Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:09 Muž kofejn [963] Re: predator3313
Fotka k příspěvku predator3313 napsal: A před zničením to vyfocené nemáš? :)
Dnes už ano.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:41 Žena sivon [1694] - PlžiRe: MichalHK
Drží dlouho, ale nakonec opadají samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: radim
Komu by se ale chtělo furt vytahovat všechny kořeny a drhnout je? :-D já jsem si je raději nechal porůst mechem...:-D a vajíčka nejdou vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:15 jamajcan Re: Kryštof
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:14 radim
z kořenů jdou krásně dolů ocelovým kartáčem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Nic znich není- to znamená ze jsou neoplodnena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:22 AmSeok Re: MichalHK
Já to mám v nano a šel jsem na to s žiletkou....to nedoporučuju =Dničemu to neškodí...dokonce mi je neritiny nakladly i na brotie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:54 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: romant
jo to bude ono, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.05.2013 12:51 R Muž romant [27981] Re: MichalHK
Jestli máš v akváriu Neritinu, tak to budou její vajíčka, drží fest a nic z nich není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:48 Muž MichalHK [6] - Tanganika – co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co jsou ty bílé cosi na kořenu? Jsem z toho celkem zmatený. :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 23:25 Muž Jar-oslaw [674] Re: invalida
fakt ti ho tam dekuju...3 krat.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 17:54 S Muž invalida [3881] Re: Jar-oslaw
Fakt nemáš za co...to bylo jasný na první pohled a přečtení dotazu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 22:19 R Muž romant [27981] Re: Sion
Udělejme to jinak. Zařiď si prezentaci a uveď tam co nejvíce informací o daný nádrži ať je tzv. z čeho vařit a jenom tady netipujeme a nedomníváme se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 22:12 Sion Re: romant
Neviem čim to bude, pretože filter bol ako 'prislušenstvo'. Ak vieš o niečom lepšom, alebo čo by si mi vedel odporučiť, pripomen mi správou ako to tu chodí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 22:11 Sion Re: prasan
Som študentka, nemám toľko peňazí aby som mohla rybkám kupovať tak veľa druhov krmiva. Keď im dám tu dietku, prisavničkovia to vydržia s nimi? Lebo obvykle papkajú to čo veľké žrútky zabudnú. Vyskúšam to, a vodu menit budem jasné :)hádam prestane vyvádzať.. (momentalne je uplne v poriadku, neviem prečo, iba niekedy to robí.. väčšinou ma vyľaká)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 20:17 - Re: Sion
Dve krmivá je dosť obmedzený zdroj výživy.Pár dňová diéta, rybke prospeje.Nič sa jej nestane.A nezabúdať meniť tú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 19:03 R Muž romant [27981] Re: Sion
Pokud musíš filtr po týdnu čistit je do Tvého akva neodpovídající. Podporuj jeho činnost intenzivnější výměnou vody, 2-3x týdně 1/3 objemu akva a důsledně 1x týdně odkaluj dno. To bych považoval za základní opatření k udržení dobrých podmínek v daným akváriu, protože si stále myslím, že jde o ten problém s plynovým měchýřem, jenž s kvalitou prostředí může velmi úzce souviset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:58 Sion – Re:prasan
Stiredam dve krmivá (vločky a crisps pre goldfish, kŕmim iba večer a filter čistim tak raz za týždeň. Prišla som dnes domov a rybku už nič na hladinu neťahá (podobne ako včera poobede). Nerozumiem čo jej môže byť. Diéta im v žiadnom prípade nemôže uškodiť? Je pravda že mám na ne malé akvárium, no väčšie si nemôžem dovoliť a dať ich preč mi je veľmi ľúto nakoľko sa o ne už dlho starám a filter čistím usilovne a pravidelne zakaždým keď jeho bublanie zoslabne (cca ten týždeň) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:13 - Re: Sion
Skús zmenu krmiva.Prípadne diétu na pár dní.Ako často a čím vlastne kŕmiš? No môže to byť i problém s plávacím mechúrom ako píše romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 13:09 Sion – Re:plynovy mechur
Rybke sa to stava uz asi nejaky ten polrok a su dni ked je v pohode a su dni ked nie. A robi to iba jedna z nich. Skusim tu vodu menit viac ako doteraz.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2013 07:43 R Muž romant [27981] Re: Sion
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem, což bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2013 07:25 Muž Yirka [9118] Re: Sion
Nic o své nádrži neuvádíš tak jen rychlá rada. Místo přidávání soli a Preventinu začni intenzivněji měnit vodu. Určitě to bude blahodárnější účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 07:14 Sion – Čo je s mojim karasom?
Fotka k příspěvku Už niekoľko krát za jeho život som zaznamenala tento problém. Rybka je stále rovnako farebná, dýcha, príjma potravu.. no stáva sa že ju akoby hladina veľmi silno pritahovala - aj ked sa bráni, obvykle sa prestane snažiť a buď ju ťahá hlavičkou alebo ostane hore bruškom len tak 'na vode' že by ste povedali že je mŕtva, no potukam na sklo a ona veselo ožije. Včera som jej kvapla preventivnu davku PREVENTINU a trochu soli, očividne pomohlo ale dnes rano znova. O čo ide? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 23:18 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: optimas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 16:11 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Zdar akvaristi, prosím Vás co je tohle za žížalky na tom dně. Mám akva teprve měsíc a tohle se mi tam teď objevilo. Na tom místě ležela tableta se spirulinou pro Otíka a ráno jsem tam našel tyhle potvory. Snad to půjde dobře vidět. Jen doufám ,že to nejsou šneci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:00 Muž Jar-oslaw [674] Re: invalida
dekuju za urceni.rak to videl na krevetu cokoladovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:37 S Muž invalida [3881] Re: Jar-oslaw
Málokdy sem si tak jistej jako teď...jasnej samec potator desperatus var. maccius ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.05.2013 15:37 Muž snehulda007 [850] Re: Jar-oslaw
a mohl by jsi sem dát fotku tý krervety? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 13:26 Muž larix [1420]
Kto kŕmi mrazenými larvami komárov, určite to pozná ale vie niekto, čo to je?
