Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 10:04 Muž Bphot0 [124] Re: RadioactiWe
www.reefhome.cz/…

Tady nabizi lahev ziveho fytoplanktonu. Ale je to mozna jen pro morske akvaristy, tak nevim, zkusenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 19:34 Muž vlka [3456] Re: RadioactiWe
Voda dobře zezelená na přímém slunečním světle. Projdi si tady to vlákno, určitě získáš ,,návod,, na zelenou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 18:42 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Kultivacia
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je nejaký zaručený spôsob, ako si zelenú vodu vypestovať? Ak by som mal možnosť, zadovážil by som si štartovaciu kultúru, ale neviem, kde by som ju mohol zohnať. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2021 01:16 Muž sirius [54] – Zelená voda - ako krmivo pre plôdik ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Urobila sa mi v jednom akvárku takáto pekná Zelená voda. :-)
Ubral som z neho (low-tech) kopec rastlín do iného novoosádzaného akva a do toho tieto tropické horúčavy...
Rybkám (gupky, množia sa) to vôbec nevadí.

Napadlo ma - zelenej vody sa práveže nezbaviť.
Vedľa mám aktuálne 2 drobné odchovničky na rajovcov. Viete aký to je tesne po narodení miniatúrny drobizg.
Skúšali ste niekto kto chováte labyrintky - ich plôdik práve takouto "zelenou vodou" vykrmovať?

