Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 17:07 Žena Naďa [33] – Zkušenosti Juwel trigon 190
Ahoj, zkušenosti s Trigonem 190 od Juwelu? Světlo, filtr, údržba v rohu? Kytky budou jen nenáročné, taky ze setu. To co prosperuje 14 let.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 16:53 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Katy
Přesně jak píše Václav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2021 00:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Katy
Přiškrtit jde vždycky dá se dát na výtok zavírací kohout někdy stačí i rampa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:00 Žena Katy [11] Re: Daben
No, když to bude fakt vířivka, tak zkusíme vyměnit čerpadlo nebo mě ještě napadlo dát jeden molitan na výtok z filtru. Sice budu tam kde jsem nechtěla,a to s molitanem v akváriu,ale snad to nějak půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 18:56 Žena Katy [11] Re: vlka
Neboj, nenechám :) ale priorita je, aby se dařilo rybkám a kytičky rostly. A s tím mám momentálně dost práce. Snažím se vyvarovat nějakých zjevných blbostí, které mi třeba nedocvaknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2021 18:50 Muž vlka [3444] Re: Katy
Hlavně se nenech odradit od toho, co se ti líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2021 18:32 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Katy
Ahoj Katy,o něco se ti průtok sníží,ale nepočítej s tím,že u těhle akva bude regulovatelný filtr.Průtok se ti sníží časem po zajetí akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 18:24 Žena Katy [11] Re: vlka
No já doufám, že moc vypouklé nebude. Akva co mám vypouklé je a je pravda že deformuje ryby . Rohy mi nevadí. Potřebuji ale akvárium s krytem (krycí skla nestačí, kočky :hmm:) a tady se mi líbí řešení filtru, dost velký a není vidět ano. Jen mám strach z průtoku čerpadla. Počítám s horší variantou, že nebude regulovatelný. Ale logicky, když narvu komory filtru co nejvíc molitanem, průtok snížím. Uvažuji správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:42 Silviebaris Re: Katy
Tak já mám tenhle typ,bez toho stolku a problém v něm nevidím.. www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:28 Muž vlka [3444] Re: Katy
Vypouklé AQ a ještě ,,kulaté,, rohy by mně dělaly zle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 16:39 Žena Katy [11] Re: vlka
Proč? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 16:33 Muž vlka [3444] Re: Katy
Pro oko je super, ale osobně bych do něj nikdy nešel (jen můj subjektivní názor)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2021 15:25 R Muž ctibum [6910] Re: Katy
Podle mě v pohodě.

OT k osádce... Nejdřív bych zkusil razborky skvrnoocasé, v Hornbachu je mají za 8,- kus. To kdyby betta nebyla přátelské povahy, tak abys jí nekrmila moc draze... :) Ale to už patří do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 15:14 Žena Katy [11]
Zdravím, můžete mi prosím někdo mrknout na:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
Byl by tam 1 Sameček Betta splenders a hejno mini razborek nebo mini pancéřnicků + pár levatek. Nenáročné kytky. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:56 Muž KarásekLut [93] Re: DanS
Tak já mám v plánu vysadit rostlinky nenáročný na pěstování a případně tam dát filtr a světlo co mám doma.

Filtr :
krevetkarium.cz/…

Světlo:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:40 Muž DanS [77] Re: KarásekLut
Můj názor :
Slaboučké světlo jen pro nenáročné rostliny, pidi filtřík nutno při chovu rybek "posílit" či vyměnit (u rodičů strčen do biomolitanu).
Rodiče koupili v prosinci poté, co jim prasklo původní letité akva. V nenáročném režimu bez výrazných úprav, s nenáročnými rostlinami a živorodkami funguje. Kvalita odpovídá ceně. Může sloužit léta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:13 Muž KarásekLut [93] – akvarijní set
Zdravím.

Mám dotaz.Má někdo zkušenosti s tímto akvarijním setem? Děkuji za odpovědi :)

Cat-Gato Akvárium set Pacific 60x30x30 cm (4 mm)

Je k tomu potřeba koupit lepší osvětlení (případně filtrace je - li součástí balení) nebo to co tam je je odpovídající a stačí???