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 08:37 Muž Jar-oslaw [674] – copa to je
Fotka k příspěvku ahoj,koupil jsem krevetu na pankraci,jmenovali jih... jsem ji koupil a rad bych vedel,jaka to muze by?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 07:08 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: panda
Sladkovodní polypi jsou vítanou součástí společenství,zásadní vliv na biorytmus akva nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:28 Muž Sylar [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Diky, na tvoj príspevok som sa kukal no zmiati ma tie vajíčka čo má po bokoch tak som sa chcel spýtať a prihodiť fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:16 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Sylar
psal jsem to o pár příspěvků níž..stačí trochu hledat,než se zeptáš

rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:00 Muž Sylar [1] - Raci, krabi, krevetky – Čo to asi je?
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes som v akváriu našiel desiatky malých živočíchov. Sú asi 1-2mm veľký a na oko vyzerajú byť biely a tvarom ako žubrienky. No na fotke to vypadá ako keby mali tykadlá. Vodu dávam z vodovodu odstátu a rastlinky sú od jedného akvaristu. Pohybujú sa celkom rýchlo po skle ale dokonca plávajú aj voľne po akváriu. Za prípadné odpovede ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:44 panda
ahoj.. máte někdo ponětí, jestli je tohle v akváriu naprosto bezproblémové?? Mám to brát tak, že mám doma akvárium s různorodým osazenstvem živočichů a že je to v podstatě dobře?? Tohle mám na kytce z burzy.. Nevím, co to přesně je, asi takhle to vypadá a každý jeden živočich (když je celý vylezený) měří asi 1mm. commons.wikimedia.org/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:34 Muž kortezhugo [983] Re: host
Je to ta lasturnatka. palec
Som pozeral toto video www.youtube.com/…
A presne tak sa to pohybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.05.2013 15:01 host Re: kortezhugo
Lasturnatka

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 13:51 Muž kortezhugo [983] Re: Burik
To je skvor okruhle.A ako pisem ryby to nezeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 13:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kortezhugo
Je to špatně vidět, ale mohla by to být bucharnka. www.rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 12:17 Muž kortezhugo [983] Co je toto?
Poradte co je toto?
Je to male cca 0.5mm lozi to po stenach akva a pomerne rychlo sa to dokaze pohybovat.Ryby to asi nezeru lebo je toho v akva vcelku dost.
leteckaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kofejn
:-O No mě to teda taky k ničemu nepasuje.... :-D Tak snad nás tu někdo chytřejší poučí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:33 Muž kofejn [963] Re: predator3313
No nemám smich . Žádný překvápko jsem nečekal. Nevím jestli je to hlíza kytky, na osmocote je to (bylo) moc velké.
Zvířátka mám piskořky, okružáky, levatky, otíky, neonky obyč, panceřníčky skvrnité, 3 kakaďáky a skaláry. K nikomu mi ta věc nepasuje. A měl jsem kdysi lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kofejn
A před zničením to vyfocené nemáš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:13 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Zase jsem v akvárku něco našel a vůbec nemám potuchu co by to bylo. Původně to byla kulička cca 5mm v průměru, světlejší než liapor s jedním tmavým puntíkem. Zkoušel jsem ji rozmáčknout a po rupnutí se vylila bílá tekutina a zbytek je na fotce. Nejvíc je to podobné skořápce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:32 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Může mi poradit někdo, co to je? Je to velké cca 1-1,5cm, leze to ve dně, žije mi to ve filtru, ploštěnky to nejsou.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2013 10:32 R Muž romant [27981] Re: Miruška
Tipuji nezmar, mrkni o kousek níž, výš v tomto vlákně a přečti si ten článek , kterej tady nejen ode mě je několikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 10:27 Žena Miruška [1] - Cichlidy – Parazit ve tvaru trojbodce
Ahoj, potřebuji poradit, mám v akvárku něco co se podobá trojbodci, vidlím nebo méně ochmířenému semínku pampelišky. je to asi 4mm velké, některé poplavávají a jiné jsou přichycené na skle. Nevím, zda je to vůbec živé,či co to je, jestli to vůbec něco je. Není tam zatím toho moc, ale bojím se, aby se to nenamnožilo. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 22:26 jamajcan Re: Jjapan
Od té doby,co mám v akváriu sekernatky, mšice zmizely a sekerky jsou pěkně rostlé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jjapan
Postřik jsem opatrně nanášel štětečkem na rostliny ale moc to nepomohlo tak jsem plovoucí rostliny vyndal mimo akvárium do vaničky a tam je postříkal a po čase je zase vrátil opláchnuté, ale už ne v takovém množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:07 Muž Mack [0] – Vodule
Moc prosím o radu, jak se zbavit vodulí. V akva se mi přemnožily a hubí mi krevetky :( Na netu jsem zatím nenašel, jak se jich zbavit, když rybkám nevadí, ale je mi líto těch krevetek. Díky za všechny rady.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=2151