Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:52 Muž kon [9]
Omlouvám se, já měl filtr vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:48 Muž kon [9]
Měl jsem stejně vybavený set, a nakonec jsem si koupil po roce vnější filtr a světlo taky přidával.Už bych do toho nešel, pouze jednotlivě.Vyjde to cenově stejně(při troše šikovnosti)Přeju šťastnou volbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:45 Muž navik [908] - Sumci – Re: LopoCz
I pokud byste sháněl jednotlivé srovnatelné komponenty (samozřejmě hotové) nedostanete se výrazně pod cenu tohoto setu. Výrazně levněji by se dal pořídit jen použitý set či vlastní výroba.
Pokud hodláte pořídit celý komplet, je to dobrá volba . palec
Uvedený vnější filtr používám bez problémů (sice jen krátce - půl roku, ale zatím je vše OK).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:35 Akát
Vypada to pekne,ale ta cena coze . Ja si radeji necham slepit akvarko na miru,jediny problem bude sehnat horni cast stejnych rozmeru :-O . Jestli to nevykoumam,tak mi asi take nezbyde nic jineho,nez koupit nejaky set (tedy jen akvarko + priklopka) :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 12:37 Muž Horác [3942] – Re: Sid
Jsem rád, že jsme se shodli. :o) Nedávno se mě na tento komplet někdo ptal v mé "poradně" a já mu ho také odsouhlasil. Napsal jsem:

"Sety bývají zavrhovány především kvůli nedostatečnému osvětlení (které navíc mnohdy nejde posílit) a nadměrně vykonnému vnitřnímu filtru (s malým množstvím filtrační hmoty a bez regulace výkonu). Obě tyto námitky se tohoto kompletu netýkají, takže PROČ NE. Druhou otázkou je cena resp. výhodnost koupě. Ale s tím Vám bohužel neporadím - nemám přehled."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 11:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: LopoCz
Pokud chcete minimum starostí s pořízením akviška - u mě je to dobrý kup. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 11:05 LopoCz – Koupě nového - prosím o rady
Zdravim,
chci si poridit nove akva. o objemu cca 200L. Na internetu jsem prolezl opravdu hodne prodejcu a vyrobcu akvarii a jedno z nej. kvalita vs cena je podle meho nazoru www.pet.cz/….
Jsem zacinajici akvarista a tak bych chtel znat nazor vice zkusenejsich.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 23:29 Muž NIKO [527] – Re: vaclav
Ničeho zvláštního jsem si nevšiml. :-)
Pokud šplouchnou, zářivky + příslušenství jsou horké, voda se odpaří a pára je odfouknuta ventilátorem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:53 Usine – Re: NIKO
A co třeba tví pancéřníčci rádi pěkně šplouchají když se jezdí nadechnout k hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:14 Muž NIKO [527] – Re: Yirka
Vzhledem k tomu, že svítím "dost", mám spolu se světlem zapnutý chladič (ventilátor), takže (snad) ke kondenzaci vody nedochází. Aspoň doufám. :-) (A taky jsem si nevšiml, že by se někde voda srážela.)
