Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:53 Muž Dušan2 [1]
Na Malawi pod 200 litrů ani nekoukej, tohle je pro ně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:50 Kneiflpe – Je to dobrý set?
www.e-zvire.cz/…

bylo by to nejake ryby Tanganika, Malawi

dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 15:36 Miluš – Re: Saal
Ahojky prosimtě cos tam dala za kryt místo toho puvodního?Dík hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 15:09 Martin – zářivka 15W 45cm
Ahoj všem,
proč tady někteří píšete jaký je problém sehnat zářivku 15W 45cm délky.
Neříkejte mi že v okolí nemáte žádný obchod s el. materiálem (nemyslím Bau..., Horn..., atd)
Např. na Ostravsku je JANČA - velkoobchod s elektroinstalačním materiálem.
Tam je takový výběr všeho (zářivky, startéry, trafa, atd......)
A to je jeden z mála obchodu! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:33 Muž filipsi [1295] – Re: Madu
Take jsem priznivce u ryb mene druhu, vice kusu (pokud to druh umoznuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:26 yanilishka – Re: Madu
K poctu tech ryb - me se to zda taky hrozne moc na 54 l (ale ja jsem naprosty zacazecnik)a navic, treba v atlasu je doporuceni, ze neonka cerna by se mela chovat v hejnu o 10ti kusech a vys. Nadruhou stranu tady mozna vsichni moc pocitame centimetry ryb na litry vody - kdyz jsem se zacinala o akvaristiku zajimat, narazila jsem na knizku Akvarium od P.W.Scotta(parkrat jsem tady narazila na jeho citace, takze asi bude uznavany)a ten v ni pise, ze na 55 l vody je vhodna delka 160 cm sladkovodnich ryb, coz naprosto odporuje vsemu, co jsem se tady na webu docetla. Co takhle koupit mensi pocet ryb (tak aby to vychazelo 1cm delky dospele ryby na 1 l cisteho objemu vody) a pokud to bude fungovat, tak postupne prikoupit. Kdyz se ukaze, ze je akvariu precejenom prerybnene, muzes zkusit rybicky udat tady v inzerci. Ale neonky cerne bych fakt dala aspon po 10 kusech treba na ukor jineho druhu - kamarad jich ma jenom sest a furt se mu strachy krci nekde v koute. Jo a co se rostlinek tyce, jestli dobre pocitam, tak pri jedne 15W zarivce na 54 l vody budes mit osvetleni necelych 0,3 W/l a to jsou nektere z tebou vybranych rostlin na svetlo narocnejsi. Zkus kouknout do atlasu rostlin a vybrat si nejake na svetlo min narocne, treba Douska Hustolista (Egeria Densa) je vdecna rostlinka, ale dost mozna nepatri do biotopu, co chces vytvorit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 11:51 Madu – ještě dotaz
ještě jednou zdravim, pročetla jsem si ty odkazy a ač to není doporučovaný, přece jen bych chtěla to akvárko 60x30x30 - líbí se mi akvarijní set Aquarium set Living World (filtr Fluval 1 Plus, světlo 15W Sun glo, nějaký topítko 50 W) - doufám, že to bude dobrý:)
no a k dotazu: chtěla bych tam tyto rostlinky: zakruticha šroubovitá, anubis barterův, kryptokoryna wendtova, šípatkovec malokvětý, kabomba vodní - 2 svazky, zakucelka plazivá, hnědovka křídlatá, lilaeopsis novea-zelandiae, kryptokoryna walkerova, šípatkovec červený (inspiraci mám z knížky, takže beru jakoukoliv kritiku či připomínky:), z rybiček: 3 pramičky krásnoploutvé, 1 krunýřovec modrý, 7 neonek černých, 5 fantómů červených, 3 pancéřníčci zelení, 3 Betty - samec plus dvě samice (u rybiček taky beru jakékoliv rady, mě se jich zdá moc, ale v tý knížce to píšou jako ideál k těm rostlinám a k tomu akvárku... hlavně mi jde o ty Betty, pač samečka mám doma:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 07:34 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Sid
Souhlasím s tím, že Kristian uvádí nesmysly ohledně teploty barev a jejího vlivu na akvárium, ale problém se sehnáním třípasmové zářivky o délce 45cm mám v ÚL také. A veliký. Nemají ji nikde. Nakonec jsem nakupoval s dalšími na shop.narva.cz (škoda, že něco podobného nemá i osram).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 07:31 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Madu
pokud chces prodavam kryt ze setu 60x30 za 500Kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:06 Muž isamik [180] – Re: Madu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 00:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kristian
Kristiane, než tu začnete rozvíjet jakési teorie o "827 pro rostliny, 840 pro barvu ryb a nebo kuchyňské s odstínem skoro 860", zkuste si ještě chvilku na dané téma číst, než začnete radit. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:43 Muž kristian [80] – Re: Jurasek
Přesně tak, tak jsem to myslel. Jsou sehnatelný ale v rozumným odstínu jako je barva 827 pro rostliny 840 pro barvu ryb. jsou 15W trubice húře sehnatelné. Odvážim li se tvrdit pokud nejde o glo a speciální trubice, nebo kuchyňské s odstinem skoro 860!, tak jen na objednávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:40 Muž Jurasek [137] – Re: filipsi
Ale když se to vezme z ekonomického hlediska, tak poněkud dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:00 Muž filipsi [1295] – Re: kristian
15W 45cm T8, také úplně normální trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:58 Muž kristian [80] – Re: Madu
mozna by nebylo spatne premyslet o malinko vetsim, uz jen z duvodu osazeni svetel, kdyz vemes akva 60 dlouhy, musej tam byt bud uspoky, nebo specialky trubice. Odhadem nejake 15W. Klasicke truboce bezne sehnatelne (cenove velmi dostupne jaou totiz 18W 60cm dlouhe). Oni to s temy sety maji vyrobci a prodejci velmi dobre spocitane :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:51 Madu – Re: Polux
Já si zas myslela, že menší bude lepší... a navíc jsem v jedné knížce našla "návod" jak vytvořit "biotop" (jestli se to tak dá říct, prostě poměr rostlinek a rybiček - vypsaný druhy a počet) v akvárku 60x30x30 a byly tam i ty Betty - tak proto jsem chtěla to akvárko 60x30 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:43 Polux – Re: Madu
Myslim ze pro zacatek by jsi mela lepsi vetsi akvarko ! No to zalezi na schopnostech ja osbne bych si set nekoupil.Radsi si vyberu veci do akva sam a mam klid. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:35 Madu – akvarijni set x skladani
Ahoj lidi, chtěla bych začít s akvaristikou, pač mám doma od vánoc jednu Bettu v malým akvárku a je mi jí líto (dárek od rodičů sestře...). No, k věci - načetla jsem nějaké info, chtěla bych akvárko 60x30x30, ale nevím, jestli je pro mě jako začátečnika lepší koupit akvarijní set nebo to radši poskládat nějak sama, tj. koupit zvlášť akvárko, filtr, topení... ten set se mi zdá jako lepší nápad a zas se trochu bojím kvality těchto výrobků - žárovka 15W se mi zdá málo a celkově do těch technickejch věcí moc nevidím... takže se ptám:) jsou tyto sety vhodné, doporučili byste mi je nebo jste spíš pro to "skládání"? máte někdo s těmito sety zkušenost(např. akvarijní set neptun aj.)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:44 Muž capretto [32]
Z této stránky máme taky akva a vše super,je to dobrá volba.Nyní scháníme rohové starší,nevíte o něčem?nemůžu nic sehnat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:35 Muž Dandy [4] – sirka skla
jenom me tam chybi informace o sirce skla. Jinak to vypada zajimave ten set
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2009 11:22 Romiš – Re: Jrk
...životnost... u zářivky je to počet startů (500startů)...V akva se moc nevyznám, snažím se číst, poznávat, učit se...Ale o tom osvětlení to vím!
Měl byste si i o tom osvětlení osvěžit vědomosti. :-) U zářivek už dávno nerozhoduje o životnosti jen počet startů. Pravdu máte v tom, že zářivky stárnou = snižuje se jejich svítivost.
Ovšem! Zatím co např. u speciálek od fy. Hagen ("GLOGLO") je deklarována životnost podle typu 4000 - 5000 hodin a pokles svítivosti na konci životnosti až o 50%, u standardních třípásmových ("obyčejných" a pro akvaristiku velmi vhodných) zářivek je to podle typu 12000 až 75000 hodin, přičemž pokles svítivosti na konci životnosti je max. 10%! :-)
EDIT: Ještě doplním, že životnost zdroje je omezena porušením elektrody nebo spotřebou veškerého emitoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 11:03 Muž Jrk [143] – Akva 63l
Osvětlení: opomněl jsem zmínit v minulém příspěvku: Mezi hladinou vody a zářivkou není krycí sklo. Myslím proto je zapotřebí očistit zářivku i reflexní samolepku. Já to provádím po výměně vody, odkaleni dna. Osvěčil se mi vatový tampon v roztoku vody s "citronkou".
Mám tento set teprve 3tí měsíc, ale myslím si, podle mých zkušeností, že zářivka bude po roce "vysvícená" a bude potřeba nová!
U žárovky se počítá životnost na hodiny (1000hod) u zářivky je to počet startů (500startů). Žárovka přestane svítit, spálí se, zářivka začíná svítit míň a míň a potom vůbec.
V akva se moc nevyznám, snažím se číst, poznávat, učit se...Ale o tom osvětlení to vím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:58 Žena Bledule [0] – Re: carmelo
Já ho mám už cca také dva měsíce. Jsem spokojena. Nejlepší je, že má filtr nastavitelnou hlavici:) ted, když mám rybky v karanténě, jse ráda, že ho můžu nastavit tak, aby voda padala. Jinak se dá nastavit, že ti že ti odspodu posílá vodu přímo nad sebe nad hladinu. Je to poté užasné tiché a hladina se dobře čeří a né celá, tudíž lekavější rybičky jsou také spokojené.
Jinak jestli ho kupuješ v hornbachu, měl by jsi k tomu ještě dostat tetramin, tetra aqua safe a tetra easy balance.
topítko pracuje skvěle.
akorát tu zářivku busu asi také měnit...jestli to jde coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:31 Žena pavliina [50]
Před rokem jsem si taky kupoval tento set. Nejdříve jsem byla úžasně nadšená, ale jak šel čas, tak co mi začalo silně nevyhovovat byl nedostatek světla. Samozřejmě kryt byl jen s jednou 15 W zářivkou a to je opravdu málo :-( Kryt jsem vyhodila, pořídila krycí sklo a dokoupila osvětlení s 2 x 15 W a jsem spokojená. Filtr - tichý, OK, topítko - topí a víc v tomto setu vlastně není :-D P.S.: Akvárium drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:09 Muž Jrk [143] – Akva 63l
Pořídil jsem si tento "set" teprve před 2mi měsíci. Kupovat zvlášť filtr, topení, kryt+osvětlení by bylo asi o 1500,- Kč dražší.

Filtr: Je předimenzovaný, mám jej nastaven asi na 1/3 výkonu, plně dostačuje.

Topení: V místosti, ve které je umístěno akvarium je teplota 22st C. Topení mám nastaveno na 24st C. Zářivka osvětlující akva zahřívá vodu tak, že topení spíná velice sporadicky, asi tak 2x týdně, když větrám. Při nastavené teplotě na 25st C mi topení spínalo asi 2x deně. Teplotu jsem snížil kvůli osazenstvu akva: 10xNeonka, 4xGupka Endlerova, 5xKrunýřovec jednopruhý (Otocinclus Affinis - Otík). Zvláště Otíci ožili při snížení teploty a ožívají při pravidelné týdení výměně 1/4 vody. Do této přidávám 50ml Akvaregulátoru (Hü-Ben) a 2ml pH Minus (Sera) - tvrdá brněnská voda. Nemám vytvořenou prezentaci, na internet přistupuji zatím dočasně jen přes mobilní telefon a je to takové těžkopádné...

Osvětlení: Sice je v tomto setu kryt se zářivkou o příkonu pouze 15W (0,25W/l), ale ve spojení s relativně světlým dnem (křemičitý písek světlý zrnitost 3mm) se daří i rostlinám náročným na světlo: Cabomba Carolliana - růst 50mm týdně. Další rostlinky: Hygropholia Polysperma - roste taky jak z vody, Echidornus Amazonicus - vyráží nové a nové lístky, Sagittaria Suballata - raší v jejím okolí nové dceřiné rostlinky. Jediné, čemu se nedařilo byla taková malá rostlinka (na její název si nemohu vzpomenout, jsem v práci, doma to mám napsané), která má mít spoustu drobných lístků (2-3mm) a měla vytvářet travní koberec, ale nějak to nešlo...
Zatím jej mám 3. měsíc a jsem
VELICE SPOKOJEN!
Nechci to zařeknout, ale daří se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 00:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj. Ja osobne bych ti poradil koupit vse zvlast, protoze tyto sety jsou zbytecne predrazene a vybaveni je nekdy nedostacujici, jako napriklad v nekterych setech byva na 54litru jen 15W zarivka atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 00:25 carmelo – Akvarijní set MP eheim 63l
Jaké máte zkušenosti s tímto setem? Prodávají ho v Hornbachu. Chci si ho pořídit a rád bych znal vaše zkušenosti. Co vše obsahoval? Jedná se mi o kvalitu akvária (lepení, asi bude ze 4mm skla, nebo 5mm), filtru a osvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 08:52 Žena Imii [45]
Obsahuje:
filtr Elite mini (101-130), krmivo Goldfish 12 g, kondicionér Nutrafin Goldfish 59 ml, barevný štěrk 1 kg a plastovou rostlinkou.


Já bych todle nekupovala. Světlo tam není. Je to divnej tvar. A předražený. Kup si radši 20l akvárko a do něj nějakej filtřík za cca 200,- a máš to lepší než tudle ohyzdnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 08:43 Muž Radek [3]
To vážně chceš tu plastovou a duhovou věc??? Pokud nemáš podobně zařízený pokoj, tak se ti rychle zprotiví. A chudák závojnatka z obrázku (pro kterou není absolutně vhodné) pojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 03:15 0 – Re: sidiusek
Přes ten kontakt se určitě vše dovíš , pokud to z uživatelů těchto stránek nikdo nemá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 03:01 sidiusek – Aquarium set Marina oranžové 14l
Ahoj, nrvíte jestli je v tomto aquariu kryt s osvetlenim?
www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 00:18 Žena Nerina [7] – Re: filipsi
120 je nad moje prostorové možnosti, obávám se. Takže to asi vidím na 2x39W, jak jsem koukala do prezentací podobně velkých nádrží, mělo by to snad být v pohodě. Do Zekie jsem napsala, tak uvidím, s čím se ozvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:27 Muž filipsi [1295] – Re: Nerina
Co zekia, kryt + 2 rampy 2x30 (to je ovsem svetla podle me pro Tebe moc, ale jako rezerva do budoucna, na zacatek svitit jen 2x30, pak pridavat postupne nejaky cas druhou)?
(edit - ovsem pokud muzes jit do 120cm, pak 2x54W by bylo fajn)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:16 Polyfenes – Re: Nerina
Nebo to udělej tak, že si pořídíš 120 cm dlouhé a od faraa si kup kryt se zářivkama T5 2x54...pokud bude mít 120x40x50 a k tomu 2x54W je to lepší poměr než 100x40x50 a k tomu 2x39W :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 19:56 Žena Nerina [7] – Re: Polyfenes
Díky za názory. Jsem si vcelku jistá dvěma věcmi. Určitě to bude kryt, rampa mi nějak nezapadá do interiéru, a za druhé, kolem kategorie kutil ani nekroužím, to je úplně jiná planeta. Jinak jsem ještě koukala na stránky Farao, tváří se, že jsou schopní vyrobit i kryty v jakýchkoliv rozměrech. Nikde jsem na těch jejich stránkách ovšem nenašla ceny, tak to asi něco znamená, ne? A takže když truhlář, tak co.... 4x30W? Nevím proč, ale těch 2x30 se mi nezdá......jestli není lepší se rovnou rozmáchnout. A ještě jedna věc, ten kryt na set Frigo Prof. - není to ten samý hliník jako ten za 6600? To by pak ten set nebyl úplně od věci. Jejda, nějak se to komplikuje coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 19:50 karlos55 – Re: Nerina
A co takhle něco staršího tady kolega něco nabízí. rybicky.net/nadrze/5380 a jeto bez starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 19:41 pavel21 – Re: pavel21
www.zbozi.cz/… no ale moc výběr prodejců koukám není X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 19:39 pavel21
Polyfenes napsal: T5,895/45W - zjímavé parametry :) Samozřejmě že je dodává Juwel, jiný výrobce ne.

vyrábí je Dennerle a začínají další, ale jsou drahé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:53 Polyfenes – Re: V
V tom případě opravdu jiná možnost není, to je fakt. Ještě jedna volba je akvarijní kryt multilux 2x45W. Co jsou ty zářivky ale zač...?? T5,895/45W - zjímavé parametry :) Samozřejmě že je dodává Juwel, jiný výrobce ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:52 Muž Jurasek [137] – Re: V
Jo, ale pokud je to přesně nařezané, tak to zvládne přilepit doma snad každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:48 V – Re: Jurasek
Taky by to šlo... V podstatě to spadá pod variantu kutil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:46 V – Re: Polyfenes
Pokud máš tuhle možnost, tak ano, dá se to pořídit levněji. Pro spoustu lidí je ale schůdnější pořídit si hotový kryt... Hliník zkrátka proto, že "sériovky" jsou buďto plast, nebo hliník. A v plastu jsem 100×40 nebo 100×50 cm 4×30 W nenašel vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:44 Muž Jurasek [137]
A co krycí sklo a jako osvětlení použít zářivky ke kuchyňské lince? A jako kryt použít lamino za pár korun (Obi, Baumax, Hornbach, nebo nějaký truhlář).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:31 Polyfenes

kryt 100×40 4×30 W hliník ... nenašel jsem levněji než 6660


To sice jo, levněji ho asi opravdu nenajde, ale proč hned hliník? Myslím že stačí lamino a samolepicí plastová tapeta. Výroba někde u truhláře vyjde levněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 18:20 V – Re: Polyfenes
akva 100×40×50 ... kolem 2500
kryt 100×40 4×30 W hliník ... nenašel jsem levněji než 6660
topení 150 W ... 300-600
filtr vnější ... 1600-2500
4 ks zářivek 30 W 8xx ... 600

=> těch 10212 mi moc přehnané nepřijde... i když ty ceny jsou jenom orientační a asi to dá sehnat i o trochu levněji...

Já bych pro začátek šel do obyčejného setu (s 2×30 W) a přizpůsobil volbu rostlinek.

Nebo:
akva 100×50×40 (1) ... 2500-3000 i s krycím sklem
4 ks Hailea 100 cm (nebo něco podobného) (2) ... cca 2400
4 ks standardních zářivek 30W/8xx ... cca 600
vnitřní filtr ... 500-1000
topítko 150 W ... 300-500

(1) - Půdorys 100×50 cm výška 40 cm: snazší na údržbu a nižší sloupec vody se lépe prosvítí.
(2) - Cca 0,7 W na litr čistého objemu umožní pěstování i celkem náročných rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 17:23 Žena Nerina [7] – Re: V
Díky za tip. Bohužel, šikovných kutilů se mi v okolí nějak nedostává ,takže mi nezbyde než investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 17:08 Polyfenes – Re: Nerina
Tohle jsem řešil asi půl roku taky :-) Jediný schopný set mi přijde Frigo Professional, například tenhle
www.pet.cz/…

Osvětlení je tam solidní, filtr není žádný noname a je externí... Když jsi to pak ale celé sečetl, došlo mi,že cena za akvárko 100x40x50, kryt bez trubic (i když je to 4x30W), filtr Serafil 900 a topítko (kdovíjaké) je značně nadhozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 14:49 V
Potřebné osvětlení závisí na zvolených rostlinách, ne rybkách.

60W osvětlení obvyklé v setech 100×40×50 (např. www.levnaakvaristika.cz/…) stačí bohatě na méně náročné druhy - např. asijské Kryptokoryny, Hnědovka, Zákrutichy, Jávský mech apod.

Pokud chceš náročnější rostlinky, tak je potřeba se ubírat jinou cestou a připlatit si. Třeba vzít sólo akvárko 100×40×50 a na to kryt 4×30 W (který ale stojí víc, než ten 200l set): www.levnaakvaristika.cz/…. Nebo vzít samostatný akvárko a na něj posadit 3 nebo 4 rampy www.levnaakvaristika.cz/… (na 40 cm hluboké akva by se asi vešly jenom 3).

Další varianta je mít po ruce šikovného kutila, který ti potřebný kryt spíchne za příjemnější částky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 14:26 Žena Nerina [7] – Set a osvětlení - začátečnické dotazy
Dobrý den. Plánuji založit svoje první akva, někde okolo 200-250 litrů, místo mám cca 100x50x50. Původně jsem zvažovala koupit Juwel rio 180 nebo Fluval Roma, ale z diskuzí tady a jinde jsem tak nějak nabyla dojmu, že set není úplně ideální řešení. Narazila jsem na firmu Farao. Jednak se chci zeptat na zkušenosti s nimi, a pak ...pokud bych od nich chtěla kryt, tak jak s osvětlením. 2x54W mi přijde podle vzorečků málo a 2x80W asi moc, ne? Ještě mi jde v téhle souvislosti o to, jestli by nebylo lepší rozdělit osvětlení do více trubic, původně jsem uvažovala o např. 3x39W.
Anebo mám jít do Ria? Nebo Fluvalu?
Pak mě napadlo, jestli třeba i výběr ryb by neměl na techniku a její plánování nějaký vliv. Ráda bych kančíky příčnopruhé.
Nevím, jestli to moc neprožívám, prostě chci začít s rozmyslem, abych pak neexperimentovala za chodu. Tímto se omlouvám za kupu dalších, možná zbytečných, dotazů, které asi v nejbližší době položím :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 10:54 Muž Venca [25] – Re: Siny
No poraděno tady už bylo dost a je vidět,že dost akvaristů má tento set a řešily stejný problém i já mám tento set! A mrzí mě,že jsem si ho tenkrát pořizoval je to pěknej chyták pro začínající akvaristy,kteří se nedostali k info. anebo nepřečetli informace jak pořídit akva v dané velikosti nebo větší s lepším osvětlením za stejný peníz nebo i levněji.Jdu a koupím v doufání - to je dobrý vše v jednom - pěkně to vypadá ;-) a pak to začíná rozzureny .No hold obchod je obchod jsou dobré i špatné výrobky tomu se nevyhneme,když v něčem začínáme a nemáme dost znalostí.Teď k tomu setu,pozadí jsem taky vyndal a dal jsem ho za akva,akorát že jsem to moc neřešil a ty příčky nahoře na kterých byla původní filtrace jsem uřízl,protože při údržbě mě štvali a to akva zas tak velké není aby muselo mít příčky.Novou filtraci jsem dal vnější filtr Fluval 105 a plná spokojenost,kryt s osvětlením mám původní ze skleněnýma krytama na zářivky a zatím se nerospadli ,zářivky jsem vyměnil a přidal jsem ještě jednu zářivku s předřadníkem od Arcadie tak,že 3X18W (2X TL-860+ 1X TL-D 840) palec.Kryt jsem sundal při rekonstrukci vzadu je jen zacvaknutý ,ale musí se opatrně mě se podařilo ulomit jeden držáček,ale nevadí to je to výlisek a sedí to dobře i bez zacvaknutí do těch držáků.Jinak ten kryt mám nafocený v deníku s tou třetí zářivkou.Náhradní krycí skleněné trubice ty se asi nedají sehnat jedině snad u výrobce.Mě až se rospadnou tak dám za ně 2X18W s předřadníkem a kryt pojede dál.Tak mnoho úspěchů v akvaristice a ve vylepšení tohoto setu. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40853x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=1951