Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Žádná další stránka   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:58 Jíťa – set Akwa Rynkar
Ahoj, chci koupit nové akvárko, skoro všichni tu píší, že je lepší si ho složit sám, než kupovat set. Ale já nevím, co bych vybrala z takového velkého množství nabízeného vybavení:-(
Tak asi půjdu na ten set.Jaký máte názor na Akwa Rynkar??Máte s ním nějaký zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 21:06 Muž georged [44] - Živorodky
Zkus si zajít do Hornbachu, ale nekupuj sety :-D . Kup si to po částech - buď ušetříš nebo budeš mít kvalitnější "set" když si ho sestavíš sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 20:44 Muž Johnny5 [5]
tak to vypadá, že si teda koupím nejspíš ten, na který tu mám odkaz, protože je u něj i skříň jen za 750,- a já viděl na internetu vždycky nad 1000,-. A navíc všechno přivezou společně, takže budu mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 14:17 kakura
Jestli chceš set tak se mrkni do OBI a Baumaxu právě tam probíhájí akce akva 54 l s příslušenstvím od 1799,- Kč. Taky se rozmýšlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 11:37 Muž Johnny5 [5] – a co tenhle
A co říkáte na tenhle? pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2007 11:21 Muž filipsi [1295]
Precti si diskuze o setech, je jich tady mnoho. Obecne je lepsi set nekupovat, vzit to po castech a presne tak jak potrebujes. Vyjde to ale trochu draz, a musis vice planovat co.
Chybou setu je temer vzdy prilis slabe osvetleni, a prilis silna filtrace (velky proud s malym objemem filtracniho materialu)
Pokud se ale spokojis s rostlinami nenarocnymi na svetlo, a filtr si pripadne trochu upravis, jde to i se setem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 11:19 Rajčátko – Sety jsou na nic
Ahoj. Pokud to s akvaristikou myslíš vážně, rozhodně nekupuj sety, a už vůbec ne pod 100 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 10:40 athaya – cayman
ahoj ja mam akva set cayman 50. palec je velmi dobry od ferplast. filter paradny- sice trochu velky ale je velmi dobry (voda je uplne cista), ziarivka 14w od philips, vo filtri je inak aj ohrievac ale ten nepouzivam ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 10:34 Muž Johnny5 [5] – jaký akvarijní set
Ahoj, chtěl bych si koupit nějaký cca 54litr. akvarijní set, a potřeboval bych poradit jakou značku popř dopuručit nějké stránky. poradíte mi prosím? v Dnešní nabídce se moc nevyznám a nechci koupit set se slebým filtrem a osvětlením atd. Předem díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 18:26 Muž matlala [798] - Rostliny
no a kolik ma litru a co obsahoval jaké/á jsou/je tam zářivky/a
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 16:58 athaya
ja mam aqvaset cayman je vyborny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 13:01 Žena bucliik [99] – filtr
hustýýý...sem nenašla filtr ale chtěla bych se zeptat jak to s ním jde, mám set s Fluval 4 Plus do 200l akva, moc ho tam nechci tak zjišťuju zkušenosti, dobrý? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2007 12:55 langosh
Nemusíte si ho zrovna vyrábět... Stačí na nějakém eshopu nakoupit "komponenty" - kryt, světlo a filtr podle vašich potřeb a je hotovo.... Jinak největší slabinou setů je právě filtr a světlo. Filtr je většinou vnitřní (takové honítko) a kryt s tlumivkou (tj. hřeje) a málo zářivkami. Nicméně i s takovým "materiálem" se dá provozovat celkem slušné AQ - můžete se podívat tady www.akvarko.cz/… (mám pocit, že jde o stejný set jako Romanův - Waterhome Professional 84 l).
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 12:34 Muž matlala [798] - Rostliny
kámoš si koupil 112l set zářivky 2x18w no to je málo- kryt se musí buď předělat lépe však udělat si sám
topítko-měl 150w to bylo dobré snad jediný co se dalo pužit
filtr-450l/h a malý filtrační objem (0,2l) dal tam obyčejnou kostku biomolitanu a čerpací hlavu
toď moje (respektive kamarádova)zkušenost se setem ale jak řekli ostatní to světlo je největší problém a ještě jedna maličkost viděl jsem zatím jen kryty kde je jen tlumivky která může hučet a spotřebuje víc eletřiny oproti eletronickému předřadníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 07:32 Žena Lu [1] – všem
...díky za Vaše názory :-) ...budu nad vším přemýšlet...horší je, že můj chlap není nadšenec do akvaristiky, tak bych si asi musela poradit v kutění sama :-O ...ale i to se dá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2007 22:43 Muž filipsi [1295] – drahota akvaristiky
Me to jako drahy spas neprijde, naopak, prijde mi, ze je to jeden z levnych konicku, a to i v morskem a horacove :) provedeni. Navic se jako jeden z mala da provozovat uplne za hubicku, starsi nadrz s vybavenim na inzerat, darovane kytky a ryby ...
Ono se totiz do akvarka nemuze furt neco pridavat a predelavat ho, tak jsou delsi obdobi bez investic, nebo s malymi, nez prijde dalsi "vetsi". Ale to by bylo na jine tema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 22:11 Muž Horác [3942] – Lucie
Nemám, co bych dodal ... Pánové to tu rozebrali tak důkladně, že je naprosto zbytečné, abych Ti ještě odpovídal na ten mail.
Jen bych opakoval již vyřčené. X-) :) (Jinak díky za důvěru) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2007 22:03 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud půjde o set, tak Waterhome je na 2 trubice.Ale zase má nanic ten filtr.Osobně bych vzal levný set se 2 záživkama a filtřík bych překopal na možnost nasazení kostky bioakvacitu.Jediným neduhem zůstane nemožnost pěstování rostlin náročných na světlo.Ale na druhou stranu, kdo by chtěl v nějakých 50l mít něco extra.Já Léta mám kryptokoryny s hnědovkama a ty nejsou na světlo nijak náročné.vypadá to dobře a pro začátečníka asi jedna z nejschůdnějších cest do tajů vodní botaniky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2007 21:52 Muž Nik [191]
Třeba lození po skalách, nebo ježdění na horském kole je dražší špás, nedej bože lyže, "paraglajding", a tak dále. A nejhorší koníček co se týče financí je mít auto. Však se říká: "Když nevíš co s penězi, kup si auto."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 21:45 kutiltim
je to drahý spas ale krasný vieme pri tom sediet hodiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 19:04 Muž Nik [191] – - anonym
Mám 187 litrové akvárium, což je téměř podobné, že?
Akvárium od Sklorexu s 5 letou zárukou na spoje - 2000,- Kč (mohlo stát míň, ale já tam chtěl výztuhy).
Osvětlení 2x Glomat controler 2 20W - 2000,-
Kryt: tapeta 150,- , ručka - 27,- Kč, šroubky - 30,- Kč, materiál zadarmo co se válel na chatě, = 20 hodin zábavy.
Filtr - molitanové za 80,- Kč celkem
Vzduchovací motorek - zadarmo
Topení 100W Elite - 230,- Kč
Snad jsem na nic nezapomněl, takže suma sumárum 5 000,- Kč a nemusím přidávat zářivku, můžu pěstovat kytky jaké chci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 18:17 Muž Venca [25]
Hlavně nekupuj set Pearl -jsou to vyhozený peníze tone !!Já ho koupil (Pearl 80-112l),že to bylo v jednom a myslel jsem si ,že to bude O.K a není sad .Teď už mám objednaný nový filtr jelikož ten co
tam je je hnusnej lavor přes kterej se honí voda a mám vzádu stín a co se týče osvětlení mám tam 2X18W to by mělo stačit ale budu ještě jednu 18W přidělávat protože na starších listech se mě oběvuje hnědá řasa tak zase další prachy rozzureny .Tak závěrem podle mě je si to skomponovat sám sety jsou na ho................ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:44 Anonym – zvítezil set
ahoj,já tuhle otázku taky řešila,ale díky ceně jsem koupila set, 200l akva,200W topítko,vnitřní filtr 1000l za hod krzt i se zářivkama 2x3OW.Ptala jsem se takz na názory, jojo s osvětlením asi bude problém,ale kdyžtak ukecám přítele aby přidal zářivku a najdu si kytky nenáročný na světlo.Jo set stál 5 500,- byl z OBI.u mě to vyhrála ta cena, jinak bych si takový akva sotva pořídila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:11 Muž Nik [191]
Tak, hodina sledování, to máme 300,- Kč, pane. smich smich smich smich smich
Můžu prosit daňový? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:10 Muž isamik [180]
Nik: Vsechno jde kdyz se chce :-D! I pridat zarivku do krytu, je tu spoustu diskuzi (treba Pansuu).

