Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Protože máš bombu. Kvasnice jsou dost nestálé. Každopádně je to každého volba. Nikomu to nevnucuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:48 jamajcan Re: Aforte
Každopádně,je to další business plán na to,jak vytáhnout z lidí peníze za něco,co vlastně nepotřebují.Nikdy jsem ho nevlastnil a nemyslím si,že bych ho někdy potřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Řekněme ve dvou. každopádně to máš furt před očima. :-) Ta změna v tom moc velká nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:33 jamajcan Re: Aforte
Měření dropcheckerem ,není v žádném případě rychlé,ale naopak,změny koncentrace Co2,se projevují řádově v hodinách. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.05.2014 11:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Není to nutné. I bez CO2 to jde, akorát to takhle půjde rychleji. :-)

Já bych volil to měření přes dropchecker. Je to rychlé a pokaždé, když se podíváš, tak vidíš, kolik tam toho CO2 doopravdy je. U normálních testů je to piplačka a navíc nevíš, jestli je to pravdivé. Ten dropchecker něco stojí, ale je to bomba věc ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 11:06 matus13 Re: Aforte
jaj tak budem muset aj ja potom kontrolovat,sak zatial to este nemam tak uvidim ale to co2 tam asi budem muset pridavat ked chcem mat poriadne zarastene aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 11:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
To já nevím. Já to pouštím do akva a kontroluji přes Dennerle crystal-line dlouhodobý test mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:57 matus13 Re: Aforte
a kolko bublin za minutu ma byt aby som to neprehnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Biokvas nekupuj. Zbytečně vyhozené peníze. Radši použij flašku od kofoly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:54 matus13 Re: Aforte
asi si kupim ten set na biokvas a k tomu je aj pevna nadoba a do toho budem miesat kvasnice a buduci tyzden si asi objednam to osvetlenie,popripade este nieco k tomu nech sa mi oplati platit kuriera
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Nic se nestane, pokud se ti neucpe hadička. Ještě doporučuji na hadičku zapojit zpětný ventil. Vznikne přetlak a v nejlepší případě se ti to dostane do akva. V tom horším vytopíš díky tomu byt/dům. Stát se to nemusí, ale může.

Nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:40 matus13 Re: Aforte
na tie kvasnice budem potrebovat nejaku pevnu nadobu bojim sa to dat do pet flase a ked dam piesok na dno nebude hnit ked dam vacsiu vrstvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Máme na to stejný názor. Navíc IKEA nepoužívá jen dřevo. Dává ještě něco dovnitř. Za stejnou cenu si můžeš nechat vyrobit v nějaké firmě kvalitní stolek jen ze dřeva. :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:25 Žena Turbínka [2558] Re: meiilax
Já bych jim věřila a 112 l bych tam nedávala ;-) Připadá mi to spíš jako cesta do pekel, Ikea věci nejsou zrovna sztavěné jako stolky pod akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Nejlepší bude CO2 bomba, ale i s kvasnicemi to půjde. palec Akorát jsou kvasnice dost nestálé. Budeš dávat i nějaký zásobní substrát pod to? Určitě to bude k prospěchu, akorát je u toho jediný problém:

přesazování rostlin, bagři(ryby) budou postupem času dostávat zrnka zásobního substrátu na povrch. Štěrk neber. Vem spíš písek. 1-2mm je optimum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:22 matus13 Re: meiilax
podla mna to udrzi ved ta doska je dost hruba,popripade to spevni zozadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:19 meiilax – Zatížení stolku
Dobrý den,

mám nyní malé 54 l akvárium na této skřínce www.ikea.com/… , rád bych si pořídil 112 l akvárium a nejsem si jistý nosností tohoto stolku. Sice píšou 13kg/police, ale to si myslím, že je poddimenzované, navíc je akvárium na horní desce a váha je tak jinak rozložená.. Co myslíte ? Nemáte třebas zkušenosti s touto skříní ?

Díky Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:33 matus13 Re: Aforte
CO2 asi len z kvasnic a dno nejaky jemny strk pre krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Já si myslím, že to půjde jedna báseň. Budeš mít i CO2? Co budeš mít za dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:31 matus13 Re: Aforte
nejake kobercove aby to dobre svietilo az na dno aq
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Já si myslím, že určitě. :-) Co máš na mysli pod těmi náročnějšími druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:27 matus13 Re: Aforte
neni to moc drahe,bude to stacit aj na nejake narocnejsie rastliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
A co zkusit tohle? www.rostlinna-akvaria.cz/…

Za tu cenu je to super osvětlení. :-) 35cm určitě osvítí. Pokud by to bylo moc můžeš jednu oddělat a svítit pouze jednou. Pokud málo můžeš přidělat LED pásek, ale myslím si, že toho bude dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 09:14 matus13 Re: Aforte
55cm siroke,35 hlboke a 30 vysoke cca 57L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 08:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Jaké ještě jednou bude to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 08:21 matus13 Re: Aforte
no tiez pravda aj to je lacnejsie jak cely kryt,len neviem aj tak zohnat ziadne prijatelne osvetlenie vsetko co by sedelo dlzkou tak ma max 1x 15w alebo 1x20w a to je asi malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 08:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Nebude ti stačit krycí sklo? Můžeš koupit kryt, ale věř mi. Časem ta budeš přidělávat zářivku/y. Takhle si koupíš rampu a jen dáš krycí sklo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 07:44 matus13 Re: Miso
kryt chcem kvoli krevetam a aby sa neprasilo do aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 22:38 Muž Miso [470] Re: matus13
je nejaky dvovod preco potrebujes kryt? okrem toho ze 55cm je nestandatna dlzka, takze kryt sa ti bude tazko zhanat. jedine ze ho poskladas sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 21:05 matus13 Re: Miso
ide o to ze akva mam 55cm pouzite ale zadarmo :-D aj filter len to osvetlenie potrebujem a vymyslet nejaky kryt na to akvarko

a dnes som bol v obchode pozret a ziadne svetlo pod 80e nemali
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:45 Muž Miso [470] Re: matus13
este jedna vec, najprv vyber osvetlenie a potom velkost akva, napr na dlzku akva 50cm ti to pri ziarivkach nebude vychadzat lepsie je mat akva dlhe 60cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:37 Muž Miso [470] Re: matus13
nie, 18x0,06W=1,08W aj keby to boli najlepsie LED na trhu (co nebudu) tak je to hrozne malo. Ak LED tak rataj takych 10W. napr www.akvariumonline.sk/… . ono to neklames, za aspon trochu kvalitne osvetlenie tych cca 40e proste das
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:26 matus13 Re: Joshuax
taketo osvetlenie nebude stacit? abc-zoo.sk/… na cca 50L akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Krevetky ti nevyskočí, pokud k tomu nemají důvod:
1) špatná kvalita vody
2) rybky útočící na krevetky

osobně mi za celou dobu, co mám akvária vyskočila jen jedna krevetka. Víc jsem jich nenašel, ale je možné, že jich bylo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:44 matus13 Re: Aforte
zabudovane to nebudem mat chcem si ho polozit niekde vedla velkeho akva a kryt musim dat kvoli krevetkam aby nevyskakovali von,uvidim dnes pojdem do jednej predajne popozerat a snad mi nieco padne do oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
I otevřená akvária jsou hezká. Každopádně odpařování vody, svícení z osvětlení do očí a prášení do akva není zrovna nejlepší. Pokud to máš umístěné někde v stěně, tak si můžeš udělat svůj kryt, ale tak aby to tam pasovalo. Klidně i nemusí, ale bude to vypadat lépe. :-) Na netu o tom najdeš pár článků. I krycí sklo je možnost, ale musíš počítat s tím, že ti to vezme nějakou část osvětlení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:27 matus13 Re: Joshuax
tak kryt by som si mozno spravil sam nejake sklo najdem doma ale z plexi urcite ne :-D na velke akva som z prexi spravil cca 40x15cm a za 2 dni sa prehlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:15 Muž Joshuax [17] Re: matus13
Je to asi tak, ze je to nejlevnejsi cesta. Ja jsem zvolil set, kvuli tomu kusu plastu nahore :) V zasade vsechno ostatni z nej jsem uz vymenil. Svetlo shorelo prvni den. 11W zarovka hermeticky uzavrena v krytu pod prusvitnym plexi se normalne prehrala po 4rech hodinach, pak zablikala a bylo po ni... Tak jsem si rikal ze nejaky lehky problem, rozmontoval jsem to a nestacil jsem se divit...
Chvili jsem tam mel misto toho 5W zarivku, ale jak to slo, vymenil jsem to cele za klasicke zarivky T5. Mam tam ted 4x 8W.

Filtr sel pryc okamzite, jak to bylo mozne. Na ryby se fakt nehodi...

Je to tak, ze pokud vylozene netrvas na tom plastovem krytu, je lepsi si to koupit zvlast, jinak vsechno co zaplatis v tom setu, tak stejne vyhodis do kose... O to se ti to nakonec prodrazi proti skladanemu setu. Skladacku si udelas presne podle sebe, vyberes si presne co chces, muzes si najit reference na konkretni reseni a produkty atd...

Ale rozhodnuti je samozrejme na tobe. Muzes se budto ridit radami tech, kteri uz si tim prosli, nebo udelat uplne stejnou chybu, jako vetsina zacinajicich :)

Co se akvarka tyce. Pokud to neni lepene akva silikonem, tak ti tam ty ryby s nejvetsi pravdepodobnosti pochcipaj na nejakou otravu... Kdyz budes mit kliku, tak to aspon nejakou dobu nepotece... Kryt se da resit ruzne. z plexi se da dneska vyrobit v domacim prostredi kde co ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:39 matus13 Re: Miso
uvidim ako to teda poriesim kebyze sa mi poradi aspon to osvetlenie zohnat nejake pouzivane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:25 Muž Miso [470] Re: matus13
ono ani ked objednas akva z eshopu nebude to drahe (majitel ma urcite vyhliadnuteho schopneho sklenara kde to nechava lepit). Osvetlenie najlepsie rampu s T5 trubicou ale to sa pod 50eur nedostanes. Minimalne docasne riesenie je kupit napr 2x akvaland.sk/… a mas 22W za 34e. Filter najlepsie samozrejme externy (ja som kupil napr pouzivany eheim 2211 so vsetkym za 25e) ale mozes pouzit aj cerpaciu hlavu napr atman 200 + kocku biomolitanu tak ze 10e ktora svoju pracu odvedie dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Na to bych se vykašlal. Já bych klasický rozměr 60x30x30 udělal jen z 5mm. Méně ne.
U sklenáře takové akva bude stát řekněme 500-600,-Kč, což je dost zanedbatelné. Určitě budeš mít méně starostí s vytíráním podlahy :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:10 matus13 Re: Aforte
ja chodievat do BA a tak sa nahodou jedna predavacka vyzna ale predsa ide im vzdy len o to predat nieco,sklenara nepoznam ziadneho ale jedno akva by som si asi zohnal aj zadarmo len nema ziadny krit a neviem ci nerupne lebo to si lepil kamarat tusim s 3alebo 4 mm skla cca 50-60L moze mat a nelepil to original s akva silikonom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Většinou v tom obchodě o akvaristice ví úplné prd. Spíše se poraď tady v jednotlivých vláknech. Já osobně bych si to sestavil sám. Záleží taky na tom, jestli chceš kryt.

Akva samotné ti u sklenáře vyjde za kačku oproti akváriím z obchodů, kde bývá kvalita mnohdy mnohem horší než u sklenáře. Z osvětlení si můžeš vybrat ze široké škály. Pro oko je dost hezké, když visí ze stropu a akva s jeho hladinou máš "na dlani". Každopádně to jde docela do peněz. Z těch levnějších jsou dobré různé zářivky. Popř. si seskládat sám osvětlení z LED pásků, což si myslím, že by v tvém případě nebyl zrovna ideál. Zatím "studuješ" a nevíš, kolik světla dát. Nebo můžeš koupit kryt s tím, že tam něco přidáš. Ve většině krytů je totiž filtr a osvětlení dost špatné. U filtrace samozřejmě platí, že čím více prostoru pro osídlení bakterií, tím lépe. Pokud bys zvolil vnější filtraci, tak můžeš vybrat z opravdu dobrých značek, které tě podle mě nezklamou: JBL, Tetra, Eheim.. Levnější variantou je vnitřní popř. závěsný filtr. Já mám závěsný, ale není závěsný v pravém slova smyslu. Většinu plochy pro osídlení bakterií mám v akváriu. Na konec plastu, kterým si filtr bere vodu na očištění mám nasazenou polyuretanovou pěnu.

Snad jsem ti aspoň trošku pomohl.

EDIT: Psal jsi, že vyskládání celého akva je dost drahé. Ba naopak. Sestavíš si vše, podle sebe, jak to chceš. Řekněme, že koupíš set za 1000,-Kč. V těchto setech máš slabé osvětlení i filtr. Následně to budeš měnit za filtr a osvětlení, které bys koupil i do akvária při tvojí "sestavbě". Tím ušetříš vážně hodně peněz. :-)

Jinak z dna můžeš volit třeba flexiobklady. Pro "začátečníka" je to dobré řešení s přijatelnou cenou. Dá se samozřejmě použít i písek. Nebrat dno obsahující vápenec! no

Snad dobře vybereš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:45 matus13 Re: michalt
uvidim po vyplate pojdem do obchodu popozerat a uvidim co mi aj poradia a co by sa dalo vyskladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 20:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: matus13
Možná mi trochu unikají ceny na Slovensku, ale tipoval bych, že ta nádrž samotná se bude dát sehnat i levněji, a to u sklenáře nebo taky v obchodě. Taky bych očekával, že nejdražší položkou z techniky bude osvětlení. Osvětlení v setu sice vyjde levněji, ale většinou bývá nedostatečné a je potřeba nějak jej vylepšit (reflektor, další zářivka, další LED pásek). To pak ten rozdíl často vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:58 matus13 Re: ivaha
co som pozeral tak cisto len akva 23e bez,filter okolo 15,osvetlenie podla vykonu ale cca od 20+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: matus13
matus13 napsal: vyskladat si cele akva je dost drahe :-D

Spíš naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:11 matus13 Re: Joshuax
vyskladat si cele akva je dost drahe :-D hlavne to osvetlenie ale skusim popozerat po internete ci to nevide lacnejsie v nejakom eshope
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:38 Muž Joshuax [17]
Koukni co jsem tam dal za filtr ja. Myslim, ze to neni spatna volba a funguje to taky dobre. Mel jsem tam jednu dobu i docela prerybneno i krevetky tam sly (nez jsem jim udelal samostatne akva), takze voda je v pohode. Vyhoda je ze to ma na nitrifikacni bakterie samostatny kanistr, kde si das co uznas za vhodne, takze kdyz properes ten molitan (predfiltr), tak se nemusis bat zhorseni kvality vody.
Ale pravda je, ze to chce alespon ten set co mam, aby se to tam cele veslo. Presto je to nizsi (i mensi) nez kostka bioakvacitu s cerpaci hlavou.

V tom divarsackym filtru je klasicky bioakvacit. Ne prilis jemny, prostredi pro usidleni nitrifikacnich bakterii neni zrovna idealni, ale na minimalni prutok se tam snad neco udrzi...
Ja jsem to do krevetarka dal spise jako provzdusnovac vody, aby ta voda vylozene nestala. Ze by to melo nejake zasadnifiltracni ucinky jsem si ani nenamlouval, ale urcite je to lepsi nez nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Issa
Ano, to by asi byla.

Kdybych teď já znovu zakládal miniakvárium i pro jednoho beťáka, volil bych alespoň takovou výšku a velikost, aby se tam vešla ta nejmenší čerpací hlava (klidně odpojena od nějakého jiného filtru) a kde by patřičná kostka molitanu nezabrala půlku objemu nádrže. To by bylo asi někde kolem 40 litrů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=751