Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 11:41 Muž @ Jeromov [0] Re: lacewings
Dekuju Vám všem za rady vážně díky. Svítím 10 hodin 120W Led Chichiros. To je asi moc.
Kytky také trpí jakoby belaji.

Podle rady stáhnul osvětlení na 8 hodin.
Při koupím kytky.

Protože mám dusík úplně na nule co takhle ho přidat?
Jara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.04.2018 16:36 R Muž @ lacewings [3266] - Živorodky-přírodní formyRe: Jeromov
-přidáním vody ,nebo její částečnou výměnou se nálevník pouze přikrmuje
-biologická cesta jsou perloočky ,dafnie, buchanky a podobní vodní korýši, vyčistí vám vodu od nálevníků, včetně jednobuněčných řas spolehlivě
-30% Peroxid - 4ml na 100L doporučuji pouze v případě zakládání akvárií ,ale lze to technologicky zvládnout i v tomto případu
-acriflavin ,vyfiltrovat přes uhlí za silného provzdušnění nádrže ,jednoduché ,okamžitý zásah ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2018 16:05 Muž @ Maq [2417] Re: Jeromov
Větší objem filtru s tím nemá co dělat, tímhle směrem jdeš zbytečně.
To komplexní hnojivo, pokud ho bylo opravdu malinko, zřejmě dodalo chybějící živinu. Mohl to být fosfor. Protože zelené hmoty v rostlinách je málo, vytvořila se náhradní, v řasách.
Nálevník je projevem silného organického znečištění.
Světlo neumím z obrázků a wattů posoudit, ale hodil bych tam hromadu egerie a ceratophylla. Potřebuješ jiné konzumenty toho bordelu než nálevníky v kombinaci s řasou.
Nějak si vyřeš výměny vody (čerpadlo), budeš je muset v každém případě dělat pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2018 12:18 Muž @ Anthrax [842] Re: Jeromov
Jak dlouho svítíš? Ta LEDka jede naplno? Přijde mi tam málo rostlin, ale přes ten zákal prd vidím.

Edit: Jsem pomalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2018 12:16 Žena @ drvi [1682] - RostlinyRe: Jeromov
Kolik hodin denně svítíš? Určitě by to chtělo ztlumit osvětlení (pokud to jde) a zkrátit dobu osvitu na takových 6 hodin hmm
Tu UV lampu bych nechala zapnutou minimálně týden v kuse.
Jj, jak píše kolega nade mnou, chtělo by to narvat tam co nejvíc rychle rostoucích stonkovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 11:58 Muž @ Jeromov [0] – Bílozelená kaše v obývacím pokoji
Prosím o pomoc. Uprostřed obýváku se našich 450l krásně čistého akvária změnilo v bílou na zeleno se postupně měnící kaši. Inicioval jsem to zřejmně přidáním velmi malého množství komplexního hnojiva.Akvarium bylo založeno v lednu. Problém začal v půlce března. Vím že nejlepší je počkat, ale čekat půl roku s akváriem jako hlavní atrakcí obývacího pokoje?

Co to je? viz foto moje prezentace nádrže (Jeromov).
Asi nálevník (vidím částečky na tmavém pozadí) ale:

-UV lampa den, dva- žádný efekt.
- Výměna vody 2 x 40% vždy po pár dnech vše nastejno (v obýváku vynosit 150 l vody dokážete si to představit rozzureny )
- Peroxid vodíku 3% 1ml na 2 litry vody - změna minimální. :-(
- Týden bez krmení - zlepšení o 50%, po velmi jemném krmení se zase situace zhoršila. :-(

Teď jsem koupil barel 30l a chci zečtyřnásobit kapacitu filtru - snad tohle zabere?
Můžou to ovlivňovat květiny (orchideje) a jejich kořeny sahající do akvária?
V Akváriu jsou teď jen dania malabarská (10ks) a Molly (10ks) nechci přidávat víc než se to nevyřeší.

Mám i akváriu 150l low technology, jen velká kostka, žádné CO2, žádný substrát jen písek, svítím méňe ne led ale zářivky a dost přerybněno. Je krásně křišťálově čisté.