Lu: co se tyce osvetleni je to u malych akvarii dost problem (kdyz si ho clovek dela sam a kvalitne, levne to moc neni), kryty vetsinou byvaji poddimenzovane, ale i tak se da neco najit, co se tyce filtrace, resil bych to nejakou vetsi kostkou bioakvacitu pohaneneho vzduchem ci nejakym cerpadlem (aquaball by snad i mohl byt, ale je dost drahej) s rozstrikovaci rampou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2007 16:08 Muž tau [14] – filipsi
no kdybych si uctoval cas, tak je akvaristika pekne drahej konicek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:04 Muž filipsi [1295] – tau
No, pokud jsi zrucny, za svuj cas si "neuctujes" penize, a mas zkusenosti, pak kazdopadne. Ale treba jen vyroba krytu - strizlive 1 den, pokud si financne ohodnotis svuj cas, pripocitas material, razem jsi na cene docela dobrych krytu. Druha vec je, ze ho mas presne jak si chtel a pobavis se u toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:04 Muž Nik [191]
Aqua set jsou vyhozené prachy a pousta starostí navíc! Nebrat!!!
Na krytu neušetříš, ale aspoň si ho uděláš takový, jaký je vhodný (a za ty samé peníze - to platí u velikých akvárek, u malých šetříš určitě, teda pokud máš kolem šikovné lidi, případně ty sama jsi obdařena). Ještě jsem se nikde nedočetl, že by někdo dokázal do setového krytu nacpat njakou další zářivku - ale taky nevím všechno, že?

Nic proti filipsi:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2007 16:00 Muž filipsi [1295]
Pokud to chces zkusit, jak to pujde, jak te to bude bavit, jak se o to budes starat, a jsi smirena s tim, ze to treba uplne perfektne nepujde, a ze budes mit problemy (malo svetla, filtr zpravidla ne uplne vhodny), jdi do setu. Vyjde to financne lepe, a druhe akva si sestavis sama, poucena z toho, co bylo spatne a neslo tak jak ma.
Pokud mas chut dele cist pred koupi, vsechno zvazovat, a myslis to napevno vazne, zacni s tim, ze si akva postavis z komponentu sama, tak jak chces, aspon 200l. Nebo jeste lepe, sverit to renomovane firme, ktera to udela dobre. Ovsem to vyjde podstatne draz.
Jak je na mnoha nadrzich videt, funguje to i v setu, i v malem (50l, mensi radeji opravdu ne). Ale ve velkem s peclive vybranymi komponenty samozrejme lip.
Asi mnozi ten nazor sdilet nebudou, ale zacatecnikovi bych radeji doporucil set nez aby si to skladal sam, muze to slozit jeste hur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:00 Muž tau [14]
po vsech strankach (financni, esteticke i kvality) je lepsi si vse sestavit / vyrobit..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 15:28 Štěpán
Tak samozřejmě je nejlepší si akvárium sestavit. Mimochodem, 54 litrů je dost málo, lepší je začít hned s větším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 15:18 Žena Lu [1] – Akvaset nebo koupit vše samostatně?
Ahoj...řeším dilema(zatím s předstihem), jestli pořídit akvaset, nebo koupit akvárium,filtr a osvětlení samostatně. Třeba takový kryt se zářivkami, ten samostatně stojí pomalu jak celý set. Viděla jsem v Hornabchu set Eheim na 63l, topítko Jäger 50W,filtr byl Eheim aqua ball,myslím že přefiltruje 150-480l /hod, podle toho jak se nastaví - má regulaci.Ale i tak mi příjde zbytečně silný?! Zatím nad tím jen uvažuji, má v krytu jen jednu zářivku 15W, to e mi zdá zase málo. Jaký je váš názor, nebo zkušenost?
Díky Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 21:31 Muž j_j [18] – rory
ted sem ho dodělal...pak pošlu foto jestli budeš chtít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 21:04 Rorejs – Elite
No vymenili jsme tam ty patrony s aktivnim uhlim za biofiltr a funguje to uspokojive ( myslim v pomeru k cene ). Jedine ta velikost mi trochu vadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 17:54 Muž j_j [18] – rory
ještě pro ROREJSE: Filtr Elite neni vůbec dobrej(mám ho a dneska ho budu předělávat) na filtru se šetřit nevyplatí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 13:14 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – set
Existuje nějaký akvarijní set, kolem 100 litrů, který byste si koupili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 16:24 bobo – set
Ten akvaset ujde,ale má slabé sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 12:48 Žena azalka [38] – sety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 22:47 Rorejs – Akvarijni set 60x30x30
Zdravim,

nevideli jste pls nekdo ted nekde nejakej akvarijni set 60x30x30 v rozumne kvalite za prijatelnou cenu.

Pred vanocema jsem kupoval jeden v Kauflandu za 1500 a pripada mi celkem dobrej, topitko a filtr elite, zarivka sun glo, kryt tusim WaterHome.

Potreboval bych ted neco pro druhyho mladocha a zatim jsem nic nenasel :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 20:45 Žena sharon [126] – drahé?
Proč drahé, myslím, že u nás se ceny podobných setů pohybují za podobnou cenu (v přepočtu).

A možná, že to tam vyjde i levněji (při kursu 1:0,73-0,78)
http://www.hornbach.cz/home/cz/html/index.phtml?url=http://www.hornbach.cz/brochure/cz/html/index_brochure.phtml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 20:12 Muž Jirka [10] – akva
Nekoupil bych to,filtr k ničemu a cena nic moc! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2006 20:01 Žena azalka [38] – set
Akvarijní sety za akční ceny jsme tu už probírali. Podle mě to na začátek stačí, i když ne všechna výbava je optimální. Časem třeba přijdeš na to, co upravit nebo vyměnit. Cenu nedokážu posoudit, ale v ČR se něco podobnýho dá pořídil levněji (Hornbach, OBI).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 19:48 Česílko – aqa
Ramirezky, neonky a parmičky nádherné, možná i paví oka v takovém budu mít já. Zatim v něm jsou velké rybky, ale je to dost problematické, taky postupně likvidujou ty menší. Do menšího pokoje je dobré. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 19:41 Muž memeo [15] – akvarium
Je to podle mě drahé..................koupíš to levněji někde přes inzerát,ale nebude to nové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 18:52 Luki – akvarium
Co hovorite na toto akvarium poradte prosim www.kaufland-online.sk/… ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [45]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=2201