Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:22 Issa Re: michalt
Právě si říkám, jestli nekoupit samostatné akvárko + k tomu třeba od Diversy kryt + bublifuk a nějaké topítko. Cena by asi byla dost podobná, ale stabilita té nádržky (samozřejmě s přihlédnutím k velikosti) by byla lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:15 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Issa
Z obrázků to vypadá, že je uvnitř molitan. Myslím si, že ideální filtr to nebude. Nasávání je poměrně malým povrchem, čerpadlo je dost výkonné, podle udávaných rozměrů bude povrch filtračního média nedostatečný.

Na druhé straně, za rozumné peníze se do tak malé nádrže (20 l) nic ideálního (nebo výrazně vhodnějšího) kromě bublifuku pořídit nedá. Jestli tam bude fungovat všechno ostatní (dobré dno jako další filtr, proudění vody v nádrži, rostliny, nepřekrmovat a žádní jiní znečišťovatelé), mohlo by to stačit.

Případně bych možná pouvažoval o tom, jestli tento filtr nezkombinovat s dalším vnějším závěsným filtrem (nevím, jak bude řešeno krycí sklo a místo kolem nádrže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 14:04 Issa
Ten filtr Claro 300 co je v tom Diversa setu by byl pro toho beťáka myslíte dostačující? Uvnitř je nějaký molitan nebo jiná filtrační náplň?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 07:33 Muž Joshuax [17] Re: matus13
Mam ten Diversa set. Koukni ke me na profil a do deniku. Pokud chces zarostle aqua, nebude ti to svetlo stacit...
Obecne na high tech aqua nestaci snad zadny set. Ani Juwell ani Eheim. Chtel jsem kupovat Eheim scubaline 120 (240L) a je tam svetlo 2x 39W, coz je 0,33W/L a to neni zadna hitparada za ty penize.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:51 Muž Miso [470] Re: matus13
ja by som si trochu priplatil a tie veci nakupil samostatne, aj tak do toho vrazis este ovela viac penazi ako nejaych 50eur (substrat, rastliny, ryby pripadne testy, co2, hnojivo...). takto to akorat preplatis pretoze casom vymenis filter, svetlo, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 19:09 matus13
co poviete na tento set? abc-zoo.sk/… filter a osvetlenie bude stacit ked chcem zarastene aq s krevetkami popripade nejake gupky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:57 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: Issa
Diversa startup 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:50 Issa
Nemáte, prosím, tip na akvarijní set o objemu cca 20l, který by byl vhodný pro jednoho beťáka (+ partu piskořek, okružáků a levatek)?
Ráda bych hustě zarostlou nádrž na světlo nenáročnými rostlinami. Jde mi tedy hlavně o dobrou účinost filtru.
Nebo nic lepšího než bublifuk nevymyslím?

Na jednom malém akváriu mám posuvná krycí skla v takových těch lištách a nejsem z toho zrovna nadšená. Plastový kryt s vestavěným světlem se mi zdá praktičtěší a asi i takový kompaktnější (vzhledem k tomu, že akvárko bude v dětském pokoji). Proto bych raději nějaký ten set.
Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:37 Zeppelin37 – Akvárium Ambiance 101 - LED osvetlenie
Dobry den, chcel by som sa spytat niekolko otazok na Akvárium Ambiance 101 - LED osvetlenie, pretoze je to podobne akvarium ako juwel rio 180, ktore som chcel kupit ,ale toto led akvarium ma zaujalo.

1) Staci osvetlenie na rastlinne akvarium? Ma to 25,2 W. Juwel ma 2 x 45 W. Su tieto svetla ekvivalentne?
2) Kedze v starom akvariu mam externy filter, rad by som si ho ponechal, da sa z akvaria vybrat vnutorny filter a nahradit vonkajsim? V Juweli je filter prilepeny ,ale ten sa da odstranit. Su v zadu v kryte otvory pre hadicky?
3) Ako je riesene otvaranie v kryte, je podobne ako v juweli?

Dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:09 Muž acik [416] Re: pavmal
akvárium: 120×50×50 (300L) 2761.- (sklorex.cz)
kryt s osvětlením 2x54w (nebo 2x39W) 4465.- (sklorex.cz)
topítko: Eheim Jäger 150W: 517.- (sklorex.cz)
JBL CristalProfi e1501: 3380.- (aqua-obchod.cz)

stolek si necháš vyrobit od místního truhláře,do 3tis by to mohl zvádnout v pohodě...
to jsi na 14123.- záleží jaké jsou tvé nároky a hlavně zda ti jde o přesný rozměr

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:44 Muž georg [112] - AfrikaRe: pavmal
Zkušenost s tím nemám. Ono vše souvisí se vším. Pokud jsi trošku kutil, tak za tu cenu jsi schopen pořídit i něco většího, pokud preferuješ hotový výrobek, jen napustit tak není co řešit. Jen i tento set lze pořídit trošku levněji než v hornbachu.Záleží na každém, co upřednostní. Do hornbachu prostě dojedeš a večer je v aq.voda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:33 Muž pavmal [6] Re: acik
12 750,- hmm
Pálka to je, no.Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:29 Muž acik [416] Re: pavmal
záleží za kolik je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 19:57 Muž pavmal [6] – MP Eheim vivaline 180
Zdravím vás,
koukal jsem dneska v Hornbachu na tento akvaset a líbí se mi provedením (cena už tolik ne:-). Máte někdo praktické zkušenosti s ním?
Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: David
Záleží co chceš pěstovat. Do tý 50-ky fakt jen mini rybky. Hejno borarosek nebo např. teter ohnivých a pár otíků, či těch nejmenších pancéřníčků. Nebo krevetky. Do větších aq už máš výběr živočichů větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:33 David Re: KarlosS
Super, tak dík za info! Tak ještě ten Aquatlantis dělá 50ku, takže by to osvětlení mohlo stačit, kdyby to akvárko bylo menší. Ale nevím, jestli 43l není už málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Legioix
těch 1947 nejsou lumeny. PAR metry měří v jiných jednotkách. Ale nic extra to určitě nebude. I ta nejvýkonnější LED - Cree XML-U3 dá 140 lm/W a to tady v tom určitě nebude. Světla v těch setech moc není, ale i tak lze v nich mít zarostlé akvárium nenáročnými rostlinami. Měl jsem v šedesátkovým setu s 15W zářivkou prales a houštinu:-).
Já bych oba ty sety doporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 09:39 Muž Legioix [574] Re: Heimdall
Pro představu: To nedává ani 20W Led reflektor: meluziener.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 09:24 Muž Legioix [574] Re: Heimdall
Heimdall napsal:předpokládám, že si nic necucají z prstu.

Tok to předpokládám, že si to z prstu cucají, protože 4.2W Led nemůže dávat 1974lm. Trochu sci-fi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 09:13 R Muž Silent [5949] Re: Legioix
Zkus kouknout sem www.aquatlantis.info nemůžu posoudit zda jsou údaje 100% ale předpokládám, že si nic necucají z prstu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 09:04 Muž Legioix [574] Re: FrantisekH
Tak o těch 15W samozřejmě vím, ale stále si myslím, že to je pro rostliny lepší než těch 4.2W Led. Těch 4.2W led bude mít tak max 600lm zatím co 15W zářivka 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 09:00 Muž Legioix [574]
Já bych s tím Aquatlantis ATLANTIS 60 byl opatrný. 4.2W jakéhokoliv LED světla je na tento objem málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 08:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: David
obojí je dobrý. Aguaatlantis navíc moderní generace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 08:54 R Muž Silent [5949] Re: David
Pokud chceš set tak ani jedním neuděláš vysloveně chybu. Jak Juwel tak Aquatlantis jsou kvalitní. Pokud můžu říct svůj názor tak já bych se rozhodl asi pro Aquatlantis ATLANTIS 60 pro který mluví integrované LED osvětlení a slušná filtrace.
Edit: koukám, že myšlenky FrantisekH se ubírají stejným směrem jako mé :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 08:34 David Re: FrantisekH
A Juwel Rekod 600 je blbé? Váhám mezi ním a Aqualantis. Jelikož nevím jakou filtraci atd, tak se mi právě moc nechce si to skládat, pánč by to dopadlo špatně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:48 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Tak já mám délku 895,tak to bude ono ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:37 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Tak to nevím kde jsi je kupoval,já kupuji 250-300 Kč za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:32 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Rio mám taky,nemohu si stěžovat.Jediné co se my nelíbí,je délka trubic osvětlení,ty mají atypickou délku,takže je nelze nahradit levnějšími standardními trubicemi.Ale jinak osvětlení ok.Životnost trubic od Juwelu je tak cca půl roku,pak přestávají růst rostliny. Těmi sety co jsou na nic jsem spíše myslel 54 l sety za 999 kč z Hornbachu a podobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:26 Muž acik [416] Re: patamatix
souhlas,lepší je si složit set sám a memusí být limitován osvětlením a filtrací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.03.2014 18:13 Muž patamatix [408] Re: David
Lepší by bylo si akvárium složit sám ;-) Sety sic jsou levné jsou nakonec drahé,vzhledem k tomu,že polovinu věcí vyhážeš ;-) Důvod-slabé osvětlení,silný filtr(honič vody,s malým objemem filtrační hmoty)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:52 David – Které akvárium?
Ahoj, měl bych dotaz. Uvažuji o koupi akvária. Buď Aquatlantis ATLANTIS 60 nebo od firmy Juwel. Máte někdo tip, které by bylo lepší?

Díky moc za každou odpověď!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:20 Muž JaM [1] Re: FrantisekH
me to napadlo kdyz sem to doma montoval...netusil sem ze to je tak jednoducha konstrukce,na to ze to ma nest cca 150kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:56 Muž JaM [1] Re: bigbob
to je slusny,no...ono ja taky az po koupi sem si rikal, ze sem si ho moh za polovic udelat sam..stacilo jen okouknout,doma prekreslit a nechat narezat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:52 Muž bigbob [0] Re: JaM
Puvodne sem chtel tu diversu 112L a uz sem si poridil ten jejich stolek solid 80x35 za nekrestansky 3400kc. Polaci k tomu pribalili uusmudlanej montazni navod na 1 ks A4, takze to byl porod;(

Zkusim to nejak poskladat dohromady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:50 Muž JaM [1] Re: FrantisekH
X-) pravda...zrovna pred pul hodinou jsem premyslel nad kresilkem taky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:42 Muž JaM [1] – Re: FrantisekH
X-) ten Eheim taky :) jen jsem na radu romanta upgradnul jednu filtracni napln. stolek byl za 2500, jen jsem bral pro 100cm akva, tak mam aspon presah na odkladani veci ;)

zbytek je substrat, dekorace a rostliny... zena me malem sezrala, pac sem ji sliboval ze se vejdem do 6-7 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:33 Muž JaM [1] Re: bigbob
ono zalezi jak kdy a jaky set. cca 2 tydny zpet jsem tu resil to samy, jen jsem kupoval set Eheim 126l.
Vetsinou je totiz pouzitelny jen sklo a topitko...filtr byva nedostatecny,svetlo v krytu slaby a ve vysledku to levneji nevyjde...ale co jsem se tu stacil docist, zalezi to i od vyrobce. nekdo set vybavi relativne dobre,ale to zase pokud si to poskladas sam, vyjde to asi levneji...
ja kupoval set v akci v hornbachu za 3200, a nakonec sem v tom byl se vsim vsudy sakumprask asi za 9-10k. (v cene i se stolkem pod akva) ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:27 Muž bigbob [0] Re: JaM
Diky, jenom koukam, ze jsou dost drahy, ze cenove se nakonec vyplati koupit cely set s filtrem, topitkem atd.. a vyjde to levneji nez to poskladat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:03 Muž JaM [1] Re: bigbob
dá ;)

www.google.cz/…


jestli to nepujde tak google a "kryt s osvetlenim 80x35" ;)
pisu z mobilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:00 Muž bigbob [0] – lepene aq na miru
Dobry den,

planuji zalozit nove AQ a premyslel sem o setu zn.Diversa, ale potom co sem si precetl nekolik recenzi zde a jinde o tom jak za 2 roky tecou, tak sem si to rozmyslel;)
Poradite mi nekdo kde lepi kvalitne akvaria, aby mi po par letech neprasklo? Bydlim kousek od zoobranik, mate s nima nekdo zkusenosti?

Hlavni duvod proc sem chtel set byl pekny kryt, nelibi se mi jen sklo..Da se sehnat popripade kryt zvlast na rozmery 80x35 s osvetlenim??

Diky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 14:17 Muž Miso [470] Re: FrantisekH
ahoj, nechce sa mi studovat podrobne tie sety ale nekupuj oblukove, zvlnene a ine atypicke akva (casom sa ti okukaju a je to neprakticke), pozeraj aby v osvetleni boli pouzite ziarivky T5 (nie T8) standartneho rozmeru (aby si nemusel kupovat specialky), externy filter by som ti odporucal ale rataj s investiciou min 2000Kc na 240l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 13:11 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Co něco takového www.akvaristik.eu/… osobně mám s těmito sety velmi dobré zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:29 Muž patamatix [408] Re: Walter
Koupil bych 180 jestli máš na to peníz a prostor,mám ji a spokojenost i když to má své :-)
EDIT: jediná nevýhoda je v tom,že sic dobré osvětlení má nevýhodu v tom,že kluci z Juwellu tam mají atypickou délku trubic,takže musíš koupit tu jejich kde se cena pohybuje okolo 300 kč (sem tam i 250 kč) a nemůžeš ji nahradit obyčejnou a levnější. A další věc,že tato trubice vydrží tak půl roku a musíš vyměnit,poněvadž přestanou růst rostliny,sic zářivka stále svítí,ale pokud se nad toto povzneseš,tak pod tímto osvětlením my to roste pěkně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:27 Walter – Juwel RIO 125
Ahoj, vím že se to tu asi už někde řešilo, ale co říkáte na set Juwel Rio 125. Rozhodl jsem se s akvaristikou začít a chci tohle akvarium na zkoušku. Později bych uvažoval o něčem větším a poskládal si to podle svých představ, ale do začátku bych šel do setu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:58 Muž Joshuax [17] Re: Gingoš
Prosimte, kryci sklo tam neni jenom kvuli svetla. Zabranuje taky nedmernemu odparovani vody z akvarka, brani pristupu nadbytecneho prachu z mistnosti a v neposledni rade brani rybam vyskakovat ven (semtam se zadari, ze se v akvarku v noci prohaneji tak vehementne, ze rano najdes nejakou na koberci... Sneci maji taky v oblibe lezt az nad hladinu.
Ale aby se mohla voda taky prirozene okyslicovat, tak se to nezavira uplne a nechava se to trochu dychat. Taky aby se to dalo vyndat, kdyz to mas na drzakach uvnitr a ne nahore (kdyz mas treba kryt).
Takze ne, mit ho nemusis, ale je to lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:51 Gingoš – d
dám to uplně stejně jak mě to poskládal i to světlo a u tohoto světla tam nemusím dávat ani krycí sklo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:43 Muž Joshuax [17]
To svetlo si muzes samozrejme zbastlit tak, aby ti to proste svitilo, ale musis dat pozor na to, aby jsi se u toho pak nezabil. preci jenom voda a elektrina nejdou uplne dohromady.

Akvo, fitr a dostatecny pocet rostlin, spravny substrat a stridmy vyber pri poctu a druhu ryb a bude to fungovat ;)
Svetlo ale musis dat takove, aby to odpovidalo ten potrebam. nemusi to byt zrovna tohle, ale nesmi to byt zadna bludicka, jinak si zadelas na strasne problemy s hnedou(cernou) rasou, jako se podarilo me, kdyz jsem tam neuvazlive nechal 3 dny jenom to setove svetlo. A samozrejme rostliny nepujdou, pokud teda nezvolis nejaky nenarocny typ.
Zelenou rasu pryc dostanes, tu zerou i ryby, ale ta cerna je trosku problem a kdyz se to nesrovna a rasa buji dale, tak je to na znovuzalozeni akvarka, protoze tam je stopro neco spatne a dost spatne se hleda co. Takze fakt neuspechat, jestli set, tak pocitej s temi upravami, ktere jsem musel udelat ja a mnoho lidi prede mnou :)
Za 3 mesice uvidime, jestli se to vubec podarilo, protoze mesic pocitej na to, nez se tam vytvori nejake to bioprostredi a dalsi 2 mesice, jak si to sedne pak s rybama.

Jinak tady jsem si vubec spatne nepocetl. Ma to hlavu a patu, cisi z toho zkusenosti i nemalo studia a pritom je to srozumitelne napsane. Mozna to tu hned nekdo rozcupuje, ale me to prislo dobre.

www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:14 Gingoš – d
beru to tak to jak napsal to bude asi fakt nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 15:11 Muž Joshuax [17] Re: Gingoš
Tak to se na to rovnou vykasli, protoze tohle se neda delat na pul. prace napul = ryby na total...
Stoji to penize a akvarko samotne neni to, co by na tom bylo to nejdrazsi. Cim vice to odrbes na zacatku, tim vice se ti to prodrazi s postupem casu za nakup dalsich rostlin, novych ryb, lepsiho svetla, vykonnejsiho filtru atd...
Je potreba to udelat hned ze zacatku spravne, neda se to dohanet pozdeji, az treba babicka pusti chlup...

A mistni rad bez s rezevou. Je potreba si vybirat, ktere informace maji hlavu a patu.
napriklad zarybneni 100L 50ti neokami je supr pocin. Do prvniho vypadku proudu...
Akvarko je potreba stavet tak, aby bylo schopne prezit, kdyz ten proud nepujde treba cely den a nikdo nebude doma... A to se muze dost dobre stat v lete v nejvetsich vedrech, kdyz klimatizace vyhazuji pretizene trafostanice, coz je kombinace ze vsech nejlepsi. Brutalni vedro a zadnej kyslik. Svetlo nesviti, zaluzky zatazene, fotosynteza nepracuje, bublifuk nebubla, filtr nefiltruje... A 50 neonek pomalu dohasina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:39 Gingoš Re: replikant33
filtr jo akvo jo ale to světlo asi ne líbí se mi ale pro začátek zbytečně drahý. hlavně nevím jestly me to bude bavit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40794x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=801