Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:21 Loki – Nové akvárium - umýt či ne?
Ahoj, potřeboval bych radu. Kupil jsem si 180l. set a přemýšlím zda samotné akvárium umýt horkou vodou nebo stačí jen vytřít mokrou hadrou. Přeci jen 180l. už je celkem velké a moc dobře se s tím nemanipuluje, obzvlášť když mám malou koupelnu a ještě menší sprchový kout (80cm):-( Jedná se mi o to abych s toho dostal ty chemické a ostatní nečistoty. Bůh ví kde to totiž všude leželo, aby mi to pak neudělalo nějaký maras s rybama. Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:28 Hatatytla – Akvarijní set DIVERSA LED 40
Zdravím, v tomto vláknu je toho o setech a jejich nekvalitních komponentech plno. Hlavně co se týče světla. Objevil jsem tento set s led osvětlením a zatím jsem o něm nenašel žádný komentáře. www.akvamex.cz/… Co si tedy myslíte o led osvětlení? Je lepší, než ta původní žárovka? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:36 Muž Legioix [574] Re: chovi
Ta Tetra. Má jednoznačně nejlepší osvětlení což se u toho prvního s 13W led říct nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 20:33 Žena Turbínka [2558] Re: chovi
Já mám ten první, jen v menší litráži. Chce to lehce poladit filtr - vyndat kapsli s akvitním uhlím, vyplnit filtrační vatou a až přijde čas kdy by se měly kapsle čistit, prostě jen vyhodit a dát si do toho košíčku svůj filtrační materiál. Akvárium je hezky provedené, dobře lepené, jen ten kryt by mohl být řešen trochu líp, ale jako na setovku si neztěžuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 20:30 Muž Aforte [533] - Rostliny
Vybíral bych z prvních dvou. Ta Tetra by podle mě byla asi lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 20:26 chovi Re: Miso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 19:47 Muž Miso [470] Re: chovi
tie linky si nedal dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 18:44 chovi
Zdravim...nechcem vytvarat novu temu, tak to pisem tu...
Pred par dnami som dostal od priatelky jednu Bettu a zistujem, ze v sklenenej guli pre nu nie je najvhodnejsie prostredie, tak som zacal rozmyslat, ze by som kupil poriadne akvarko a k nej dokupil nejake samice a dalsie rybky. Snazil som sa citat po forach, ale vsade som sa docital inak a neviem sa rozhodnut ci teda kupim akvarijny komplet alebo zostavim akvarko sam...u akvarijnych kompletoch pisu ze tie komponenty su nekvalitne a aj tak ich bude treba vymenit...preto si pytam radu od vas ako si je najlepsie zostavit akvarko, resp. ak su nejake kvalitne komplety po akych by som sa mal poobzerat...zaujali ma tieto
www.akva-tera.sk/… ... -100l.html

www.akva-tera.sk/… ... k-led.html

ale najviac ma zaujal tento...
www.akva-tera.sk/… ... 104-l.html

prosim ak by ste sa mi k nim vyjadrili alebo pomohli zostavit nejake vlastne...ja sa v tych znackach a kvalitach vobec nevyznam...do akvarka by som chcel vrazit tak 200-250e...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 14:08 Issa Re: Legioix, Sid, Romant
Díky za vaše reakce.
Tak ten filtr od Diversy, dle toho co píše Sid, asi vážně nebude to , po čem bych toužila :)
Možná tedy zkusím ten set od Tetry a pokusím se ho trochu "vytunit" dle rady Deatbulla.
Ale čas mě netlačí, tak ještě budu pátrat dál. Čili jakékoli další návrhy či názory uvítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 22:27 Muž nosi [1] Re: nosi
Nemuze tu nekdo vytvorit tema Fluval Edge s moji otazkou nize? :-D Je tu hodne lidi co ho ma v nadrzich, i ve foru se zminuje, ale bohuzel nemam prava na vytvoreni, sem tu chvilku :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2014 21:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: manoo
Většinou je 1l štěrků/písku roven cca 1,4-1,6kg štěrku/písku.

Začneš výškou akvária. Použiješ normální objem kvádru, akorát změníš výšku, na výšku substrátu. Řekněme:

60x30x30 akvárium
Výška substrátu cca 5cm
Vychází mi to, pokud se nepletu, na 9l=14,4kg. Použil jsem 1l = 1,6kg.

EDIT: Každopádně bych určitě koupil víc. Nevíš, co se stane a časem se ti to bude hodit. X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:44 R Muž romant [27982] Re: manoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:36 manoo
chcem sa poradit zakladam si akvarium velkost 60*30*30 a kolko strku treba zakupit v kg? a co mi odporucite zive alebo umele rastliny dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:32 Muž nosi [1] – Fluval Edge
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi Fluval Edge I a Fluval Edge II?

Resp. vím že rozdíl je ve světle - u jednoho typu jsou halogenové žárovky, u druhého je světlo LED (21 led), četl jsem že ty LED diody praskají po nějakém čase a může být problém s výměnou. V prodeji jsou na různých eshopech obě verze a já nevím jakou si vybrat, nemá někdo zkušenosti co je lepší?

Chci jako druhé akva pro malé hejno razborek do kuchyně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 16:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Bez pomoci "stvořitele akva" to opravdu nezvládne. S jeho pomocí hravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 15:10 Muž Legioix [574] Re: romant
Tak jasně. Já tyto "filtry" používám v odchovných nádržích, ale s tím, že tam měním 3x týdně vodu. Pochybuji, že ten filtr zvládne partu levatek, okružáků a piskořek + betáka v čistém objemu 13l (po odečtení dna, dekorace a těch 2cm kvůli světlu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.05.2014 15:02 R Muž romant [27982] Re: Legioix
Tak já si myslím, že to Sid vysvětlil tzv. do bezvědomí a z jeho výčtu je zřejmé nač ten filtřík v jeho akváriu slouží a že se to dá i takto, za té dané konstelace rostlinstva a zarybnění provozovat je nasnadě. Ono je to tak trochu o tom osobním přístupu a ten kdo si myslí, že ho zachrání "dobrej" filtr, tak ten je na omylu, takovej filtr neexistuje a nějaká ta péče se prostě akváriu věnovat musí, bez toho to prostě nejde, to s akvaristikou raději nezačínat. X-) Jinak neber to moje pojednání nějak osobně, vůbec to není zaměření proti někomu konkrétně, je to jenom můj pohled na věc. Prostě se tzv. v terénu pohybuji docela často a setkávám se právě s tím povzdechem "ale vždyť my jsme měli ten nejlepší filtr a stejně nám to pochcípalo". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 14:42 Muž Legioix [574] Re: Issa
Ten vámi navrhovaný set je mnohem lepší a kvalitnější. Hlavně má dostačující kvalitní filtr. Navíc ten kryt je také velké plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 14:35 Muž Legioix [574] Re: Sid
Četl jste první příspěvek tazatelky v tomto vlákně? Pokud ne, tak tam píše toto: "Jde mi tedy hlavně o dobrou účinost filtru." Sám v posledním vašem příspěvku píšete, že je to jen honič vody a přesto to doporučujete....
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.05.2014 23:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Issa
...jste takovy tajemny ohledne toho Diversa filtru :) tv Jak se to s nim tedy ma?...
Tajemný ohledně filtru? To je nějaké nedorozumění. :-O
Nesnažím se nic tajit. :-) Já jednoduše považuji tento filtr do nádržky, jak jsem ji "poskládal" a provozuji, za vyhovující = dostatečně výkonný + tichý.
Zádrhel, na který jsem upozornil doporučením prostudovat návod, spočívá v tom, že se nádržka nesmí naplnit vodou výš, než cca 2cm pod horní okraj. V opačném případě dojde vinou ("zvláštního") mechanismu uchycení osvětlovacího tělesa ke vzlínání vody a následkem toho k jejímu vytékání z akva. (Samozřejmě, že jsem nejprve zaregistroval vodu pod a kolem nádržky a teprve po čase "varování" v návodu k setu... :))
EDIT: Teď jsem si uvědomil, že vám v souvislosti s tím filtrem šlo asi o můj výrok na adresu Legioixe, že je jeho problém, když neumí s tímto filtrem zacházet...
V kostce: filtr není určen do "přerybněných" nádrží, kde nebude s ohledem na miniaturní filtrační náplň "stíhat nitrifikaci".
Uplatní se např. v nádrži se zaměřením primárně na rostliny, kde se od něj očekává distribuce živin pro rostliny, kyslíku pro živočichy, ale i živin (a kyslíku) pro bakterie, včetně těch nitrifikačních, osídlujících veškerá příhodná stanoviště interiéru nádržky.
Funkce filtrační vložky pak slouží spíš k ochraně malých krevetek před nasátím čerpadlem, než k poskytnutí útočiště nitrifikačním bakteriím. Nakonec - aby měl filtr dostečný průtok pravidelně (i preventivně) tuto filtrační vložku důkladně propírám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:28 Issa Re: Sid
Mohu-li to zde vratit do vecne roviny, panove... :-P
Side, jste takovy tajemny ohledne toho Diversa filtru :) tv Jak se to s nim tedy ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2014 16:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Vaším počtům nerozumím.
924,- Kč je částka za nádržku 30*25*25cm, topení, filtr, LED osvětlení, krycí sklo, plastové rohy a 2 sáčky se vzorky krmiva.
Tak co to melete o odečtu osvětlení?! :)

Potřeboval jsem osvětlení nad nádržku 20*15*15cm. Tak jsem nad něj dal to z "NANO 10" a nad "NANO 10" z "NANO 20". No a nad "NANO 20" jsem si dokoupil osvětlení téhož typu (LED Diversa) s příkonem 7,2W. (To se jinak standardně dodává k 30L setům NANO LED Diversa.)
Není to na vás moc složité? :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.05.2014 16:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Už jsem psal, že je váš problém, když neumíte s tímto filtrem zacházet.
Důvod je evidentní - máte rezervy v chápání problematiky filtrace jako takové. :)
Velikost objemu filtrační vložky není tím, co rozhoduje o kvalitě prostředí v nádrži. Akvárium musíte vnímat jako celek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.05.2014 16:26 Muž Legioix [574] Re: Sid
Takže cena 924kč když odečtu to osvětlení za 20l AQ + nefunkční filtr a topení je teda bomba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 16:21 Muž Legioix [574] Re: Sid
Filtr o objemu filtrační náplně (myslím, že tam byla 3x3x4 cm) nepovažuji za funkční. Proto byl kdysi také nahrazen za závěsný filtr. Je to stejnej šmejd jako Atman F-300.

Jen ukázka toho co v tom filtru je: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 16:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Issa
Ano, měnil jsem jen osvětlení, a to za účelem posílení intenzity osvětlení.
To se setem dodávané osvětlení (5,7W) jsem použil na 10L NANO (LED Diversa) a osvětlení z této "10" (4,7W) na 4,5L nádržku (20*15*15cm). :-)
Kvalita setu v poměru k ceně mi připadá velmi dobrá, jak to bude např. s "výdrží" osvětlení, se uvidí časem. Jsem ale připraven na variantu, že osvětlení "klekne" po záruční době; nechal bych si jej osadit novými čipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.05.2014 16:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Tento set funkční filtr obsahuje. Pokud s ním neumíte zacházet, váš problém. :)
Na názor, co v čem chovat, máte nárok. B. urophthalmoides jste naživo zjevně neviděl. ;-) :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 15:44 Muž Legioix [574] Re: Sid
Pokud si k tomu setu domyslím funkční filtr (což ten set neobsahuje), tak na chování krevetek a nebo šnečků je to ideální. Na ryby prostě ne. Ten filtr z toho setu mám někde v šufleti a vím co to je zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:37 Issa Re: Sid
Máte to krásný!
Rozumím tomu dobře, že jste vše nechal, tak jak bylo v setu a měnil jste jen světlo?
A jak je to s jeho výměnou? Je to nějaká specialitka nebo není problém v případě, že je třeba koupit nové?

A co se týče kvality provedení, samozřejmě tedy v poměru k ceně....zkrátka nerozpadne se to hned? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:31 Issa Re: Designer
Ale jo, já vím. Takhle nějak to mám udělané u krevetek - obyč.akvárko + půlené krycí sklo v lištách + podlinkové světlo + bublifuk.
Jednak ale nejsem z takto řešených krycích skel nějak odvázaná a druhak bude beťák bydlet v dětském pokoji a ty plastové kryty se mi zdají takové nějaké odolnější :)

Máme pak ještě cca 40l AQ s plastovým krytem a to se mi na obsluhu zdá mnohem praktičtější než ta skla (má taková ta odklopná dvířka po celé délce).

Proto šilhám po setech ;-)
Původně jsem si myslela, že koupím jen kryt od Diversy + akvárko a bublifuk. Ale z těch fotek na netu na mě působí děsně pouťově, to světlo je tam nějak zadeklovaný, někde jsem četla, že se to pak rychle přehřívá atp.
Tak jsem myslela, že Tetra by zas taková úplná pouťovka být nemusela, no :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.05.2014 22:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Legioix
Fotka k příspěvku Pozor na žilky! :-D
Chápu, že všichni nemusí fandit malým nádržkám. Nechápu ovšem, proč o tomto docela vydařeném setu za pár korun píšete jako o sračce...? hmm :)

A co se týče toho týrání...
I když se na netu najdou informace, že Boraras urophthalmoides mohou údajně(!) dorůst až 4cm, podle mých pozorování je to maximálně polovina. (A to v prostředí, kde jim v růstu nic nebrání.)
Udělat si představu, jak "stísněně" vypadá taková rasborka v nádržce 25*25*30cm, můžete třeba podle této fotky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2014 21:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Legioix
Razbory skvrnnocasé jsou malé rybky. Akvárium skoro neznečistí. Navíc pokud víš jak na to, tak to jde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   12.05.2014 20:43 Muž Legioix [574] – Re: Sid
Sid napsal: Já jsem zvolil toto www.petshopcz.cz/… a naprostá spokojenost. (Jen je potřeba přečíst návod, abyste se vyhla nutnosti udělat jistou zkušenost... :))
Jako sorry, ale mít v této sračce o čistém objemu cca 13-15l 20 rybiček je podle mě týrání.... Neříkám, že to nemáš pěkný, ale toto bych dal tak do AQ 60x30x30...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2014 20:15 Muž marek21 [16]
Zdravim

Planujem rekonstrukciu svojho akva ... chcel by som dat jedno velke cca 220x50x60 (s-h-v)
chcem tam mat tercovce + nejake tetry, bez rastlin, len pozadie, korene, piesok na dno, max nejaky ten anubias alebo nejaku taku vytrvalsiu rastlinku osvetlenie len minimalne asi 2 trubice pozdlz aby to svietilo len tolko aby bolo rybky vidiet.

Stacilo by na taketo akva filtracia 2x JBL e1501 ?
Mohlo by to fungovat bez rastlin ?
s co2 by som len vyrovnaval PH mam aj controller + by som este zriadil reverznu osmozu ...

Chcem sa vyhnut hlavne riasam a chcem len jednoduche a pekne akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 15:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Issa
Sklo nejakych 33l mne vyslo na burze na 350Kc, je to krasne udelane, i s rozpulenym soupacim hornim sklem. Nad neco takoveho muzes hodit osvetleni nad kuchynskou linku, rekneme zarivka 8 nebo 11W, v cene do 250Kc vcetne zarivky (Hornbach), vodotesnost neresis, davas to nad zadni pulku kryciho skla. Jestli uz to svetlo das do preklopeneho truhliku, ohnes kus plechu, slepis z preklizky... to uz je fuk, je to uplne mimo vodu.

Dal potrebujes mensi topitko (25W by mohlo stacit s prehledem, rekneme 300Kc, at nezeru), cerpadlo rekneme At-200 + k tomu kus biomolitanu (tak 400Kc celkem), a fajn je teplomer, rekneme do 40Kc.

Neco das za prkenka/plech/truhlik/atp. k zadeklovani toho svetla, ale rekl bych, ze oproti kitu pres 1500Kc jsme na tom lepe a pri zhruba stejne cene, a to jsem ty ceny psal spis vyssi, at se to urcite vejde. Spinaci hodiny ke svetlu nedostanes predpokladam ani k tomu kitu, tak si nejake digitalni za 200 az 300Kc v Hornbachu taky vem, kdyz uz tam clovek je...

Chapu, ze slepit tri prkenka a treba potahnout tapetou muze byt pro nekoho horror (ale ani to neni treba, i osvetleni se da koupit), a nemel bych povidat, kdyz sam jeden kit mam. Jenze ja ho dostal k vanocum, sam bych si ho nekoupil ;-) .

Takze proc kit? Protoze kdyz ne kit, potrebujes seznam co koupit, ktery nemas? Ale to nemas ani s kitem, stejne si pak pujdes pro nejake dno, pro rostliny, pro kus korene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 14:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Issa
Já jsem zvolil toto www.petshopcz.cz/… a naprostá spokojenost. (Jen je potřeba přečíst návod, abyste se vyhla nutnosti udělat jistou zkušenost... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:45 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tenhle filtr jsem měl taky. Vzít placatý kus biomolitanu, tak 1 - 2 cm silný, udělat z něj ponožku a tu naplnit kvalitním keramickým médiem, já použil substrat pro od Eheimu. Z filtru vše vyndat a ponožku tam nacpat. Ta funguje jednak jako obal na keramiku, aby se nedostala k vrtulce sání čerpadla, a také jako předfiltr. Výsledek? Rok o něm nevím, ale akva je dost zarostlé a bydlí tam teď asi 5 cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:17 Issa
Opět se jsu poradit. Co si myslíte o tomto setu? Máte někdo zkušenost s tímto filtrem - nevíte, zda by třeba zázračné filtrační kazety ;-) nešly vyměnit za molitan?

Stále mě neopouští naděje, že najdu nějaký set, který nebudu muset komplet překopat, popř. půlku vybavení rovnou nahradit jiným tak, aby tam mohl šťastně žít jeden beťák + hromada na světlo nenáročných rostlin.
:-)

www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 19:03 matus13 Re: Miso
na to si dam pozor :-D radsej nech to udrzi viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 19:00 Muž Miso [470] Re: matus13
aha, tak to je ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:10 matus13 Re: Miso
70cm a pojdu na stenu 2 Lka a v predu budu 2 nohy takze to bude drzat urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 11:11 Muž Miso [470] Re: matus13
ty chces dat akva na policu? no to budu musiet byt jo sakra L-ka ;) , a v akej vyske to bude len tak pre zaujimavost ohladne udrzby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:41 matus13 Re: Aforte
no ved uvidim len musim spravit policu este na to akvarko uz mam aj dosku len musim kupil Lka na stenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
Je více možností, ale to se zdá být docela fajn to osvětlení. :-) Lidé jsou s tím spokojení. Za tu cenu. No nekup to. I já bych to už dávno měl doma. Jen jsem na to narazil až po tom, co jsem měl jiná světla doma. Na mojí 64ku to bylo nedostačující vzhledem k mé výšce a wattáží(díky délce akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:36 matus13 Re: Aforte
ja niesom taky technicky typ,radsej si objednam to co si mi poslal vcera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 13:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matus13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 13:22 jamajcan Re: Aforte
Nemusíš se omlouvat :-) Tvůj názor,Ti neberu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 13:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Tak to se omlouvám. Já se díval jen na MIXX. Jak jsem říkal. Dropchecker nikomu nevnucuji, ale není to špatná věcička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2014 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
At jsou kvasnice stabilni jak chteji, staci trosku myslet a davkovani byt stabilni muze. Jenze to jsou stale nejake difuzory a bublani, misto poradneho rozpusteni konkretni davky CO2 ve vode v konkretnich casovych intervalech. Prosim brat s humorem, jen opevuji funkci sveho proplachovaneho kelimku :) .

Dropchecker mam, ale ma stale stejnou barvu, ani bych mit nemusel. Na druhou stranu jak jsem zacal lecit, vypnuti CO2 bylo znat, ale vyhubeni mnoha ziveho v akvariu ho poslalo vylozene do modra, coz neni vubec od veci videt na vlastni oci, kam takovym lecenim clovek akvarium dokaze dostat. Dropchecker mi tedy mimo jine ukazuje, zda akvarium po leceni uz zase nejak zije, nebo zda je jeste v tom "sterilnim" stavu.

Takze ja bych naopak klidne dropchecker doporucil i lidem, kteri CO2 nepridavaji, protoze kdyz akvarium bezi dobre - zije, ani bez pridavani CO2 nebude uplne modry, zatimco po priliti nekterych leciv zmodra totalne, a muze pak ukazovat, jak se po leceni akvarium zase dostava do ziveho stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 12:58 jamajcan Re: Aforte
Kamaráde,bombu provozuju jen v Mixxxu.Ve svých zbývajících pěti nádržích,bublám burčákem. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=701