Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 15:24 Muž matlala [798] - Rostliny
Rexistens napsal: Všimnul jsem si, že ale někteří používají pod zařivky krycí sklo a někteří ne. Co je lepší?

Záleží na tobě, jak se ti bude chtít štrachat, za použití krycích skel ale můžeš použít vodě neodolné materiály jako lamino (klasická dřevotříska na které jsou nalepené plastové vzory) a taky to bude stát méně a podle mě se to lépe řeší. Zkrátka nemusíš řešit vlhkost.

Když je nepoužiješ musíš vše nalakovat to pořádně a použít vodotěsné patice a vše kolem a ty taky nejsou nejlevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 15:04 Muž Rexistens [16] – Konečné řeseni
Fotka k příspěvku No tak budu vyrabět kryt sam. Všechno jsem zvažil a přepocital. Definitivne si necham slepit akvárium na míru a sice pudorys 95x3O a výška 40, případně 45 cm (114 nebo 128 litrů vnejsí objem). A to proto, že jsem si udelal v exelu tabulku na počitání váhy a akvário by mělo zhruba 145 nebo 170 Kg. Moje současne 65 litrove (60x31x35) akvario važí zhruba 110 Kg (je to dane zejmena vysokou vrstvou pisku, prumerne asi 8-9 cm. V novem chci tak max 4 cm průměr. Váha je důležitý argument pro pro tátu, ktery tvrdi, že to bude moc težke.:) Mám hold složité vstupní podminky...

Původní metrová delka, kterou jsme chtel, by byla blbost, protože metr je délka skřině a s tou " odkapavaci plechvou vanou", kterou necham udeldt by jsem se dotal přes delku skříně. Zitra začnu hledat ve Zlině někoho kdo to slepí (nemáte nejaky typy :) ).
Jen dotaz, Z jak tlustho skla si to nechat slepit? Bude stačit 8 mm a kolik cm od hornim okrajem maji být ty ztuženi, až si budu zadavat to slepení? Já je zatím nareslil že jejich spodni plocha je 3 cm pod horním okrajem.Toliko k akváriu.

Osvětlení budu vyrábět tedy sam, za použítí Glomat T5 Controller 2 x 24 W. Tolik světla snad bude stačit na tak velke akvárium a hloubku 40 cm (případně 45, i kdyz to asi neprojde a budu se snažit ušetřit každe kilo váhy).
Jako material asi použiju klasicke dřevo dobře nalakované a natřené na černo. O laminu jsem četl, že neni moc vhodne (prej se navlhkosti kroutí vic ne klasicke dřevo). Ale ještě zjistim co bude levnějši.
Udelam to obdobně jak to ma matlala, ale horni desk udělam to ze dvou kusu, které ale nebudou na pantech ale pouzet vydelávací + nějakou zarážku, abych to mohl opřít o stěnu a zapřít o ten ram. mezi hladinou a horni deskou bude 6 cm, bude to na umístění zařivek stačit a budou dost daleko/blízko od hladiny?
Všimnul jsem si, že ale někteří používají pod zařivky krycí sklo a někteří ne. Co je lepší?

