOri
No podle těch štětinek na zadečku to je spíš larva jepice.
A čím se takhle malý hmyz živí? Larvy požírají organický detritus, nárosty rozsivek a dalších řas, a najdou se mezi nimi i predátoři lovící drobné živočichy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 22:06 Žena KaGaOri [89] Re: Troppau
Larva vážky coze?! Kde ta se proboha u mě vzala?
Předpokládám, že když vidím jednu, pochoduje mi jich tam tak dvacet. Je nějaký způsob jak je z akva vystěhovat? Ne, že bych byla nepřející, ale předpokládám, že si bude chtít lovit něco k snědku a nemám představu co je schopná zamordovat. Malé šneky (jinak nevím, co tam teď žere)? Malé ryby? Tak za 2 - 3 týdny jsem chtěla vypustit neonky a nerada bych aby začaly záhadně mizet :-O .

Edit: Když to tak čtu, vyrážím na večerní lov rozzureny .
Edit2: Tak se mi bohužel stačila někam schovat, patrně jak zhaslo světlo. Zkusím teď nechat ještě chvíli svítit, jestli zase nevyleze a pokud ne, tak budu asi čekat s rybkami dokud ji nenajdu tone . Pokud by měl někdo radu, jak vylákat a polapit, uvítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2019 22:02 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Ty ryby rychle zmizí. Je dravá :-) doporučuji odlovit a vypustit do nějakého rybníčku. Zabít je jí škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.05.2019 22:00 Muž vlka [3442] Re: KaGaOri
Neboj, jakmile nasadíš rybičky, rychle zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 21:53 Muž Troppau [20] Re: KaGaOri
Larva vážky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 21:52 Žena KaGaOri [89] – co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi, mám v akváriu nezvaného hosta, viz. foto. Délka cca 1 cm, šest nohou, výrazné oči po stranách hlavy, článkované tělo a na zadečku dlouhé štětiny. Tušíte někdo co by to mohlo být? Larva nějakého hmyzu? Omlouvám se za kvalitu fotek, odmítl přijít blíž ke sklu :-D .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 21:38 Muž Planorbella [643] Re: vaclav
Z těch asi nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2019 21:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
Co strejda Google www.google.com/…: :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 20:57 Muž Planorbella [643]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,
můžete mi poradit, co je to prosím za živočicha? Myslím, že je to larvální stádium komára, ale moc se mi to nezdá.
Nachytáno v sudu s dešťovou vodu. Není moc pohyblivá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2019 16:08 Žena Vever [5] Re: Králík
Tak bezva, rybky je během chvilky spořádaly. smich Není nad jednoduché a ekologické řešení ;-) . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 19:07 Žena Vever [5] Re: Králík
Tak to já taky :-) , zkusím tam dát nějaké malé a uvidím... díky za typ :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 16:12 Králík Re: Vever
Já mám v jiném akváriu paví oka, a já tam někdy dám na den nějaké menší (ne dospělé) a oni je tam trochu požerou a hned jich je méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:54 Žena Vever [5] Re: Králík
Ahoj, díky za odpověď, jsem moc ráda, že krevetkám neškodí, ale stejně, jak je redukovat? Rostou a množí se rychle :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 14:43 Králík Re: Vever
Ano, souhlasím jsou to hlístice. Já je mám u krevetek v akváriu a nijak krevetkám neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 14:36 Muž ValaRa [26] Re: Vever
ahoj, ja predpokladám, že sú to neparazitné hlístice. Ploštenky nie sú asi také štíhle a majú trojuholníkovú hlavu. Ale počkajme si na názory odborníkov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:20 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu, co je tohle za tvora? Podle fotek na internetu a diskuzí na fórech si stále nejsem úplně jistá... původně jsem si myslela že ploštěnka, ale teď jak je to větší tak uvažuji o hlístici? Jde o malé krevetkárium, už zajeté,12l, 8ks red cherry. Předem díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 17:59 Muž Planorbella [643] Re: jamajcan
Dobře řečeno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2019 17:59 jamajcan Re: Planorbella
Ano. Mražené nítěnky. Jsou po rozmrazení tzv. na sr..ku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 17:09 Muž Planorbella [643] Re: jamajcan
Díky dobře, ale co se to rozmašíruje? Nitěnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2019 17:05 jamajcan Re: Planorbella
Dafnie bez problémů mrazím a pak zkrmuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 16:46 Muž Planorbella [643] Re: Petr00
Byl bych opatrný.
Jsou z rybníku s rybami, to znamená že si můžeš přinést spolu s živým krmivem také rozmanité rybí parazity.
Scedil bych je a zamrazil, to by mělo všechny parazity zabít, jen si teď nejsem jistý, jestli se z toho nestane kaše, ale neměla by, snad má někdo zkušenost se zamrazováním dafnií a vyjádří ji.
Druhá možnost je to risknout (zkrmit) a doufat, že mezi nimi paraziti nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 16:34 Muž Petr00 [1] Re: Planorbella
Děkuji, jsou z rybníka kde jsou ryby, je možné s nima krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 15:33 Muž Planorbella [643] Re: Petr00
Perloočky, ale druh ti neřeknu. Možná hrotnatka obecná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 14:49 Muž Petr00 [1]
Fotka k příspěvku Zdravím, plave to u nás v rybníce, nevíte co to je? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 00:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NEW
Hele, malá vážka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.05.2019 23:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NEW
Poměrně dravá záležitost ale pokud jsi je chytil tak je nezabíjej a dej je do nějaké větší louže. Vážky jsou překrásní tvorové. :-)
rybicky.net/nadrze/15324…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 22:58 Muž ValaRa [26] Re: NEW
larva podenky alebo vážky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 22:27 Muž Smetany [1226] Re: NEW
No já bych to viděl na larvy jepice ale jak se ti dostaly do akvária to by mě zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 21:43 NEW
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Už několikrát jsem našel mrtvolky tohoto živočicha zaseklé ve filtru nebo na dnů. Dneska jsem ale odkaloval a dva jsem nasál živé. Jednoho pod řasokoulí, kterou jsem omylem otočil a jednoho vzadu v houští hygrophila polysperma. Neznáte ho někdo?
EDIT- Mají asi 1,5cm a jsou pořád někde zalezlí (ještě nikdy sami nevylezli že skrýše)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 08:58 R Muž Anthrax [4739] Re: snejky
Vyhledej si lasturnatky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 08:55 snejky – ?
Ahoj. V akváriu se mi objevil nový rychlý obyvatel. Libí se mi, ale raději bych věděl s kým mám tu čest. :-)
youtu.be/…
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=651