Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:39 Žena Linduš [166] – Re: PavelSiKra
nevypadá a nepohybuje se to trochu jako blecha? bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:38 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
Napisu svuj dotaz sem, v krevetarku se mi objevilo neco podivneho, vypada to jako maly snek, odhadem tak 1-2 mm velke, na pohled to vypada kulatě, mozna nejaka ulita, vepredu ma jakoby dve tykadla a pomerne rychle to lozí v akvarku a dokonce to dokaze i trosku jakoby plavat nevite nekdo co by to mohlo byt ?? Zacinaj se mi tam docela mnozit, budu s nima muset zatocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 02:07 Giowanni – Ploštěnka
Ploštěnka Může dorůst délky až 25 mm. Žije hojně pod kameny v potocích a čistých řekách. Na bocích hlavy má ouškovité výběžky. Barva těla je tmavá až černá. Vzácněji se můžeme setkat i s ploštěnkou mléčnou (Dendrocoelum lacteum) - žije ve stojatých i proudících vodách a bažinách, je mléčně zbarvená (prosvítá gastrovaskulární soustava), ploštěnkou černou (Polycelis nigra) a ploštěnkou horskou (Crenobia alpina). Do akvárií bývá zavlečena se substrátem rostlin nebo s potravou získanou v přírodě. V běžných akváriích zpravidla dlouho nepřežíjí, neboť pro ryby představují vítané zpestření jídelníčku. Jsou velmi citlivé na kvalitu vody a ve znečištěné vodě rychle umírají. Obecně existuje několik druhů ploštěnek. Ploštěnky Turbellaria jsou živočišnou třídou kmene ploštěnců. Dosahují velikosti od několika desetin mm do několika cm. Žijí volně, nikdy nejsou paraziti. Živí se dravě. Na hřbetě přední části těla jsou uloženy hmatové buňky a párové oči, pokožka je zpravidla pigmentovaná. Pohyb umožňují stahy kožněsvalového vaku, pohyb řasinek pokožky a hlen vylučovaný sekrečními buňkami pokožkového epitelu. Vyhýbají se světlu, potravu vyhledávají pomocí reakce na chemické látky, které jejich kořist vylučuje. Ústa mají ve středu druhé třetiny spodní části těla. Ploštěnka se jimi přisaje k potravě, zčásti ji natráví mimo tělo a stahy hltanu její kousky posunuje do trávicí dutiny. Nestravitelné zbytky vyvrhuje ústním otvorem. Ploštěnky mohou velmi dlouho hladovět, přitom využívají látek vlastních buněk. Mnoho buněk tak může zmizet, díky schopnosti regenerace se však nahradí. Ploštěnky jsou hermafroditi, vytváří kokon vajíček. Nepohlavně se rozmnožují příčným dělením, i u ploštěnek, které se dělením nerozmnožují jednotlivé části po násilném rozdělení dorostou. U mořských ploštěnek je vývoj nepřímý, u sladkovodních přímý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 22:58 R Muž Silent [5949] – Re: Lada2
Tyhle potvůrky můžou být v nádrži dlouhé měsíce aniž bys je zpozoroval. Taky se mi to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 22:54 Muž Lada2 [11] – Re: Haimdol
tak to by mne zajimalo jak se do krevetarka dostali plostenky mne kdyz jsem tam 2 mesice nepridal jedinyho tvora a jedinou kytku:-(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:01 Muž VVV111KKK [61] – Re: KITTbx
Škoda lihu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 18:03 Muž KITTbx [1] – Re: Haimdol
Díky moc, už jsem našel i identikit zde na stránkách, jde do lihu a pak do odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 18:00 R Muž Silent [5949] – Re: KITTbx
Okřehkem nebo na šnekovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:57 Muž KITTbx [1] – Re: Haimdol
;-) to je jasné, že to není vzdušný dar, ale jediné co tam je jsou šneci, voda, okřehek a občas jsem tam zasypal odskořápkovanou artémii. záhada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:54 R Muž Silent [5949] – Re: KITTbx
Musel sis ji tam zanést. Rostlinou, dekorací, substrátem. Ze vzduchu to není :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:52 Muž KITTbx [1] – Re: Haimdol
Aha a JJ, jen mne zajímá kde se to tak z čista jasna vzalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:51 R Muž Silent [5949] – Re: KITTbx
Ploštěnka. Těch se zbav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:50 Muž KITTbx [1] – Co je to za červa?
Fotka k příspěvku Zdravím, v plastové misce, kde "chovám" šneky protivné pro raka, jsem při čištění narazil na tohoto vetřelce, zajímavé je, že se tam mohl dostat snad jedině s okřehkem, nebo snad nějaký dar ze vzduch, miska je na okenním parapetu. Nijak mne netrápí, že tam je, šoupnu ho do odpadu, ale zajímá mne co to může být za tvora. Foto lépe udělat nešlo :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:47 Muž Yirka [9122] – Re: HanaH
Já bych po 14ti dnech naopak změřil NO2, a pokud by bylo ok tak bych tam hned dal nějakou zajížděcí rbku - 2 dle velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:13 HanaH – Re: Yirka
Děkuji, zkusím počkat. Nechci tam nic dávat, když tam plavou jiné potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:53 Muž Yirka [9122] – Re: HanaH
To chce klid. Poměrně čerstvě založená nádrž je často nejdříve obsazena různými nechtěnými. Jakmile začneš zarybňovat a nádrž se zaběhne bude po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:34 HanaH – bílá vlákénka, nebo co?
Dobrý den, mám akvárium založené 14 dní. Od kořenu se mi voda obarvila,a utvořil se na hladině povlak. Filtr v akváriu mi přišel příliš silný - lomcoval s kytkama, tak jsem ho včera vyměnila za klasický molitanový, který čeří více hladinu + jsem přidala dvě rostliny. Povlak zmizel, ale ráno jsem na skle objevila něco coze . Vypadá to jako prach z utěrky nebo ručníku, jsou to taková bílá vlákénka, nebo co. Až při bližším pozorování jsem zjistila, že se to hýbe. Je den, a stejně to leze. Nikde jinde než na skle to nevidím. Nevíte, prosím,co to může být? Jsem začátečník, a asi se stala někde velká chyba. sad Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:50 Usine – Re: CDB
Hlavní příčina bývá překrmování. Jestli ti to sežerou krevetky to nevím, ale ryby by zase mohli sežrat krevetky, takže to chce odkalit a udělat jim pořádný půst a uvidíš jak to dopadne.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:44 Muž CDB [4]
sezerou to i krevetky? objevilo se mi to v krevetkáriu a žádnou rybku tam nemam :/ musím tam nejakou nasadit ať to zlikviduje nebo můžu věřit krevetkám? předem díky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:43 Žena Linduš [166] – Re: Horác
děkuji :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:20 Muž Horác [3942] – Re: Linduš
Mám to všude, kde nemám ryby (tj. v šesti akvárkách ze sedmi :o) ... Do nedávna jsem to považoval za neškodnou potvůrku, ale bylo mi řečeno, že zejména ve velkochovech dělá celkem problémy (hodně žere, hodně *ere) a taky prej dokáže zabíjet ampulárie. Vajíčka jsou nesmírně odolná, takže likvidace je celkem obtížná. Pro podrobnější info doporučuji napsat vzkaz uživateli s nickem provokater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:12 Žena Linduš [166] – Re: Horác
mohlo by být, díky horáci :-)
momentálně nemůžu najít žádnou pořádnou stránku o tom, zkusím pohledat, až bude víc času.
máte to taky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:07 Muž Horác [3942] – Re: Linduš
tipuji lasturnatky (vítej v klubu :o) ... images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:02 Žena Linduš [166] – blecha?
zdárek zkušení ahoj
v kreveťárku jsem uzřela jakousi "blechu" světloučkou, až průsvitnou. velké je to asi mm, pohybuje se to trochu jak blecha- rychle/cukavě a ve předu to mělo nožičky, či tykadýlka (nebo obojí)
z atlasu je tomu nejvíc podobná Hrotnatka obecná-Daphnia pulex. jak se to dostalo do akvárka, nekrmím tím hmm
bude to škodit?
fotku po mě nechtějte, někam to zas zmizlo a takové prťavky nenafotím stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 00:14 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Bexi
Dobrý den, kde se dá pořídit kvalitně čolek čínský (cynops orientalis). Rád bych začal s chovem několika kusů.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:31 Muž paia [3] – Re: Landvir
To by mě taky zajímalo, akva je založeno od prosince, tipl bych si, že jsem si ji asi přinesl s nějakýma rostlinkama nebo živočichama. Našel jsem celkem 2 kousky, snad jich tam není víc, zrovna dneska se mi narodily maly endlerky.

