Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 09:20 azereta – něco malého, divokého
Zdravím, taky jsem dnes odsávala "bordel" a našla v té odsáté vodě něco, co jsem ani nechtěla vidět. Rejdilo si to tam po dně jak splašené. Mám asi 4 dospělé živorodky, jednoho ancistruse a několik mladých živorodek. Akva 25 litru a tohle jsem tam videla poprve. Porad mi nekdo co s tim? Muzou kvuli tomu umirat ryby, rostliny? Nedonesla jsem si za posledni půlrok zadnou novou rostlinu, nepridavala kameny bez toho, aniz by byly vyvarene, tak nevim, kde se to tam vzalo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fotograf
Nějaký žahavec to bude, ale mechovka je výskytem přece jen ve sladkých vodách poměrně vzácná, zatímco výskyt žahavců (hyder nezmarů)je mnohem častější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 20:28 Fotograf Re: Dwarfy
Díky za uklidnění a rychlou reakci všem! Asi je to ta mechovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 20:08 Žena Dwarfy [156] Re: Fotograf
Já bych si tipla na nálevníka ... dej tomu čas, nekrm, nech pracovat filtraci, hodně vzduchuj a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 20:07 yenya – Re: Fotograf
To zmizí samo, nic to není. Přinese se to s kytkama, jen si nemohu vzpomenout, ale je to neškodné ano Jo, jsou to mechovky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 19:49 Fotograf – Co to je prosím?
Fotka k příspěvku Ahoj, založil jsem si 60L akvárium, voda byla čistá a vše o.k. Najednou se mi zakalila voda a všude v akváriu se mi přemnožil nějaký parazit :-O
Je na skle, rostlinách, štěrku, kamenech, topítku, prostě všude kromě ryb! Mečovky to myslím i ozobávají a žerou.
Ten parazit je cca 1 až 2 mm velký. Pevně přichycený v jednom místě. Když se něčeho lekne, stáhne se a hned zase roztráhne. Jsou jich tam tisíce během 48 hodin :-(
Můžete mi prosím poradit co je to zač a co mám dělat?
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Angelon
Řekl bych že ploštěnka, rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:18 Angelon – Copak je to za příšerku?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny.
Mám již několik měsíců zavedené akvárium, ve kterém jen pěstuji levatky a nechávám růst kytky. Je asi 9 litrů, písečné dno. Mno a včera se mi na stěně objevilo něco, co se marně snažím určit. Hledala jsem info na netu, ale neměla jsem štěstí a proto se chci zeptat Vás, zda někdo nemá zkušenosti. Je to asi 1 až 1.5 cm velké, měkké, docela hbité a věčně přisáté na nějakou stěnu, ale i se zahrabe do písku. Nejeví se, že by to jakkoliv škodilo šnekům či kytkám, ale protože skutečně nevím, co to je a jak se to do aqua dostalo, radši zjišťuji. Nevíte někdo co to je? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 17:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Nejen, i na Moravě...za vše zjevně může lodní doprava.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 13:38 -
Jediný správne odpovedal Johan.
Ide o klepeto východoázijského kraba čínskeho(tiež nazývaného krab riečny alebo vlnoklepetý)ERIOCHEIR SINENSIS
Objavuje sa aj v českej republike a to v dolnom toku Labe a Vltave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 09:08 Muž navik [908] - SumciRe: prasan
klepeto kraba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 23:20 - – hádanka
Fotka k příspěvku Poznáte toto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 12:40 jitkaix – Re:pajailk
Vážka je tlustější, tak asi šídlo. Nejspíš to bylo s živou potravou nachytané omylem, protože se to drobnou živou potravou živí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 12:01 - Re: pajailk
Asi malá vážka.Do akva by som si to rozhodne dobrovoľne nehádzal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pajailk
Tuším že larva šidélka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pajailk
Larva vážky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:39 Muž souky [592] - RostlinyRe: pajailk
nejsem zrovna znalec, ale asi jepice tinyurl.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:24 Muž pajailk [0] – neznámý obyvatel nádrže- nevíte co to je
nevíte náhodou co je toto: rybicky.net/fotogalerie.php…
objevil jsem to při čištění akvárka, po opětovném dolití vodou jsem je dal zpátky a než se duhovky vzpamatovaly, tak se schovalli do mechu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:38 Muž O.Tom [439] Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:38 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Jeste aktualizace fotky porizene ted ve dne, lepsi uz to asi nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 02:11 Muž O.Tom [439] Re: Johan
No ja si to ted donesl mezi rostlinami, ta fotka je kdyz jsem to hodil na bily plochy talir, ma to tak 5cm +- kdyz se to natahne. Puvodne jsem myslel ze je to kus cervene gumicky a pak se to zaclo hybat :) Jinak jsem si dal vsimnul jeste nejakych breberek v prinesenem kyblu, asi 1cm velke cosi, naka plostenka ci co, to fotku neudelam a nejaky strasne rychly, asi 1mm velky broucek, to vubec netusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 01:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: TomasOxx
většinou to bývají žížalice a nítěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 01:54 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: TomasOxx
Moc Vám neporadím, neboť tápám. Uvidíte co napíší ostatní, ale...