Udelal jsme si vizualizaci umísteni akvária v obýváku (obe velikosti s výškou krytu který chci vyrobit) a myslim ze to 40 cm tam bude stejně pasovat vic. Co mylíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:18 Muž ampik [2] - Rostliny
jestli vis, co je to cokolada, drat sroubovak a zarikka, tak to slozis. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 11:09 Muž matlala [798] - Rostliny
zkus kouknout ke mě, mám to vyřešeno s krycími skly a na tom kryt s rámem, jen bych ho nyní udělal z tenčího lamina-12mm. M8m to vyřešeno různě, dle velikosti akva. Možná se ti to bude líbit a není to složité, lamino mi nařezal stolař (za levno, měl zbytky a navíc to bylo po známosti) a ostatní sjem udělal sám, je to jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 10:06 Muž grizly [145] – Re: Rexistens
Podívej so do nádrži jak to mají vyřešeno jiní,je tam toho hodně k vidění. Uvidíš jak to funguje u jiných, jak to vypadá a budeš vědět co chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 09:43 Muž Rexistens [16] – Re: Yirka
No tak kovovy ram budu muset zrusit, nema mi tokdo udelat a kamarad ktery se v podobnych vecech vyzna (studovanej strojni zamecnik) nanacil, ze by to stalo stejě kolem 2000- moc práce a taky se prej podobne profily nedelaji a musely by se svařit.
Takže jsem co se týk aosvetleni zase nazačátku. Rám bych snad nějak byl schopen udelat. 5íkal jsem si, že v OBI koupim nejaké dřevěné latky (tloušťka tak do 1 cm, výška tak do 4cm max na základní rám který položím na akvo a na nem bude osvetlovaci rampa a kryty a pak nějakou min tlustou, pokud se děla, ale širší a z te udělam nějaký obklad abych zakryl linii hladiny + oblepit nejakou tapetou. Otázka je, jestli i při dobrem natření nějakým lodním lakem to dřevo něco vydrží.
Osvětleni ale budu muset koupit, to bych nebyl schopnej vyrobit. Takže budu limitovany rozměrem toho osvětleni. POslal jsem dotazy na tu osvetlovaci levnou rampu (cinské vyroby). Tak uvidim.
I kdyz jsem nasel navod, jak udelat kryt a napojit zařivky, tak se obavam, ze to bych fakt nezvladnul, ,Nejsem moc sikovny co se tyka ručních praci. Ten dreveny ram takyz vladnu jen pokud mi to někdo předem rovne nařeže :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 08:01 Muž ampik [2] - Rostliny
ja bych pouzil 90cm zarivky (30W) v elektru u nas je maji bezne. 830, 840, 640(nekupovat!)
ja si na akcva, kde sem potreboval svetlo po cele delce, zabudoval sem zarivky do elektrorozvodnych list. chvili se na me divne divali, proc vybiram listu tak, aby se do ni vesla zarivka, ale pak to pochopili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 07:45 Muž Yirka [9126] – Re: Rexistens
Vařit nějaký kovový rám z profilů na položení skel a osvětlení mi nepřijde jako nejlepší řešení. Krycí skla je lepší položit na vlepené výztuhy a popřípadě je vložit do "jezdících lišt", osvětlení pak dle typu položit jako rampu na hrany nebo přímo udělat z lamina, nebo mít nádrž takovývh rozměrů že na ně koupíš plastový na míru.
Např:http://www.akvamak-hobby.cz/akvamak-hobby/eshop/36-1-AKVARISTIKA/341-3-Plastove-kryty-Diversa
www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 00:23 Muž ampik [2] - Rostliny
ja kdyz kupoval akva prez net, tak mji k tomu ten chlap dal novou zarivku osram lumilux 830. na obale pisou jak to podporuje kytky... i spektrum. na krabicce bylo napsano 149,-kc. kdyz sem ji schanel, tak sem sel do akvaristyky, jestli nemaji levne. ale oni meli za 190,-kc. tak sem sel do elektra a cvili se prehraboval v regales s zarivkama. obevil sem uplne tu samou. na clup stejny napis ale jen jinej obal. a koupil sem ji za 56,-kc. z toho plůyne, ze je lepsi se divat po osramkac v elektru nez v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 22:38 Muž grizly [145] – Re: Rexistens
Ty specialky jsou specialní jen svou cenou. Včera jsem je měnil za "obyčejné" Philipsky :)
O těch delkach už jsem ti psal předtím. Jsou to většinou atypické rozměry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 22:21 Muž Rexistens [16]
tak takhle nejak si predtavuju ten ram na kryti akvaria:
rexistens.sweb.cz/…

Jinak nasel jsme tyhle zarivky 60 cm dlouhe o 20 W: www.nasezahrady.cz/… , pripadne pak zarivky aqua glo...
no jeste budu posilat dotaz na prodejce tech krytujak zarivky do toho jdou dat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: grizly
Reklamní komentáře nečtu. Zajímá mě realita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:49 Muž Rexistens [16] – Re: grizly
Diky za typ.
Jiank ja doufam, ze ta odavana delka je delka krytu a ne zarivky, ze to bude snad nejak lip k dostani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:47 Muž grizly [145] – Re: Sid
Kryt je hezký. Co ale ten komentář k "novým " zářivkám? :-D

Osvětlení nové generace T5 HO. Zajímavý design a vynikající světelný výkon při použití zářivek Glo T5HO. Mnohonásobně vyšší výkon než u standartních zářivek systémů T8 a T5. Jedna z dalších předností je, že T5HO nebliká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:45 Andreas81
No myslíte si , nepatří to sem, ale ... mylsíte si , že je lepší T5 nebo T8? Myslím, že T8 míň žerou, nebo se pletu ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:42 Muž Rexistens [16] – Re: Sid
No to osvetleni mi prijde docela drahe - i kdyz zase je to kvalita. Jinak slepeni akvária jsem si spocital podle ceniku jedne firmy by prisloiz 8 mm tlusteho skla na necelych 1700 Kc (i kdyz je fakt, ze se jeste pujdu zeptat primo do prodejny akvaristickych potreb ci do sklenarstvi kolik by to stalo presne), takze variantu o merovem akvariu neopoustim, ale na tom stylu osvetleni to nic nemeni). To 80x35x40 stoji jiz slepene nejakych 900 z 5mm skla (ale nevim jestli je to dost tluste sklo).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:41 Muž grizly [145]
3: neboj,sklo nepraskne.
Ty tělesa jsou nějake divne... Hlavně kvuli udavaná Watáži zářivek. Nekup nějaký atyp, pak budeš shánět špatně yářivky, tak jako já. :-D
Viděl jsem tu odkazy na dizajnově i funkčně lepší rampy.
Já osobně bych koupil ramp 2x24W , T5, 60 cm zářivky.

Se sháněním zářivek zkušenosti mám. Rampu jsem ještě zátím nesháněl. :)
zarivky.cz/…
www.osram-shop.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Rexistens
A co si nechat akva slepit přesně podle představ, (cena se pohybuje někde kolem 9,--10,-/lt), a jako osvětlení použít něco takového?:
www.akva-exo.cz/…
75cm dlouhým zářivkám se raději obloukem vyhněte - v tomto rozměru je "rozumná" zářivka za rozumnou cenu v podstatě nedostupná... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:24 fanda – akvarijní set
Mám tento set v buku.Kupoval jsem ho levněji na zoo hoby.cz.Filtr v setu je takřka nepoužitelný,moc hlučný,takže koupit jinej.Teploměr se použít dá má i termostat,pozadí je natištěný na krabici,koupíš stejně jiný.No a zářivky koupíš časem stejně jiný.Já jsem si tento set koupil v buku,protože ho mám v obýváku a ladí mi k nábytku.vypadá to dobře,ale počítej že tak 1000 kč do toho dáš bokem za lepší vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Rexistens
Počítá se jen těch 8W.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:22 Andreas81
Nechci Vám radit ....ale mě osobně příjdou ty .... tzv. akva sety hrozně předražené :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:17 Muž Rexistens [16] – Re: zrada
No tak osvetleni je základ, ktery mam na domacim akvariu znacne podcenen. Ty klasicke zarovky nejsou asi nic moc (teda podle toho co jsem cetl je to nejvic realisticke svetlo) alerostlinam se presto nedarilo. Abych teda opravil puvodni post, mam tam ted dve usporky po 8W(kvuli spotřebě - byla o tom doma vasniva diskuze a je teda falt ze žarovkama se dlouhodobe svitit neda), ale to je snad jeste horsi.Udajne maji svitit jako 40 W zarovka, ale to asi jen ve snu. BTW. jak to je u tehle usporek, pocita se pri tom kolik je watu na litr z toho kolik to ma svitit, nebo z tech 8 W.

No ale zpet k tomu co resim ted: Uz je jasne, ze si koupim akvario zvlast. Cetl jsem cely den a fakt ty sety jsou na prd. (pokud si teda clovek nekoupi nejaky hodne velky za velke penize a v lepsim pripade na zakazku). A radeji chci aby aby akvario vypadalo pekne svym obsahem, nez vnejsim vzhledem;) ).

Tak moje soucasna vize, po celodennim premysleni je, ze si nahoru akvária necham udelat(jeste teda nevim kde) z ocelových T profilu rám, ktery dobře natřu černou barvou+podlepim nejaou izoalci aby mi to neotlouklo to sklo a aby nereznul, na stojnu seshora necham navařit vystuhy z ocelonych plochych plátů, ktere budou drzet ty skla (nebo spiš sklo na kterem bude stat to svetlo a tu uzsi cast na krmeni udelam asi z nejakyho min krehkeho materialu (pexisklo?). Nakonec pak ten T profil oblepim zboku nejakou dřevenou listou (pokud to bude držet - nutné to ale nebude). Zrovna to jdu nakreslit a vymodelovat, takže pak pošlu obrazek svoji vize.

Ted ale problemý, které stále řeším ohledně osvětlení a poprosil bych o radu:
1. Když mám akváriu dlouhé 80 cm, bude tam stačit na rovnoměrné osvětení rampa dlouhá 64 cm , tedy 2x 20 W zařivka? Nebo koupit radeji rampu dlouhou 80 cm, pro 25 W zařivku?

2. Je lepší koupit rampu se dvěma zařívkama nebo dvě rampy po 1 zářivce? Našel jsem totiž tuto rampu: www.levnaakvaristika.cz/… , jednak má už přímo zářivku v ceně (kvalita nevim jaka je?) ale hlavně mi přijde lepší, že je mužu dát vic od sebe, když bude potřeba, ale zase nevim jestli je to vhodne umisťovat dal od sebe? Pripadne bych koupil tuhle: www.mazlicek.cz/…)

3. Nepraskne sklo pod těma zařivkama, kdyz tu osvetlovaci rampu polozim primo na to sklo (tedy chci na kraj tech ramp nalepit nejakou gumu, aby tam sel vzduch - tak 1 cm vyskou).

No to je zatim tak vsechno s cim si lamu hlavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 20:42 Muž isamik [180] – Re: zrada
Vystizne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2009 20:23 zrada
Rexistens napsal: Akvarijní set nebo akvário a osvětlení koupit zvlast

Už je to nějaký ten pátek co jsem se zamýšlel nad odpovědí na tuto otázku. Dovolil jsem si tehdy sepsat jakýsi návod. Vyštrachal jsem ho, po chvíli, z místního análu. Třeba ti bude k užitku. :) :)




Anonym napsal: ;-) Jelikož se to tu stále opakuje dovolil jsem si udělat malý návod:

Standardní postup českého novoakvaristy

První krok je koupit výhodný set.
Druhý krok je koupit speciální drť.
Třetí krok je koupit všechny přípravky.
Čtvrtý krok je koupit všechny ryby.
Pátý krok je koupit nějaký kytky.
Šestý krok je všechno to doma smíchat.
Sedmý krok je vyfotit to a dát sem prezentaci.
Osmý krok je přežít rejpání několika pitomců, kteří to ze závisti pomlouvají.
Devátý krok je vyhodit mrtvé ryby a zničené kytky.
Desátý krok má dvě varianty: může to být skoncování s akvaristikou nebo znova přečíst příspěvky těch závistivců. Pokračuji tou druhou.
Jedenáctý krok je vyhodit speciální drť, a setový filtr.
Dvanáctý krok je vykuchat a zcela předělat setové osvětlení.
Třináctý krok je nasypat na dno obyčejný jemný písek.
Čtrnáctý krok je zasadit nenáročné rostliny.
Patnáctý krok je vydržet 4 týdny než se tam dá přiměřeně ryb.
Šestnáctý krok je počkat další 2–3 měsíce než se akvárium stabilizuje a dořešit jeho vzhled a osázení náročnějšími rostlinami.
Sedmnáctý krok je založit novou prezentaci.
Osmnáctý krok je vrhnout se na fórum a převzít roli nedoceněných rádců ohledně zakládání akvária a všeho ostatního.

Bohužel mnozí přeskočí krok č. 8 až 17, o to plamenněji se vnoří do bodu č. 18.

Míru zdar :-)


(rybicky.net/forum/5453) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:40 Muž grizly [145] – Re: Rexistens
Zaleži i na delce. T8 dlouhe 60 cm a maji 18 W( ja mam jednu 20 W, ta je ale dlouha 61 cm, byla v tom setu, co ses na něj ptal)
T5 Philips 60 cm ma 24 W.
Rostlinky mi rostou slušně a to tam nemam reflektor. Ten budu pořizovat příšti tyden.
Mrkni se na moje krefetkarium, to je to akfarko ze setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:34 Muž Jrk [143] – Re: Rexistens
S tou zářivkou to bohužel nepůjde... Jen ta 18 W... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:32 Muž Rexistens [16] – Re: grizly
Podklad podlahy je ŽB deska, ta unese hodne, ale na ni je kvuli vlhkosti co jsme meli v baraku takova speciálni hydroilozlace s takovyma vystupkama a ta ma max nosnost 175 KG/M3... takže omezeni je az v te horni vrstve.

Akvário bude stat obýváku, to byl duvod proc jsem chtel radeji set, ale rikam si, že i ten zarivkovy pokud bude cerny nebude vypadat spatně.Pokud teda nepraskne to sklo na kterem bude stat.

A ted asi blba otazka, ale nejsem elektrikar, ale nemuzu do toho krytu koupit nejakou vykonejsi zarivku neztech 18W do stejne patice co tam bude?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:00 Muž grizly [145] – Re: Rexistens
Akfarko si nemusíš nechat lepit na míru. Vem peníze a zajed třeba do Hornbachu. Stoji okolo 1000 korun, filtr 400, rampu s kvalitnim osvětlenim najdeš na netu. Do té ceny 2800 se v pohodě vlezeš. ;-)
Vy máte v bytě dřevěné stropy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:49 Muž grizly [145] – Re: Rexistens
Mám uplně stejné, jen s vypouklym sklem. Stálo mě v Polsku 2000 Kč.
Osvětlení stačí, budeš ale muset vyměnit zarivky za 3-pásmové. Jsou tam nějake neidentifikovatelné.Ja mam Philips TLD 18 Wˇ- 840 a 865, stala každá 75 Kč
Taky nemá reflektory, ty bych určitě přikoupíl.
Filtr sem dal brachovi, a koupil si Hlavu AT 200 Za 300Kč.
Topítko jsem ještě nepoužil.
Tapeta, sítka a podložka, to koupiš za pak korun, vejdeš se do 100 korun.
Koupil bych ho v případě, že chceš mít kryt pouze z estetického hlediska.
Jinak bych si akfa raději poskládal. ;-)
Já ho koupil kvůli té ceně a krytu, protože akfa mam v obyvačce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:39 Muž Rexistens [16] – Akvarijní set nebo akvário a osvětlení koupit zvlast.
Dobrý den,
prosím zkušeňější o radu ohledně výběru akvária a jeho osvětlení.
Chci pořídít novou nádrř okolo 100 litrů. Stát bude na skříni dlouhé metr a široké pul metru. Zaujal mne tento set: www.levnaakvaristika.cz/… cena je celkem prijatelná za 112 litrové akvário. Podobné od Juwelu stoji pred 4500.
Jenže kryt má jen 2x18W zářivky - je v to dostačující osvětlení? Vychází to nějakých 0,32 W/l.

Nebo mne napadlo, že bych si nechal slepit akvárium na míru dxšxv 100x30x40, tedy 120 litrů a využil tak ceou délku stolu. Jako osvětlení jsem si řikál pořídit tohle osvětleni zářivkama: www.mazlicek.cz/… jsou to dvě 30 watove zářivky, tedy 0,5W/l.

Bohužel s podobýma věcima nemám zkušenosti, tak by mne zajímalo, jestli tohle světlo mužu položit přímo na krycí sklo (že bych nechal uříznout dvě skla - asi v poměru 1/3 a 2/3 šířky, tak 4mm tlusté) a položil to přímo na to sklo. Jde mi to to, jestli by to teplem neprasklo.

Co byste doporučili? klidně i nějakou jinou variantu. Na svych současných akvariich mám 15W na 33 litrové a dvojici klasických žárovek 40W na 6O litrové.

Další problém je, že nemím vůbec představu kolik bude stát nechat slepit akvário na míru, aby to nakoec nebylo draší než celý set.

Bohužel kvůli unosnosti podlahy je 120 litru vody maximum. Protože se samotným akváriem a dnem počítam s celkovou váhou tak 160 Kg, což je skoro max nosnot podlahy na metr ctverecni.

dekuji za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:32 kreek – Re: hf
Při použití parabol a běžném osazenstvu to nevidím jako problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:14 Muž NASREDDIN [1383] – Re: hf
Je a není, to také záleží na plánované osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:10 Muž hf [54]
To má 2x 30W ? To je pro 200l ale hrubě nedostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:03 kreek – Re: Karolina
Nejedná se zrovna o kvalitní provedení, kryt je z velmi slabého plastu, který se zářivkami hřeje a praská. Jinak osvětlení by mělo být pro tuto litráž dostatečné. Doporučuji tisícovku přihodit a koupit kvalitní nádrž s kvalitním krytem, třeba od EHEIMu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:48 Karolina – AKVARIJNÍ KOMPLET DIVERSA 200L
AKVARIJNÍ KOMPLET DIVERSA 200L máte někdo zkušenosti s tímto akváriem?Vyhovuje vám osvětlení tohoto akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:43 Muž navik [908] - SumciRe: hf
Černá zářivka (resp zářivka s "černým" světlem), je speciální zářivka mající opravdu skleněnou část s černým luminoforem - vyzařuje UV záření. Její použití je tedy specifické - bankovnictví (UV efekt banovek), diskotéky (zářící bílé barvy ve tmě) apod. Její smysl v akvaristice mi uniká - pravděpodobně to tedy nebude tento případ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:01 R Muž Silent [5949] Re: hf
Není PUR pěna jako PUR pěna. V akvaristice používaná se správně jmenuje makromolekulární polyuretanová pěna je to vlastně biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:42 Muž hf [54]
Nemáte někdo zkušenost s tímhle?

www.akva-exo.cz/…

Nevíte co to znamená:

1. Osvětlení: 2xPL trubice 11 W (1x černá, 1x modro-bílá)
(co to je černá zářivka?)

2. Filtrační komora, ve které je filtrační polyuretanová pěna.
PUR pěna? To se používá na stavbě ne?

Jako 22W světla do 30l by se mi líbilo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:11 Enjoy – Re: Kneiflpe
Tenhle set na malawi malý.
Jinak tenhle set ale v černé barvě mám světlo zatím ok i když bych chtěla víc no uvidíme ale filtr je hrozně hlasitý!Takže já jelikož tohle akva je v obýváku tak plánuju koupi jiného protože tohle se fakt nedá.Jo a ten set nemá krycí sklo takže jsou zářivky přímo na hladinou vody což je pro mě osobně nic moc teda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:19 Muž Yirka [9126] – Re: Kneiflpe
Záleží také na tom jak je staré. Já bych do toho za ty peníze nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 08:51 Kneiflpe
j kryt je dobry i osveleni, toho akvaristu znam 23 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 08:30 JuraS – Re: Kneiflpe
na aukru koupíš funkční akvária s celou výbavou i za levněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 08:30 Muž Morath [29] – Re: Kneiflpe
Otazka zni jakeho krytu a jakeho osvetleni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 08:26 Kneiflpe
Mám možnost koupit akvarko 130 l včetně krytu a osvetleni, musím si vyměnit jednu boční stěnu (je vyrizla slouzilo jako terarko) je to za 1500 Kč Je to dobrá cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:53 Muž Morath [29] – Re: Kneiflpe
Hlavne si dej bacha na delku rampy pro zarivky! At nedopadnes jako ja, mam tam delku skla cca 70cm, celkove misto je tak 80cm a ted babo rad co tam mam sakra dat za zarivky? Nakonec tam pujde ke stavajici 20W (asi specialce od zacatku) 1x T5 24W 830 a 1x T5 24W 840W s delkou 55cm. Akvarko ma pritom na delku 100cm (i kdyzpravda v jedne casti je tak 15cm velky vnitrni filtr).

Ale to je tak trochu OT, jen dalsi rada na co si dej pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 23:08 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Ninco
Souhlasím, tento kryt se po nějaké době zkroutí a změní barvu. V horším případě se rozloží na několik kusů. Pokud set, dá se tím ušetřit, protože celková cena bývá nižší, než kdyby se koupily jednotlivé komponenty zvlášť. Ale je třeba zvolit značkovou osvědčenou kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2009 22:33 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kneiflpe
Jestli chces set, tak doporucuji kvalitu Juwel, Eheim. Je to rozhodne lepsi nez nejaky no-name sety. Ale osobne bych byl take pro zakoupeni jednotlivych casti "na miru" pro tve akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 22:23 Muž Morath [29] – Re: Kneiflpe
Taky nedoporucuji sety, jeden mam doma, je asi 5-8 let stary, kvalitni prace co se akvaria a stolku tyce, ale kryt na akvarko je tragedie, ted resim dost kostrbate osvetleni a i kdyz tam dam dostatecne, kvuli male plose skla skrz ktere muze svetlo prochazet budou v akvariu stejne stiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 22:18 panev
Téměř žádný set není dobrý, ať už kupuješ akvárko, kytaru nebo válečky ne Navíc většinou nejsou nejlevnější, pokud si dobře vybereš věci (třeba v inzerci, nebo na nějaké burze či aucích) zvlášť ušetříš si jak nervy, tak nějaký peníz.

Já teď bojuju se světlem v setu, které nejde ničím nahradit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 22:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kneiflpe
Skoro žádný set není dobrý, lepší bude když si koupíš vše zvlášť a odpadnou ti později starosti s nevyhovujícím filtrem a osvětlením X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=1901