U obojího voda vodovodní, NO3,NO2 na nule, PH kolem 6,8, UT 3, GH 7

Díky moc Jara

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 20:57 Muž @ Prašan [2712] Re: Sim14
Ja oceňujem,že sa pýtaš.Niekto by nemal záujem vôbec.Skús do filtrácie to aktívne uhlie.Kŕmenie troška obmedz,tak na 2-3x týždenne i to len po troške.Filter čisti až keď badáš slabší prietok a stále len vo vode odčerpanej z akvária.Pomaličky to dáš neboj. ;-) A samozrejme nezabúdať na výmeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 20:52 Žena @ Sim14 [2] Re: martmart
Substrat. Omlouvám se teda, že se ptám. Jsem 16-ti letá holka, která si odjakživa přála akvárium a začínám s tím. Tak jsem chtěla požádat zkušenější o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:50 Muž @ Prašan [2712] Re: Sim14
Zo substrátom už teraz nešpekuluj.Pravidelne každé 3-4 mesiace meniť aktívne uhlie vo filtrácii.Ak nemáš kde dať do filtrácie,tak bude stačiť dať i do dámskej silonky a zavesiť niekde kde je dostatočné prúdenie vody.
Odporúčané zatemnenie nemusí byť najúčinnejšie.Proste to potrebuješ dať z vody von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:15 Muž @ martmart [81] Re: Sim14
To jsou proste zaklady..
Na co se vubec ptas? Cim zakryt substrat, nebo akva?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:32 Sim14 Re: Prašan
Co teda navrhujete, čím nejlépe bych to měla překrýt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 19:21 Muž @ Prašan [2712] Re: Prašan
Fotka k příspěvku Prašan napsal: Občas ho mávam v odchovnej nádržke,tam ale som rád keď ho mám.
Moina

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:13 Muž @ Prašan [2712] Re: Sim14
Čítaš? To čo pomohlo mne som napísal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:07 Sim14 Re: MichalV
Co teda radíte? Vyměnit dno úplně nebo jak? Když vodu měním nechávám část odstát a zbytek normálně ze sprchové hlavice do kýblu a pak do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 18:09 Muž @ martmart [81] Re: Maq
Vzdyt to pise prodejce.. kdyby prodaval suseny h....a, napsal k tomu pusobivej komentar, tak to budou lidi kupovat..

Tak proto zakal, rasy cekaji az zmizi zakal.. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 16:26 Muž @ Maq [2417] Re: MichalV
Obzvlášť by mě zajímalo, jak myslí to "redukuje znečistenie vody, zníži porast rias".

A pokud jde o dusík (a fosfor), souhlasím - bude to ve dně produkovat amonium, které rostliny rády zbaští. Ale pokud tam nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 16:22 Muž @ Prašan [2712] Re: MichalV
Súhlas,ten substrát sa musí prekrývať a dosť starostlivo.Vzhľadom na to,že obsahuje i rašelinu a inú drevnú drť,je potrebné ho dávať do akva a zasypať skôr ako sa napúšťa voda inak kopec ,,bordelu,, bude plávať hneď na hladine.Nezasypaný môže spôsobovať onen problém.
Dva dni späť ma poprosila sestra aby som im prišiel pomôcť založiť akva.Sám sa nechám prekvapiť,pretože použili sme rovnaký substrát.Iný nemali k dispozícii.No hneď mi bolo jasné,čo môže nastať.Môj postup? Substrát som prepláchol aby som ho čo najviac zbavil onej rašeliny a drevnej hmoty.Pridané baktérie + od Tetra niečo na odstránenie chloru atď. čo mali po ruke.Žvé rastliny(čo boli k dispozícii + dáke tie farebné serepetičky čo sa páčia deťom) Akva sa zatiaľ zabieha bez osádky.Potom poinformujem ak ma sestra zjazdí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2018 16:15 Muž @ MichalV [98]
chcem sa opytat na ten substrat Complete Substrate, to je od TetraPlant? Potom plati:

"Dlhodobo pôsobiaci kompletný substrát pre všetky akváriá, ktorý má dlhodobý hnojací efekt a je ihneď k použitiu a obsahuje dôležité minerálne látky, oligo prvky ako je železo, dôležité mikro živiny a prírodnú čiernu rašelinu s vysokým obsahom humusových látok. Prospieva rastu rastlín a zaisťuje zodpovedajúce dlohotrvajúcí výživu.