Jinak na fotce nic nechybí, to tělo měla ta bestie v obou kusech opravdu tak krátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Myslel jsem - mýma očima! Ne vašima! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2010 17:30 Muž karelpavel [18]
To bude Vážka alááá TUNING :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:23 honza – Re: Johan
ale fakt jí chybní půlka těla tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Budu muset vyměnit monitor... :-) Já jí vidím jen půlku. :)
(Nebo je to očima? :hmm:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Celá larva vážky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:34 dest
Landvir napsal: Jo vypadá to na vážku, ale kde se tam teď vzala??
take by me zajimalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:34 Muž Landvir [57]
Jo vypadá to na vážku, ale kde se tam teď vzala??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2010 16:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paia
Larva vážky, vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:20 Muž paia [3]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:20 Muž paia [3] – neznámý živočich v krevetkárku
Fotka k příspěvku Našel jsem dnes na dně tohoto živočicha a vůbec nevím, co je zač a zda může nějak škodit. Poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:43 tomele – Re: ustavprochore
no buchanka je na mé oči moc malá, ale stylaria lacustris se už dá fajně pozorovat :) jen si myslím, že mají rádi spíše tmu jako buchanka - což je u těchto živočichů normální, ale při delším pozorováním se buhužel schovají
jsem zvědav, co ještě v 3l lahvi od okurek objevím za živočichy - při tom je tam jen voda z aq a microsorium (nějakou velkou řasu tam bohužel prozatím nemám, ale zapracuji na ni)- už tak si myslím, že tam mám docela dobrý ekosystém - prvoci, trepky, buchanky a teď i stylaria lacustris a ve velmi malém množství řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:32 Žena ustavprochore [567] – Re: tomele
Taky jsem dnes cosi našla ve sklenici u červených okružáčků, nejspíš nějakou plazivenku. Mikroskop bohužel nemám, ale je sranda to pozorovat i očima. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:10 tomele – Re: ustavprochore
jj to bude ono - díííky hop - jinak našel jsem, že je dravec, takže má v té 3l flašce má dobré podmínky, protože pod mikroskopem jsem viděl i trepky a prvoky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:04 Žena ustavprochore [567] – Re: tomele
Že by naidka chobotnatá? images.google.cz/…
Bez záruky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:39 tomele
Fotka k příspěvku ahojte jelikož nechci zakládat nové téma, tak píšu zde

