Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 21:14 PatasRS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:59 PatasRS
Je jich tam tisíce, od uplne mini, tj. zhruba 2-3mm az po male ktere maji tak 2cm... akorat nepoznam co je to přesně za druh. Čím to mám tedy krmit v akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:54 PatasRS
jj ta fotka co poslal Sid to je presne vono.. je to tedy Čolek? Já myslel že je to Axolotl, vypadá to podobně, akorat mi bylo divne kde by se tady vzal z Mexika :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 20:32 koblihcz – Re: PatasRS
ze by colek?
www.colci.cz/…

nebo pulec?
www.naturfoto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 20:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PatasRS
Něco takového? :)
colek.navajo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:27 Muž navik [908] - Sumci – Re: PatasRS
Podle toho popisu se asi odpovědi nedočkáte :-) . Nebýt řeč o kádi, tak bych hádal malého bobra s rozčepýřenou srstí na hlavě ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: PatasRS
Že by pulec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:24 PatasRS – Nevím co to je za živočicha..
Zdravím, včera jsem objevil v kádi mnoho malých živočichů. Foto bohužel nemám, tak se vám to pokusim popsat. Má to čtyři nohy jeden dlouhý ocas svisle sploštělý a na hlavičce to má takové malé vysupky ktere se na konci rozvetvuji... Nevíte někdo co by to mohlo byt, v atlasu uz jsem hledal ale nenašel.. Děkuji moc ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2009 22:38 0
Fotka k příspěvku Při lovu živého krmiva na zarybněných vodách si jej lze snadno dovléci do akvária i jezírka , což se mi sice dávno , ale přece jen stalo. Naštěstí jsem si toho doma včas všiml a parazita zlikvidoval. A v současnosti lovím plankton pro ryby v periodických loužích a ve svých zahradních jezírkách.

Cizopasníci mohou být i na rostlinách donesených z rybníků , takže nedoporučuji tak činit.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 20:20 sokar
Kapřivec je řádná potvora.
Já ho měl na rejnokách.
Je potřeba mechanicky odstranit.No žádná sranda. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 20:20 Muž Venca [25] – Re: datura
Tak se vše vysvětlilo,byla chyba na mé straně,že jsem upravoval příspěvek,protože jsem tam zapomněl šoupnout "foto" a v té době už jsi reagovala a já nahrával foto :) .Co píšeš je pravda ,ale i tak chci vidět zdravé ryby a né osipané parazitama. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 20:04 Žena datura [104] – Re: Venca
to ani žádná narážka být neměla, příspěvek jsem psala v době, kdy tam žádné fotky vložené nebyly a mě to mrzelo :-)
o tom, že by z něj nikdo nadšený nebyl, se nehádám, to je jasný:-)
ale i tak je to přece článek potravního řetězce a podílí se na rovnováze v přírodě. kdybych si chtěla rejpnout, řeknu, že se mi i docela líbí :-D (což je pravda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 19:48 Muž Venca [25]
datura napsala: proč hnusného?:-) já kapřivce respektuji, zvolil jen jinou cestu smich
mě by spíš zajímaly ty tvoje fotky;-)



Fajn zvolil si jinou cestu. Ale asi nikdo nebude spokojen když ho bude mít na rybách v jezírku.A co se týče fotek nechápu narážku dnes jsem je dal do compu a stále je mám ve foťáku ve vyšším rozlišení NEKRADU CIZÍ FOTO Z NETU!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 19:39 Žena datura [104]
proč hnusného?:-) já kapřivce respektuji, zvolil jen jinou cestu smich


mě by spíš zajímaly ty tvoje fotky;-)


PS. - aha, byla jsem moc pomalá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 19:35 Muž Venca [25] – kapřivec plochý Argulus foliaceus
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 19:33 Muž Venca [25] – Parazit - kapřivec plochý Argulus foliaceus
Fotka k příspěvku Včera jsem byl na rybách na Nechranické přehradě a na pár kaprech jsem objevil tohoto hnusného parazita.Tento parazit může zbůsobovat škody v jezírkách i v akvárií. Jedná se zřejmě o kapřivce plochého tak jsem ho vyfotil a skusil jsem o něm něco najít:
www.akvarista.cz/…
rejnoci.unas.cz/…
www.biolib.cz/…
mujweb.atlas.cz/…
www.guh.cz/…
www.dajanapet.cz/…
www.mrk.cz/…
Tak přeji mnoho úspěchů s rybičkama bez těchto cizopasníků.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jrk
Jj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:10 Muž Jrk [143] – Je to chvostoskok?
Fotka k příspěvku Zvířátko na přiložené fotografii (foceno v objektivu mikroskopu při zvětšení cca 10x): Mám ho v akvárku, je to chvostoskok?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:56 Žena jufo [4] - Miniakvária
No doufám, že už to nikdy víc neuvidím. Jinak díky teda za reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:43 Muž llang [5] – Re: jufo
to nevim, ale v akváriu bych to mít rozhodně nechtěl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:37 Alligator – Re: jufo
Vypadá to jako nějaká ploštěnka :-) (latinsky Planaria)
sice jsem jí ještě neviděl, ale podle obrázků by to tomu odpovídalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:13 xx – Re: jufo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jufo
Něco jako pijavice ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:05 Žena jufo [4] - Miniakvária – Co to je za potvoru?
Fotka k příspěvku Zdravím,
v krabičce jsem měla nějakou dobu přebytky rostlin a když jsem všechno vyndala, tak jsem na dně našla přilepené toto. Nechala jsem to tam (na suchu), protože jsem musela odjet a za dva dny se podívám a už to tam nebylo. Zajímalo by mě co to je. Díky za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 18:04 Muž Johan [4945] - Rostliny
Každý má hold jiné zkušenosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 18:03 0
Ani , když byl u těchto larev přítomný potěr , nedocházelo ke ztrátám rybího potomstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 0
Je to jako dát kančíka s karáskem. Nesežerou se, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:56 0 – Re: Johan
Čekal jsem Jendo přesně tuto Tvou reakci. Mohu z pozorování konstatovat , že rybičky mi nikdy nelovily , spíš ryby loví je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 0
neškodné šidélko? Neživý se náhodou také dravě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:46 0
Larvy pravých dravých vážek s druhovými odlišnostmi vypadají úplně jinak.
Není dobře vidět zakončení larvy , pravděpodobně jde o neškodné šidélko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:15 kmotr
ahoj, to je larva vážky, je dravá a může někdy napadat i malé rybky, ale je to moc zajímavý sledovat její vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 16:31 Žena bluedream [245] – Re: Joecz
Taky jsem nepsala, že by sežrala kapra :-) , ale pidirybky do malých akvárek by v bezpečí určitě nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 14:27 Joecz – Re: bluedream
zas tak moooc velký dravec to není, z hlavy ti vyjmenuju 50 ryb, pro které by to mohla být potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:57 Žena bluedream [245] – Re: Calfína
Je to hlavně moooc velký dravec ;-). Řekla bych, že s mýma galaxy v krevetárku by byla hotová raz dva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:38 Calfína – Re: Semtex
a kde to nalovim:-D vzdyt to neni takove velke aby to sezralo rybu..nebo je?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Calfína
to víš že dá, stačí pravydelný přísun rybiček.... smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:26 Calfína – larva
Me se to libi?:-D neda se to chovat ???:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:24 Muž ČUPR [204] - Tetry
pecek napsal: Jak se mi ale dostala do akva, to nechápu..

Pravděpodobně s živou potravou, pokud s ní krmíš. Jinak náhoda - že by vážka nakladla vajíčka do nádrže.... ale to bys zase musel mít odkryté krycí sklo. Tak jako tak, vzácný případ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:18 pecek – Re: Semtex
No jo, už je to dávno :-) Jak se mi ale dostala do akva, to nechápu..
Jdu ji lovit, dík chlapi rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:11 dodmo – Re: Semtex
Je to zcela jistě larva vážky a to znamená problémy pro ryby,malé může sežrat větší může dosti ošklivě potrhat a způsobit tím smrt,rozhodně co nejdřív sní ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ty výžně nevíš co to je? To si v přírodopisu asi dlouho chyběl :-D

Je to larva Vážky. Pokud jí máš v akvarku, tak jí co nejdřív dej z5 do rybníka. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:03 pecek – Neví někdo co je to za živočicha?
Fotka k příspěvku V akva se mi objevili 2 kousky těchto živočichů, nevíte někdo, co je to zač? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:04 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Ipetr
bude to larva asi vážky ale to bych hádal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:04 Vak.
To je larva šidielka,žerie malé rybky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:01 Muž Ipetr [1] – Co to je?
Fotka k příspěvku Při dnešním okalování jsem odsál toto zvířátko, délka cca 1 cm. Poradíte co to je za stvůru? Jestli to v akvárku škodí či prospívá.

Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 09:03 Muž Yirka [9118] – Re: Skanky
Typický syndrom nově nebo znovu založené nádrže. Najdi si něco o nálevnících či hlísticích což pravděpodobně bude příčina tvého zákalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 08:47 Muž Skanky [26]
ahoj,
taky jsem dnes spozoroval v AQ bile cervicky. jsou cca 1cm dlouhe a cca 0,5mm tluste. vlni se ve vode. zatim jsem sice spozoroval dva ale mam obavy ze se jich objevi vic. krom toho se mi i pekne sprasila voda. total sa zakalila jakobych nad akvarkem vyprasil koberec. a to zrovna ted kdyz jsme 14 dni po prestavbe nasadili ramirezi. spis mam ale obavy z tech nezvanych zivocichu. muzete bliz poradit nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:56 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Ipetr
JJ, asi hlístice. Objevují se u nově založených akvárek a při překrmování. V akvarku je má asi každý, ale přemnoží se jen při překrmování. Stačí rybkám naordinovat dietu a ony si s nima poradí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Ipetr
Neškodné hlístice, je tu o nich napsáno opravdu hodně. Chce to trochu hledat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:40 Muž Ipetr [1] – Bílé něco jako nítěnky?
V akváriu jsem už několikrát zahlédl plout podobné zvíře jako nítěnka ale je to bílé, cca 4 mm dlouhé, nedá se to vyfotit. Rybky to sežerou a za chvilku vyplivnou, někdy i polknou. Nevíte co by to mohlo být? Zahlédl jsem to včera, když jsem čistil sklo, tak se trošku zvířilo dno. Plave to jako had.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=3601