Normálně bych řekl, že to vypadá podobně jak nitěnka, ale fotka je mázlá tak nevím, nevím... Jestli je to trochu "členité" či ještě lépe řečeno "kroužkované", hledal byl mezi kroužkovci, případně pokud je to spíše hladké, pak mezi hlísticemi.
Jak je to velké? Jakým živým (či mraženým) krmivem krmíte?

Zkuste mrknout na:
rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
www.akvarijni.cz/…

Snad se najde někdo, kdo si bude více jistější než já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:42 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ahoj, tusil by nekdo co to je za havet a nejlepe i co to dela, ceho se pripadne obavat ? dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2012 09:24 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Tak já bych v první řadě něco udělal s tím zahnípaným dnem. Podívej se třeba sem rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:17 Jakub – Co je to ?
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevedel by niekto čo je toto za potvoru? :-(. Asi mi prišla na rastlinách. Žije to v substráte má tam urobené svoje cesty a ked sa snažim ju so špajdlou vybrať tak rychlo zaleze nevedno kam. Ploštenka/Planaria to nemôže byť (mal so ich tiež ale toto je väčšie) taktiež to nemôže byť ''pijavka'' lebo tá sa pohybuje inak. Môže to ublížiť krevetkám a pomohla by ''No Planaria''? Vďaka.

Fotené mobilom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:34 Žena ola [31] Re: invalida
Moje helenka přeprala Tylomelanii. Měla jsem ji v akva celý JEDEN den než ji helča vycucla. rozzureny Ale to je na jiné vlákno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:25 S Muž invalida [3881] Re: ola
Já viděl helenu co ji ulovila...ale asi spíš náhodou...piskořky má radši ano stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:18 Žena ola [31] Re: keydoc
Děkuji za info. Na vlákno o ploštěnkách už jsem mrkla. Nejsem z toho nadšená. Určitě jsem si to přitáhla s tou břidlicí a mechem. Zkusím důkladněji odkalit a uvidím, zda jich tam najdu víc. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:11 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: ola
Pokud si myslíte, že se to shoduje a je to ploštěnka, pak:
Nejčastěji ji najdete u dna kde je bordýlek či rejdí i po skle (a obzvláště ve večer). Někomu vymizí sama, někomu ne. Doporučuje se nezanedbávat údržbu akva. I některé rybky ji (prý) žerou (moje malé rybky neměly zájem). Případně jde i zbudovat "past" (ale zde všechny nevychytáte, jen snížíte počet). Pokud by se neměla k odchodu, jsou i přípravky (např. za všechny uvedu no planaria...).