Úplne prírodný substrát, ktorý redukuje znečistenie vody, zníži porast rias a zaisťuje bujný a zdravý rast akváriových rastlín. Neobsahuje žiadne pridané nitráty ani fosfáty."

sice pisu, ze neobsahuje pridane fosfaty a nitraty (anorganicke), ale rozklad tej hmoty ich bude "produkovat". Prikryt to takym hrubym substratom dava predpoklad uvolnovania do stlpca. Na vytivne substraty su podla mna vhodne cim jemnejsie piesky.
Ryby budu svojou aktivitou k uvolnovaniu len prispievat.
Vodu ktoru menis davas odstat, ked menis take velke mnozstvo jednorazovo?
Rastlin mas zalostne malo, odporucam okrem plavajucich aj Limnophilu sessilifloru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2018 16:12 Muž @ Prašan [2712] Re: Maq
Aktívne uhlie - vodu som menil i svietil tak ako pred zeleným zákalom.To sa mi stalo v jedinej nádrži,zrejme bordel z kremičitého piesku.Zákal sa stratil.
Občas ho mávam v odchovnej nádržke,tam ale som rád keď ho mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 15:47 Muž @ Maq [2417]
Protože momentálně mám vytrvalý zelený zákal v jednom z Mičurinců a zajímá mě to, přihodím svoji trošku do mlýna.
Udělal jsem ve čtvrtek 100% výměnu vody a nalil tam čistou RO vodu. Vodivost 10 µS/cm. Zákal se i v takové vodě začal hned obnovovat.
Mám taková akvária čtyři vedle sebe a voda je ve všech stejná (i písek, rostliny, světlo a teplota). Silný zelený zákal je jen v jednom, náznaky v druhém, v dalších dvou čirá voda. Takhle to trvá týdny a ta akvária nijak "sterilně" izolovaná nejsou; pravděpodobnost přenosu je stoprocentní. A přesto - někde je, jinde není.

Nemůžu tam (kvůli typu filtru) filtrovat přes aktivní uhlí, ale rozhodně bych to pokládal za slibnou cestu.
O zatemnění mám pochybnosti. Myslím že taková řasa udělá spory a ty vydrží třeba týdny. Nikdy jsem to nedělal - fungovalo vám to někomu?.
Mně se to jeví tak, že když se zelený zákal někde rozvine, tak se odstraňuje velmi nesnadno. Výměny vody podle mě nikam nevedou. "Vyhladovět" ho asi nejde, v akvárku je vždycky dost živin pro takovou potvůrku.
UV lampa samozřejmě zafunguje, ale co všechno další přitom pozabíjí? Ta myšlenka se mi moc nelíbí. (Proto ji nemám.) Twinstar to samé.

Přiznejte se: co vám zabralo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 15:07 Muž @ martmart [81] Re: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 14:40 Muž @ NHKG [2811] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sim14
Doporučuju plovoucí rostliny jako je pistia nebo salvinia. Těm zákal neublíží a rostou rychle. Až se akvarium stabilizuje, tak je pak musíš redukovat, protože jinak zastíní rostliny u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:50 Sim14 - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: martmart
Roslinky mám v plánu koupit už delší dobu, ale nebyla jsem si jistá jestli je to vhodné do těchto podmínek. Zkusím teda co radíte, zatemním a dokoupím rostlinky a pak se uvidí. Děkuju mockrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:25 Muž @ martmart [81] Re: Sim14
Tech pet dnu to nech zabalene, nekrm, nekoukej tam, nesvit... proste trvala tma..
Bylo by dobre zalozit tady prezentaci akvaria, tezko se radi..
Jake mas svetlo a jak je velke akva? Aha 70..