V "nevětraných" krytech tomu ale může být jinak. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:22 lucass
Set je nesmysl. Sám jsem začínal na 54l setu a kromě samotného aq a krytu jsem musel vyměnit všechno. Filtr - tomu se snad ani nedalo říkat filtr, vybroval jak menší zbíječka a s ním celé aq, topítko taky na houby, takže ve finále jsem neušetřil nic a ještě prodělal za nesmyslné součásti setu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 09:38 Muž Yirka [9118] – Re: NIKO
Nedělá pak problém vlhkost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 09:35 Muž NIKO [527] – Re: Yirka
Já ten kryt sundávám. :-) (Máte-li tedy na mysli "rozptylovací plexi" na podlinkových světlech.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 08:33 Muž Yirka [9118] – Re: Oslík
Řekl bych, že nevýhodou tohoto řešení je, že spoustu světla rozptýlí a zbrzdí kryt světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 06:13 Oslík
Ještě k těm zářivkám, cena obou DOHROMADY se pohybovala kolem 500kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 06:12 Oslík
Přidávám se k většině :). Jsem naprostý amatér a s přítelkyní jsme založili akvárium teprve nedávno (tuším únor, nebo březen). Už na první pohled se mi nelíbil omezený výběr setů a především nemožnost konfigurace vybavení v setu, nemluvě o ceně. Koupili jsme si -nevím přesně- něco mezi 70-80l. Do něj mix obxčejného štěrku v původních barách - ne modré či růžové zrůdnosti :) ten nevyšel draho. Krycí sklo mě dodatečně vyšlo ve sklenářství asi na 70kč. Bohužel z hlavy nevím cenu filtru, ale na požádání to zjistím :). Přiznám hřích - ze začátku jsme naprosto nedostatečně vyřešili osvětlení - posloužila obyčejná stolní lampička. Mezitím jsme hledali vhodné řešení až jsme na něj narazili v hypermarketu Globus. Jedná se o zářivky nad kuchyňskou linku v různých délkách. Tím se směruji i dotaz, protože nejsem odborník:). Výkon zářivek vedle sebe se sčítá, nebo ne? Jelikož je to nad linku, jsou slabé, každá 13w, ale pokud se sčítají, je to již 26 .. Jsou kvalitně a precizně vyrobené a dost vydrží. Cena obou se pohybovala kolem 500kč. Pokud si vše člověk postaví sám, vyjde ho to dokonce podstatně levněji než set. Nevýhoda je, že to obnáší plno běhání, zjišťování a porovnávání. Určitě to ale stojí za to. Mimochodem budem si pořizovat velké akvárium a když jsem oběhl celou řadu sklenářství, dostal jsem se na bezkonkurenční ceny a kvalitní práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2008 17:13 Muž Paul Ramon [17] – Re: kraken
Přesně tak, záleží na tom, co od nich člověk čeká. Pokud si člověk vybere nenáročné rostlinky, tak těch 15W na 54l bude stačit - máme v práci stejný objem a osvětlení a protrháváme jak diví! Roste i Althernathera... :-) A pokud se neosadí akvárium velkým množstvím ryb, tak i filtr postačí, i když je to velkej honič. Akvárium může fungovat velmi dobře. Pokud ale vím, že budu chtít pěstovat i náročnější rostlinky, budu chtít mít jejich větší výběr, tak budu muset pořídit silnější světlo. Pokud nebudu chtít čistit filtr v kratších časových intervalech, a aby tolik nehonil vodu, budu muset koupit kvalitnější...atd.
Jde o to si vybrat, jakou cestou se dám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 16:31 kraken
Pro začátečníka to bohatě stačí, dělám akvaristiku dlouho a teŤ jsem ho kupoval švagrovi na www.akvarko.eu Hodně záleží na tom co člověk od toho čeká.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 13:51 deCORF OBRAEN – RE: TomášB
, jinak osvětlení je docela dobrý ale budu kupovat zířivku flora glo.. coze ak ti možem doporučiť nekupuj žiarivku Flora-Glo ne zbytočne vyhodené peniaze ano Radšej si kup Philips 840 za par korún a nedaj sa nahovoriť drahými žiarivkami v akvaristikách ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 13:04 Muž vena [52]
přesne tak. není set jako set. já mám 54 l od juwelu, tuším že se to jmenuje Rekord 60 a celkem spokojenost, jen čerpadlo 2x dosloužilo, ale vyreklamoval jsem.kupoval jsem ho v Obi ve slevě a za ty peníze dobrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 09:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TomášB
...jinak osvětlení je docela dobrý ale budu kupovat zířivku flora glo...
Copak? Vám nevyhovuje "docela dobrý osvětlení", že budete kupovat Flora GLO? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 07:20 Muž TomášB [12]
Venca napsal: Hlavně nekupuj set Pearl -jsou to vyhozený peníze tone !!Já ho koupil (Pearl 80-112l),že to bylo v jednom a myslel jsem si ,že to bude O.K a není sad .Teď už mám objednaný nový filtr jelikož ten co
tam je je hnusnej lavor přes kterej se honí voda a mám vzádu stín a co se týče osvětlení mám tam 2X18W to by mělo stačit ale budu ještě jednu 18W přidělávat protože na starších listech se mě oběvuje hnědá řasa tak zase další prachy rozzureny .Tak závěrem podle mě je si to skomponovat sám sety jsou na ho................ ahoj


Přesně, filtr mám taky novej za 800,- , na tom setu nás zlákala cena 3000,- a předtím sme chtěli koupit rio 125, jinak osvětlení je docela dobrý ale budu kupovat zířivku flora glo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 07:13 Muž frmol [14]
pozor ! jsou sety a sety... a mezi nima ohromny kvalitativni ohromny rozdil
pro zacatecnika doporucuju koupit pouzity na inzerat
ja mam Juwel 240, zarivky 2x54, s filtrem taky spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 22:56 Pepa
Jak se tedy sestavuje ten kryt ze dřeva nebo s přetavených petlahví do formy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 09:20 Žena Utahraptor [91]
Taky zrovna koukám na Aquarium set Waterhome Professional 84l prozviratka.eobchod.com/…

Je tam zhruba to co, bych pořizovala tak jako tak, ale vyjde to v důsledku levněji, měl s tímto setem někdo nějaké problémy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 15:41 Muž filipsi [1295] – Re: Jíťa
Dlouho cti a patrej, a sloz si ho. Treba muj set ma ale filtraci docela dobrou, svetlo jsem ale pridaval. Az budes mit jasno, nech si vyber vybaveni treba tady schvalit. Me bylo jasne, ze se v tom budu vrtat a rad, a nechtelo se mi dlouho skladat. Nenapsala si, jak velke chces.
Osobne bych ho slozil tak, ze bych nepouzil takovy ten plastovy kryt, ale stojaci rampu a kryci skla. Nechtelo by se mi osvetleni bastlit. Filtr bud cerpaci hlava + molitan, nebo prosty bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 14:37 agent007
Koupil sem set 54 l s přední vypouklou stěnou za 1600 ve Wlodislavi.Spokojenost, záruka 2 roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:31 Rejpal1
No nevím... Před dvouma dny jsem byl tady v Polsku za hranicema (u Náchoda) a v místní akvaristice to všechno vycházelo hůř než u nás v internetovém obchodě. Mě to došlo domů i se stolkem z internetového obchodu a jsem spokojený.. Tedy až na to že je to pro mě malé..Ale to neva pak ho dostane dcerka. Houuu ať se daří. coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:56 Eliska – Re: agent007
poradite kde presne jste nakoupil? Taky se chystam do Polska a o tomto setu (54l) uvazuji. Vyjde tam o dost levneji, nez tady na morave. Diky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 22:32 Siny
Děkuji všem za rady. Akvo dostala mamina, takže kryt fakt raděj odtrhávat nebudu. Originál filtrace půjde ven 100% a s tím světlem, něco na tom bude, také se mi zdá, že je málo světla. Vypadají podle toho také i kytky. Zítra se do toho pustím. Snad se mi to podaří vyndat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 22:07 Muž Paul Ramon [17] – Re: Saal
Přidat zářivky tam jde, pořídil jsem si předřadník Arcadia s vodotěsnými paticemi a šroubkama přimontoval z každé strany obou původních zářivek...v mém profilu je to hezky vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:12 Žena Saal [4]
Tak já jsem taky pozadí ohnula a vytáhla. Jde to dobře a nic se nezlomilo. Jinak jsem vyměnila filtr a vrchní kryt.Mám tam nový se 4mi zářivkami. Teda nevím kde bych do toho starého ty 4 zářivky strčila coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:45 Muž Paul Ramon [17]
Průtok na čerpadle jde regulovat otočením v ose čerpadla. Já jsem pozadí také vytáhl, aniž bych musel sundavat kryt. Jde to, ale musí se s tím trochu pohrát. Slyšel jsem, že kryt sundat jde, ale musí se odtrhnout. Také jsem to neriskoval...
Jinak mé doporučení - vyměnit filtr a přidat zářivky...naštěstí je na ně místo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:37 Siny
No pokusím se ohnout a vyndat pozadí, průtok na čerpadle nejde regulovat, takže to budu muset nějak vymyslet. Jinak díky za radu. Snad se to povede, pozadí je dost silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 17:07 Muž bunda [28] – Re: Siny
Průtok jsem snížil tak že do nasávací trubice jsem vlepil kousek plastu s provrtanou menší dírkou a nastavením čerpadla na menší průtok. Není to ideální filtr ale používal jsem ho asi rok a půl. Musí se pravidelně a často prát. Pozadí jsem vytáhl, že jsem ho ohnul a vytáhl prostřední velkou dírou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 16:28 Siny – Re: bunda
mě se to nepovedlo a přez těch pár miniaturních otvorů, nevím, myslím, že bych ho musel roztříhat. Mám pocit, že i originál filtr je neúčinný s obrovským průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 16:14 Muž bunda [28]
Já ho vytáhl, aniž sem sundal ten kryt. Chce to trochu to pozadí ohnout. Myslím že ten kryt sundat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 16:11 Siny – Akvarijní set Aquael Pearl
Prosím poraďte. Řeším problém s tímto setem, který má cca 112 l. Jde mi o to, zda lze sundat celý vrchní kryt s osvětlením a filtrem. Nerad bych poškodil akvo a běžně použitou silou tento kryt nejde dolu, nevíte někdo zda je přilepený, či jinak přidělaný? Potřebuju jej sundat abych mohl vyndat to příšerné plastové pozadí uvnitř. Děkuji za rady. Šiny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 18:56 agent007
Mám od Rynkaru set 60 litrů s přední vypouklou stěnou. Zatím jsem spokojen. Kupoval jsem v přímo v Polsku, jelikož tam jezdím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 16:10 Jíťa
Moc děkuji, tak já se zkusím podívat na nějaký to vybavení. A uvidím, jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:57 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: rolandmynar
tam bylo podstatné to "teoreticky" - když bych koupil přesně to, co je v sadě, tak by to vyšlo o něco dráž, takže je to levnější. ale pouze teoreticky, protože jsou to stejně věci na vyhození a musí se koupit něco pořádného... no, každopádně jsem to tak aspoň původně myslel. snad jsem se do toho nezamotal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:30 rolandmynar – Re: MiHl
Taky myslím, že sety jsou dražší. Tys ale dole psal, že jsou levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:26 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: rolandmynar
tak to určitě je dražší... nejlepší je dle mě samovýroba (krom akva) či burzy
mě poslední akva stálo
100 l: akva 400 (bazar), kryt a světla 300+300,- (výroba), filtr fluval 203 2 ks 700,-(KO bazar) (+350 náhradní díly), písek jsme si přesáli u písáku
150 l: akva 1500 (nové), kryt a světla 400+400,-, filtr a písek stejný zdroj jako minule

pokud bych to ale kupoval (ne každý je schopen to vyrobit), tak:
výrobní cena akva je cca 10 Kč/l (jak kde)
filtr plácnu 700,- (větší vnitřní) či 1000,- (bazar vnější) nebo 100,- (bublifuk)
topení nové 300,-
kryt ale netuším... ty jsou předražené až běda, nejlepší fakt je, kdyby ho někdo vyrobil, pokud by šlo o cenu tak třeba jen krycí sklo a na to světlo za 800,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:16 rolandmynar
Zrovna včera jsem byl u nás v Baumaxu a tam je 200l AQ za 4999,-Kč holé AQ. Za ty peníze bych si konkrétně u nás nechal slepit 500l což je 2,5x tolik. A to je jen holé AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:14 rolandmynar – Re: MiHl
Mě zase sety přijdou daleko dražší, než kdyby si to sestavil sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:11 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Hony
tako koukám...
www.akwa-rynkar.pl/…

klasický set: 15 W na 54 l vody - málo
místo filtru akorát tak čerpadlo...
vypouklé přední sklo - osobní vkus, já moc nepreferuju, trochu deformuje

sety mají jednu (teoretickou) výhodu - jsou levnější, ale až tam budeš domontovávat další zářivku, kupovat nový filtr,... tak už to tak moc nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:10 Žena pavliina [50] – Re: Alofok
Tak já bych do setu už nešla :-O Koupila jsem si set 63 l a kryt jsem po měsíci vyhazovala a kupovala jsem nové osvětlení. Na 63 l jedna 15w zářivka fakt nestačí ne - no chybama se člověk učí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:08 Hony
radši si to udělej sam sety sou na nic maš akva 200 litru a voni do toho daj 1 zařivku radši bych si to urobil sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 11:06 Alofok – Re: Jíťa
já jsem taky pro set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:58 Jíťa – set Akwa Rynkar
Ahoj, chci koupit nové akvárko, skoro všichni tu píší, že je lepší si ho složit sám, než kupovat set. Ale já nevím, co bych vybrala z takového velkého množství nabízeného vybavení:-(
Tak asi půjdu na ten set.Jaký máte názor na Akwa Rynkar??Máte s ním nějaký zkušenosti?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [44] 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=2151