v mé pokuskné 3l flašce od okurek se to čím dál tím více hemží buchankami, ale zdá se, že tam mají i jiné kamarády
- šířku mají asi jako buchanky a délku mají 1cm - takové bílé žížalky, které se pohybují jak po skle, tak volně ve vodě - dal jsem to rybám a ti si hned pochutnali - mají velmi zajímavý styl pohybu - 1 stranu těla natahují a druhou smršťují a tím se "posunují"

mám bohužel jen takový blbý mikroskop - dětský, plastový sad takže fotka (foceno přes mobil) není moc kvalitní - jinak ta delší část je tělo (pod mikroskopem jsem viděl zajímavé pohyby "střev") a ta kratší část je hlava s takovým menším chobotem, kterým přijímá potravu (nějak v celku mi nevydržela stydim )

ví někdo, co to je ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:18 Žena Kalupinka [32] Re: epto
Mám je v akvárkách a ničemu neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:18 Žena ustavprochore [567] Re: epto
Tak je nechte, ničemu neškodí. Radujte se z dalšího živočicha v akváriu. Já bych je brala hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:09 Muž pancéřníček [168] Re: epto
A proč se jich chceš zbavovat? Vždyť jsou užitečné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 22:18 epto Re: ustavprochore
jj. presne niektora z tych dvoch potvoriek.

ze by bola schovana v mrazenych cervikoch?

ako sa jej da zbavit? (nemam cas ich kazde rano pucit...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:17 epto Re: Jrk
no, nie je to take dlhe. ma to skor kruhovy az elipticky tvar.
na sirku asi milimeter a naa dlzku max 2 mm.
je to mliecne biele v strede s tmavsou farbou.
skusim odfotit a pridam fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:29 Muž Jrk [143] Re: epto
Fotka k příspěvku Toto by měla být ploštěnka. Je to ono, co tam leze?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 15:23 epto – Male biele bodky na skle - lezu (ze by slimacik)
Zdravim.

Objavili sa mi na skle take male biele bodky (1mm). Evidentne lezu lebo ich vidim iba rano, ked zapnem rybkam svetlo. Behom 20-30 minut zlezu prec - evidentne oblubuju tmu.
Rybky si ich nevsimaju.
Ja ich rano pucim o sklo aby som to zlikvidoval ale na druhy den je ich tam znova zo desat.

Rad by som vedel co to moze byt a hlavne preco to mam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:10 Muž Horác [3942] – Re: nevim
Stačí si přečíst tohle vlákno :o) ...
edit: a nebo jak píše Dahak :o) ...
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=3351