Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:19 Miluš – Re: petrys
Ahoj prosimtĚ kde jsi to sehnala?JINAK DÍKY VŠEM ZA RADY. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:56 Muž bunda [28]
Já vyrobil nový kryt na zářivky z nerez plechu, a ten se vešel pod černý plastový kryt. Takže po zavření není nic vidět. Plastové pozadí jsem vytáhl po ohnutí. Osvětlení je vidět na mé prezentaci. Ten původní držák trubic se mi také časem rozpadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:10 Žena petrys [107]
dříve se dělal okolo zářivek kryt z plexiskla, pak začli dělat ze skla a ted už dělají normální kryty, ty plexisklový pouzdra praskaly, já mám skleněný trubice-ty jsou ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:59 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re:milus
ta sklenena trubica oklolo svietiacej trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:57 Muž vena [52]
samostaný kryty se prodávaj, změřte si akva a podívejte se treba sem shop.miga.cz/… nebo sem www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 01:19 Miluš
Mám akvarijní set Aquael Pearl na 112L a popraskal mi vnější kryt zářivek je možné někde sehna jiný nebo celý horní kryt?Díky moc za rady.
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arcodav
Ukažte nám to akviško na "čitelné" fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 03:06 arcodav – Konplikace
Fotka k příspěvku Ahoj mam par otazek a mozna mi nekdo muzete pomoci.Mel jsem akvarko drive je to uz par let a ted jsem se vratil spet a mam problem a nevim co delam spatne.Mam akvarko 185 litru.Mam k tomu 2 zarivky T5 po 2x60.Mam teplotu 26 C.Svitim 12hodin denne.Rybicek mam 5 Skalar,2 mecovky,1 Krunyrovec ,2 Pancernicky,3 Parmicky .Krmim je jednou denne Tetra minem a po dvou dnech jeste nitenkama.Mam zakalenou vodu.Cetl jsem,ze to bude asi hodne svetla a nebo hodne krmeni?Cabpmby mi take nerostou maji spalene konecky ostrihal jsem je,ale nevim jestli tam nepoustim moc CO2,ale kamos tvrdi,ze CO2 nema vliv na zakaleni vody!Ja uz nevim co dal. Dekuji :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 23:21 Muž filipsi [1295]
ZdenekJH napsal... Pak bude vše absolutně v pořádku? Nemusím se pak ničeho bát? Nic mě už špatného nepotkám....


No, asi ne tak docela, urcite Te jeste prekvapi dost veci. Neco z toho uz padlo, pridam dalsi:


www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 23:12 ZdenekJH – Re: chicko
Tak teď jsem již snad vše pochopil... DEKUJI!!! A opravdu se musím zbavit rybiček? Ty skaláry vrátím, ale mám ješte takové 4 malé - pak budou tak 5 cm velké a jsou krásně oranžové. Ty jsou pořád spokojený... A co ty potvůrky ošklivé jak čistí sklo? Ty mám dva. Nemohu si teď vzpomenout na název.
Z toho všeho usuzuji, že na Vánoce budou rybičky... A co ty záběhové? Kdy je tam dát?
Napišmi prosím ještě složení toho akvária...
Myslím, co si tam budeš dávat ty... Udělám to přesně podle Tebe hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 23:03 Muž chicko [124] – Re: ZdenekJH
zakládám ted zrovna jedno 56litrové akvárium ( rybicky.net/nadrze/5136 ) mám tam nějaké fotky. To že se nic nemůže stát to ti nikdo nezaručí, ale riziko je daleko menší. 14 dnů až 3 týdny je hraniční termín..já doporučuji tak měsíc až 6 týdnů. Poté bych volil molitanový filtr(např ten co tam mám já), dále bych se držel rad z místnéího fora. Umělé kytky vodu neovlivnují, ale i v přírodě jsou potřeba ty živé a v akváriu to funguje asi takto: ryby se najedí-produkuji odpadní látky-No2(zjednodušeně řečeno)-No2 sločeniny jsou jedovaté už v malých koncentracích k jejich "odstranění slouží "hodné" bakterie ve filtru(ten musí být zaběhlý)- bakterie oxidují No2 na méně jedovaté No3 sloučeniny které spotřebují ŽIVÉ rostliny. Tento koloběh se pomáhá udržovat pravidelnou výměnou části vody. Je dobré hodnoty v akváriu při "zabíhání" měřit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 22:55 ZdenekJH – Re: chicko
Děkuji... Ale co ty kytky? Takže mám dát rybičky pryč... Založit nové akvárium, nasadit kytky a pak 14 až 21 dní nechat jenom filtrovat, topit a svítít, jo? Pak bude vše absolutně v pořádku? Nemusím se pak ničeho bát? Nic mě už špatného nepotkám.... Když tedy vše budu dělat zcela znova, tak mi prosím napiš, jak bys založil akvárium ty? Můžu tam nechat alespoň dvě umělé kytky? Jsou opravdu pěkné.
Jaké tam dát rybičky a jak je postupně kupovat a po koloka.... Kytky mi již byli napsané, ale nevím zda se bát, že je seženu v malém městě... Je to také v podstatě jedno jaké budou a kolik jich tam má být? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 22:46 Muž chicko [124]
Chtěl bych ti něco říct: 1) vesměs souhlasím s ostaními
2) chápu tvoje zmatení z rad těch co něco podobného zažili a teď se tváří jako největší bohové co o všem už ví
3) Pro alespon minimální znalost akvaristiky a pochopení základních principu vody se musíš naučit alespoň základní koloběhy látek v přírodě (učivo 7 třídy základní školy)
4) sám nevím co ti poradit-udělal si snad špatně úplně všechno(upřímnost nadevše), takové ty zachranné rady jsi už vyslechl od ostatních, já jen přidám projdi zdejší rady-zakládání akvária, zadej si do vyhledavace zakládání akvária něco počti..chápu, že rada: vratit ryby do akvaristiky a začít znova je zdrcující, ale dobrá. Ve tvém případě bych se zbavil alespon tech skalárů. Pokud ses rozhodl ryby nevracet, tak mají smůlu ony se sami nevrátí, s největší pravděpodobností dojde během několika dnů k otravě většiny rybiček.
5)chyby co jsi udělal pochopíš sám po přečtení základních informací o akvaristice a zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:06 Žena bucliik [99]
teda včera mě chcpínul internet, tak snad jsi se všechno dozvěděl :-) ty skaláry dej pryč, je to MALÉ, fakt budou rýt ve dně, nebo pořiďte větši akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:43 Muž Primainfo [6] – Souhlas s Horácem.
Zajímalo by mě, jestli se Jasnovidec, s tímto přístupem, takto staví i k rodičovství - asi ještě nemá děti, v opačném případě to musí být fakt síla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:56 Muž vena [52]
Horáci naprostej souhlas, pod to se klidně podepíšu. mě mrzí úhyn každé ryby a když je toho víc tak pochybuju sám o sobě.
to ZdenekJH: jestli stojíš o rady, založ si prezentaci, dej pár fotek, skladbu ryb co zůstaly atd.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Horác
palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2008 12:22 Muž Horác [3942] – Re: Jasnovidec
... "to co se ti stalo, tím si prošel každý začátečník" ...

Myslíš? Já teda ne ... Já si to nejdřív (pečlivě) nastudoval a teprve potom jsem si troufl pořídit živé tvory (asi jsem divnej).

... "mě taky akva vychcípalo a ne jednou, tím se člověk učí" ...

Tak takovouhle strašnou věc může na akvaristický web napsat jen totálně vypatlané a bezohledné H O V A D O !!! A s tímhle přístupem k rybám a k akvaristice si ještě dovoluješ někomu radit? Nemám slov.

P.S. Je vskutku příznačné, že Zdeněk zrovna tu tvou "radu" ocenil, zatímco ostatní lidi ignoruje. Očividně není ochoten cokoliv si sám přečíst, takže mu musí úžasně vyhovovat tvrzení, že vychcípání celého akvária je vlastně úplně normální ... Je mi z vás smutno. Z obou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2008 08:25 Muž Yirka [9123] – Re: ZdenekJH
Když psát názory, tak názory, i když se ti to asi nebude moc líbit. Připadneš mi totiž jako pěkný ignorant. Prakticky obratem po tvém prvním dotazu jsem ti poslal dva odkazy kde je krátce a velmi výstižně (pomohlo určitě stovkám lidí) popsáno jak postupovat. Ty však místo půl hodinky čtení budeš hodinu plnit fórum opakujícími se dotazy na věci, které jsou tam polopaticky popsány. Přitom ti ostatní píší přesně to co je v odkazech napsáno v daleko lepší časové souslednosti. Jediné co by tě omlouvalo je věk pod 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2008 08:14 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: ZdenekJH
Něco si přečtěte. Jestli tohle nepovažujete za radu, je to smutné... Dokud něco nenastudujete, nemá to valný smysl a můžem tu diskutovat doalelůja...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 07:47 R Muž Silent [5949]
Tady máte příklad 60ti litrového setu (myslím, že se kolega Mobbydick nebude zlobit), který podle mě prodělal podobnou peripetii a jak to teď vypadá sakra dobře. Doporučuju řádně pročíst deník. Tady je odkaz rybicky.net/nadrze/3628
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:28 ZdenekJH
Pořád mi pište názory, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:28 ZdenekJH – Re: ustavprochore
Děkuji.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:20 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
zkuste nejdřív ty odkazy, snad pochopíte. bylo to všechno napsaný už mnohokrát, ode mně by to bylo na dlouho a taky musím ráno vstávat na nějakej pitomej seminář.

co máte dělat teď aktuálně - vyměnit vodu, jsme vám napsali. dejte pozor, aby byla přiměřeně teplá, lepší je nechat jí chvilku odstát třeba v kýbli anebo rovnou (dělá to tak spousta lidí) a bez těch "zázračnejch vodiček".

skalárky pokud přežijou a vyrostou, budou za chvilku "rýt" ploutvičkama ve dně, proto se do tohohle objemu nehodí.

tak ahoj , snad se zítra dočtu, že je to lepší spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:16 ZdenekJH – Re: Jasnovidec
Každopádně :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.11.2008 00:12 Muž Jasnovidec [-3] – Re: ZdenekJH
producentů - jako ryb produkující sračky, tedy živiny pro konzumenty - kytky, asi tak zjednodušeně. Bakterií máe plné tělo, některé jsou fajn a bez nich bys už prděl do hlíny a jiné tě zas do té hlíny dostanou... Je to dost jednoduše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:10 ZdenekJH – Re: ustavprochore
Skaláry tam mám jen dva.. Jsou spokojený.. Myslím že víc, než u nich v obchodě.. Jinak prodejna v ČB je taky.. Jde o prodavače....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:08 ZdenekJH – Re: ustavprochore
Dno - je černý šterk
Bakterie - ???
Producentů - ?
Konzumentů - ?
Jsem fakt vůl, trošku na mě česky, ja pochopím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:03 Muž vena [52]
Jestli si už čet tak si čet špatně a dej si to ještě jednou.Rozhodně si začal jak nejhůř si moh rozzureny ty umělý kytky sou už v koši ? a ten filtr je jen honic vody (jestli sem našel na netu správnej) doporučuju buď rovnou poslat za kytkama a nebo se pokusit zvětšit objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:01 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
nejen kytky, taky kvalitní nitrifikace (je to na tom 1. odkazu od Yirky) - vhodný a zajetý filtr, dno, ty správné bakterie, přiměřený počet producentů i konzumentů,...
zkrátka tak nějak všechno, co ve vašem případě neplatí :-(

nad Budějkama moc nejásejte, doufám, že takovouhle "prodejnu" tady nemáme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:57 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
100 nešťastných Hradečáků tu snad nebude, třeba to už mají na Vánoce a nejdřív si k tomu něco přečtou ;-)
O obchodnících snažících se prodat cokoli za jakoukoli cenu, už toho bylo napsáno spousty. Doporučit skalárky do 60 l je taky pitomost, ale to už je jen detail...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:53 ZdenekJH – Re: ustavprochore
A jak se mají tedy ideálně odbourat? Pouze kytkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:52 ZdenekJH
Jde i o to, že těch setů tam mohlo být tak 100 a teď už mají asi poslední tři... Jsou to rady pro každého a věřte tomu, že každému kdo si set koupil, tak dostal stejnou "radu"! Pomáháme v podstatě celému J. Hradci... Tak hurá... Fakt jsem to viděl na vlastní oči. Kupte si neonky, paví očka a umělé kytky... Jsou to ..... Raději ani nebudu psát co... Tak hurá za odborníkem. A to jste tady.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:51 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
strašný nejste, zdaleka první ani poslední taky ne, ale je mi líto těch rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:50 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
dusíkaté látky - amoniak, dusitany (obojí nebezpečné pro rybky již v nízkých koncentracích) a dusičnany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2008 23:49 ZdenekJH
Jsem strašný, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:48 ZdenekJH – Re: ustavprochore
A N-látky jsou přesněji co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:41 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
tráví se N-látkami :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2008 23:40 Žena ustavprochore [567] – Re: ZdenekJH
OMG, už je to tu zas sad

Jak psala bucliik, vyměňte polovinu vody v akvišku, zítra zas klidně třetinu, ještě alespoň týden nebo lépe 14 dní, prostě tak, aby se tam ty dusíkaté látky nehromadily. Pokud nejste ochotný ty ryby do akvaristiky vrátit, tak holt si je nechte, možná ale mají poškozené některé orgány a budou do budoucna třeba na nemoci náchylnější. (zas na druhou stranu, když se vrátí do akvaristiky, chudák ten, komu je prodají... :-(). Mezitím se můžete poohlédnout po těch rostlinách a pečlivě nastudovat odkazy od Yirky. Rostliny pro začátek doporučuju rychlerostoucí - egeria, ceratophyllum, ceratopteris, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.11.2008 23:39 Muž Jasnovidec [-3] – Re: ZdenekJH
čus, umělé kytky patří do akvárka s umělýma rybama, takže to pořádně zalesni, to co se ti stalo, tím si prošel každý začátečník, tak nevim, co tu na tebe machrujou, mě taky akva vychcípalo a ne jednou, tím se člověk učí. Kytky jsou určitě supr, zkus ludwiga repens - na burzách ji dostaneš tak za cca. 7,-Kč kus, nebo přijeď a já ti jednu kytku daruju :), dobře roste a je nenáročná, bude odbourávat škodliviny. Ono chvilku trvá, než se to v akva ustálí, takže asi ještě pár mrtvolek bude, ale časem to bude lepší, nevěš hlavu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:20 ZdenekJH – Re: bucliik
Právě naopak. Voda je absolutně klidná. Ryby jsou "spokejeny". Myslíte tedy, že když rybičky nechám, že umřou? Já si myslím, že když už mají za sebou tuto hrůzu, tak to zvládnou.... Ale ty kytky jsou asi jisté, že? Musí ven. Můžete mi napsat nějaké běžné rostliny, které si mám koupit? Když je tam dám teď už s rybičkami, tak to bude špatně, že? Nechci je vrátit, už je mám rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2008 23:14 Žena bucliik [99]
Ahoj, připojuju se k Sidovy, vrať rybky tam kde jsi je vzal ( a pokud ti tohle zabíhání akvária poradili tam tak bych jim ještě nadala.....nebo ne, nemuseli by si je chtít vzít zpět) a začni znova a dobře.
Prozatím bych nechala ten filtr ať fouká ty malé bublinky, ale do budoucna se pokoukni po jiným, tyhle mini filtry jsou hrozně rychlý honítka vody s malým objemem filtrační hmoty.
Vyměň část vody v akvárku a neblbni s chemií- to nebude nemoc, ale to že nebylo dodrženo nic z toho jak se má začínat s akvárkem ;-)
Když nasadíš rychle moc ryb tak se ti otráví N látkami-pokukni po netu, nebo se mohou udusit -obojí je s příspěvkem umělých rostlin( teda oni nepomáhají, na rozdíl od živých)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:14 ZdenekJH – Re: Sid
Hm, sranda. Ale upřímně mi nikdo pořádně neporadí, nebo neznáte odpověď?

Tolik otázek a žádná odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.11.2008 23:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ZdenekJH
Nejlépe byste udělal, kdybyste žijící rybky vrátil tam, kde jste je koupil. Pak si sedněte ke kompjútru a něco si k provozování akviška prostudujte.
Až si budete myslet, že se orientujete, zkuste své představy konzultovat na tomto nebo podobném fóru a uvidíte, jestli "na to máte" teoreticky. Pokud dojdete k závěru, že ano, zkuste to znovu - naostro. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:01 ZdenekJH – Re: ZdenekJH
P O M O C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:00 ZdenekJH – Re: ZdenekJH
Mužu tam udělat, že fitr buď proudí vodu a nebo proudí a ještě jdou malinké bublinky. Absolutně nechápu co tam mám dát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:59 ZdenekJH – Re: ZdenekJH
Fitr jsem koupil FANFILTER FAN-1 plus. Je na 60L-100L, také chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:58 ZdenekJH – Re: Martinpm
Jsem asi fakt k*****... Bude stačit osvětlení, co je přibaleno v setu? Moc nás to mrzí.... Dal jsem teď do vody Preventin na choroby a Akvaraegulátor. Paví očka jsou pořád u hladiny vody a některý mají černé ocasy... Nedaří se jim. Teplota je 23stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:54 Muž Martinpm [4]
Umělé květiny do akvária patří asi jako modely lodí a megapostav potápěčů, takže to bych vyndal . Dej normální běžné kytky a dej jim čas aby mohly zakořenit, ryby bych dával až tak po 3 týdnech. A taky je duležitý jaké ryby tam dáváš. Jak jsou náročné na prostor, na teplotu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:52 ZdenekJH – Re: Yirka
Proč? Bylo mi to doporučeno... Měl jsem neonky, paví oka, skaláry, čističe skla a takové pěkné oranžové... :-)
Neonky už nejsou, paví očka skoro také ne, jen ty ostatní jsou komplet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40794x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=2001