Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária a jejich podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 18:10 Muž @ fido16 [574]
Tak takové akva by mělo být lepeno už 10mm skla. Cítím ve vzduchu prů.... To sis před postavením nezkontroloval skříňku vodováhou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 16:53 Muž @ ZDRI [214] Re: luky89
Vždycky se dá něco dělat. Vyměnit polici, vyztužit její uložení třeba kovových profilem, namontovat přímo na zeď nosný profil, který vůbec nebude v kontaktu se skříní, ale těžko konkrétně navrhovat bez fotek a podrobného popisu současného řešení. Jen mi vrtá v hlavě, čím to, že takto silná LTD deska (36 mm) je prohnutá ve středu směrem nahoru. To skoro vypadá, že vnitřní příčka (střed) stolku je vyšší než ty krajní.

Osobně bych se ale víc bál té osmičky skla (při výšce 60 cm). Nejde jen o sílu/pevnost skla, ale i o plochu styčných hran lepení (silikon/sklo). Jedna věc je, co se (bohužel) běžně dělá (a dělají to i známé značky) a druhá je dlouhodobá provozní bezpečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 16:37 Muž @ Tommo [14]
Opravdu je tloušťka skla 8mm?? Při takové velikosti akva se dělá 12mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 16:17 Muž @ 4Sima [16] Re: luky89
Pokud by se nedalo se skríňkou nic dělat, i vzhledem k síle skla k výšce akvária, by to šlo předělat na paludárium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 13:24 Muž @ luky89 [0]
Ďakujem páni za názor. Dnes to teda vypustim,nerad by som vytopil susedov. Najvačší problém je, že so skrinkou sa už nedá robiť nič :(. Je to vstavaná skriňa, kde je priestor na akvárium. Konštrukčne je to prispôsobené, že tam bude také akva, ale asi montážnici nemontovali úplne do roviny. Nie je možnosť, že by som ten styrodur len vypodložil do vodováhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 12:36 Muž @ ZDRI [214] Re: luky89
Viz vedlejší téma:
rybicky.net/forum/14336-sikma-podlaha-
Tzn. vodováhou napřed zjistit, co konkrétně není rovně.
a) Styrodur je izolace, která se při plošném zatížení (téměř) nedeformuje
b) pokud nádrž leží většinou své váhy jen na středu, je to docela problém, nejen pro akvárko, ale i pro skříňku pod ním (neplést s akvárkem, které stojí PO OBVODU jen na hranách)
c) těch 60 cm je výška? a k tomu sklo 8 mm? tím spíš bych to začal hodně rychle řešit...

Ono se to lokální přetížení nemusí projevit hned, ale je to časovaná bomba. Stačí následně (i jinak neškodný) vnější impulz a je z Tebe Noe...

