Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:28 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: glumča
Myslíš, že sa ich zbavíš všetkých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 13:42 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Michaldvd
edit. Bob byl rychlejší :-)
ve starých knihách doporučují dát do akva kousek špeku na noc.Ráno by se měly s tím špekem krásně sebrat.Já to teprve budu zkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 13:17 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Bob66
Tak to tipujem na mrazené krmivo najskôr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 12:52 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Michaldvd
tyhle jsem objevila taky v akva.podle mě to jsou ploštěnky.já si to určitě dotáhla od rybníka s živým krmením.uvidíme,co napíší ostatní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2012 12:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Michaldvd
Ploštěnky ;-) Mohl jsi si je přitáhnout například s krmením nebo rostlinami, zabírá na ně flubenol, nebo běžně k dostání No-Planaria X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 12:29 Muž Michaldvd [45] - Asie
Fotka k příspěvku Pánove poraďte mi čo je to za parazita? Včera som dal všetky rybky preč z akvária a dnes keď sa rozsvietilo svetlo pozerám, že ich mám všade po skle. Čo to môže byť a hlavne prečo to je? :-( Sú veľkosti 2-3 mm, pomerne rýchlo sa to pohybuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:53 Žena Myšule [0] Re: Tomas Enderson
Jsou tam jak levatky, tak okružáci takže něco z toho :-) (tajně jsem ale doufala, že to bude něco "vzácnějšího", protože jsem tam ještě takové vajíčka neviděla :) ) díky=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:41 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Johan
Tak to máš pravdu já to vzal jen tak na první pohled.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2012 17:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Jestli dobře vidím, tak nemůžou. Okružáci mají vajíčka v jedné rovině a tak je ten "kokon" plochý. Kdežto plovatky, bahntky a levatky prostorově uspořádané a tak je "kokon" válcovitý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:31 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Johan
Takhle jednoznačně se to říci nedá, jelikož to můžou být i vajíčka okružáků. Záleží, které šneky má Myšule v akvárku.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2012 14:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Myšule
Asi vajíčka levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 14:23 Žena Myšule [0] – Vajíčka
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte někdo co by to mohlo být? V akvárku jsou pouze ancistrusi, krevetky red cherry, piskořky, clea helena a nějací další malí šneci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 10:20 Žena Lila1 [31] Re: Kamilstrom
Aha, tak to je vážně hodně dlouhá doba od rozdělení, co Neritinky "tlačí" :-) vajíčka. Už jsem se s bílými tečkami smířila, takže neva, že je budu mít napořád :-). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 03:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lila1
Hodne dlouho to trva nez zmiznou a ja je mam uz rok pul rozdelene a tlaci vajicka furt!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 23:48 Žena Lila1 [31] Re: sivon
Jo, to "nakonec odpadnou a zmizí" trvá jak dlouho? :-), i když se asi zbytečně ptám, pokud jsou ty mé dvě Neritinky každá jiného pohlaví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 23:09 Žena Lila1 [31] Re: sivon
Jsou tam už 3 měsíce :-),synek je dříve počítal(vajíčka), ale už přestal, nedá se to. Máme dvě Neritinky. Začínám si myslet, že je to kluk a holka. Jsou to úžasní šneci, škoda, že se v akva nemůžou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 22:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Lila1
Vydrží sice dlouho, ale nakonec odpadnou a zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: snehulda007
ježiš za co se omlouváš,já to taky nevěděla.přečetla jsem si to na googlu.Mě taky hned každej napadá,ale už to tak neberu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:39 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: snehulda007
Neber to ode mne jako pranýřovaní či vyčiňování. Okružáci mají vajíčka v tahových jakoby gelových kokonech. Většinou na rostlinách.

Pro ostatní prosím již Snehuldu007 nechte. Hold mýlit se je lidské a je vidět že se z tohoto omylu dostatečně poučil.