Pro více informací se mrkněte do vlákna o ploštěnkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:42 Žena ola [31] Re: invalida
Bingo! smich
Vypadá to fakt na tu ploštěnku, sviňa leze děsně rychle a je pěkně ohavná. Vylezla z mechem omotané břidlice, kterou jsem koupila. Mám to ve společenském akva nějak řešit? Nebo co s tím? Jak poznám, že jich tam mám víc? Při odkalování jsem si ničeho nevšimla. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:14 S Muž invalida [3881] Re: ola
Něco v misce z ruska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:09 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: ola
Foto není moc dobré. Možná by to mohla být ploštěnka - www.guh.cz/… ale z Vašeho obrázku to nepoznám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:02 Žena ola [31] Re: ola
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:01 Žena ola [31] – Co je to a co s tím?
Fotka k příspěvku Přendavala jsem břidlici s mechem a přitom z toho vylezlo tohle. Kousek jsem asi uskřípla při manipulaci, ale leze to i tak. Hledala jsem, ale nic podobného jsem nenašla. Co to safra je? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 10:51 Ziky Re: larix
Aha, tak to me nenapadlo, diky - clovek se porad uci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 16:42 Muž larix [1420] Re: Ziky
To bude sporangium nejakej plesne - bežnej potravy slimákov a "vajíčka" sú v tom prípade spóry. Myslím, že sa nie je čoho báť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 15:15 Ziky – parazit
Fotka k příspěvku Dobry den, dnes jsem zkoumal vykal (volne se povalujici na korenu, takze nevim jak je stary) akvarijniho sneka a nalezl nasledujici - viz obrazek - je to cerv ? s vajicky uvnitr tela + roztrousena vajicka vsude ve vykalu - prosim o radu, co by to mohlo byt konkretne za mrchu - hledal jsem na internetu, ale parazitujici cervi ryb co jsem nasel meli vetsinou trochu jiny tvar tela a vejcorodi cervi meli vajicka v tele pouze v jedne rade - a jak bych mel dal postupovat - momentalne je akva bez ryb, pouze rostliny a sneci jiz asi 14 dni po nahlem uhynu puvodni rybi osadky behem cca 10 dni (blackmoly + nekolik tercovcu) - i pres preleceni na vnitrni cervy pomoci pripravku Terap FD (ryby prestaly zrat, schovavaly se, byly lekave a mely bile vykaly (bohuzel tou dobou jsem jeste nemel mikroskop takze rozbor vykalu z ryb pro potvrzeni nemam) - je mozne aby hostitely ryby ohrozujicich cervu byli prave sneci nebo se muze jednat o uplne neco jineho ? Co delat dal ? pokusit se zlikvidovat sneky nebo tito cervi bez rybiho hostitele po nejake dobe sami uhynou ? Puvodne jsem chtel nechat akva po pouziti leciv v klidu bez ryb cca 2 mesice znovu zabehnout s tim, ze at uz puvodni osadku vyhladilo cokoliv, za tu dobu to bez hostitele uhyne (v pripade ze nezabralo lecivo) nez neco poridim, ale ted nevim jak dal :-( Za nazory predem dekuji.

obazky:
2i.cz/…
2i.cz/…
2i.cz/…
2i.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Raeda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:31 Muž Raeda [4] - Živorodky
nevadí parazita jsem vyhodil, kytku opláchl omylem zlomil ten nejhezčí list a už je v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:00 Muž Raeda [4] - Živorodky
koupil jsem si novou kytku do akvaa a mezi kořeny jsem našel nějakého nechutného mimozemšťana.. něco jako slimák natáhl se a za ním jelo jeho tělo.. velikost skoro 1 cm, průsvitný, tělo tvaru kapky. Ted se bojím tu kytku zasadit abych si to nezatáhl do akva.. a většina kořenů je hnědá tak nevím jestli je kytka vpořádku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 20:29 Muž larix [1420] Re: rudolf
Trošku som som sa v tých červoch pohrabal a medzi naidkami je viacero rodov, ktoré by ešte okrem rodu Stylaria prichádzali do úvahy. Medzi plavcov (tie moje červy dokázali aktívne plávať) patrí okrem rodu Stylaria aj rod Pristina, detritofágmi (tak ako červy u mňa) sú aj druhy rodu Dero, naopak druhy rodu Stylaria by sa mali prevažne zdržiavať na rastlinách a potravou by mali byť hlavne riasy a mikrobiálne filmy. Vzhľadovo veľmi podobný je aj rod Nais.
Obávam sa (odhliadnúc od systematickej nejednoznačnosti Naididae vs. Tubificidae/Naidinae, Pristinae), že v amatérskych podmienkach sa asi k presnejšiemu určeniu tých potvor nedopracujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 10:00 Muž lesli [0] – cerv
potrebuju poradit obevil jsem v akrvariu takove male dlouhe zizali ale jsou bile az pruhledne .. co to je za breberku a jak se toho mam zbavit poradi nekdo?dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 14:25 Fidli
je to zhora na skel, ale samo sem jí vzal ze skla přisátou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fidli
...Ublíži to nějak živorodkám a Ancíkům?
Rybkám ne, ale šnekům vyřiďte, ať se mají na pozoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 10:07 xx Re: Fidli
To je foto shora nebo je to fotka spodní strany, jak je přisátá na sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 09:09 Muž Kyd [43] Re: Fidli
Mno Fidli zpytuj svědomí čím vším si krmil. Chtělo by to více fotek a hlavně ze všech profilů a popiš skutečnou velikost.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=2601