Mas tam vyzivne substraty a nemas rostliny.
Zasad opravdu hodne rostlin, aspon 80% dna osazet, odkud jsi? Podivej se v daruji, nebo inzerci po rostlibach..kdyby nahodou zapadni cechy, narvu ti jich pytel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:17 Sim14 Re: martmart
Dobře, děkuju za rady.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:02 Muž @ martmart [81] Re: Sim14
Vezmi deku a na 5 dnu zabal at tam nejde zadne svetlo. Pred zabalenim odkal a vymen pul vody. Za tech pet dnu odkal pet odsaj olovinu, sezen pytel rostlin a osad kazdy centimetr akvarka, sniz ze zacatku sviceni na 8h a treba po tydnu pul hodky pridavej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 12:57 Sim14 Re: NHKG
Momentálně používám městskou vodu.
Výměnu vody dělám 1 týdně 2/3 a okaluji 1 za 14 dní.
Osvětlení mám ledky, zapnuté na půlku a svítím 12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   08.04.2018 12:56 Muž @ martmart [81] Re: NHKG
Asi mam spatnou naladu.. nebudu radsi prispivat.. 4 mesice brcal, akva bez rostlin .. co zkusit kocku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2018 12:30 Muž @ Prašan [2712] Re: Sim14
Zväčša ide o zooplanktón - fytoplanktón.UV by pomohlo.Alebo aspoň do, či k filtrácii pridať aktívne uhlie.Síce som takto neodhalil príčinu vzniku,ale malo by to pomôcť.Chcelo by to poznať podmienky a vodu čo používaš.Tá studničná voda by mohla byť dôvod vzniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 12:21 Muž @ NHKG [2811] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: martmart
Pokud UV lampu nemá, tak jsou to zbytečně vyhozené peníze, které může utratit třeba za lepší filtr. Navíc ani nemá externí filtr, takže UVčko nemá kam připojit. Zeleného zákalu se dá většinou zbavit zatemněním (případně jemnou mechanickou filtrací), ale je potřeba určit jeho příčinu, aby se nevracel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 12:09 Muž @ martmart [81] Re: Sim14
Tady bych zapojil uv lampu a brutalne osazet, nejsou tam zadne rostliny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 11:44 Muž @ NHKG [2811] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sim14
Jakou vodu používáš teď: studniční nebo vodovod? Znáš její parametry (rozbor u studny, na stránkách vodáren budou parametry vodovodní)?
Zatemnění jsi zkoušela?
Jak probíhá údržba, kolik měníš vody a jak často?
Ideální by bylo, kdyby jsi se zaregistrovala a udělala prezentaci akvária, kde vypíšeš co nejvíce podrobností.
EDIT: Máš hnojivo ve dně, minimum rostlin a osvětlení vypadá hodně silně. Jaké je osvětlení, máš ho zapnuté na 100% a kolik hodin denně svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 11:41 Sim14 - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Zelená voda
Fotka k příspěvku Dobrý den, moc prosím o radu. Mám 70l akva přibližně třičtvrtě roku a stále mám zelenou vodu :-( nemůžu se toho zbavit. Fotka je 1 den po výměně vody. Filtr mám vnitřní Marina JF75, dno tetra ActiveSubstrate a CompleteSubstrate. CO2 nemám. Asi 3 měsíce po založení bylo akvarium nádherně čisté, bez problémů a pak jsem nechtěně napustila do akvária vodu ze studny místo městské. A nebo ještě před tím než se mi začala kazit voda jsem nakoupila nové rybičky. Myslíte, že by to mohlo být tím? Od té doby to začalo a já fakt už nevím co s tím. sad Děkuju za všechny rady. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 17:07 Muž @ Jan2000 [6] Re: Maq
Maq napsal: Mám hodně silný zelený zákal už několik týdnů v akváriu, kam dávám dusík a fosfor v učebnicovém poměru 16:1 (molární).

