Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:43 Muž ageJ [6]
Před měsícem mi začly rozpadat se a hnít listy kryptokorýn... Doufám, že to nemá spojitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:42 xx Re: ageJ
Žížalice není nebezpečná, dravcům přijde k chuti.

PS: Kdyby to byla nítěnka, tak bude v misce s vodou vytvářet klubíčko s jinými jedinci, v akváriu s pískem bude čouhat tělem vem a vlnit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:41 Muž ageJ [6]
Fotka k příspěvku Cca 10cm. Asi to bude ten žížalovec. Našel jsem tam i tlustější a větší, ale tu se mi ještě nepovedlo chytit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:38 Muž ageJ [6]
A poradí mi někdo, jestli je ta žížalice pro akvarko nebezpečná? A jak se jí dá popřípadě zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:37 xx Re: ageJ
Jak je to dlouhé a silné? Podle té fotky s korunou mi to na nítěnku nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.02.2012 11:31 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hr
jéé,zbytečně se rozčiluješ,ber to trošku s humorem ;-) mě to přišlo podle příspěvků,že jsi xx trošku sedl na lep :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:30 Muž ageJ [6]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:29 Muž ageJ [6]
Na žížalici to nevypada. Spíš jestli by to nemohla být rybicky.net/atlasostatnich/nitenka_obecna. Žížalice je moc červená a ten můj červ má jemný chloupky a je průsvitný jako ty nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 10:08 xx Re: ageJ
žížalice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 09:47 Muž ageJ [6]
Fotka k příspěvku Zde ještě jedno foto....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 09:46 Muž ageJ [6] – Co je to za živočicha/červa/parazita?
Fotka k příspěvku Může mi,prosím,někdo poradit,co je toto za živočicha,popřípadě nějaké další info o něm? coze coze coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 15:38 xx
Omlouvám se všem diskutujícím, nenapadlo by mě, že tady budete s vážnou tváří rozebírat můj "chov" šídel. Byla to legrace, ke které mně vyprovokoval příspěvek hr s tím jak bude mít doma xxHonza F1 generaci vážek.

Když si vezmu larvu nebo nymfu vážky z přírody a nechám si ji vylíhnout v akváriu bude to pořád ten samý jedinec přinesený z přírody, jen už to bude dospělý kus.

Představa, jak si někdo v bytě vychová F1 generaci vážek je naprosto dokonalá. Nachytám si v přírodě vážky, až dospějí budu jim obstarávat živý hmyz, který mi tam časem budou elegantně lovit u stropu kolem lustru. Nakonec mi nakladou do akvária vajíčka, ze kterých se mi pak vylíhne první úspěšný F1 odchov dospělých vážek.

Mně to s těmi F5-ami prostě nedalo. U všech z svých příspěvků mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 12:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Chovem myšlená potravní závislost je asi to nejsprávnější definicí...hendikepovaná zvířata se od potravy nevzdálí byť by k tomu měla možnost za normálních okolností. Podobné je to při vytvoření podmínek, které se jinde nevyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2012 12:33 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hr
Nepochopil.
Napsala jsem "pokud nemají v okolí jinou možnost rozmnožování".
Patrně máš to štěstí, že se nepohybuješ ve velkých městech, či v oblasti tzv. satelitů. Někde jde o obrovskou plochu téměř sterilní krajiny. Mnoho nadšenců, kteří by měli na zahradě místo bazénu rybník není. Používání herbicidů na anglické trávníky, všech možných postřiků proti hmyzu na okrasných rostlinách a další chemie vytlačuje takové druhy jako vážka či šídlo.

Chov jelenů či daňků v oboře, odkud nemají možnost utéct, je také chov. Pokud utečou, je to volně žijící zvíře. Kapra koi v jezírku také chováme a neoznačujeme za zavlečený druh, který se mi tam náhodou množí, protože těžko může přeběhnout jinam ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
smich a může se chovat vysoká zvěř, když ji nemám v nádobě nebo v kleci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:24 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: hr
,,,bože já měl dvakrát na zahradě hada stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 10:22 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hr
Pokud nemají v okolí jinou možnost rozmnožování, myslím, že se oprávněně může chlubit "chovem". Z bazénu s chlorovanou vodou u sousedů asi šídla moc nadšená nebudou. Sterilita některých rádoby zahrad až zaráží.

V naší jezírkostudni loví larvy vážky hlavně pulce, ale tam není žádný rybí potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:48 xx Re: hr
Larvy šídel mám v jezírku pro radost už roky a zavlečena tam byla zcela úmyslně. Za odborníka se nepovažuji, ale vím co mi tam larvy loví. Drobný rybí potěr komzumují velice často a rády - a to jak karásky tak potěr živorodek, který mám v dalších menších jezírkách přes léto. Jak a co presně larvy šídel loví se dá krásně pozorovat v horních mělkých částech jezírek, téměř u hladiny (do 25 cm hloubky), stačí si jen sednout a dívat se. Stejně jako potěr ryb loví také malé pulce, na velkého pulce který už má 4 nohy, si netroufnou, je to pro ně příliš velké sousto.

Nedovedu si představit, jak larva šídla daná třeba do 4 litrovky nebo malého akvária by začala žrát umělou nehýbající se potravu. I v přírodě larva reaguje na pohyb kořisti, nehýbající se potravu nechává na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:54 xx Re: Barakainus
Jenom doplním tu potravu - nítěnky, malé žížaly nebo patentky a šneci, přepokládám že v nouzi bude žrát i pijavice. Všechno by mělo být živé. Ten potěr ryb je ovšem nejlepší krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:26 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Urcite ji nevyhazuj z okna. Je to tak zajimave zvire, ze krevetky jsou proti tomu nudni patroni. Predstav si to jako takovou kudlanku pod vodou. Jen se koukni nekde na video jak lovi!
Muzes ji dat do sklenice, ale male akvarko by bylo lepsi neb ji v nem lip uvidis. Topitko ani filtr netreba. Nejake kytky a trocha pisku ze zabehleho akvaria.
Mrazeny asi zrat nebudou, ale kdyz jim jednou za tyden az dva prineses nejakou mensi zivorodku od nekoho co uz nevi co s nima, bude se ji darit skvele. Prip. tam dej male hejnko mladych pavych ocek a ona uz si je bude postupne redukovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:26 xx Re: hr
No vzhledem k tomu, že se tam předtím nikdy šídla nevyskytovala i když podmínky k tomu měla a objevila se tam až poté, co jsme si jejich larvy přivezli s lekníny, můžu je s klidem považovat za vlastní odchov.

PS: "Něco chovat znamená asi to, že máš nějakého tvora v nějaké nádobě, nebo kleci, kde kdyby jsi mu neposkytl krmivo, vodu a jisté důležité faktory k jeho žití, tak by zahynul." - splňuje to i tu tvojí definici

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 13:03 xx Re: hr
Někdo je chová v bytě a někdo na zahradě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2012 12:33 xx Re: hr
Jaká frajeřina - jenom F1? Mně na zahradě loni lítaly F5 a letos to už budou F6 šídla. :-)

Jen sousedky mají hloupé připomínky, co jim tam pořád lítá za potvory a že se chtějí v klidu opalovat. Ještě že si zatím nevšimly těch žab, slepýšů a užovky. To by byl teprve jekot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 12:12 Muž vlacek [402] Re: hr
Me tak exoticky nepripada, mozna as na tu ponekud tmavou barvu. Jen tu nymfu pekne krm mrazenym, dej ji moznost vylezt po necem z akvaria a jednoho dne budes mit na zaclone krasnou vazku. A neboj se, urcite ti neublizi, je pomerne krehka. Samozrejme pokud mas mensi rybky, tak je lepsi ji dat zvlast, nejlepe do chladna, protoze ted v zime by vazka nemela venku sanci a chladem se vyvoj zpomali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 12:10 xx Re: hr
Když se řekne A, mělo by se říct i B. Sama od sebe nevyroste, i v té sklenici se musí přikrmovat:

www.superstock.co.uk/…

Je otázka, jestli akvaristu nadchne představa, jak mu alien vyžírá v akváriu potěr rybek. Proto rada v akváriu s rybami nechovat! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 12:09 Žena sivon [1694] - Plži – Vážka
Tak mne napadlo, čím se asi ten tvoreček živil. Krmíš mražené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 12:04 xxHonza Re: hr
No taky mě napadlo, že bych to přemístil do nějaké láhve a počkal co se z toho vylíhne. Jenže vážku fakt doma mít nemusím - i kdybych jí nechal vylíhnout a později vypustil u nějakého rybníku, tak vzhledem k tomu, že je únor, tak nemá šanci přeží. Podle velikosti nebude dlouho trvat, než se to vylíhne. To už je lepší spláchnout do záchodu hned, nebo jak píše kolega vyhodit oknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:42 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Rounce
Já bych to přelovil třeba do sklenice a čekal bych co z larvy vyroste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:37 Muž Rounce [30]
zkus ho chytit sitkou na ryby a nejak to otocit at nemoze vylist a vyhodit to oknem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:32 xxHonza Re: Deathbull
Musím to nějak z akvária "odsát", snad se to nebude moc hýbat :) Děkuji moc, že jste si udělal čas a odpověděl na dotaz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:25 Žena JJaanca [67] Re: xxHonza
Podle fotek mi připadá, že larva vážky má mnohem delší zadek než ten hnus co má Honza. Pochlap se a vylov to, třeba je to dravý. (bybí tu blicí smajlík)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:25 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: sivon
Přesně tak...pěkný alien.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:25 xx Re: xxHonza
www.muskareni.cz/…

Chytit, zlikvidovat. V jezírku nevadí, v akvárku nechovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:24 Žena sivon [1694] - PlžiRe: xxHonza
Larva vážky, ale připadá mi, že ten tvůj vypadá exotičtěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vypadá to na dravou larvu...nejspíš vážky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:22 xxHonza Re: xx
Fuj, to bude asi ono - nevíte co to prosím je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:17 xx Re: xxHonza
Něco takového?