Mír v duši i akvárku. ahoj

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:00 Muž snehulda007 [850] Re: Nympheas
Já se nehádám!! Pořáát se učím a každá nová nformace je pro mě přínosem. Věděl jsem že se neritka v aq nerozmnožuje a když se mi objevily vajíčka na kořenech tak jsem si myslel,že to je od okružáků. Takže se ještě jednou MOC OMLOUVÁM!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: snehulda007
já totiž žádnýho okružáka nemám,takže je to jasný.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:53 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Neritina klade vajíčka, ve větším množství roztroušená jednotlivě na kamenech, kořenech, rostlinách nebo na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:51 Žena Lila1 [31] Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Mám těchto kapsulek plný kořen :-), od Neritinek, a fakt nejdou dolů, ale mě to nevadí. Některé jsou už i prasklé. Škoda, že z vajíček nic nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:49 Muž snehulda007 [850] Re: Nympheas
Juju,už my bylo vyčiněno:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:48 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Haimdol
stoprocentně neritina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:47 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: snehulda007
okružák to není..buď helena,nebo neritina.Takže podle toho kdo tam co máte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:05 Muž snehulda007 [850] Re: Tomas Enderson
No já vycházel z toho že se mi před časem přemnožil okružák a kořeny jsem měl posetý těmahle vajíčkama. Takže jsem začal šneky sbírat a z kořenů seškrabovat tyhle vajíčka a časem jsem dostal počet šneků pod kontrolu. Takže se omlouvám za špatnou informaci a děkuju za poučení. palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:00 Žena FelidaeS [61] Re: deCORF.OBRAEN
To máme ve 112l taky všude....po kamenech, dřevě, dokonce i na jiném šnekovi na jeho ulitě - na pagudule....a je to od neritin.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2012 17:59 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: snehulda007
Kdy jsi naposledy viděl vajíčka okružáka? Tohle je jasná Neritina. Když jsme je choval tak mi takhle nakladli vejce snad všude. Jo a upozornění jdou fakt špatně dolů. hmm

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 17:58 R Muž Silent [5949] Re: snehulda007
Okružák má naprosto odlišná vajíčka. Tohle jsou opravdu kapsule vajíček Neritiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   08.02.2012 17:55 Muž snehulda007 [850] Re: deCORF.OBRAEN
To jsou vajíčka okružáka. Pozor na překrmování,nebo se přemnoží. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
napadlo ma to taktiež..pokial som ju nemal tak to nebolo..no tak asi to bude Neritina..ale bohužial v akváriu sa neliahne ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2012 17:48 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Že by Neritina? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:47 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
mám to tam taky,řekla bych že je to od šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:43 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku nedávno som v akváriu zaregistroval biele bodky na koreni..a dnes dalšie..neviete čo by to mohlo byť?..nestretol som sa stým nikdy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nosound89
To nemají rádi, tak červíci ubudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 15:50 Nosound89 Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Možná by to chtělo v nádrži udělat generální úklid...oni pak stažené ploutve mít nebudou.

právě, že tohle je týden po generálním úklidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nosound89
Možná by to chtělo v nádrži udělat generální úklid...oni pak stažené ploutve mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:31 Nosound89 – malé háďátka (červené) ve velkých chomáčích
Potřeboval bych poradit co to může být. V jedné části akvária se mi udělal jako by červený povlak (myslel jsem, že to je zbytek krmiva, ale po pár dnech jsem zjistil, že to spíš přibývalo) jsou tak na půl zahrabané v písku a když se přiblížím nebo ťuknu na sklo tak se schovají. Zkusil jsem ten písek prohrábnout a jsou tam toho šílené chomáče takových drobných háďátek. Mám v akva jen ancistrusy cca 200 kusů od největších po týden staré a přes noc mi to zabilo asi 10 těch nejmenších co se v tomhle místě zdržovali... snažili se to žrát, ale asi toho bylo víc a nějak se jim to dostalo do těla a zabilo. Všichni ostatní ancistrusi jsou najednou jen na skle se ztaženýma ploutvema a neplavou po celém akva jako obvykle. když to rozvířím tak háďátka jsou bílé, ale v chomáči červené. délka asi do 5mm. Moc díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:04 atlaska – Pomoc!
Fotka k příspěvku pridavam foto akvaria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 19:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: atlaska
Udělejte si zde prezentaci a podrobně tam vše popište (i s fotkou). Zabere vám to čtvrt hodiny. Pak se vám dostane spousty dobrých rad, které jak vidno potřebujete. :-) Takto se radit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 19:50 atlaska – Pomoc!
Prosím Vás viete my niekto poradiť prečo my zomierajú rybičky???Mam novo založené akvarium,žive aj umelé rastlinky,drevo a takú malú ozdobu hrad!Najprv dostali krupičku ktorú sme vyliečili a teraz z ničoho nič zahynula 1gupka,za ňou druha a mečuňe už 2ks tiež!!!Čo robiť už my ostali len bojovnica,neonka,mečúň,zavojnatka pomôžťe my aby my neskapali aj tie!!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:44 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: MěchýřovkaV
Ty blechy jsou obvykle chvostoskoci. Dostanou se tam z nejblizsiho kvetinace. Rybam, alespon mym to nevadi. A vetsinou, jak se objevi tak i zmizi, pokud nemaji na hladine na cem rejdit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:54 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – taky tam mám blechy
Taky se mi na hladině, kde mám už dlouho plovoucí rostliny, objevily blechy, teď jsem si jich všimla. Půl milimetrové nahnědlé cosi, hned to uskočí. Jediné, co je v akvárku nové je něco málo vody, vyměňuji část tak jednou za dva tři týdny, jinak se nic nezměnilo. Ryby furt stejné (paví očka, krevetky a dva na dně), rostliny taky stejné, rostlin je jich plno. ještě tam mám bohužel dost šneků. Jak se tam blechy mohly dostat? Nebezpečné pro ryby tedy nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2012 13:42 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Měl jsi na mysli toto téma? rybicky.net/forum/10067…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Moc jsem se zasnažil a našel to podle hesla, ale neumím to dát celé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michaldvd
Pokud bude někdo z adminů tak hodný, ukáže ti to téma, které k muréně patří...už to tu běželo někdy na sklonku loňského roku.Nutno zkonstatovat v první řadě, že není "sladkovodních" murén, jsou pouze ryby, které s přežívají i ve sladké vodě, protože se líhnou v ústích řek, tedy vodě brakické a na lov se vydávají i do vod sladkých. Za druhé - jsou to fenomenální zdrhači z nádrže. Pokud překonají všechny růstové problémy, potřebují pak ke svému životu velkou nádrž. Co z toho plyne? Absolutně to není ryba vhodná pro začátečníky.
Reagovat na tento příspěvek Citovat tento příspěvek + 0 - 04.11.2011 09:43 Nahlásit nevhodný příspěvek ke smazání P Fantomka (963441200211) – Re: LiborSprysl
ano Děkuju moc za odpověď, kterou jsem přetlumočila manželovi, který se do murény zamiloval a nechce si dát vymluvit, že chov murén není jen tak coze co v chovu akvarijních rybiček začátečníci nejsme, chováme je víc než 20 let, měli jsme i 2 odchovy piraní a teď nám ještě přibyly africké žáby, které krásně prospívají, ale s murénou to bude jiné :-( je krásná, ale bylo by mi ji moc líto, kdyby nám nevhodným chovem pošla :-( nikde se ani nemůžu dopátrat, jak a čím a jak často se krmí, tak jsem Vás chtěla poprosit, pokud máte s chovem murén zkušenosti, zda byste byl tak hodný a podělil se s nimi. Jinak akvárium, kde by muréna byla je 300 l velké. Taky by mne zajímalo, zda se snesou i 2 murény. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. ahoj
Reagovat na tento příspěvek Citovat tento příspěvek + 0 - 04.11.2011 09:48 Nahlásit nevhodný příspěvek ke smazání P Fantomka (963441200211) – Re: mareks82
love Dobrý den, mám na Vás prosbičku ohledně chovu murén. Manžel se do nich zamiloval, moc by je chtěl, ale prakticky o nich nic nevíme a koupit si je proto zatím neodvážím.
Myslíte, že byste se mohl se mnou podělit o Vaše zkušenosti s chovem a napsat mi, v jak velkém akváriu se musí chovat, jak často a čím se krmí, zda se snese víc jedinců najednou..jakou musí mít vodu, tím myslím, zda slanou, nebo sladkou, jaké teploty..nezlobte se prosím, že takto vyzvídám, ale koupit bezhlavě murénu jen proto, že se nám líbí a riskovat, že by nám umřela, to opravdu nechci. :-O
Předem Vám děkuji za odpověď a přeju pěkný den. Laďka ahoj
Reklama
Reagovat na tento příspěvek Citovat tento příspěvek 0 04.11.2011 09:49 Nahlásit nevhodný příspěvek ke smazání P ® LiborSprysl [208] – Re: Fantomka
Především je to dravec, který bude neustále hledat, kde nechal tesař díru. Protáhne se opravdu neuvěřE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:24 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: LiborSprysl
Viem, že to je muréna. Viete o nej niečo viac?
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zavleceneho-skudce-parazita?od=2751