Tak celkem by to odpovídalo změně světla ale hnojiva dávám úplně stejné jediné co se změnilo je to světlo a náplně ve filtru.
Zatím sem to zakryl dekou a uvidím.
Jelikož sem zatím dodával jen to pmdd které zřejmě při tom slabším osvětlení stačilo tak sem neměl potřebu nějakej fosfor nebo něco podobného přidávat. Rostlinny byli zelené nic neukazovalo nato že by jim něco chybělo hmm .
Proto nemám test na PO4. To bych taky třeba musel za chvíli koupit testy na další a další a rovnou si otevřít chemickou laboratoř tone

Ale většinou sem se dočetl že je to z prehnojeni ale jak bych to prehnojil si nedokážu vysvětlit. Ještě k tomu když tam je celkem dost rostlin coze

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 01:03 Muž @ Maq [2417] Re: Jan2000
Mám hodně silný zelený zákal už několik týdnů v akváriu, kam dávám dusík a fosfor v učebnicovém poměru 16:1 (molární).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:39 Muž @ Jan2000 [6] Re: martmart
Tak kolik mam po4 nemám páru. Beru vodu ze sezimaku a na stránkách sem to nenašel. do této chvíle sem to ani nepotřeboval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:08 Muž @ martmart [81] Re: Jan2000
Tyden bez problemu
Kolik po4 ma vstupni voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:02 Jan2000 – Zelená voda a zastineni.
Fotka k příspěvku Zdravim,

Když sem si pořídil nové silnější světlo (přesný název v prezentaci) tak všechno fungovalo dobře. Hněda řasa zmizela rostliny začali krásně růst (hlavně bahnatka měla menší mezery mezi patry atd. Ale asi 3 týdny zpátky se mi zakalilo akva. Mam dojem že sem pár dní před tím přidával nová filtrační media (molitam, vata, siporax). Vyměnil sem vodu tak 40% a zakal do dvouch dnů odezněl.

Ovšem před týdnem se mi zakalilo znovu a ještě víc. Žádné zásadní změny sem nedělal. Hnojiva dodávám stejně jako pri slabším osvětlení(okolo 5ml pmdd bez kno3 denně). Je fakt že akváriu asi chybí fosfor protože se mi ještě před zakalem rozrostla zelená flekata řasa a dočetl sem se že je pravděpodobně že mi chybí fosfor (což by při silnějším světle a hodně rostlinách odpovídalo). Proto sem si koupil ještě fosfor ale raději sem tam nechtěl nic lejt aby nebylo hůř. Když bych zastínil akva (tudíž by rostliny neprodukovali kyslík) jak dlouho by to ryby zvládli?

Teď vypadá asi jako na fotce jen ty přední rohatce sou o dost více rozrostle.

Sice celkem slohovka ale snad pomůže. palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 15:33 Muž @ Fuchs [167] Re: Anthrax
Přesně, z toho jde jen vyčíst, že je tam strašně málo kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:58 Muž @ Anthrax [842] Re: Frantisek2013
Chtělo by to doplnit co nejvíce informací. Hezky kolonku po kolonce. Zatím z toho poznám jen to, že tam je málo rostlin. A připomíná to pohádku Rákosníčkovi. "za mlhou hustou tak že by se dala krájet" ;-) Co se stane, když vyměníš část vody? Vrátí se to nebo se to dokonce zhorší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:50 Muž @ Frantisek2013 [0] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Frantisek2013 napsal: vše jsme udělali jak nám řekli na prodejně. Tak tady bych viděl pravděpodobnou příčimu. Zkus snížit dobu/intenzitu svícení. Jinak, nelze čekat, že bude mít člověk druhý den po založení fungující nádrž. Všechno si teprve sedá a pomaličku se začíná nastolovat rovnováha (i přes různé výkyvy). Akvaristika je o trpělivosti, takže nebuďte zklamání a založte tu prezentaci nádrže. Příčina se pravidelně najde. ;-)

