Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:52 zdena Re: grunda
Děkuju, hned se kouknu na net, co nabízejí. Syn chce takové malé oranžové rybky, zapomněla jsem jak se jmenuji ale co byste mi doporučili, co je vhodné pro začátečníka, hlavně aby rybky netrpěly. Omlouvám se za překlepy, píší z tel a je to děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: zdena
ideálně nějaký set od Eheim, a z ryb nejlépe krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:19 zdena – co koupit
Ahoj, prosím poraďte co koupit za set pro mého 4letého syna. Vůbec tomu nerozumím. Chtěli bychom tak 60l, na pár rybiček. Líbilo se mi jídel 120, ale je moc velké. Pak ještě tuším tetra a doporučeno mi v v petcentru bylo nejake feerwel. Sama to asi poskládat nedovedu. Prosím co byste mi doporučili... Hlavně at je to tiché, mám ještě malou holčičku. A tu vzbudí i pád spendliku. Moc děkuju za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:14 R Muž romant [27987]
Tak aby to nebylo jenom jednobarevný, tak já říkám, že existují i dobrý sety a dají se koupit i v těch nenáviděných marketech a když se vychytá akce, tak je to zajímavej kauf, např. Eheim dělá sety, který není třeba doma dodělávat a ani nic měnit a dokáží posloužit pro rozjezd a nejenom pro něj. Těch značek a variant se určitě najde daleko více a stejně tak jako se v marketu dá koupit dobrej set, dá se v menším krámku pořídit nicotnej výrobek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kraken
Zaujímavý názor :-) v podstate s ním aj možno súhlasiť. Myslím si, že od toho sú rodičia, aby toto mali už pred kúpou s deťmi vydiskutované. Obyčajne rodičia to, čo kupujú deťom, tak akoby to kupovali sebe.
Ak by to ale naozaj takto dopadlo, tak potom sú to len zbytočne vyhodené peniaze, hlavne, že predajca dosiahol svoje, predal ;-)
Ešte ma tak napadlo, čo tak ísť na to opačne? Začať so škrečkami a keď ich prestanú baviť, tak dokúpiť svetlo, substrát, rastlinky, filter........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 07:24 kraken Re: cezarmilan
Sorry, to je ale blbost, myslím, že pro rodiče typu akvarista amatér jsou tyto sety skvělá věc. Pořídí dítěti cca za 1000-1500kč, má tam vše a pokud to dítě po čase nebude bavit, tak si tam dá třeba křečka a rodiče nebude trápit, že zas tak moc peněz do toho nevrazili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 07:18 kraken Re: dudak
Jo, v Baumaxu to jsou praví akvaristi, ti hodně poradí a jak kvalitně, hlavně ať nedopadnete jak kolega v Hornbachu, kdy se mu pokazil filtr a chtěli po něm ať donese celý set k reklamaci, že filtr je jen část. Co ryby? To už mu neřekli. Kupuj levné s....y v marketech potlesk smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja svoj názor na sety roky nemením, vyskladajú ho z komponentov, ktoré nejdú ináč predať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:51 Muž Legioix [574]
To stejný mají i v Hornbachu, ale za 888 :) : www.akcniceny.cz/…
Filt je ale nepoužitelnej a hlučnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Veď áno a za ten peniaz v pohode. Neskôr nám všetkým to, čo máme nestačí a chceme viac, tak snáď ten reflektor pomôže do času :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2013 20:38 R Muž romant [27987] Re: milan666
Je tam 15W zářivka, psal jsem na nenáročnější rostliny to půjde a když se event. pořídí za ušetřený peníz nějaký ten reflektor, tak to nebude vůbec špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dudak
Aké je tam svetlo? trubica? W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:41 amrtin Re: dudak
Přesně jak píše Roman,dobrá koupě a vyměnit filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2013 17:11 R Muž romant [27987] Re: dudak
Když se tam vymění za bratru 300,-Kč filtr(myslím hlavu s kostkou), tak do začátku pro nenáročnější rostliny, dobrej kauf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:47 Muž dudak [1885] – levny set
Fotka k příspěvku Nejsem příznivcem setů, ale jestli někdo shani něco levného, tak jsem dnes viděl v Baumaxu v Letňanech tento 54 l za 1000Kc. Cena je to už zajímavá, ohledně kvality nevím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2013 23:01 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: . : Hunter : .
Když neonky do 54l tak neonky modré. A můžeš dát víc jak 10ks, ve větším hejnu budou spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 22:35 Žena Leja [70] Re: . : Hunter : .
Něco podobného u mě funguje celkem bez problémů. S rostlinama to byl trochu pokus-omyl. Něčemu se při slabším osvětlení dařilo, něčemu zas ne. Kryptokoryna moc neprospívala, takže časem šla z akvária ven. Egerie jsem se vzdala dobrovolně, protože naopak rostla až moc a držel se v ní nepořádek. Nejsem však žádný velký "botanik" a ke kytkám nemám příliš vztah, takže neprosperující druhy jsem snadno oželela.

10 neonek mám také a bez ztrát. Ale až jednou dožijí, znovu si je pořizovat nebudu. Opravdu 54l pro ně není "pravé ořechové" a zaslouží si větší prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:21 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku takto to vyzeralo po založení, domyslite si tam tapetu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: . : Hunter : .
Fungovat muze ledacos, zalezi jak to zvladne ten kdo to bude provozovat.

Kdyz jsem od jednoho cloveka slysel, jak rika, ze jeste do vanoc musi vycistit pomerne male akvarium plne Pavich ok, pri pomysleni jak to udrzuju a co tam mam ja na kolik vody, mi skoro prejel mraz po zadech.

Akvarium ma byt takove, aby odpovidalo tomu, jak se o nej bude pecovat, a to my z toho co jsi napsal tezko posoudime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:34 Muž . : Hunter : . [17]
čaute, dnes sme kúpili taký set (54 l) s LED osvetlením 10 W, filtráciou ( skladá sa z viacerých médii má aj zabudovaný ohrievač , nejakou chémiou. Potom k tomu máme jeden koreň, nejaký šuter ( červený jaspis ), čierny štrk o zrnitosti 2-4 mm, na pozadie čierna samolepiaca tapeta. Ako rastliny som kúpil Hnedovku, Egeriu 2 ks, Anubias, Kryptokorýny, volil som také čo by mali byť schopné a nenáročné. Ako rybky sú v pláne po zabehnutí cca 4 pancierničky, 2 zakrslé guramy (čichavci) a hejno neoniek cca 10 ks. Viem že je to trochu malé pre neonky, ale to je ich vec, akvárko zakladám pre maminu známu... čo si myslíte bude to fungovať ??? a samozrejme aj nejakú výbavu ( teplomer, sieťka, podložka ... )
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:01 LubosHa – Akvarijní sety za dobrou cenu
Akvarijní sety za dobrou cenu mají tady - zverimex-rybarske-potreby.com/… a s dopravou zdarma, takže snad pomůžu těm, co plánují pořizovat přes net. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 02:10 Muž dudak [1885] Re: kahua
tak treba tady uz se daji 15w narvy sehnat od 79Kc www.elektro-svitidla.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 01:48 Muž Miso [470] Re: kahua
mam teraz tiez Narvy, 54W T5 865 a 840 jedna za 5eur (130Kc) , vyzera ze kvalita/cena dobra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 22:06 Žena kahua [223] - Miniakvária
Dnes jsem jela přes Kralovice, koupila jsem Narvu 840 za 109, tak to zítra zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 09:56 Muž Jiri_99 [425] Re: dudak
Já je kupoval tady www.e-centrum.cz . Ale za kolik mají 15W opravdu netuším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 06:51 R Muž romant [27987] Re: Ciffik
Byl to velkoobchod Vacek elektro, kupoval jsem jich asi 8 a množstevní slevu jsem neměl, bylo to cca před rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 05:49 Žena kahua [223] - Miniakvária
Já u nás v Hornbachu našla jen jednu obyč za 200, ale mám pocit, že je to 860 (nejsem si jistá) a to nechci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 01:16 Muž dudak [1885] Re: Jiri_99
18w se daj za 65Kc sehnat, ale 15w se porad drzej nad 100, aspon min jsem nikde nevidel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 23:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Ciffik
U nás v Olmiku jsem 18W T8 tuším Philips kupoval po 65,- kačkách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 22:37 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romant
a kde že je to mají za 50Kč? Většinou si dokážu ceny pohlídat, ale min. tady u nás v Ostravě se ceny klasických 15w t8 drží kolem 150Kč...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 20:13 R Muž romant [27987] Re: kahua
Nebyl, já kupuju v klasickým kameným krámě v elektru a podle toho jestli chci světlo více do bíla, tak 840 a když více do žluta tak 830, no prostě jak píšu klasika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 20:09 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Nebyl by nějaký odkaz? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: kahua
Třípásmovou klasiku za 50 Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 19:49 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké zářivky o síle 15w používáte do setů? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: Lochneska
Dobrá, tak tedy moje poslední reakce tou je rada použít k tomu čištění reflektoru kyselinu citrónovou. A ještě připojím podívat se do příslušných vláken o předělání krytu rybicky.net/forum/5401
rybicky.net/forum/11039
Edit: Já mám s tímto druhem filtrace jenom ty nejlepší zkušenosti použímám ho v různých akváriích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:45 Lochneska Re: romant
Jinak k tomu filtru - jsou s ním dobré zkušenosti? U několika prezentací nádrží jsem si všimla, že je také používán...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:41 Lochneska Re: romant
Ten už jsem kdysi taky zkoušela, ale zanesl se...něčím?, a jeho odrazové schopnosti jsou tedy pryč. Nezkoušela jsem to čistit, vypadá to jako vodní kámen, mohla bych to zkusit vykoupat v octu, ale těžko říct, jestli to pomůže. Rozdíl v osvětlení s reflektorem byl, sice ne úplně superžůžo, ale bylo to lepší. Teď, po několika letech, bych se možná i pustila do nějakého radikálnějšího řešení, ptám se tedy :)

Děkuji za odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:36 R Muž romant [27987] Re: Lochneska
Co nejvýkonnější, nejúčinnější a témeř bezúdržbová filtrace bude, tedy kapánek rozměrnější, to je pravda, ale to právě vyrovnává ty její přednosti a tím je klasika v podobě čerpací regulovatelné hlavy a kostky biomolitanu, třeba www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…. Stran toho osvětlení by zde byla jedna fikanost a tou je tzv. odrazový reflektor, jenž se instaluje nad zářivku, čímž výrazně zvyšuje její svítivost a tím bych začal. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:22 Lochneska – Osvětlení a filtrace v SETU 54L
Zdravím,
uvažuji o znovuzaložení menšího akvária, a tak řeším především FILTRACI a OSVĚTLENÍ. Starý (Fluval 2plus) po těch několika letech nadobro odešel, teď už se sehnat nedá, mám pocit; nicméně i kdyby dal, chci se zeptat na vaše zkušenosti s filtry pro malá akvária. Ideální by byl co nejmenší, co nejvýkonnější, co nejtišší a co nejjednodušší na údržbu, ale vím, že to je tak trochu utopie :) Který tedy doporučujete? Nebránila bych se ani externímu, je to nová zkušenost, ale myslím, že do takového malého akvária bude interní stačit.

Co se OSVĚTLENÍ týká - akvárium bylo zakoupeno právě v setu, takže poměrně průšvih, žejo. Kryt s jednou 15W zářivkou, což je pekelně málo, v akváriu se vždycky bezpečně dařilo pouze anubiasům. Takže by mě zajímalo, co vidíte jako nejlepší variantu? Sundat kryt a na okraje akvária připevnit samostatné světlo (např. www.levnaakvaristika.cz/…...), nebo do krytu nějak nainstalovat pásky s led diodami, či si nechat nějak někde vyrobit nový kryt alespoň se dvěma zářivkami? Co myslíte, že bude nejlepší cestou ke zvýšení výkonu osvětlení? Další zářivka do stávajícího krytu nepřipadá v úvahu, není tam na ni místo...

Mnohokrát děkuji za všechny reakce, hezký den! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:12 Muž Robo [45]
OK díky chlapi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:09 Muž Jiri_99 [425] Re: optimas
Přesně jak píše romant. Mám prakticky to stejné. Pod 36W v tomhle objemu roste spousta kytek. Jen ten filtr vyměnit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 12:33 R Muž romant [27987] Re: optimas
Jiný zářivky tam nedáš, jseš limitovanej předřadníkem, ty zářivky co tam jsou nejsou až zase taková kaše, stran toho filtru, souhlas měním ho za to čerpadlo a používám AT201 a kostku 10x10x20 a je to v pohodě. Celkově bych zhodnotil pro běžnýho akvaristu na společneský akvo po tom tuningu filtrace, slušnej standart.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 12:19 Muž Robo [45]
Zdarec, zvažuji koupi tohohle setu za 2000 kč www.akva-tera.cz/… A chci se zeptat co je na něm špatně a jestli se to vyplatí.
Když jsem počítal osvětlení podle vzorečku co tady je tak je to málo tyhle zářivky. Tyhle dávají jen 2x18W což je 36W dohromady a podle vzorečku by to mělo být asi kolem 50W. Dají se tam dát jiné zářivky aniž bych musel zasahovat do toho plastového krytu nebo bohužel uprava je nutná. Další věc je filtr jestli to je nějaký aušus a lépe se podívat po jiném třeba čerpadlo Atman 202+Bioakvacitovou kostku. Díky za nějaké rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 02:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sirpa
počti si starší příspěvky, je to dostatečně obsáhlé téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 02:11 Sirpa
Prosím, poraďte mi, který z uvedených akvarijních setů je nejlepší. Moc se v tom nevyznám. Juwel Record 600, Ferplast Capri 60, Tetra Aquaart, Eheim mp Aquastar 60. Nebo mi napište nějaký jiný váš tip (akvárko kolem 60ti l). Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jiri_99
Z toho mám právě obavu. Dík za ujasnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:33 Muž Jiri_99 [425] Re: Zoidik
Ono v těch setech jsou většinou jen honítka vody s minimálním objemem filtračních hmot..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No pro ně by to bylo výhoda, že už by jim v tom člověk nic nevyměnil a mohli by tam mít pouze svoje komponenty, takže se vlastně divím, že to tak ještě není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ičin
Pravda, pro výrobce je jednodušší vytáhnout ke všemu kabel zvlášť. Třeba jednoho krásného dne se dočkáme nějaké inovaec :-) Ja bych to chtěl využít na krevetárko a něco mi říká, že ty filtry v tom krytu, že to asi nebude žádná velká výhra i když pro začátky máš pravdu, že je to takové pohodlné řešení. První počítač jsem si taky nechal složit v obchodě. Další jsem si už dělal sám "na míru".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jo to by samozřejmě šlo, ale myslím, že pro výrobce je to už moc práce(btw pračka a mrazák má každá svůj kabel :-D ) :-D Už dost na tom, že to nějak zkompletují. Sám má doma set a jsem s ním prakticky spokojen, ale teď už bych si to posháněl všechno zvlášť. Pokud člověk ví co v něm chce mít, tak je lepší si sestavit komponenty podle potřeby - výkon filtru, světel, možnosti ovlivnit proudění vody atd. Pro začátky dobrý, že člověk to má tak nějak úměrně nastaveno na běžné akvárium

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=1051