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2021 14:47 Muž Papik [617] Re: 4Sima
Souhlas, jak se člověk dostává více do akvaristiky, tak nakonec ze setu skoro všechno povyměňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2021 14:12 Muž 4Sima [1897] Re: faba
Pokud si budeš dělat skříňku sám můžeš si vybrat rozměr jaký ti vyhovuje. S těmi sety je vždy kompromis, někde je špatné světlo, jinde nevyhovující filtr a ve finále člověk dokoupí půlku vybavení znovu. Osobně bych už set nekupoval a pořídil zvlášť akvárium a potřebné dokoupil. Vyjde to cenově líp a máš kvalitnější komponenty v případě, že člověk nepožaduje jednotný vzhled setu. Spousta lidí tu ve fóru určitě poradí co konkrétně vzít a čemu se vyhnout. Projdi si tady vlákno a uvidíš, že se to tu už řešilo nespočetněkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:57 Muž faba [0] Re: 4Sima
Skřínku si udělám sám s tím problém nemám.Litrově jsem si představoval vzhledem k té maximální délce 65 cm tak kolem 60 litrů.Samozřelmě led osvětlení a s topítkem se počítá proto jsem chtěl koupit set aby to vše klapalo sám si s tímhle asi neporadím.Proto jsem chtěl kompletní set nebo radu co by jste si koupili vy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:50 Muž 4Sima [1897] Re: faba
K bettě je potřeba buď krycí sklo nebo kryt. Je to labyrintka, tak aby neprochladla. Určitě bude dál třeba pořídit topítko. Jde tedy jen dále o to co pořídit a kolik peněz chceš investovat. Podle litráže a rozměrů vybrat sklo/set, skříňku, filtr, osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:43 Muž faba [0] Re: 4Sima
Moc děkuji za reakci.Konstrukční vzhled akvária asi nehraje takovou roli jde mě o to aby se rybky měli dobře.Rostlinky bych rád volil zatím nenáročné s přihlednutím k bettě aby měla kde odpočívat.Jak se říká každý začíná jen já vím že je to malé,ale ž mám doma 160cm terárium s želvami,ptáky a do toho pes tak abych to vše stíhal :-D ne vážně nechám si poradit se vším je aby jin bylo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 12:58 Muž 4Sima [1897] Re: faba
www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Chtělo by upřesnit, zda požaduješ kryt, nebo ti stačí i krycí sklo. Akvária se zadní filtrací nabídnou velký objem filtračních hmot. Osvětlení se může použít led rampa. Rovněž je dobré vědět, jaké akvárium budeš chtít, na začátek je těžší budovat akva s náročnými rostlinami a trávníky. Ne že by to nešlo napoprvé, ale bylo by vhodné hodně nastudovat. Set od juwelu je vcelku osvědčený, jen nejdou tlumit světla, což se může hodit při případném řešení řasových kalamit. Pro začátečníky je lepší co největší litráž akvária.

Já si nechal slepit 60x22x25cm s vlepeným filtrem a taky to funguje. rybicky.net/nadrze/31179-komodove-krevetni…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 11:53 Muž faba [0] – Velikost
Dobrý den
Omlouvám se že se sem vtírám, ale jsem naprostý amatér který by si rád koupil akvarijní set, ale nemohu se k ničemu dobrat. Do akvária bych chtěl Bettu a pak nějaké hejnové rybky ale jsem tak nějak omezen místem. Akvárium bych chtěl maximální délkou 65cm to jediné je mé omezení, tedy krom toho že Betta nechce příliš vysoké akvárium. Můj dotaz zní. Poradí někdo dobrý set? Píši set i když to asi nemáte rádi ale je to první a neumím v tom chodit. Moc mo moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 12:39 Muž kolac85 [0] Re: Wanderer
ano suvisi to s osvetlenim, ktore je v kryte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 22:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kolac85
Ono dost záleží, jaké tam budou ryby. Jestli nějaké náchylnější na teplotu, tak je topítko téměř nezbytnost, pokud není nádrž ve stabilně temperované místnosti.
To přehřívání bude souviset spíš s osvětlením, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 20:02 Muž kolac85 [0] Re: nekdo
ze tam nie je topitko napr mne vyhovuje, kedze akva s krytom maju skor problem s prehrievanim a ludia skor riesia odvetranie. pre mna je topitko vyhodene peniaze. tak isto pre mna je lepsie ak kupim "set" bez filtra, ako ked mi daju filter, ktory nechcem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 19:16 Muž 4Sima [1897] Re: nekdo
U tohoto setu jsou dvě světla, jedno je u setů 25W. Píšou, že pokud je víc světel dávají jedno jako wrb a jedno bílá led. Což bude asi u toho setu 50W. Nemám ověřeno, aby nedali dvě bílá světla. Někde se dají najít v dotazech i ty tloušťky skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2020 17:37 Muž nekdo [355] Re: Mut
mě se subjektivně nelíbí
nelíbí se mi ani marketing
z následujících důvodů:
(aby bylo jasné, bavím se o tom z odkazu, který sem dal afc, respektive Vy - ano, souhlasím s tím, že z těch dvou nabídnutých voleb je fine set lepší ve smyslu menší zlo za peníze.
www.rostlinna-akvaria.cz/… )
1) v popisu je moderní designový set
pod tím je fotka s krytem z plastového profilu s dřevodekorem - jasně, je to subjektivní záležitost, ale buďme realisté - opravdu byste si toto koupil jako designovou záležitost ? respektive jinak - máte někde doma nábytek, dveře, nebo okna z vnitřní strany z "dřevodekorem" který je podobný tomuto ?
2) nikde není napsán rozměr skla (bavíme se o tloušťce skla)
3) součástí setu je (asi) 1 svítidlo, jehož prioritou je cena (a samozřejmě zisk výrobce) - neříkám, že je to svítidlo dobré (ani špatné) - moc se mi nechce věřit tomu, že dokáže dostat 280 lm/w, ale já jsem znám svým pesimistickým (někdo říká realistickým) přístupem.
4) součástí setu není topítko
5) součástí setu není filtr
6) součástí setu není podložka pod akvárium
7) do krytu se vejde až 4,5 světla je informace typu pojď na mě z boku....
jasně - jsou to prkotiny, ale v popisu porovnávají "s konkurencí", kde všechno toto vybavení je součástí setu
je to jednoduché - podívejte se na filtry a na topítko a spol, přičtěte cenu a uvidíte, kam se dostanete za cenu, ať porovnáváme porovnatelné.
Aby to nebylo úplně jednoduché zařaďte ještě další výrobce - eheim, aquatlantis...a spol. Neříkám, že je to cenově výhodné, nebo kvalitní, jen říkám, že je potřeba o tom uvažovat takto.
A na kolik Vás vyjde, když půjdete opačnou cestou - zjistěte jak největší prostor můžete věnovat akváriu, poptejte u místního sklenáře rozměr akvária (čím větší tím lepší), poptejte rozměr skříňky, nebo sežeňte skříňku a na tu postavte pak rozměr akvária... prozkoumejte filtry, výhody, nevýhody... a kupte si rovnou ten, co tam do budoucna půjde... "vnější filtr nemám kam umístit " je jen výmluva - filtr můžete umístit i nad akvárium, nebo za něj - to problém není (neříkám že každý komerčně dostupný) - vůbec na úvod je zapotřebí uvažovat o tom, jaké ryby tam chcete mít, jaké rostliny, jak moc to chcete hnojit a jestli půjdete cestou jungle, nebo aquascapingu - podle toho potom vybrat filtraci a světlo - k čemu Vám bude x lumenů a co2, když tam budete mít jen samé nenáročné rostliny ? k čemu tam budete mít x světla, když budete mít třeba jen malawi, nebo tanganiku ? A naopak, proč tam budete cpát skaláry, nebo terčovce, když to bude mít jen 40 cm na výšku... a takto postupně se doberete tomu, co vlastně chcete - a v okamžiku, kdy už budete vědět co chcete dovnitř a proč to tam chcete budete i vědět, co k tomu vlastně budete potřebovat za techniku...
Jasně, je to složitější cesta, ale z hlediska dlouhodobé investice je to ta nejvíce ekonomicky únosná (pro Vás)- pak totiž zjistíte, že tenhle filtr nepotřebujete, tohle nepotřebujete...a že Vám ze setu zbylo vlastně jen akvárium a ostatní jste vyměnil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2020 06:41 Mut Re: nekdo
Ale klidně ho sem dejte, budu rád za každou informaci, která mi pomůže při rozhodování. Ten vnější filtr momentálně nemám kam umístit, takže mi asi nic jiného nezbyde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 03:52 Muž nekdo [355] Re: Mut
názor na set Fine sem raději dávat nebudu, ale jenom dodám, že pokud už teď uvažujete o tom, že bude vnější filtr, je investice do vnitřního jen vyhazování peněz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 19:35 Mut Re: MatyMaty
No asi půjdu do toho Fine, už jen kvůli tomu, že chci vyzkoušet ta sinkor světla ???? do budoucna určitě budu přidávat CO2, ale teď by mi ta investice navíc už asi u té mojí lepší polovičky neprošla... O filtru budu ještě rozjimat, pro začátek asi vnitřní, až bude nová skříňka pod akvárium, tak vnější. Každopádně díky všem za postřehy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 18:19 Muž MatyMaty [15] Re: Mut
Ahoj, ve středu mi dorazil set FINE 200l z Invital a provedení na jedničku ;-). Zrovna probíhá stěhování malého akvaria. Světlo je parádní, možnost jeho regulace k nezaplacení ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2020 12:30 R Muž afc1886 [14682] Re: Mut
Za mě bych šel do toho Fine. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Světlo je mnohem lepší mít na nižší výkon a mít možnost regulace, než jet na plný výkon (v tom druhém setu to je stejně na hraně to světlo) a filtr bych si taky vybral určitě jiný, než je v tom Akvamexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2020 10:52 Muž 4Sima [1897] Re: Mut
Sety jsou hodně podobné, snad u toho druhého z Invitalu jsou silnější světla, kdyby jsi chtěl přidat CO2 set hodily by se. Filtr je zase otázkou. Vnější - větší objem filtrační hmoty, na druhou stranu je dražší, riziko vytečení. U vnějšího bych doporučil držet se osvědčených značek Eheim, JBL, Oase. Vnitřní filtry třeba čerpadlo a kostka akvacitu, nebo podobně řešený Aquael turbo filtr, kde je i prostor pro porézní filtrační hmoty. Osobně bych doporučil HMF filtr, pokud nevadí, že ubere trochu místa v akváriu. rybicky.net/clanky/1637-hambursky-plosny-filtr-hmf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2020 09:21 Mut – Který set byste vybrali?
Dobrý den všem akvaristůmn! ahoj
Chtěl bych se poradit, který z těchto dvou setů byste vybrali.
1) www.akvamex.cz/…
2) www.rostlinna-akvaria.cz/…
Bude tam žít 20 teter červenoústých, 10 pancéřníčků panda, nějaký stádo krevetek a do budoucna možná pár ramirezek nebo akarek zelených. Rostliny bych chtěl nenáročné až středně náročné, zelené i červené, ovšem nejdříve bez CO2. U toho 2. setu se nemůžu rozhodnout, jestli vnitřní nebo vnější filtr. Díky za postřehy, já se teprve rozkoukávám, poslední akvarko jsem měl před více než 20 lety a to jsme byli s technikou a postupy někde úplně jinde smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 20:33 Muž _Rob_ [80] Re: chameleon
A dobrou zkušenost mám přímo s tímto:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

ahoj (kdyby náhodou :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 19:09 Muž chameleon [63] Re: _Rob_
Ďakujem za link, toto som tam vôbec nevidel smich myslím že najprv pôjdem len s tým jedným a uvidím ako sa to vyvinie, ak ho bude naozaj nedostatok vždy sa dá doobjednať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 19:04 Muž _Rob_ [80] Re: chameleon
O tom žádná, za tuto cenu opravdu nelze sestavit nic lepšího :)

Jediný problém těchto setů je to osvětlení, ne že by bylo úplně slabé, ale na délku akvária je celkem krátké - nebude asi moc svítit do krajů.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Možná by se tam dalo naškodit toto :) délka 540mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 18:53 Muž chameleon [63] Re: _Rob_
Rastliny plánujem mať len nenáročné, takže by aj jedno svetlo malo stačiť, no je pravda že je dobré mať možnosť hmm A filter v prípade potreby vymením za iný, ak by náhodou tento nestíhal čistiť :)

Rozmýšľal som aj nad skladaním vlastného akva, keďže tam neprekáža čierny kryt, no za cca rovnakú cenu asi akvárium neposkladám, čo som tak pozeral, svetlo je na tom celom najdrahšie a už vyjde lacnejšie set. Opravte ma ak sa mýlim samozrejme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 18:46 Muž _Rob_ [80] Re: chameleon
Pěkný set. Kryt se dá vždy dovybavit dalším osvětlením. Ale ten filtr je takový žebráček :)

(černé pozadí, černá čerpací hlava Tetra s černým molitanem by se tam docela hodila :-) )

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale jako celek pěkné a za lidovku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 17:30 Muž chameleon [63]
A čo hovoríte na tento set? Nejaké skúsenosti, výkonnosť filtra a svetla? Čokoľvek? :-P
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 16:34 Muž vena [52] Re: Wanderer
Jo beru to podle sebe, já si zájmy řešil dost sám. Jediná podpora které se mi doma dostalo bylo přetmelení rámové 20 l a plechové korýtko s 15w žárovkou. A další sem si už tmelil sám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 15:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vena
Vzhledem k ceně akvarijního setu v porovnání s cenou dětského standardizovaného dárku tablet/mobil, bych řekl, že těch pár litrů navíc už nebude zase taková cifra. A čím větší objem, tím to bude mít začátečník lehčí a s větší tolerancí k chybám, které větší objem spíš odpustí. A pokud je na to místo, tak proč nevzít větší.

Jako dítě jsem taky začínal na kole Pionýr, protože prakticky nic jiného nebylo, ale to není důvod, proč by nemohl mít dnes syn kolo s kotoučovými brzdami, tím spíš, že se dá koupit a našetřil si na něj.

Ale samozřejmě, každý na to nemá a dá se začít i s lowend šestilitrovou elemenkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 14:48 Muž vena [52] Re: _ucx_
Neřek bych, že začínat s menší nádrží než 100 l je chyba. Ať se každý zařídí podle svých finančních a prostorových možností. Jako dítě jsem začínal s okurkovou sklenicí plnou kytek s párem pavích oček, vše jsem si zdarma dones z akva kroužku. Následně celé dětství jsem víc jak 30 l vody pohromadě neměl (ne že bych nechtěl, ale nebylo dovoleno). Celé je to spíš o pochopení problematiky a určité pokoře k přírodě. Menší nádrž má jednu velkou výhodu - hned za začátku se dá osázet na finální podobu aniž by to finančně bolelo.Osobně jsem vždy měl averzi na akva s jednou umělou kytkou a rybím koktejlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2020 09:24 Žena Luka123 [128] Re: chameleon
Ať vše dopadne, jak má :) Já na ně nezanevřela, objednávala jsem už asi 5x (z toho jen 2 chyby, ale velmi ochotně napravené, takže neodrazuju, jen neradím objednávat i s kytkama, kdyby se zdrželo - už je dost zima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 08:58 Muž chameleon [63] Re: Luka123
Ďakujem za skúsenosť, myslím ale že to naozaj bola iba zhoda zlých náhod :) známi odtiaľ objednávajú pravidelne a všetko vždy bez najmenších problémov, pošta niekedy robí zbytočné problémy aj u nás no plánujem zvoliť dopravu kuriérom GSL tak snáď bude všetko v poriadku. Potom sa ozvem so svojimi skúsenosťami, dúfajme že váš prípad bol len výnimkou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 08:19 Žena Luka123 [128] Re: chameleon
Ahoj, možná ti to nepomůže, ale já se nalákala na akci ráno objednáte, zítra máte a objednala akvárko na rostlinná akvária. Rovnou i s kytkama. A možná to byla blbá náhoda, ale ve čtvrtek ráno zaplaceno, v pátek mi psali, že musím zaplatit ještě 300,- za jinou dopravu a že hned odešlou, v pondělí mi sdělili, že v pátek to neodešlo (protože kytky v pátek neposílaj), v úterý mi tvrdili, že to odešlo v pondělí, v úterý odpoledne přišla sms od pošty, že přijali paletový balík do přepravy, čtvrtek jsem strávila na telefonu s poštou zbytečně, v pátek jsem si na kolenou vyprosila osobní vyzvednutí přímo ve skladu pošty, aby to tam nebylo ještě přes víkend. Paleta zabalená hezky, na ní obr nápis "nepřebírejte, jestli je poškozeno" - a tak jsme se handrkovali s pošťákem, že to já chci rozbalit=zkontrolovat a on mi to bez podepsaného převzetí nedá do ruky. Nakonec jsme se tedy dohodli, ale byl to boj. Takže to je moje zkušenost. Jo a kytky to přežily. Kupodivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 21:31 Muž chameleon [63] Re: 4Sima
Mám toho naštudovaného už ako tak dosť, práveže som čítal toho už naozaj kopu, nevravím že sa vo všetko nejak dobre vyznám no mám už približný rozhľad a cca viem čo chcem, taktiež ako vidím tu, je možné docieliť rovnováhu aj v menšom akva, ako moje napr. takže asi sa dám na túto výzvu aj keď to nie je ideálne :-D No to o akvaristike viem, ako každý obchod, aj oni chcú len zarobiť smich tam som sa pýtať ani nebol a ani neplánujem, rovno si prídem pre hotovú vybranú vec :-D

ďakujem ale všetkým za rady, určite si dám vďaka nim pozor na mnoho začiatočníckych chýb, a keď náhodou nie tak všetko von a šup znovu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2020 21:12 Muž 4Sima [1897] Re: chameleon
Asi to nechceš slyšet, ale za mě ze setů asi tento www.rostlinna-akvaria.cz/…. Jako filtr dáš čerpací hlavu a velkou kostku akvacitu a bude ti to fungovat. Jinak není špatné si akvárium poskládat, vyjde cenově dobře a budeš mít věci optimálně vyladěné. V první řadě bych začal studovat zde na fóru, v akvaristice ti doporučí cokoli, jen aby prodali. Ujasni si co v akváriu chceš, inspiruj se zde v atlase a prezentacích. Těžko radit když ještě nevíš co se ti líbí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=51