PS: Jarry byl rychlejší - nedomluvili jsme se a vidíme to oba úplně stejně :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2018 12:26 Muž @ Jarry [654] Re: luky89
Jestli to leží na dně a boční skla jsou ve vzduchu, tak bych to rozhodně vypustil a řešil, zvlášť u 8mm skla. Kdyby to stálo na bočních sklech a ve vzduchu bylo dno, tak by to bylo ještě celkem ok, ale takhle bych to nenechával. Jestli je akvárium čerstvě napuštěné, tak bych to řešil v každém případě, ten styrodur se podle mě nestlačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 11:56 Muž @ luky89 [0] – Prehnutá doska
Dobrý deň, chcel by som sa informovať o jednej veci. Pred pár dňami som zakladal nové akva. 120x40x60 (8mm sklo, výstuhy na dne aj hore). Pod akva som dal 2cm styrodur ale vrchná doska 36mm LDT je asi mierne prehnuta. Akva v strede sedi na styrodure, ale na krajoch asi 10-15cm od konca je mierne vo vzduchu. Na jednej strane postupne do 2mm a na druhej do 1mm. Čakal som, že keď sa napustí tak sa styrodur stlači a akva sadne po celej šírke. Je napustene už tri dni a stale su kraje vo vzduchu :( Myslíte, že je to nebezpečné? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 09:16 Muž @ Jarry [654] Re: Strakááč
Můžeš přidat Ústí nad Labem - Acer, berou od Demosu, řežou a hraní sami, cena i kvalita ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:39 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)
jinak ještě k těm městům, kde demos funguje..
Ostrava
Praha
Brno
České Budějovice
Havlíčkův Brod
Hradec Králové
Liberec
Litoměřice
Olomouc
Opava
Plzeň
Třebotov
Uherské Hradiště
najdou se tam hlavně celkem moderní věci, který na běžných shopech těžko najdete a když už něco jo, tak je tam toho sotva čtvrtina... existuje např ještě kili, dřevotrust a tak dál, jenže to všechno bejvávalo... např u nás v ČB díky objednávání a dlouhým čekačkám zavřeli dřevotrust, a kili mi přijde jak těsně před zhroucením.. nic tam nemají, ani základní věci, když náhodou něco mají, nemají zas další věc... to se v demosu nestává skoro vůbec.. a navíc objednávky trvají pár dní, často je to i do tří dnů... proto doporučuju hlavně to.. ale jak říkám, je možná lepší se domluvit s truhlářem kterej tu cenu má ještě nižší zhruba o 20-30% podle toho o co jde.. :)

EDIT: teď mi dochází, že to zní skoro jak reklama... nechci dělat žádnou reklamu.. nic za to nemám.. ale fakt ten obchod doporučuju co se truhlářských věcí týče...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:19 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: hunti
Jinak jak tak koukám, tak to maj celkem prasácky olepený... Nejlepší bys to měl někde u truhláře.. nejlíp taky v tom demosu to dělají... hlavně to je kvalitní a pěkný, firma v kterej dělám si to tam nechává běžně narezat a olepit případně vyfrezovat nějaký otvory který si nechají rovnou olepit.. což se na dílně prakticky nedá... nikdo se s deskama dneska tahat nechce, rezat to, olepovat to... to všechno stojí hlavně obří prostory a nikdo tu praci nezaplatí... a mít olepovacku za dvě mega která to stejně tak dobře neolepi a nemluvim o tom mít narezovy centrum kde je cistej řez a je to narezany zachvilku s minimem lidské síly, to taky musí ject aspoň 16 hodin denně aby se to vyplatilo mít :) to jen k tomu demosu, kde se vlastně sezene všechno i olepeni a naformatovani desek dělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:32 Muž @ Jarry [654] Re: Strakááč
Jo to je fakt:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:26 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
to lamino je fajn nápad, ale tíha jde do boků a příčky... - mezi deskama skoro žádnej tlak nepůsobí a nožičky by měly v poho vydržet... ty kluzáky co jsem předchvílí poslal používáme jako truhláři dost často u věcí, kde lidi nechcou klasický kuchyňský nožičky který se nižší jak 8cm nedělají... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:21 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)
konečně jsem to našel...
tohle doporučuju... www.demos-trade.cz/… navrtáš díru skrz do dna tak abys boky překryl zespoda a neměly tendenci lézt dolů ve spoji.... šteluješ je pak tou vyvrtanou dírkou vevnitř ve skříňce... myslím že to je ma imbus 6mm :) nosnost na jednu nohu 100kg..
uprostřed bych je dal prostě k jednej straně, aby podepíraly tu tvou příčku, je fuk, že nebudou přímo pod ní :) hodně štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:13 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)
zas.. jako truhlář bych to řešil buď těma nožičkama jak už se tu psalo níž.. a nebo vyplodžit.. štelovacíma nožičkama se to dá vyštelovat nádherně a přesně, ale např na linu to může dělat bordel.. nebo tedy vypodložit.. určitě by to ale chtělo to přejít vodováhou.. a nebo aspoň to udělat pomocí akvárka, aby hladina byla stejně valeko ode dna.. nemusí bejt plný to akva.. stačí tak 2cm vody.. :) kdyy byla ta vodováha problém, je to i přesnější.. vypodložit na to by už ta vodováha byla potřeba.. určitě bych tam nic mekkýho nedával, to je největší hloupost.. přeci nenacpu gumu pos skříňku a když zatěžkám akvárko guma se zmáčkne a bude to dělat bordel.. dá se to ale vypodložit čímkoliv... jedině tu měkkou část dát vepředu vyšší, aby zedek byl trochu ve vzduchu a přel se do zdi a sedlo si to. např na tom polystyrenu.. ale pořád to nejni ideál..
koupil bych prostě štelovací nožičky.. nevím jaký akva tam bude.. ale mohl bys koupit klidně tyhle hettich www.obi.cz/… koupil bych jich minimálně 6 nastavíš si je rukou jak je třeba u krajů, jsou jednoduchý a nejspíš na tvou váhu akva dostačující v pohodě.. štelují se možná hůř, ale ty na to čas máš si s tím vyhrát :)
jinak na Démos najdete co se týče nábytku úplně všechno, tedy skoro.. ale tak 99% tam prostě je co se týče nábytkových serepetiček od pantů přes úchytky po tisíce druhů a rozměrů nožiček.. tady je odkaz na nožičky www.demos-trade.cz/…
to je u nás nejoblíbenejší obchod co se týče nábytkového kování a prakticky všechno mají skladem ihned k odběru.. vím, že jsou v ostravě, budějcích, praze.. a ještě někde, to se tam taky dá najít... doporučuju všechno shánět tam, je tam všechno levnější.. a domluvit se s nějakým týpkem od firmy, jestli by vám to nekoupil za nižší cenu, s tím že si beztak něco za to ještě vezme do kapsy pro sebe, tak to pořád vyjde o dost levnějš :) doporučuju horem dolem.. hornbach, baumax obi nevím co ještě jsou jen hobby.. většina věcí je předraženejch, a výběr oproti třeba tomuhle demosu úplně nulovej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:06 Muž @ hunti [3] Re: NHKG
Ta podložka vypadá dobře, možná by bylo ideální řešení dát ji pod stolek + ještě pod ni 1-2 vrstvy mirelonu na celkové vyrovnání. Jinak na délce akva 90cm je rozdíl cca 2mm tam je to skoro rovné. Ale na šířce 40cm mám rozdíl 5mm čili hlavní problém je na té šířce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:04 Muž @ Jarry [654] Re: hunti
Měl bych strach, že 144l bude málo na plošné stlačení i celkem měkkého materiálu. Osobně bych v tomto případě asi zkusil sehnat ty štelovatelné nožičky, navíc bych dal mezi každou tu nohu a lamino třeba překližku (nemusí být moc silná), aby se zatížení na nohu rozneslo na větší plochu lamina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 15:28 Muž @ hunti [3] Re: Xlienka
Mám horní a dolní desku vcelku a svislé stěny jsou mezi nimi uvnitř, z fotek to asi není vidět. Vepředu jsou před deskou akorát dvířka. Jinak je to pospojované dřevěnými kolíky + na každou desku navíc 2-3 konfirmáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2018 14:40 Žena @ Xlienka [275] - AmerikaRe: drvi
Já objednávala tady www.hachy.cz .
Práce opravdu kvalitní, ceny trochu vyšší i když já si toho navymýšlela docela dost. Nevím kolik práce mají teď já čekala před třemi roky cca 2-3 měsíce. Ale nahoru jsem chtěla masiv dub 38 mm tlustý, vyfrézované drážky, pak posuvný dveře... tak tam byla docela dlouhá čekací doba než to přišlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:28 Žena @ Xlienka [275] - AmerikaRe: hunti
Já mám přímo od truhláře malé stavěcí nožky, výška i šířka myslím 5-6cm a nosnost byla 300kg na jednu. Mám jich tam 6 (dvě uprostřed) a vyztužený spodek (deska 38mm), ale já mám 160*50 s projektovanou plošnou únosností 1 tuny.
Tohle je malé, tak třeba by stačili i 4. Jinak to máš to dno pouze vsunuté mezi bočnice? Nedělá se to spíše opačně horní a dolní deska v celku přes celé a bočnice, záda a prostředek dovnitř? Alespoň co se týče statiky to má větší význam.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 14:10 Muž @ traincz [1]
Zkusil bych místo Mirelonu korek, slisuje se mnohem míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:06 Muž @ Krtecek [2] Re: hunti
Dal bych nožičky něco na tento způsob, hlavně, aby to mělo velkou nosnost. Možná to bude vypadat i líp.
Např. www.vseprotruhlare.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:06 Muž @ NHKG [3142] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: hunti
Mirelon je nanic. Měl jsem ho jako podložku pod akvárium a slisuje se. Lepší je toto: www.podlahovyraj.cz/… Něco podobného používám jako podložku pod akvárium, mám to i pod jednou skříňkou, ale nevyrovná to moc a hlavně pokud je podlaha ze šikma, bude i hladina v akváriu. Já mám mezi kraji rozdíl cca 5mm při šíři akvária 190cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:59 Muž @ hunti [3] Re: drvi
Nad tím jsem nejvíc uvažoval, dát pod to celoplošně nějakou gumu, nebo něco stlačitelného. Ale nejsem si jistý co a jak by to fungovalo až bude akva napuštěné.