www.muskareni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 10:48 xxHonza – Co je to za černého brouka cca 1,5 cm velkého?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
dnes jsem objevil v akváriu černého brouka skoro 1,5 cm velkého. Je tak "hnusnej", že jsem ho úplně lekl, je celý černý a má zelené nožičky, pořád sedí na rostlině, občas se lehce pohne (vypadá jak kobylka jen je o něco hnusnější). Štítím se ho i vylovit z akvária. Netuší prosím někdo co to je a kde se to (z čeho) mohlo vzít? Udivuje mě ta velikost. Krmím pouze mraženou potravou + suché + artémie (nic z rybníku netahám). Akvárium mám asi 3 měsíce, jediné co mě napadá, jestli nebylo nějaké vajíčko na rostlině, které jsem si objednal z pěstírny. Snad těch potvůrek nenajdu víc. Děkuji moc za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Barakainus
...to je pijavka. prineses si ji na rostlinach ani nevis jak. nemel by s ni byt problem. krev rybam urcite nesaje. spis lovi...
Loví co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 17:36 jitusss Re: Barakainus
ahoj,díky.akorat jsi mě zaskočil-jak to myslíš,že loví.mam to akvarko jako porodničku-paví očka a zároven krevetárium.snad nic jim neuděla.ted to zmizlo tak ji nemužu odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jitusss
to je pijavka.
prineses si ji na rostlinach ani nevis jak. nemel by s ni byt problem. krev rybam urcite nesaje. spis lovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:56 jitusss – co je to za potvurku?
Fotka k příspěvku prosím pomožte mi,dovezla jsem si před dvema dny do krevetaria šneka-helenu-aby požírala plevelné šnečky.nic jineho v sačku nebylo. a druhy den rano jsem objevila cosi na skle -před tím to tam nikdy nebylo.nevím jestli to ma vubec spojitost s nakupem-helen.ted k tomu-novemu neznamemu" je to prusvitne,na konci a začátku tela přísavku pohybuje se jako housenka,a videla jsem to vylezat z prazdné ulity plevelneho šnečka.přidavam foto-kdo ví co to je,prozradte mi to.díky jitka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2012 21:53 Žena glumča [424] - Labyrintky
tak mě se na tu slaninu zatím slejzají leda tak krevetky...asi mají stejné chutě jako manžel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: honzek
Dotáhl jsem si jak ploštěnky tak nezmary, převážně s krmením X-) Pokud se nejedná o odchovně nádrže tak to neřeším, zhruba po 1-2 měsících vše zmizelo samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:11 Muž honzek [8] Re: Bob66
Nebo si nemel smulu jako ja a neprinesl si vajicka plostenek, pijavic a vajicka vazky :-D Ja uz budu teda urcite opatrnejsi :-D
Pry ty vajicka dokonce mohou na tom kamenu prezit bez vody i pul roku... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: honzek
honzek napsal: Ono ty vajicka tech plostenek byvaji pry pomerne odolne, vuci snad vsemu.. Pry ty vajicka preziji i vyvareni ve vode.


O tom silně pochybuji, nevyvařuji nic, jen opláchnu sprchou a do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:44 Muž honzek [8]
Ted si jeste rikam, jak vlastne se chovat pri nasazeni do akvaria zakoupeneho nebo nalezeneho kamene nekde z reky?

Ono ty vajicka tech plostenek byvaji pry pomerne odolne, vuci snad vsemu.. Pry ty vajicka preziji i vyvareni ve vode.

Jelikoz s temito plostenkami mam taky zkusenost, do priste bych ji chtel radeji predejit..

Rikam si, ze by treba bylo ucinne tento kamen "ohrat/opalit" trosku plynovym horakem. Myslite ze by toto pomohlo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:41 Muž honzek [8] Re: Michaldvd
Zdar, at je to co je to, ja to mel v krevetariu bez ryb asi pred mesicem a mel jsem do dokonce i s pijavicami. Zacal jsem vymyslet jak se toho zbavit a vis jak to dopadlo?

Vlastne jeste se vratim trochu na zacatek. Objevilo se mi to, take jsem nevedel odkud jsem to prinesl.

Co bylo zajimave, objevilo se mi to po vymene vetsi casti vody (cca 40% objemu).
Techto plostenek jsem mel opravdu mnoho, byly nejen na skle, ale temer vsude ve vode kam si se podival.

Ted k veci
Mel jsem je asi tyden, pak vymyzely. Vsiml jsem si, ze byly rano na zarasenych sklech, tak jsem zacal pravidelne cistit skla (mel jsem takovou domenku, ze nebudou mit co zrat). No a ono ejhle, do toho zminovanyho tydne to vymyzelo.
Nevim, jestli tomu ty skla pomohly, zkratka jsem pro to nic jineho nedelal ikdyz takove mnozstvi, tak snad vsecky zmizely...
Nevim, nerozumim tomu.

--
doplnuji: Krome plostenek se mi tedy objevily i ty pijavice a larvy vazky, ktere tedy nevymyzely a ktere pravidelne odsavam. Uz jsem jich za posledni mesic odsal asi 6 nebo 7 (zatim posledni jsem odsal zrovna dnes rano)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 16:02 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Bob66
Dočítal som sa, že "No Planaria" zlikviduje aj slimákov a to by som bol veľmi nerád...
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=2701