Tak jsem přidal fotky akvária v jakej je tet stavu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 09:12 Muž @ Anthrax [842] Re: Frantisek2013
Frantisek2013 napsal: vše jsme udělali jak nám řekli na prodejně. Tak tady bych viděl pravděpodobnou příčimu. Zkus snížit dobu/intenzitu svícení. Jinak, nelze čekat, že bude mít člověk druhý den po založení fungující nádrž. Všechno si teprve sedá a pomaličku se začíná nastolovat rovnováha (i přes různé výkyvy). Akvaristika je o trpělivosti, takže nebuďte zklamání a založte tu prezentaci nádrže. Příčina se pravidelně najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 08:11 Muž @ Pepan [4711] - RostlinyRe: Frantisek2013
Chce to skutečně více informací, čili založit prezentaci. Něco je v tom akváriu špatně a řasa má dost živin na to, aby se množila. Je celkem odolná a asi ani časté výměny vody příliš nepomohou. Rozhodně bych nenakupoval ryby, protože jejich hovínka akorát tu řasu přihnojí. A nelil bych do akvária žádnou chemii, protože to odstraní pouze důsledek a ne příčinu. Tato řasa je celkem odolná. Mi se v jednom chovném akváriu držela celé léto, ale nevadila, protože tam jsem měl jenom odchovy. Vlastně mi pomáhala odbourat z vody dusičnany. V zimě se pak vytratila sama. Čili udělejte si prezentaci, kde popíšete co nejpřesněji postup při zakládání a pak se dá nějak poradit. Rady bez prezentace jsou obvykle jako hádání ze skleněné koule, protože rádce neví, jaký je tam štěrk, kolik a jakých kytek, jak je akvárium situováno a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 07:55 Muž @ Tudy [318] - ryby AmazonieRe: Frantisek2013
Mohla by to být přemnožená zelená řasa, sinice. Crystal water je vločkovač, který umí pomoci pouze s jemnými mechanickými nečistotami. Opravdu to chce více informací od Vás, včetně fotografií. Podivejte se tady na ostatní, dobře hodnocená a oblíbená akvária, můžete je použít jako vzor při založení prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 07:54 Muž @ Wanderer [452] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Frantisek2013
Franto nic nepřilévejte. Zasaďte rostliny (co nejvíc) a nechte to "vycukat". A rozhodně s rybama počkat. Prezentace se určitě hodí, třeba tam bude pár věcí špatně.

Jinak trpělivost a počkat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 07:40 Muž @ Fuchs [167] Re: Frantisek2013
Dobrý den, těžko soudit, chce to prezentaci ať máme přehled o složení dna, filtračních hmot atd. Také prosím vysvětlete slovní spojení "tak jak se má"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 07:36 Muž @ Frantisek2013 [0] – Zakalená voda.
Zdravím vás. Prosím vás o řadu
Se synem jsme si pořídily akvárium o objemu 70 litrů. Nakoupily jsme filtr, topitko rostliny vše jsme udělali jak nám řekli na prodejně. První den byla voda krásně průhledná ale další den se začala žalovat do zelena. Dnes je voda zelená že není skoro výdet dno. Při založení akvária jsme použily aquasafe. Včera jsem do vody přilil tetra Crystal Water a je to ještě horší. Jsme z toho se synem sklamani a vůbec nevim co dále. Proto se obracím na vás s prosbou o pomoc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 22:03 Žena @ KaterinaK [0] Re: Anthrax
Ze studny tece Podebradka :-DDD ne to zas ne ale mame hodne zelezitou vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2017 15:46 R Muž @ vaaclav [7530] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Já mám naučený a léty osvědčený postup. Týdně až 10 dní měním 1/3 vody a odkaluji, filtr poslední dobou protože mám trojdílný tak čistím vždy jen jednu část a už dlabu na odstátou vodu z akvária a jedu s tím pod sprchu. S novým světlem jsem odpoledne jak kdybych měl místo rostlin vzduchovací kamení což se mě nikdy moc nelíbilo tak začínám stahovat intenzitu protože dobu kvůli rybám (12hod) chci zachovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2017 15:07 Muž @ Jarry [427] Re: Maq
Kromě bordelu z rostlin je myslím zásadní ještě krmení a případně bordel uvolněný ze dna při nějakém zásahu. V akváriu, kde jsem dlouho neměl žádné řasy, jich v poslední době trochu pozoruji od doby, co jsem tam dal trpasličí čtverzubce, které krmím patentkami. V akváriu, kde jsou pouze neonky, nebo podobně "čistotné" ryby, což bývá případ drtivé většiny slavných rostlinných akvárií, bude podle mě situace mnohem snáze udržitelnější. Vidím to na svém velkém akváriu, když jsem třeba týden pryč, krmí manželka, která zvládne max. 2x denně nasypat granule a rostliny po tom týdnu vždy vypadají lépe, než když jsem doma a krmím 3-4x denně, mraženým atd.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 23064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda