Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Souhlasím, LED lepší. 2x tam máš tu stejnou diversu.. jejich akvárkům bych se vyhnul (měl jsem to v ruce a 3mm sklo mě fakt zaskočilo).

Asi se mi nejvíc líbí ta Classica Aqua. Nikdy jsem o nich neslyšel, ale to osvětlení vypadá slušně a ten filtr by nemusel být špatný. Jen jsem nebyl schopen nikde vyčíst, jak silné to má sklo (mělo mít aspoň 5mm na tuto hloubku).
Haileia a Resun mají osvětlení skoro až dost slabé. Výhodou by byl asi set, kde není filtr (aby sis mohl adekvátní filtr dokoupit - nemyslím drahý, spíš levný, ale s velkým objemem filtr. náplně).



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:21 R Muž Anthrax [4751] Re: 123katka
To je těžký, když u většiny z nich chybí popis, toho co obsahují (u některých chybí i rozměry ne ). Najdi nějaké odkazy, kde bude ve specifikaci alespoň něco. Ne jako tady:
akvaria.heureka.sk/…
akvaria.heureka.sk/…

LEDky jsou lepší, ale dražší. U některých je možnost stmívače. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:08 123katka – Poraďte ...
Ahojte :) Ja mám podobný problém. Chcem akvárium s krytom, ale kryt samostatne je strašne drahý. Preto som sa rozhodla že kúpim set a potom dokúpim čo bude treba. Chcem len malé akvárium (väčšie nemám kam dať). Bude to krevetkárium alebo max. bojovnicu tam dám.No ale vybrala som si tieto sety:
1.) akvaria.heureka.sk/…
2.) akvaria.heureka.sk/…
3.) akvaria.heureka.sk/…
4.) www.heureka.sk/…
5.) akvaria.heureka.sk/…
6.) www.heureka.sk/…

Ktorý z nich je podľa vás najlepší ? Najkvalitnejší ? (A prosím nepíšte mi sem že aké sú sety zlé ! Ja potrebujem len poradiť KTORÝ ? hmm A je lepšie osvetlenie Led alebo žiarivkou ? Ďakujem ... hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 02:31 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: flakatos
Aquatlantis Advance 60
slabé světlo, příliš silné topení, naprd filtr
EHEIM Aquapro 84
tenké sklo (chtělo by to 6mm), příliš silné topení, síla osvětlení na hraně, filtr na hraně.
EHEIM Aquastar 54 LED
zbytečně silné topení, slabé osvětlení, nedostatečný filtr.
Akvárium Juwel Primo 60
nedostatečné osvětlení, filtr naprd
Akvárium Juwel Primo 70
nedostatečné osvětlení, filtr naprd

.. nekupuj si set.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 06:40 R Muž romant [27987] Re: flakatos
Za mě volba č.4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 01:40 flakatos
Dobrý den, prosím o radu ohledně těchto setů - výhody x nevýhody děkuji za odpověďi.
www.juwelakvarium.cz/…
www.juwelakvarium.cz/…
www.akvaristik.eu/…
www.akvaristik.eu/…
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 14:40 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lacino88
Třeba hned na první stránce v tom odkazu, co jsi mi poslal?
www.akvariumonline.sk/…
čili odpověděl sis sám. Čím větší akvárko a především čím větší tloušťka (hrubost) skla, tím dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2017 13:48 Žena petulinakk [2016] Re: Lacino88
Měla jsem set eheim se dvěma zářivkami, světlo bylo jen tak tak.
Doporučuju koupit vše zvlášť, a světelnou rampu se stmívačem, ten stmívač je ohromné plus.

EDIT: fak jsem si "vygůglila" ten set o kterém uvažuješ, a dokonce jsem měla nachlup stejný, se všemi komponenty :-D
Takže můžu radit erudovaně - pokud si to poskládáš sám, za stejné peníze pořídíš i líp myslím. Nádrž ok, topítko jsem nepotřebovala, filtr na moje účely stačil, ale to světlo naprd, a kryt taky není vrcholem elegance.
Potřebuješ nutně kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 12:57 Lacino88 Re: RE5PEK7
akvaria.heureka.sk/…
Kde najdem akvarka s takou cenou ako si pisal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 11:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lacino88
Pokud to myslíš s akvaristikou vážně, setům bych se vyhnul. Zpravidla mají poddimenzované světlo, nevhodný filtr (komerční vnitřní) a zbytečně silné topítko. Zde je především nevhodný filtr.

Akva si kup hotové, nebo nech slepit na míru (většinou za stejnou cenu.. cca 1000-1200,-). Jestli budeš mít akvárko s krytem ve vytápěném bytě, na 126l ti stačí výkon topítka 50W. Na topítku nešetři. cca 400-450,-
www.eheim.cz/…
Pokud nebudeš mít plovoucí kytky, dal bych světlo www.profiplants.cz/… cca 1200,-
Pokud bys chtěl plovoucí kytky, tak kup dvě X-)

To jsme na 2850. Ten set jsem viděl za 3950, takže si můžeš koupit za 1100,- libovej filtr, je vcelku jedno jaký. Pro objem akva 120 litrů by mělo samotné filtrační médium mít objem cca 3 litry. Pokud by ti nevadilo připlatit 1000,- oproti setu, pak doporučuji www.akvarista.cz/…

EDIT: Souhlasím s kolegou Jifi, pořiď si největší akvárko, na které máš místo a peníze.. nebudeš litovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2017 11:19 Muž Jifi [675] Re: Lacino88
V první řadě napiš, kolik máš místa pro akvárko. Máš místo na 80*35 cm nebo i třeba na 100*40 (45) cm? Mám na mysli půdorys akvárka.
Potom se můžeme bavit o konkrétní výbavě.
Světlo v tom setu je docela na hraně. Mám akvárko o 5 cm nižší a i pro takové akvárko je to sotva dostačující.
Počítáš i s pořízením stolku? To bude další investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 10:59 Lacino88 – Novy set
Ahoj, chcel by som si zalozit akvarko. Velke skusenosti nemam, za skolskych cias som akvarko mal ale nic na urovni, o com tuna na forach citam.
Co hovorite na set
EHEIM Aquapro 80 plus ? 125e
Cital som aj dost prispevkov ohladom poddimenzovania setov. Neplanujem nic narocne co by potrebovalo extra naroky. Menej narocne rybky a dost sa mi pacia akvarka s vacsim mnozstvom rastlin.
Popripade mi poradte prosim ake akvarko vyskladat (zo vsetkym). Vopred velka vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 10:47 Žena Yoko [35]
Prosím pěkně, má někdo zkušenosti s těmito akvárii?
Aquael aqua4family 80.35.40, nebo Resun sm 800 112 l? Jde mi o osvětlení a případně manipulaci s krytem, zda se musí celý sundat pri čištění nebo zda jsou dostatečné otvory apod.. děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 10:45 Muž Jifi [675] Re: Peťule
Tak hladinu čeří čerpadlo úplně dostatečně. Já ten Atman musím tlumit i v akvárku 112 l. K takovému čerpadýlku si pořídíš hranol bioakvacitu.
Regulovat sílu proudu je možná úplně jednoduše - viz odkaz na čerpadlo v mém předchozím příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2017 10:20 Muž LeRi [315] Re: Peťule
Jenom tě upozorňuji že filtrační krabice je u setu juwel přilepena, takže pokud se někdy rozhodneš pro jinou filtraci máš 3 možnosti , 1 budeš používat dvě filtrace , 2 budeš používat jinou a původní tam bude jen trčet, 3 budeš používat jinou a původní budeš chtít vyříznout. Jinak rozstřikovací rampa nutná není ani vzduchování pokud správně nasměruješ výrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:02 Žena Peťule [3] Re: Jifi
Myslim tu vec, ktera ceri hladinu. Presne nevim, jak se ji rika stydim Myslela jsem, ze budu pouzivat to,co je soucasti setu Juwel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 09:42 Muž Jifi [675] Re: Peťule
Myslíš opravdu vzduchování anebo máš na mysli čerpadýlko, které honí vodu?
Dnes se vzduchování už moc nepoužívá. Vzduchovací motorky se dnes ve většině případů nahrazují čerpadlem.
Třeba tady: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Na fotce není nástavec na trubici vycházející z čerpadla. Na nástavci je "škrtítko", kterým jednoduše snížíš rychlost proudění z čerpadla.
Pokud máš dost rostlin a nemáš přerybněno, tak vzduchovat nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 08:34 Muž Zip [277] Re: Peťule
Udělal jsem si rozstřikovací rampu, pak bez problémů. Jinak je pravda, že bez úpravy to regulovat nejde a proud je docela silný, alespoň ze začátku než se zajede filtr.

Já měl v setu ještě zářivky T5, LED jsem si dělal sám, takže nemohu porovnávat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 07:47 Žena Peťule [3] Re: Zip
Me zajimalo to vzduchovani. Pry je to honic vody, ktery se neda regulovat. Co je na tom pravdy? V tomto setu uz led osvetleni je. A rostou ti tam i narocnejsi rotliny, zejmena kobercovky? Jde mi o to, ze vyska akva je 50cm, coz je dost a jestli to osviti dostatecne az na dno. Diky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 07:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Peťule
Správné rozhodnutí, to ti chválím. Každý litr akvária navíc se bude hodit a přispěje ke spokojenosti jak ryb, tak i akvaristy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 22:45 Muž Zip [277] Re: Peťule
Já ho mám a spokojenost. Z rozmaru jsem vyměnil po roce zařivky za LEDky s kontrolérem a stmíváním. Záleží co v něm plánuješ za osazenstvo, u mně to vnitřní filtr zvládá. Mám ho včetně stolku a design myslím decentní a povedený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 19:31 Žena Peťule [3]
Prosim, mate nekdo zkusenost s akvarijnim setem Juwel Rio 180? Od Aquatlantisu 96l jsem upustila, ted uz vybiram mezi Aqutlantis 146l a Juwelem Rio 180 ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 22:12 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Pod tim máš i obrazky jak to akva vypada jen sklo a světlo. to svetlo cos postla tak nema regulaci a but budes odendavat nebo nandavat zařivky či led trubice a mužes si pořidit 2 :) hodně lidí je tu ma a jsou spokojený.
70+52 je 132cm psalas že máš 160 cm to bude just občas na špičky:-) ale jěště to neni na štafle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:47 Ricollo Re: Tudy
No oni tak malej stejně nedělaj takže bude 70cm ,já sem prcek takže by to bylo akorát smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 18:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Jj, nejlepší je mít hladinu akva ve výšce očí sedícího člověka, ale v ložnici to může být jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 18:18 R Muž romant [27987] Re: Ricollo
50cm stolek je nepraktický, tedy spíše neestetický(spíše subjektivně), solitérní akvo půl metru nad zení nevypadá moc dobře, ale proti gustu.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 13:21 Ricollo Re: NHKG
Problém je tu sehnat truhláře ,všichni mají plno práce na půl roku minimálně a tak dlouho čekat nechci ,tak hold budu údržbu dělat ze štokrlete nóó :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 13:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ricollo
Pokud nebude kryt, stolek může vyrobit truhlář přesně na míru. Ale ceny bývají dost vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 13:02 Ricollo Re: Driv3r
Tak mě dorazil rozpočet a asi to vyhraje jen krycí sklo a světlo navrch a výjde to laciněji a o hodně
- akvarium 80 x 50 x 50 - 3100,-
- krycí skla k akváriu - 500,-
- osvětlení platino 4 x 18W, 80 x 50 - 5200,- takovýto typ www.akvamex.cz/…
- stolek vysoký 50 cm nelze vyrobit, pouze o výšce od 70 cm - předpoklad ceny 4000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 20:19 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
Hm nevim jestli ten set světla ma predradnik nebo obič tlumivku starter na jedno výměna za led trubice pujde na druhy budeš muset sahnou do intalace a přijít o záruku.jde o to ze si ubereš moznost regulace světla proč za stejný penize nemít víc? Neboj se si to skládat podle svého ušetříte a bude to mit více užitné hodnoty.
Takhle mi to přijde jako plácání vody.za chvilku se potkáme v jinem tématu kdy budem řešit předěláni nebo jiné světlo.
Ale v klidu nebudeš první ani poslední. X-) .

Není to myšlený zle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 10:29 Muž LukšaNM [309] Re: Ricollo
Fotka k příspěvku V tom případě si za zářivky zbytečně připlácíš ale. ;-)
Jdou sehnat jen samotný patice, v tomhle případě ti nejde ani o vodotěsnost, takže za pár Kč...
Nevím jak přesně vypadá Aquatlantis, ale na ten Chihiros ani nebudeš potřebovat patice a jen ty dráty zasuneš do drážek, který jsou na vnitřní straně krytu.
Chihiros mám na jiné nádrži, tak přikládám foto, jak to vypadá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 02:01 Muž HanysOV [54] Re: EllaAtáta
Myslím, že už to za těch 9 let nějak vyřešila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 01:31 Jan Bísek Re: Janica
Po kliknutí na odkaz se otevře veterinární péče a ne nabídka akvárií.

My jsme se setem velice spokojení. Máme už 2x Juwel RIO 125. Filtr s velkým objemem a výkonné ledky. Dnes už bychom možná přemýšleli o nákupu všeho zvlášť, ale na začátku těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 23:10 Ricollo Re: Driv3r
Já neříkám ,že tam dám zářivky mě jde o ty patice kam můžu zasunout výkonnější ledky buď www.rostlinna-akvaria.cz/…
a nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… ty tam dám klidně 2 kdyby 1 bylo málo na tu šířku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 22:08 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
na zářivky už prd jsou za zenitem :-)
led světlo se stmívačem ti udělá větší službu.necha se regulovat jas a tim mužeš upravovat množství světla a lepší se ti bude o akva starat a bojovat s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 21:54 Ricollo Re: Driv3r
To je čistě jenom stolek ,akvárium a kryt z hliníku nechala jsem tam započítat 4x T8 ,ale jde tam dát T5 nebo Led trubice od diverzy.Vybavení ostatní pořeším pak ,to není součástí tohoto setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 21:45 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
palec ja osobně nejsem zastancem setu pak z toho vyhodiš filtr svetlo a je to draší než samotny komponenty ale to už tu zaznělo:-) jestli máš teda par kč na vic nech si akva udělat na miru extrni filtr a svetlo z nejakého renome eschopu.
spolu s dnem a rostlinamy. skřínku z nějakeho obchodu s nabytkem.
a poprosit někoho aby ti dovnitř našrouboval vyztuhy.

Ps:jsi stejně velka jako moje partnerka:-) na obě akva si musi vzit stoličku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 21:19 Ricollo Re: Driv3r
Tak jsem zaslala dotaz na cenu setu s akváriem 80x50x55 cm, tak uvidím kolik to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 15:25 Muž Iceman [96] Re: Ricollo
Vždy to silnější světlo. Dá se to ztlumit stmívačem. Slabší víc svítit nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 15:23 Žena Xlienka [276] - Amerika
to ano, ale stejně si změř od podpaží k prstům a počítej s tím že uhlopříčka výška/šířka by neměla být delší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 14:40 Ricollo Re: Driv3r
No tak mě napadlo nechat si udělat stolek jen 50cm vysoký pak to můžu mít vyšší to akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 14:21 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Ricollo
Záleží, pro jakou hloubku se rozhodnete. Pokud to bude těch 50 cm a budete v tom chtít mít i náročnější rostliny, pak bude ten větší Chihiros asi povinnost. Vzhledem k rozpočtu bych jej bral, zajistí o něco lepší rozložení světla (je delší), než ta 39 W verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 14:11 Ricollo Re: Driv3r
No a jaký by bylo lepší 60-80 cm 39w nebo 80-100 cm 50w ,nooo mám 158cm tak abych tam pak dosáhla a nemusela dělat údržbu za štaflí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 13:53 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
But to co píše antrax nebo na tu skříňku u truhláře širší horní desku.na akva kryci skla a světlo na nožičky postavit na sklo ci hranu akva, chichiros jich dela dost rozměrů.začni výběrem akva délku znas 80cm? Šířka min 45 (50)výška podle druhů ryb (předpokládaná osádka) osobně bych bral d80 x š50x v55.s cca 200l ale ja jsem zaujatý.nezapomeň změřit si ruce abys pres hranu dosahla na dno. X-) a tomu přizpůsobit i stolek ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 13:51 Ricollo Re: Lucasxx
No a nebude to vypadat nevzhledně ,když nechám udělat akva 80x50x50 a jaký osvětlení si tam nechat udělat 4xT8 nebo 4xT5 nebo radši led 2 trubice bílé nebo led expert sem z toho jelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 13:32 Muž LukšaNM [309] Re: Ricollo
Právě i v Akvamexu zprostředkují sety na zakázku. ;-)
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 13:28 R Muž Anthrax [4751] Re: Ricollo
Můžeš si vše nechat udělat na míru i s tím akváriem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 13:21 Ricollo Re: Driv3r
No jo, ale kde na to pak sehnat stolek a kryt v této délce je nedělají takhle široké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 12:47 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
Pokud te limituje délka pokus se akva nafouknout na šířku.
35cm je fakt bída a sama pak zjistíš ze je to malé , akva bude strohé.
ja mam u velkeho 40cm a bojuju o každou píď dna neda se tam nic pořádně vytvořit tone
Pod š 45 bych nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 09:52 Muž LeRi [315] Re: Ricollo
Když je rozpočet tak vysoký šel bych už do něčeho takového www.akvamex.cz/… www.akvamex.cz/… www.akvamex.cz/… a nebo od www.akvamex.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40814x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=351