Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:57 Muž kolac85 [0] Re: Shimi
ok. uznavam, ze moj pohlad je skresleny a pre vacsinu uplne beznych akvaristov je to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:49 Muž chameleon [63] Re: 4Sima
Práveže toto video majú ku každému objemu a neviem ktorý presne to je. Každopádne ďakujem za rady smich ako hovorím je to prvé akvárium a na moc veľké nemám najmä voľnú skrinku s dostatočnou nosnosťou keďže také väčšie je aj dosť ťažké. Najmä sa mi páči že je elegantne skrytý filter v kryte. Ďalej som rozmýšľal nad

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Boli by vhodnejšie na začiatok? :-D Alebo vyskladať vlastné? To asi vyjde asi drahšie o dosť, alebo nie? Ďakujem :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:27 Muž Shimi [682] Re: kolac85
Šupácké světlo a filtr? Ale notak, lhát se nemá. Přepadový vnitřní filtr je naopak skvěle vymyšlený a navíc nehrozí riziko vytečení, což je sakra argument. A setové světlo je pro většinu akvaristů, kteří začínají se setovými akvárky, naopak příliš silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:21 Muž 4Sima [1888] Re: chameleon
m.youtube.com/…
Tady je podobný set. Jestli pořídit akva delší nebo naopak vyšší je otázka na kterou si budeš muset odpovědět sám. Nevím jestli máš např. omezený prostor či jak si ho chceš zařídit. Obecně je lepší delší, protože máš větší plochu dna a můžeš dát víc kytek. Tento set je takový základ, nicméně např. pro bettu a pár menších rybek (razborky, panceřníčci) nebo krevetky by mohl být dobrý, byť s jistými omezeními.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:20 Muž kolac85 [0] Re: chameleon
na serioznu akvaristiku to urcite nie je. ale ak chces par rybiek + nejaku tu dekoraciu, tak je to uplne postacujuce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 19:00 Muž chameleon [63] – Invital EasyTank 49L
Ahojte,
plánujem založiť svoje prvé akvárium a rozmýšľam práve nad týmto setom:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Máte ho niekto? Stojí za tú cenu, je dobrý? Mohol by som poprosiť o nejaké fotky prípadne prezentáciu tohto setu? :-) Na internete neviem nájsť žiadne video alebo reálne fotky tohto typu a veľkosti. A ak nie, ktorý set v cca rovnakom objeme by ste odporučili? Je lepšie ísť do vyšších alebo radšej dlhších akvárií? Ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 18:42 Muž kolac85 [0] Re: varyska
Presne nad takym uvazujem aj ja. Ta cena je uplne ze bomba. Najvacsie minus alebo skor riziko je to, ze tie svetla nie su stavane na umiestnenie do krytu. Ale ja mam chihiros led serie A. Tie tiez nie su urcene do krytu a mam ich tam. Najvacsie plus je, ze ti tam nedaju veci, ktore aj tak nevyuzijes ako napr. juwel, ktory ti tam da supacke svetlo aj filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 17:21 Žena varyska [22] – fine akvarijní set
Ahoj, nemá někdo?? přemýšlím, doporučíte??dík
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 20:15 Muž vlka [3444] Re: RAP
Máš pravdu, ale i to je relativní, skleněný oblouk může částečně, třeba v rozích, zkreslovat, asi to bude o kvalitě a hlavně vlastním ,,názoru,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 18:54 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Jason
Diky za info,osobně jsem se u prodejců s těmito náhradními díly ještě nesetkal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2020 18:02 Muž RAP [1549] Re: vlka
No, oblouk je v přírodě přirozenější než rovina a pravý úhel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2020 17:27 Muž 1965 [35] Re: Lucie
To už bych bral raději tento : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 17:20 Lucie
Co myslíte tento set bude solidní? www.rostlinna-akvaria.cz/… dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2020 03:42 Muž Jason [200] Re: Tojsouvěci
Ty ohnute skla se prodavaji uplne bezne, je to standard podle litru. K nam se hodne dovazi z Polska - napr. firma Diversa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 01:48 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: _ucx_
Promiň,viděl jsem při práci mistry sklenářské i totální Joudy oboru,takže jsem k optimismu poněkud skeptický,samotná výroba šablony je v domácích poměrech,bez příslušného vybavení a zkušenosti poněkud obtížná.
Zažil jsem sklenáře,kteří požadovaný tvar řízli na první dobrou,ale i ty co se k požadovanému rozměru nepřiblížili.ani po rozřezání dvou tabulí skla.
To co uvádíš o ohýbaném skle,pouze doplním,většina skláren produkuje ploché sklo a ty co mají ohýbací linku,by jsi pro přestavení linky s zakázkou rozměru jednoho kusu nedoplatil.Cesta by byla pouze přes výrobce,tedy pokud by byl k dodání náhradního dílu ochoten. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 00:38 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tojsouvěci
Dna bych se tolik nebál, naříznout to podle nějaké šablony z plechu nebo z překližky do oblouku a pak to tak i zlomit, to zvládne každý sklenář i leckterý kutil doma. Ovšem to čelní sklo, to je bez vybavení, odpovídajícímu menší sklárně, prostě neřešitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 00:24 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Vytváří to částečně efekt tzv. Rybího oka,u extrému rohových akva mi to připadá,jak zkreslený pohled do lahve od okurek.Dno a čelní sklo je při náhodném poškození,prakticky téměř nedostupné.Takže souhlas. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 23:22 Muž Xif [336] Re: Lucie
Video řekne víc ;-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 22:13 Muž 4Sima [1888] Re: Lucie
Zkus se podívat na fotky obou typů do prezentací a třeba tě to utvrdí anebo nahlodá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2020 22:09 Muž vlka [3444] Re: Lucie
Je to věc vkusu a mně přijde vypouklé jako ,,nepřirozené,, ale je to jen můj subjektivní názor. Rozhodnout se musíš sama...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 22:05 Lucie Re: silviebaris
Tak teď nevím co vybrat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2020 21:29 Silviebaris Re: Lucie
Fotka k příspěvku Tak se připojím i já...Vypouklé akvárium mám,,nevidim v něm žadnej problém a ani rozdíl,navic na ty stěně by rovné vypadalo jako pěst na oko.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:23 Lucie Re: vlka
A nohu se zeptat proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:20 Muž vlka [3444] Re: Lucie
Můj osobní názor, vypouklé nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:05 Muž 4Sima [1888] Re: Lucie
Osobně preferuji klasické rovné. Vypouklé mi přijde míň praktické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:03 Lucie Re: _ucx_
Já mám vybraný celý set, včetně stolku, který by měl být děleny na vypoukle akvarium.Takze to by snad být problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 21:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lucie
Ne, ale je méně praktické z hlediska údržby, bude obtížnější k tomu sehnat nebo vyrobit stolek (ok, tenhle argument v setu padá), případný náhradní kryt atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 20:58 Lucie Re: 4Sima
Dekuji za odpoved.Me jde spíš o to zda není třeba víc náchylné na prasknutí....Jak říkám jeto me první takže se snažím najít informace kde muzu????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 20:54 Muž 4Sima [1888] Re: Lucie
Záleží, které se ti líbí víc. U vypouklého akvária je lehce z některých úhlů deformovaný pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 20:35 Lucie – Vypouklé akvarium
Prosím o radu, chci si pořídit své první akvárka.Mam vyhlidnuty celý set 112l i se skrinkou.Akorat je vypoukle, jeto jedno nebo je lepší rovne sklo?Dekuji za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:25 Muž Káca [62] Re: Ondra
Ahoj. Buď vlepený skleněný filtr + čerpadlo nebo vnější s předfiltrem. Nejsem přesvědčen o Aqua Nova. Co se týká setu, tak za mě Fine set. Juwel skříňku mám, slouží dobře, ale už bych to nepořizoval. Platíš značku a zbytečně. Hloubka akvaria ideálně o 10cm větší než výška. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Ondra
Dal bych silnejší světlo, tak 50W. Externí filtr je fajn, jenom ty komerčně vyráběné mají málo filtrační hmoty. Projdi si tato dvě témata:

rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l

Určitě bych zvážil i nějaký předfiltr, je to další filtračni objem navíc, případně v něm může být nějaká další specifická hmota (zeolit, AU, cleanwater apod.).

No a když se podíváš po něčem, co je širší než těch 40 cm, tak získáš snadno další objem navíc, aniž by se to nějak zásadně projevilo na zabraném prostoru. Ideální nádrž je z boku širší než vyšší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 10:47 Ondra – Juwel Rio 180 vs. Fine akvarijní set 100x40x57cm 200l se Sinkor LED 30W - 1x Sinkor LED 30W
Ahoj,

plánuju zakládat akvárko a volím mezi Juwel Rio 180 a Fine akvarijní set 100x40x57cm 200l se Sinkor LED 30W - 1x Sinkor LED 30W (www.rostlinna-akvaria.cz/…). k Tomu Fine setu bych doukoupil externí filtr s 1000l/hod (asi Aqua Nova vnější filtr NCF-1000).

Nechci mít rostlinné akvárko s náročnými rostlinami - chci pořídit samozřejmě dostatek rostlin, ale pouze nějaké nenáročné. Co se rybí osádky týče, tak v ideálním případě bych to viděl na skaláry (2ks), čichavce (2-4ks), neonky (15-20ks), pancéřníčky (5-8ks). Dokázal bych si k tomu pak ještě představit párek cichlid (ramirezka či papouščí), anebo parmičky polopruhé (5ks). Parmiček a cihlid se ale klidně vzdám.

Co si o tom myslíte? Budu rád za vaše náměty a kritiku.

P.S.: Nedoporučujte mi, ať si místo toho postavím větší akvárko - na víc než 180 - 200l nemám prostor. Zároveň jsem celkem nešika a proto bych preferoval nějaké setové řešení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 09:25 Paja3 – Eheim Vivaline 126 versus skříňka
Tento set je vybavený plastovým rámečkem a výrobce píše nepoužít podložku.
Nechal jsem si profesionály vyrobit skříňku, která má bohužel desku vpředu ukončenou čelním rámečkem. Ten je cca 1 mm pod deskou a tím pádem rámeček akvária pod předním sklem vlastně "visí" ve vzduchu (protáhnu tam papír).
Hmotnost takto nesou boční/zadní stěny a zřejmě průhyb dna.
Výrobce skříňky pravil, že podložka vše spraví.
Výrobce akvária ji zakazuje.
Mohu ještě akvárium posunout dozadu na desku, ale to hůř vypadá.
Možná přeháním. Možná si deska "sedne" a vše bude ok.
Poradíte ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 19:47 Muž Káca [62] – Fluval megaflex 123 litrů
Máte někdo zkušenosti s tímto akva setem? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2020 21:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: bergkamp
Do krytu připevníš s trochou úsilí cokoli, vrutům a akušroubováku neodolá nic :-) A abych nezapomněl, u takhle velké nádrže a osvětlení s příkonem kolem 200 W už dává smysl odpadní teplo z toho osvětlení cpát zpátky do té nádrže, jednak ty LEDky pak vydrží déle a kromě toho to ušetří nějaké peníze za elektřinu... Takže bych hledal světlo s vodním chlazením, třeba tohle: www.ledaquaristik.de/…

FX-6 je výborný filtr, pokud chceš uzavřený kanystrový filtr, ale pořád je to jen rychlá filtrace a toho filtračního média v něm je sice víc než ve většině ostatních, ale i tak poměrně málo oproti filtrům komorovým. No ale zejména se nabízí otázka, co a kolik v té nádrži chceš mít, protože od toho se odvíjí potřebný filtrační výkon. Pokud to bude hodně zatížená nádrž, pak je taky určitě lepší mít víc než jeden filtr pro případ výpadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 20:07 Muž bergkamp [80] Re: jab63
Já chci jít do LED osvětlení. Jen se v tom tak nevyznám a v malém akváriu šlo světlo Aquatlantis Easy LED Universal Freshwater 590 mm připevnit přímo do původního krytu místo T5 trubic. Dokupoval jsem ho později a možná to půjde vymyslet lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2020 18:55 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: bergkamp
Proč nejdeš cestou LED osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 18:13 Muž bergkamp [80]
Zdravím, několik let mám doma akvárium diversa 112 l se stolkem solid. Chtěl bych pořídit ještě jedno větší - stejný set ve variantě 720 l (akvaria.heureka.cz/…#). Filtr Fluval FX-6 by měl být snad dostatečný.

Potřeboval bych poradit s výběrem krytu a led osvětlení. Jsou 4 varianty krytu T8 (2x58w a 4x58w) a T5 (2x80w nebo 4x80w). Např. www.diversa.info.pl/…. V akváriu bych chtěl mít středně náročné rostliny a ke světlům případně led controler.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 15:09 Muž jab63 [1440] - Borneo – Aquatlantis Advance 60
Aquatlantis Advance 60. Měl jsem ho od 9.listopadu 2019. Poslední komponent jsem zlikvidoval 25.února 2020. Nejhorší investice co jsem při svém restartu akvaristiky udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2020 13:14 Muž Papik [617] Re: silviebaris
Buď ráda, když jsi s ním spokojená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 13:00 Silviebaris Re: Papik
akvárium diversa mám už 3 roky,krom filtru je vše původní...a funguje a i teploměr je stále čitelnej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2020 12:50 Muž Papik [617] Re: Jurdas
Kvalita bude odpovídat ceně. Stejný kryt, ale v rozměru 60x30 cm mám, přenáší se na něj vibrace od čerpací hlavy a víko krmícího otvoru občas drnčí.
Světlo je velmi slabé.
Na skle zbytečně šetřili, osobně bych raději 4 mm.
Nalepovací teploměr k ničemu, časem se stane nečitelným.
Vnitřní filtr bude pravděpodobně honič vody s nicotným objemem filtračního materiálu.

Měl jsem podobný set a časem téměř vše povyměňoval. Zůstal už jen vykuchaný a upravený kryt, o kterém stejně přemýšlím, že ho sundám. Ovšem na jejich cenu se samozřejmě nedostanu.

4Sima: Topítko je nastavitelné, viz obrázek v odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 12:37 Muž 4Sima [1888] Re: Jurdas
Pro krevetky nebo jako betárko, proč ne. Osvětlení na běžné nenáročné kytky postačí. Jen topítko bude možná topit na jednu přednastavenou hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 10:53 Muž Jurdas [37] – Dotaz na akvarijní set.
Zdravím ,chci se zeptat jaké jsou zkušenosti s tímto akvarijem Akvarijní set DIVERSA LED Expert 40 černý rovný za názory děkuji. www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 10:22 Muž lukasbc [50] Re: nekdo
No mám juwel 240 jenom s tím rámečkem, ale hlava mi nebere "rozložení", protože rámeček je jen po obvodu. Podle mě se tam počítá s průhybem dna a akvarium je na to doufám "dimenzované".
Právě kvůli otázky případné reklamace jsem to nechal jak píše výrobce, ale že bych byl klidný :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 08:08 BlackieSirrah Podložka
Díky všem palec Takže bez podložky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2020 22:08 Muž nekdo [353] Re: vlka
Ano, u proximy je to “jen rámeček”, který tu váhu roznese, u řady vivaline je to plastový rámeček, který má ještě uprostřed přepážku. Pravda je taková, že je to ozkoušené a funkční, bezproblémové, bez orezavani a práce - nasadíte, postavíte na skříňku a dáte do toho akvarium - dokud nebudete mít nějaký závažný problém, tak si na to ani nevzpomenete.
Pokud někdo potřebuje tepelně izolovat, tak stejně nepůjde cestou komerčně dostupné akvarijní podložky.
Nevýhoda vlastně je, a to je ta, že to není běžně dostupné jako náhradní díl (znovu - lhostejno zda eheim nebo juwel) takže pokud to někomu praskne, může mít problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 22:05 Muž 1965 [35] Re: DH
Vím je to na hoře na stránce žlutě napsáno . Mám dvě Ria 180 vím o čem mluvím .
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2020 20:44 Muž vlka [3444] Re: nekdo
V tomhle videu je vidět, že je to opravdu jen rámeček (v 5min. 20sek.) takže asi AQ leží jen obvodem na tom rámečku, což je prý ta podložka, nevím, nemám to doma.
www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40794x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=101