Mal som prednedávnom iba v takom obyčajnom kýbliku na okennej parapete (5 L) novonarodené rajovce. Hladina im zarastala Lemnou, prikrmoval som to žĺtkom a pomletým planktónom, voda zelenala a zelenala, až pomaly cez ňu nebolo už vidieť... No zo zhruba tak 200(plus mínus) minirajovčekov - som asi po 1 mesiaci z tohto kýblika odlovil, 194 kusov pol až skoro centimetrových. ano
Žeby to bolo práve tou "zelenou vodou" ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 20:51 Muž Lewran [2] Re: _ucx_
Díky, šneky už jsem nějaký pidi viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 20:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lewran
Postupuješ správně. Určitě do toho zatím nedávej žádné ryby, nech to zarůst. Jednou týdně to naprázdno trochu nakrm, ať se voda trochu "zkazí" a bakterie mají z čeho vytvářet dusičnany. Časem se ti tam vyhlíhnou určitě nějací šneci, ty pak taky trochu krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 20:03 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Ahoj , mám relativně čerstvě založené akvarium, mám i zde prezentaci rybicky.net/nadrze/30767-akvarko-pro-dcerky , trošku bojuji se zelenou vodou, rybky žádné nemám. Mám to zatím nechat a počkat na to až se vytvoří rovnováha v AQ. díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 23:00 Hrnčíř Re: Planorbella
Planorbella napsal: Zákal se domnívám potřebuje organické znečištění.
Ne tak docela. Nejsou pevně dané hranice, nicméně všeobecně platí pořadí:
- konkurenční výhoda v oligotrofní vodě: rostliny > mnohobuněčné řasy > jednobuněčné řasy
- schopnost přijímat organicky vázané živiny: jednobuněčné řasy > mnohobuněčné řasy > rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 19:32 Muž Planorbella [643] Re: MichalV
Klíčovou roli asi nemá, to spíš to organické znečištění jako samotné, celkově. Takže se dá nahradit krmením.
K první otázce - ano, přesně tak si to myslím. Podle mě se objeví pouze zelené řasy na skle a jiné přisedlé. Zákal se domnívám potřebuje organické znečištění.
Prakticky: Předevčírem jsem byl u takového malého rybníku.
- přerybněný, naházené odpadky, neudržovaný, spadaná kvanta listů z vrb = zelený zákal, ano voda byla opravdu zelená jako tomu bývá u přerybněných akvárií s živorodkami a málem rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 18:43 Muž MichalV [327] Re: Planorbella
t.j. že keby si použil akva vodu a pridal len anorganické hnojivo z pmdd, tak by tam nebolo dostato organického znečistenia na rozvoj zeleného zákalu?
Dá sa detrit nahradiť v tomto pokuse len krmivom, alebo má kľúčovú úlohu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 16:06 Muž Planorbella [643] Re: MichalV
Podle mě zní ten recept podobně jako to dělám já. Ano zkoušel jsem to v 2 měsíce zaběhlém akváriu: Do daného akvária nasát detrit, nejlépe čerstvý, a nechat na parapetu nebo alespoň na denním světle i se žárvkou je-li nutno. Pod pouze umělým světlem jsem nezkoušel. Dále je lepší neměnit vodu a vydatně krmit. Ale nasadit plže, pokud není dostatek ryb. I tak bych to v akváriu s rybami nepraktikoval, protože hrozí jejich ztráta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 14:19 Muž MichalV [327]
Skúsme sa na problém pozrieť z opačného pohľadu. Vie niekto z vás, ako v zabehnutom akváriu docieliť zelený zákal a trvale ho udržať? Teda ak nebudeme prihliadať na možnosť umiestniť ho uprostred záhrady...
Ja som za tie roky vyvádzal svojim akváriam kadečo, ale na toto recept nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 21:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: jakuka
Patrně jen pár sinic, žádná tragédie. Jinak ta voda byla asi celkem ok. Stálo by za to, kdybys v ní změřila alespoň NH3, NO2, NO3, pak by se dalo něco konkrétnějšího říci, takhle to budou jenom spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 20:35 Žena jakuka [3] – Dotaz-zelená voda
Zdarec lidi, prosím o váš názor... byla jsem na dovči 1 týden, světlo jelo standardně, na časování svícení 12 hodin, filtr jel normálně, akva bylo krásně čisté... před odjezdem jsem ryby nakrmila živým a nějaké tablety pro ancíky na dno a odjela jsem.....po návratu totálně zakalené , zelenou vodou, ale voda nesmrděla, ryby všechny.... nechápu, z čeho to může být, řasa se neobjevila, jen ta zelená voda. Nechápu to, filtr jel, svítilo se, ryby nepřekrmené, nežraly, spíš bych čekala třeba úhyn ryby, a ne toto- akva jinak funguje perfektně, je skvěle zaběhnuté.....- před odjezdem jsem akorát ostříhala ricii a otrhala nevzhledné listy, jinak nic....
hned jsem vyměnila 50% vody, zkontrolovali filtr, prohrála v akva vodě a přidala bakterie.....máte s tím někdo skutečnost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2019 08:15 Žena Maya [30] Re: Maya
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, hlasim,ze voda je pekna. Nevim co se stalo ale ze dne na den krasa. Slo to k lepsimu,tak sem vymenila tech 80%vod a uz se to nezakalilo jen se to zlepsovalo.

Bohuzel ludwigia je z 99%pryc a rotala vzadu,ta uplne sla do kopru.. ostatni kytky v pohode
Akorat mi tam frcej dva filtry a nevim,kterej mam vyndat ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 15:57 Žena Maya [30] Re: JirkaŠčobák
Ano. Ani ta voda nesmrdi.. vymena dneska 80% vody a svitim cca 4h denne a uvidime? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 11:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Živou artemií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 21:22 Žena Maya [30] Re: romant
Mam jen klasiku svitici- takze muzu ubrat akorat cas sviceni