Třeba něco jako tohle dát celoplošně? www.podlahovyraj.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:55 Žena @ drvi [1961] - RostlinyRe: vaclav
A co to celý plošně vypodložit stlačitelným materiálem, třeba jako je polystyren nebo tužší molitan, že by se to místy stačilo víc, místy míň. Myslíte, že by to nepomohlo, když by se ten tlak rovnoměrně rozložil? Teda nejsem technik, jen to tak napadlo můj selskej rozum stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:36 Muž @ ludvik [1047] Re: hunti
Existují laditelné nožičky. Sám jsem je musel mít. Hloupé je, že si nepamatuji kde jsem je sehnal (resp. asi je sehnal truhlář). Jedna má psanou nosnost myslím 95 kg.

Ale kdybych mohl, tak bych vykopal tu plovoučku a udělal normálně betonový (a hlavně vodorovný) sokl. Nohy jsou jen opruz, ladí se to blbě a je z toho blbý pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:26 Muž @ hunti [3] Re: vaclav
No přemýšlel jsem jak to podložit, ale pokud pod ten kraj šoupnu například kousek koberce nebude dno stát celoplošně resp. pochybuji že se mi to povede podložit tak dokonale aby stálo. Nevím z hlediska statiky jestli je to ideální. Akva je 144l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 13:14 R Muž @ vaclav [8944] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Vodováhu a kraje a prostředek vypodložit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 12:59 Muž @ hunti [3] – Hotovo, nový problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

Před týdnem jsem tu psal dotaz ohledně výroby skříňky. Už je to hotové tak jen pár fotek, myslím že to dopadlo vcelku dobře.

Ale mám nový problém. Zjistil jsem, že ve starém dobrém paneláku je podlaha u zdi skoro o 0,5cm výš takže skříňka, která měla stát celoplošně na dně, se kýve a není úplně stabilní. Skoro to vypadá že ta podlaha je i lehce vyboulená, takže se skříňka kýve na obě strany. To asi není úplně ideální, kývající se akvárko mi nepřijde zrovna to pravý ořechový a navíc je blbý z hlediska pevnosti, že to nestojí stabilně na ploše.

No jo, ale co s tím? Koupit nějaké rektifikovatelné nožky? To nevím jak by při té zátěži fungovaly. Nebo to zkusit nějak podložit pomocí kartonu?

Nenapadá vás jak to nejlíp pořešit? Jinak to akva dát nemohu a předělávat kvůli tomu podlahy to tady ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 08:38 Muž @ Guppy [24] Re: babajaga
To s nábytkem moc společného nemá. Mám stejně řešenou boudu pro psa. :-)
Ale připomnělo mi to jednu poučku ze střední školy: "Profil nastojato a ženská neležato, unese všechno" :) (dámy snad prominou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 08:25 Žena @ drvi [1961] - Rostliny
Nevíte někdo o nějakým slušným truhláři z Prahy a okolí, kterej by byl ochoten vyrobit atypickou skříňku pod akva podle našeho nákresu, nejlépe dýhovanou - a ne až za rok? Co jsem tak zkoušela, tak všude mají spoustu zakázek a ochota k práci na nule :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 06:30 babajaga - Rostliny
Keby sa niekto bal robiť z dreva skrinku pod akva...
m.youtube.com/…
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 10:48 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Vím nemají šablonu jen na to, ale na všechno kování od blumu existujou šablony, dokonce maj i vrtaci centrum :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 09:25 Muž @ Jarry [654] Re: Strakááč
Blum má na panty takovou plastovou šablonu, kde jsou vyznačené díry, moc šikovná věc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2018 09:04 Muž @ Yirka [7655] Re: ctibum
A já jen dodám, že když dodáš rozměry skříňky, udělají správný rozměr dvířek a otvory na panty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 06:48 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: Strakááč
V Bauhazu to nařežou, ohraněj i navrtaj panty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 06:47 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: hunti
Mně se v Bauhauzu ptali, jestli to je včetně hrany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 00:13 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
dneska jsou moderní dávat 1mm abs hrany jak na dvířka tak na korpus.. je to i levnější varianta... všichni truhláři to dělají nejradši... je to i o dost hezčí..
z 2mm hrany se dneska už olepujou dvířka málo, snad jen pracovní desky, tuplovaný lamina (dvakrát 18mm nebo triplovaný dokonce, dělali jsme už i 4 18mm desky zalepený k sobě jako půlstěnu a tak... :-D ) a pár blbostí na podobnej způsob.. a už ani to moc neletí, většinou jsou ty tuply už olepovaný nějakýma 1,7mm nebo 1,5mm hranama a tak... :-D prostě truhláři se uzpůsobujou strojům, protože olepovačky mají problém olepovat 2-3mm hrany, často se nepodaří tak čistě je zafrézovat na rozích, rychlejc se tupí nástroje, je s tím prostě zbytečně víc práce a ještě je to dražší.. :-D
pak je ještě 0,5mm abs hrana... někdo jí dává na korpus, někdo ne.. dost často se dává jen na uzavření desek např u soklu kolem dokola a tak..
jinak nažehlovací hrana je sto let po opicích :) a měla 0,5mm
-
a ještě takovej tip na panty, na který je doživotní záruka, tzn přineseš rozbitej a vymění ti ho za novej.., nejlíp to sehnat klidně na firmě, kde by ti to olepily :)
www.harv.cz/…
www.harv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:52 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: hunti
šířka dvířek by měla bejt vždycky o 3mm na jedny dvířka.. tzn z každý strany 1,5mm protože když pak vemeš víc korpusů k sobě a když vyšteluješ dveře, měl bys mít vždycky 3mm mezírky..
takže když máš skříňku 800mm a chceš dvoje vrata tak to máš u obou vrat 400-3 = 397mm
a v tom bauhausu maj olepovačku a nářezový centrum a tak ??
tyvole tak o tom jsem neslyšel... to bejt tebou nechám udělat kusovník tzn jaký formáty nechat nařezat, jaký hrany olepit a nechat si to nařezat u truhlářů, určitě to v okolí u vás někdo dělá... nebo to dát truhlářům, který maj olepovačku a nářezový centrum...
jinak ještě by tě mohlo zajímat, že panty se vrtají 10cm střed od horní nebo spodní strany většinou... a od boku by měl být střed vrtáku 22,5mm.... vrtáš hluboko, jak je třeba podle pantu - je to tuším 13mm, já to doma vždycky nastavuju pokus omyl... a v práci to máme automaticky natavený v navrtávácím centru blum, hlavně bacha abys neprojel skrz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:36 Muž @ hunti [3]
To je složitý jak mlátička teda :-D

Desky si nechám dělat v Bauhausu. Tak musím zjistit jaký hrany dělají. Jestli to ale není tak, že ten rozměr, který jim dám, mi udělají i s tou hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 23:25 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: hunti
To záleží, jaký hrany plánuješ :) Jedny jsou tenký, nažehlovací, tam stačí tuším 0,5 mm na každou hranu, anebo takový ty umělohmotný (ABS?), tam bych řekl 2 mm na každou...
No týká se to každé ohraněné desky, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:01 Muž @ hunti [3] Re: ctibum
ctibum napsal: Co jsou klasické panty?
2 mm vůlí podle mě nic nezkazíš, navíc dvojitý dvířka pořešíš štelovacíma pantama.
Znám jednoho, co jsem na to blbec nemyslel u trojitých dvířek a to už jsem nedohnal...
A nezapomeň ubrat deskám šířku, až budeš dávat hrany...
Ubrat šířku na hrany? To mě vůbec nenapadlo tone Kolik se ubírá na hrany? To se asi bude týkat jen těch dvířek ne?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 22:06 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: hunti
Co jsou klasické panty?
2 mm vůlí podle mě nic nezkazíš, navíc dvojitý dvířka pořešíš štelovacíma pantama.
Znám jednoho, co jsem na to blbec nemyslel u trojitých dvířek a to už jsem nedohnal...
A nezapomeň ubrat deskám šířku, až budeš dávat hrany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 22:03 Muž @ HanysOV [21] Re: hunti
Možná že kecám. Už je to delší dobu, ale myslím, že se nechává 1 nebo 2 mm na každé straně oproti korpusu. Strakáč to opraví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 21:44 Muž @ hunti [3] – Šířka dvířek
Nevíte ještě někdo jak je to s šířkou dvířek? Pokud bude skříň široká 800mm a vepředu budou dvě dvířka na klasické panty jakou počítat šířku? Každé 400mm? Jde mi o to zda se tam nenechává nějaká vůle třeba 399mm ? Když to bude úplně přesně, tak by při zavření asi drhly o sebe ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:56 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re.....
Tak tak.. kup sadu bimetal derovek v lidlu... my s tím v práci makame skoro každej den a vydrží to jako makita nebo jiný nářadí... fakt supr věc a ta se ti doma neztratí :)
Kdyžtak na prasaka dáš dvě vedle sebe a máš větší díru :)
Zdvojení příčky je zbytečný.. místo toho bych si doma změřil vodovahou podlahu a podle toho dokoupil stelovaci nožičky nebo podle toho zakratil boky a dno dal kousek od země a pod pricku prouzek zbytku lamina.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 20:45 Muž @ bobikcz [110] - ups .... ono to roste :)Re: hunti
Každou chvíli to prodávaj v Lidlu v akci za pár šušňů: www.rucni-naradi.cz/… velikost si mužeš zvětšovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:36 Muž @ PeCh [52] – Od akej hnotnosti by ste zdvojovali dosky?
Od akej hmotnosti by ste zdvojovali dosky? Aktuálne síce nepotrebujem, ale zaujímalo by ma to pre väčšie akvárium 180×60×60 (648 l) až 200×80×60 (960 l). Osobne si myslím, že tam by som už zdvojené dal a to 4 (každých 60 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2018 17:34 Muž @ Jarry [654] Re: hunti
Díry bych dělal až po tom, co vše naskládám do skříňky, taky jsem si takhle jednou připravil díru dopředu a nakonec to byla jediná, co jsem nepoužil:-) 3cm budou každopádně asi málo, 10cm možná bude stačit, lepší je asi vyříznout větší otvor přímočarkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 17:25 Muž @ hunti [3] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Jarry napsal: Udělal bych záda z 18mm přes celou šířku a jenom vyříznul / vykroužil otvory pro kabely, hadice atd. Potom si myslím, že i zdvojení té středové desky by bylo zbytečné.

Jak velké by ty díry měly být a jakém místě? Nalevo bude Co2, napravo filtr. Třeba jako na obrázku? Průměr 3cm?
 
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium