Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 23:21 lachtan – Re: petulevrtule
Fotka k příspěvku Já jsem objevil v akvarku toto. Nevíte co to je? Škodí to něčemu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 15:37 Žena ustavprochore [567] – Re: Jano171
www.akvarijni.cz/…
Co se prostě smířit s faktem, že "to" (neparazitické hlístice) v nově založených nádržích bývá? Plus zařídit se podle Václavovy rady - tj. týden vůbec nekrmit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 14:13 Jano171
dozvedel som sa ale myslim ze to nebude ono...on neprekrmuje ryby... krmy ich malo..nema dovod to tam proste byt ...predpokladam ze to moze byt niečo ine ...lebo on pisal ze to vznika s prekrmovania..ale on neprekrmuje...krmi minimalne...a napriek tomu to tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 13:36 Muž Yirka [9118] – Re: Jano171
Co to je ses přece už jasně dozvěděl. Pokud chceš vědět více, zadej do vyhledávače a vyjede ti hafo dalších informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 13:22 Jano171
rozpraval som sa s tym kamaratom čo to ma..tak mi povedal ze krmi len raz do dna..niekedy ani to nie..ked nema čas...a ako zalozil akvarium tak hned v kratkom čase sa to objavilo..tie červiky ako vlas.dlhe 1-2mm..bielej farby...tak nevie nahodou niekto čo to moze byt?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:10 Jano171
tak to hej, len nechapem povod vzniku..ako to vznika..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:07 Usine – Re: Jano171
Aspoň vidíš co všechno ve vodě a písku může existovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 13:23 Jano171
velmy pekne dakujem, poviem kamosovi...on ma s tym problem..tak dufam ze to pomoze...a ak sa mozem spytat s čoho to vznika? ved s krmiva sa to nevyrobi.... hmm diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 13:11 Usine – Re: Jano171
Jsou to hlístice, tvoří se většinou v nádržích kde se příliš překrmuje. Doporučuji ti týden nekrmit a ryby se o ně postarají. Krm ryby jen jednou denně a aspoň 2 x týdně je nech o hladu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 12:44 Jano171 – Zvlastne červiky
Chcem sa Vas spytat či nevie niekto čo to moze byt ked v akvariu sa nachadza asi milion malych červikou bielej farby dlhe asi 1-2mm a tenke ako vlas. :-( Nachadza sa to v cichlidovom akvariu nedavno zalozenom, je tam filter, kamene s potoka, kupeny hnedy strk a neaky ten koren. Dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 08:46 Muž mnammnam [23] – Re: Sid
jo diky vcera ma to nenapadlo hladat v gogle tak to kludne mozem naservirovat rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mnammnam
www.moskyt.net/…
Nevypadá to jako č. 3? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 20:11 Muž mnammnam [23]
v akva sa mi objavili nejake larvy abo co to je vyzerato ako larva komara ale je to dost robustnejsie a je to vkuse shrbene na prvy pohlad to vyzera ako slimak unasany vodou ale ked sa ho dotknem spajlou zamieri prudko ku dnu moze to byt larva komara abo neco jineho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 10:46 Muž kortezhugo [983]
...sranda kolko ludi tu na fore uz chovalo vazky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:32 Vája – larva
Souhlasím s VF. Moc toho vidět není, ale tohle určitě není neškodná pošvatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:58 Žena VF [1] - Plži
Je to larva vážky, určitě to musí z akva pryč, jinak si pochutná na rybách, až vyroste :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:09 Muž Farrael [28] - Živorodky
Každopádně jestli chováte potěr či drobné rybky, tak se jich pokuste zbavit. Larvy vážek jsou dravé a drobotinu určitě šetřit nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:05 vcielka – Re: Lu
Este to moze byt nymfa Plecoptera - Pošvatky. Neviem ako je to česky. Ale aj tej vázky či šidla. Je zretelne vidiet na konci bruska 2 cerky (to su tie stetiny na konci zadocku) cim su nymfy spomenutych zname. Nymfy vázok a sidielok ale maju aj 3 cerky, kdezto pošvatky vzdy len 2. A nymfy vazok a sidiel maju taky zvlastny organ na hlave co sa vola maska. Je to vychlipitelne. Takze pokial to budes pozorovat vies to aj podla znakov urcit. Ono z toho obrazku to nie je vidiet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 10:48 Muž arnošt [37] - Rostliny
není to moc detailní fotka, ale vypadá to na larvu vážky nebo šídélka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 10:09 Lu – co to je, PARAZIT ???
Fotka k příspěvku ahoj, toto jsem objevila za filtrem, je to velké cca 1cm. Co to může být?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 15:25 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Bledule
Pokud jsou to opravdu tenké nitky, mohlo by se jednat o nějaké hlístice, povětšinou je zlikvidují okamžitě rybky či později šneci, s negativním vlivem na krevetky jsem se nesetkal...horší by to bylo v případě ploštěnek(větší, červy připomínající) ty útočí na krevetky a těžko jim pak pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2009 22:55 Žena VF [1] - Plži
Pozor nebezpečná larva vážky.Málem mi sežrala pancíka tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:21 Muž jirka.p [60] – Re: Bexi
Nevím. Neznám.
Tady v katalogu v textu rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna se píše "buchanky se živí dravě nebo paraziticky". Může být tedy nějakým způsobem nebezpečná i pro ryby? Také se tam píše: "v akvaristice se používají jako krmivo pro potěr i pro dospělé ryby".
Dá se jich nějak zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:06 Bexi
buchanky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 18:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: datura
Toho bych chtěl mít sosáka u krevetek, asi by brzo nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 18:40 Muž jirka.p [60] – Nevím co to je
V akvárku se objevilo "cosi". Vypadá to jako malá artémie ale menší a je to bílé. Pohybuje se to obdobně jako artémie. Je toho tam mnoho. Bohužel to nejde vyfotit.
Jedná se o nádrž rybicky.net/nadrze/7118.
Vím že je to hodně špatný popis, ale nevím jak to lépe popsat.
Pokud by někoho něco napadlo i přes tento špatný popis budu rád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 19:13 Trdej – Re: assasincz
Jo tak takovou potvoru mam v akvarku taky :) jen me desi ty 2cm :-D ja to mam tak 3-4mm .To tak vyroste ?No aspon to pujde chytit,ted je to docela mrstne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:16 Žena Bledule [0]
Potřebuji poradit. Dnes jsem našla mrtvou krevetku neocardinu. Ostatní neocardiny jsou schované, jen japoniky štrádují po akváriu. Ale den zpět jsem zpozorovala v akváriu takové tři bílé vlnící se nikty, asi 1cm dlouhé. Netušíte, co by to mohlo být zč, jestli mi to může zabíjet krevetky a jak se toho zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:53 Muž assasincz [9]
Moucha napsal: evergreen, neco podobnyho se tu resi celkem pravidelne
vetsinou se to do akva dostane s zivim krmenim

viz treba rybicky.net/forum/9154…
rybicky.net/forum/7539…


to je vončo, díky moc, zvláští že se mi to tam dostalo, krmím jen TetraMin vločkama, no každpoádně díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2009 13:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: assasincz
evergreen, neco podobnyho se tu resi celkem pravidelne
vetsinou se to do akva dostane s zivim krmenim

viz treba rybicky.net/forum/9154…
rybicky.net/forum/7539…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:27 Muž Chem [837] – Re: assasincz
Vetsinou to do akvaria prijde s zivou potravou ci novymi rostlinami od pestitelu, kteri pestujou pres leto venku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:14 Muž assasincz [9] – re: Chem
no vycucnul jsem to následně hadicí při odpouštění vody a lovit v kýblu se mi to už fakt nechtělo, jsem prdlajs biolog takže vyběžky a štěty jsem fakt nepochytil, jen by mě zajímalo kde a jak se mi něco takovýho mohlo v akva objevit...díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2009 13:11 Muž Chem [837] – Re: assasincz
Zalezi na tom, kolik to melo abdominalnich privesku, nebo stetu apod. Ty na obrazku nejsou. Takhle muzeme opravdu jen hadat co to bylo. Nejspise larva vazky, jepice, motylice, lesklice, sidla, sidelka apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 12:55 Muž assasincz [9] – neznámá breberka
Fotka k příspěvku ahoj, včera jsem při odklaování dna z písku vyhnal (asi tam byla zahrabaná) prapodivnou breberku která si to po vhnání štrádovala celkem živě k hladině, velikost cca 1,5-2 cm, světle bilá až průhledná, skoro jak mladá krevetka, těžko to popisovat, nákres je viz.foto - nevíte někdo co to může být za somrbacila?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 11:01 baby83 – Re: baby83
Pozerala som niečo ešte na nete a našla som tento odkaz. www.sazp.sk/…
Myslím že to asi ozaj bude tá pijavica veľká. Bože, to je ohava. Som kôli tomu musela vybrať všetko z akva a v podstate ho znova zakladať rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 10:34 baby83 – Re: kortezhugo
To už nevyskúšam, lebo je to už mrtve, skúšali sme čo všetko to prežije :-) Ale prichytávalo sa to koncami o dno, bolo to hrozne rýchle, žilo to v štrku, nikdy som to na rybke nevidela a ani nemali rybky na tele žiadne červené fliačky. A ešte jedna vec: vedelo sa to naťahovať od 1 cm až po 3 cm, teda tá veľká, tie malé až tak dlhé neboli zatiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 10:27 Muž kortezhugo [983] – Re: jose
...aj podla nma - pijavica - skus ci sa "drzi"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 10:13 jose – Re: baby83
Pijavica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 09:42 baby83 – Nemám poňatia čo to je
Ešte o tom čude doplním, že to bolo v štrku a nikdy som to nevidela voľne v akva. Náhodou som tom zbadala keď už bol večer a tma. Na ďalší deň som to videla opäť len večer pri skle, ale stále v dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 09:30 baby83 – Nemám poňatia čo to je
Fotka k příspěvku Ahoj, chcem vás poprosiť o radu s tým čudom na fotke. Neviem čo to je. Hľadala som o tom niečo aj na fórach ale nič som nenašla. Prosím poraďte, kto viete. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 19:30 dirham
moje neonky si na nich teda nepochutnávají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:54 Usine – Re: provokater
Budeš si muset pořídit CO2, to takovým potvorám moc nedovolí se rozmnožit, nahlodává to drobet jejich boudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:32 XY
Nám je sežraly neonky obecné,škoda jich,takoví srandovní živočichové to byli,říkali jsme jim ufonci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:13 Bexi
nejsou,i naše šídla a vážky jsou barevné,i u nás žijí červené druhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:12 Bexi
možná mám něco jiného,můj druh je takoví mléčně bílí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:36 kreten – Re: Bexi
Když jsou hladové, věřím, že by je vyhledávaly, nevěřím. Mají nepřirozeně tvrdý krunýřek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:28 Bexi
přezdívka provokatér se ti hodí ;-)

já lasturnatky v akváriích kde jsou ryby nemám,baští je.Jsou úplně neškodné(ve větším množství je nemám tak nemohu posoudit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:26 kreten – Re: Johan
To sice jo, ale stejně bych hledal cestu, jak se jí zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: provokater
Potěr a intenzivní chov ryb je něco jiného než "akvárko na stole" ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 19:47 kreten – Re: Johan
No dá se pokračovat, filtrační hmota je jak řešeto během roku, filtr přestává fungovat, no a možná by se dalo pokračovat. Už jsme na toto téma polemizovali s pár lidmi a ne vždy byli ochotni věřit, že může v intezívním chovu tento tvoreček působit nějaké obtíže. Je nás na Jičínsku dost, kteří skřípeme zuby a přáli bychom si, aby ta mrcha chcípla sama od sebe. Ani potěrům nedělá vyloženě dobře, tam, kde se jí podaří dostat.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=3451