Krmim hlavne artemii plus v mezicase hikari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 18:39 R Muž romant [27987] Re: Maya
Tak ono je klidně možný, že jsou všichni co ti radí vedle, protože se jaksi předpokládá, že to co tě sužuje bude nějaký druh sinice(zde ono zatemnění vcelku spolehlivě funguje), ale ono tomu tak býti nemusí a onen zákal může býti jiné povahy. Vyměnil bych 80% vody, nekrmil a nebo změnil značku krmiva, svítil o polovinu méně, pokud lze regulovat intenzitu nastavil bych 50% výkonu a dobu osvitu o 2 hodiny zkrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maya
Kytičky jsou na tom bídně díky neřešením zákalu a špatně provedeným zatemněním. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:42 Žena Maya [30] Re: prasan
Tak hlasim,ze rasa o kus ustoupila - uz vidim na zadni rostlinky ale teda je to furt zelene a tda se mi,ze co jsem zacala svitit,tak se to zase pomalu zhorsuje. Kytycky jsou na tom dost bidne tim zatemeni. :( asi rotala nema skoro nic :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 10:45 MatyMaty Re: Maya
Ahoj, zákal mi odstranil Seachem Purigen ve filtru. Používám ho v každém svém akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 21:55 - Re: Maya
Zelená voda ničomu neškodí a odzneje úplne sama bez akejkoľvek nutnosti zasahovať do akvária.Niektoré rybky ju zbožňujú.Hlavne nech funguje filtrácia ako má,akva sa zabehne a môžeš tomu pomôcť aktívnym uhlím.Jediná chyba je tá,že ľuďom pre oko zelená voda nepríde 2x vábna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 20:00 Muž vlka [3456] Re: Maya
Nastříhej třeba z kartónů krabic stejné obdelníkové rozměry jak má AQ a zalep ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 16:48 Muž Yirka [9126] Re: Maya
Zastínit místnost žaluziemi a zatemnit akvárium jsou dvě naprosto odlišné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 14:35 Žena Maya [30] Re: vaclav
V pokoji je tma. Mam tam venkovni zaluzie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 08:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maya
Zhasnout a nekrmit nestačí, musíš akvárium zatemnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 08:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Maya
lze aktualizovat tuto zelenou prezentaci ?
( pro pořádek ;-) )
a nějaké shrnutí co jsi už udělala ( a za jakou dobu) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 21:37 Žena Maya [30] Re: RAP
Tak hlasim, ze se nic nezmenilo. :( Zeleno je stale, bylo zhasnuto a ryby nejedly. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2019 20:38 Muž RAP [1557] Re: Maya
Hezká vláknitá, špejli a natáčet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 19:52 Žena Maya [30] Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uplne, ale uplne na vsech kytkach mam tuhle hnusnou rasu. A vida je takhle pekna. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2019 08:47 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Maya
Stálo by za to, vyzkoušet nekrmit po dobu dovči, taková odtučňovací kúra ( v přírodě asi nebude "stálý" přísun potravy. ;-) Teď už jen tomu dát čas na spravení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 23:29 Muž Planorbella [643] Re: MichalV
Bod 2. bych asi vynechal, příčinou nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 23:06 Muž MichalV [327] Re:
Tak potom sú 3 možnosti, prečo má Maya zelenú vodu
1. buď kamarátka niečo zamlčala - nechtiac prekŕmila alebo nepochopila inštrukcie
2. niečo sa udialo s osvetlením a ostalo zapnuté (časovač na ručný režim kým si to všimla a tiež to zamlčala)
3. v akva boli zlé podmienky pre rastliny pred odchodom na dovolenku a odumreté rastliny boli zdrojom organického znečistenia

Maya kým začneš zatemňovať akva, čím dostanú rastliny ešte viac po boku, skús prísť na príčinu (podľa mňa 3.). Ten plán B s riešením následkov budeš môcť skúsiť aj neskôr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 17:51 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Případně sinice jak už tady někdo napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2019 17:48 Muž Planorbella [643] Re: Skoro důchodce
Skoro důchodce napsal: Zelený zákal je z mikroorganismů které se živí řasami rostlinnými zbytky.

Já myslel, že zelený zákal je jednobuněčná řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 16:09 Muž Skoro důchodce [21] Re: Maya
Zákal je z přemnožení prvoků, bakterií, mi vznikl po chcipnuti ryby velikosti odrostlejší skaláry během dovolené. Zelený zákal je z mikroorganismů které se živí řasami rostlinnými zbytky. Výměna vody moc nepomůže, stále jsou dodávány živyny jediné ozón. Při zlikvidování mikroorganismů a výměně vody, se proces obnoví.(možná chlor?) Pozor na popaleni žáber. Po vyčerpání zdroje stravy dojde k vyčištění. Nevím která ryba je schopna s tím zatočit. Buchanky, porloočky a pod. ,,havěť'' filtruje vodu. Nezbývá než čekat.
Toť moje rada.
Dívám se že tu jsou rychlejší, napsáno učenějí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Souhlasím s Anthraxem. V té kamarádce bude pes zakopaný.
Mě takto jeden člověk zlikvidoval jedno malé akvárium s krevetkami. Dostal přesné instrukce, ale když dva dělají totéž, není to totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:36 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
To je všechno málo platné, jak ukazují mnohé zkušenosti. Příště zamknout krmení. ;-)

Já bych měnil obden 1/3. Nebo denně 1/4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 09:02 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Dostala oresny popis krmeni. Taky ma akvarko tak necim vo se tu stalo.. ale ostatni akvarka v pohode

Jak menit vodu casto a kolik?

Kazdopadne jsem pres noc udelala test ze sklenici a voda je zelena i v klidnem stavu. Nic nepadlo k zemi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2019 08:37 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Maya napsala: chodila mi krmit obden kamaradka.
Všichni asi víte (a vlastně i vidíte) jak tohle dopadá.
Myslím si, že pro srovnání stavu to chce jen trochu té trpělivosti, vytrvalosti a důslednosti v údržbě. Spíš než měnit osádku nebo vyndavat filtr. Do takových věcí bych se pouštěl až když problém nezmizí v horizontu několika týdnů. Chápu že to není žádná radost koukat do zelené nádrže ale změny v akvarku mají svojí setrvačnost.

A příště přes dovolenou raději nenech krmit nikoho. Krmení někam zamnkni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 21:21 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Maya
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 21:11 Žena Maya [30] Re:
Co jsou filtrujici krevetky? Me krevetky nevadi ale chtela jsem porsdne zabehnout akvo pro ne...

Bordel na dne nemam. Vsechno je odsate. A za tydrn po vymene je klid.

Zkusim tu sklenici tda se rasa usadi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2019 17:51 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Myslím že původní problém byl ten že se po dně válí bordel a voda je zakalená (chápu že je to v tomto tématu matoucí) takže si vůbec nejsem jistý že zákal je způsoben řasou nebo bakterií vzal bych v úvahu i možnost že je to jen zákal způsobený organickým znečištěním ( bordel voda). Jako zkouška by bylo fajn kdyby dotyčná vzala vodu do sklenice pokud se v klidné vodě do pár hodin usadí je třeba hledat řešení jinde než tady všichni navrhují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 17:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Nerozebíral jsem, kam ty ryby dává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2019 17:37 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Kdysi jsem to psal, ale nebylo by marné dát perloočky do porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2019 13:24 R Muž Anthrax [4787] Re: JirkaŠčobák
To sice psala. Ale nenapadlo mě, že to bereš jako relevantní řešení, když se ti nepozdávalo 10 drobnůstek v téhle větší nádrži. Může je dát do necelé třicítky, kde má dalších 19 ryb. To tam bude mít celkem husto. Nepřejde mi to jako dobré řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 12:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Vždyť napsala, že ryby může dát jinam ;-)

Filtrující krevety: Nevím. Nevím, jestli po zlikvidování zákalu budou mít plnohodnotnou potravu. Vydrží dlouho, ale kupovat si je jen proto, aby mi zlikvidovaly zákal :-( . Neumím je, takže neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2019 12:10 R Muž Anthrax [4787] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: sežeň si velké dafnie
Vždyť tam má ryby... Myslíš, že ty dafnie přežijí tak dlouho aby musela vypnout/vytáhnout filtr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 11:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Filtrující krevety by to nezvládly? (zkoušel to někdo?)
Mě pomohlo vyměnit vodu, zatemnit a nekrmit 4dny... Vím, že každé akva je jiné.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda