Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2021 21:38 Muž Lojza007 [212] Re: lumpet
Dneska jsem viděl v Hornbachu set Juwell Primo 120, pokud je na to rozpočet a prostor, určitě by bylo lepší tohle 120 litrový akvárium než menší šedesátka. Je to komplet set včetně slušné juwellácké filtrace, rovnýho víka s LED a teploměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2021 21:18 Muž Lojza007 [212] Re: lumpet
Z těch dvou bych bral ten Eheim, bude mít lepší filtr, má plochý dekl. Pokud se máma rozhodne zlepšovat, aspoň to bude zdroj dalších dárků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 19:58 Muž Brodys [259] Re: lumpet
54l je v poho, dá se s ním i manipulovat a nějaká rovnováha se taky udrží. Určitě se vykašli na set,najdi si akvárium a skříňku, která se ti líbí a filtr se světlem ti tady k tomu jistě lidé s podobným problémem poradí ;-) Sám jsem jeden z těch,co začínal s 54l setem,krom skla a skříně jsem vše vyhodil, nedalo se to smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 17:26 Žena lumpet [0] Založení akvária
Moc všem děkuji za reakce, to jsem ani nečekala, jaká diskuze se rozvine.:-) Ale jde mi z toho trošku hlava kolem, každý z vás má jiný názor, tak se s tím musím nějak holt poprat. Mamka veliké akvárko měla dlouhou dobu, teď už dlouho nemá nic, protože s tím měla plno starostí a už chce opravdu jen malé pro potěšení. Původně jsem chtěla pořizovat 20l, ale od toho jste mě odradili téměř všichni, tak tedy 54l snad ještě zvládne. :-) Chtěla akvárko bílé, mohlo by být něco takového? www.superzoo.cz/…#
Nebo
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Potřebuji set, nevyznám se v tom tak, abych sama poskládala dohromady, co je třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 12:35 Muž Roger [1594] Re: MARTIN HORÁK
Oba víme, že akvárium klidně nano se dá založit bez světla a filtru a bude fungovat bezproblémů ;-) je to o zkušenosti, je to o pochopení určitých návazností atd.. ale pokud se bavíme o tom, jaký set či postup doporučit někomu kdo nic z toho nemá a pouze začíná, měli by jsme doporučit co nejsnazší cestu aby se vyvaroval technických chyb. Osobně jsem začínal na 54l pacific nebo jak se to jmenuje, za mě doporučím koupit sklo zvlášť, světlo zvlášť, a filtr také zvlášť. Ušetří si do budoucna starosti a může se tak zaměřit na podstatnější věci a to jak mít stabilitu v akváriu. Hodně setů za příznivou cenu jsou k ničemu, pro začátečníka obzvláště a pro někoho kdo se vyzná úplně. Ty kvalitnější sety jsou pro změnu dražší než když si to poskládáš sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2021 11:23 Muž vlka [2879] ...založení AQ...
Osobně jsem dostal set, kde jsem jako první nahradil setový filtr Asap 500 za Eheim Aquaball 180 a doplnil do krytu další zářivku kvůli stmívání a rozednívání. Ale jinak jsem spokojený, světlo nad AQ mi nesvítí do očí, ale jen do vody, Krevetky, rybičky i šnečci neopouštějí AQ, okraj hladiny, kde je většinou ,,sanétrovej ráfek,, není vidět, trubičky a hadičky lezoucí přes okraj není vidět. Prostě je to věc a názor každého akvaristy zvlášť a ať si každý buď vybere, nebo tímto procesem ,,subjektivního zlepšení,, projde sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2021 10:49 Muž Buldr [125] Re: MARTIN HORÁK
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD ... ještě hloupější odpověď, taková jediná správná stranická.

Můžeš nesouhlasit, můžeš remcat, ale můj názor nezměníš. Levné sety jsou tristní co do kvality, tak i vyhotovení. Klidně si rozebereme levný filtr Diversa a podíváme se na těsnění, elektrickou bezpečnost, přeměříme rotor a pak to srovnáme např.: s Eheim. A nemusíme zůstat jen u filtru, podíváme se do světel, chlazení LED a napájecího zdroje (chce to hodně silný žaludek, podívat se do zdrojů), nebo třeba i na přísavky s poločasem rozpadu pár měsíců.

Klidně si dál odpovídej o tom, že něco nefunguje a o kradení koníčku v nano akvaristice, nebo třeba pěstování bonsají. Moje 54 funguje nadmíru dobře, vlastně kdyby se potvory přestaly množit, bylo by lépe. Jen je malá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2021 09:57 Muž MARTIN HORÁK [585] - Velké i malé cichlidy, anubiasy.Re: Buldr
To je hrozná hloupost co jste napsal.
Pokud by to tak bylo, tak bychom mohli zrušit celou jednu velkou část akvaristiky - nano akvaristiku.
To, že někdo neumí udělat z 20, 30 či 54 litrové nádrže funkční a zdravé akvárium není chyba v tom "setu", nýbrž chyba člověka, který k tomu přistoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.11.2021 09:49 Muž Buldr [125] Re: lumpet
Set bych moc nedoporučil, ty lepší jsou nepoměrně drahé a ty levnější nestojí za to, protože za 2-3 měsíce z toho zbyde jen sklo a podložka, na které stojí.

Když jsem před dvěma lety začínal s akvaristikou, říkal jsem si, jak je 54 litrové akvárium velké, prostorné a dostačuje. Dnes to vidím tak, že jsem v té době rozhodně nemohl být při smyslech a všechno je prťavé. Nemám 288 litrovou nádrž ani rok a říkám naprosto to samé, všechno je malé, prťavé a nic se tam nevejde. Stejný výsledek, jen s větší a dražší technikou. Snad až zdraví dovolí zrealizovat dva a půl tisícovku, přestanu. Moc velkou šanci tomu nedávám :)

Začínal jsem s 54 litrovým setem Diversa 13W LED bludička, ihned bylo jasné, že bludička nestačí a přidával jsem 2. 13W RGB, což už bylo lepší. Jako blbec do krytu, aby to vypadalo. Stejně to letělo a dnes obě světla byla darována, stejně tak topítko atd. První šel na řadu filtr, ten setový byl všechno, jen ne filtr. Spíš vibrační kalič vody, Eheim Aquaball 60 bylo úplně jiné kafe, potom CO2 set, kontrolér a světlo Twinstar (60cm 23W) a kryt se dvěma trubicemi a mřížkou (přehřívání) letěl do popelnice.

Lepší si koupit samotné akvárium, světlo, topítko i filtr, protože to vydrží a nebude se po 2-3 měsících nic kupovat (platit dvakrát)


Setový filtr, setové osvětlení, ... a další krámy, které už jsou dávno vyměněné za podstatně kvalitnější, vhodnější a hlavně darované (pryč s tím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2021 22:31 Muž Lojza007 [212] Re: Perlas
Ještě jsem nad tím popřemýšlel a tady je pár dalších tipů. Víko ideálně rovné, mnou doporučená Tetra má tvarovaný víko a nic na to nejde položit, v tomto ohledu je lepší Juwell, Eheim nebo Aquatlatis a nejspíš i další. Pokud je možnost a prostor, vemte jí větší, bude mít radost, že má možnost většího výběru ryb.
A k tomu ideální poddárky - síťka, odkalovač (doporučuju MARINA Easy Clean mini), teploměr, magnetická stěrka, třeba i startovací bakterie nebo klidně i hnojivo.
Ještě je na zvážení, jestli to akvárium zakládat a osazovat rostlinami, je to sice hezčí překvapení, ale třeba to vůbec nebude dle představ mámy, tak jestli by nebyl jako poslední dárek lepší nějaký poukaz, aby si to sama nakoupila v nějakým akva eshopu dle svých představ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 12:06 Muž Passenger77 [269] - RostlinyRe: Perlas
Když vidím tu fotku v odkazu s AQ na konzoli, tak mám problém uvěřit, že je to jako celek stabilní. Kdyby do toho zboku narazilo děcko, tak to možná i převrátí. Kromě toho se mi ještě nelíbí, že nejde pod to nic moc uložit. Ale to je samozřejmě subjektivní pohled bez prostorových znalostí místa, kde to bude stát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2021 00:23 Muž Perlas [76] Re: lumpet
www.juwelakvarium.cz/…

Maji i 60ku

Mam 70ku a funguje to. Jen pak sehnat dno, kytky a osazenstvo. Filtr neni vubec slyset.

Prodavaji se i v hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2021 23:12 R Muž ctibum [6221] - Snažím se to nezahubit...Re: lumpet
Pokud se maminka vyzná, což vy evidentně ne (nic ve zlém), koupil bych jen samotný set (osobně bych doporučil Aquatlantis viz moje "61") a zbytek nechal na ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 15:29 Žena permonici [241] Re: lumpet
Dobrý den, 15 litrové akvárium je velmi malé, špatně se v něm udržuje nutná biologická rovnováha, je nestabilní teplotně atd. Souhlasím s předchozími příspěvky, akvárium o objemu 54 li (čili taková klasika) není tak velké, jak se může zdát, a přitom už v něm lze provozovat akvaristiku, vybrat si vhodné rybičky a nemít tolik práce jako s 15 litry. U akvárií platí, že čím větší, tím lepší. Pokud by se mamince vešlo 84 l akvárium nebo dokonce 112 l (80x35x40) bylo by to ještě lepší. Také záleží na Vašich finančních možnostech, to je jasné.
Rostliny se dají získat i zdarma z přebytků pěstitelů. Na dno "kamínky" vel. 2-4 mm, raději tmavší (ne bílé). Světlo LED se stmívačem + spínací hodiny, teploměr, filtr (mám raději vnější, ale to je otázka osobní preference a financí), pro maminku může být i kompletní set s krytem fajn, nemusí pak nic řešit, dokud se z ní nestane vášnivá akvaristka a nezačne technicky vylepšovat. :-) Dále bude potřebovat odkalovač a síťku na ryby, mně se velmi osvědčila i dlouhá zahnutá pinzeta na sázení rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 12:50 Muž Lojza007 [212] Re: lumpet
Já bych doporučil přímo set od Tetry, má cca oněch 54litrů, je včetně filtrace, topítka, LED v krytu. Chybí akorát časovač nebo stmívač.
Do toho akvarijní písek a pár rostlin. Maminka si pak ryby už vybere sama, protože do Vánoc už se nádrž nestihne pořádně zaběhnout.
Ideálně navštívit nějakou akvaristiku v okolí, tam pomůžou s pískem i rostlinama nebo třeba pomůže nějaký místní akvarista z okolí.
EDIT: A ještě bych doporučil mrknout na akva prodejny jako je www.rostlinna-akvaria.cz, často jsou tam články pro začátečníky, výpočty množství substrátu a podobně. A většinou to tam vyjde levněji než na Mallu a podobných všehoobchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 11:12 Muž MARTIN HORÁK [585] - Velké i malé cichlidy, anubiasy.Re: lumpet
Dobrý den. Být vámi poohlédnu se po setu 54 litrů, tedy rozměr 60x30x30cm.
Ten set obsahuje vše. Tedy podložku, kryt s osvětlením, topítko. Některé sety mají i filtraci, pokud v setu nebude, je potřeba jej dokoupit.
Dále je zapotřebí koupit jemný písek, živé rostliny, akvarijní síťku, kýbl a dejme tomu tomu 2m hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 11:00 Žena lumpet [0] – Prosba o radu
Moje maminka mívala vždy v obýváku obrovské akvárko, teď už dlouho žádné nemá a přála si od nás na Vánoce aspoň malý Biorb s tím, že by tam měla 2 nějaké pidi rybky. Tak jsem hledala a narazila zde na jinou diskuzi, která mě přesvědčila o tom, že Biorb asi nebude ta správná cesta... Já ale s akvaristikou nemám žádné zkušenosti, proto jsem chtěla vás zkušené moc poprosit o radu. Jaké malé akvárium (chtěla těch 15l) koupit? Našla jsem třeba toto www.mall.cz/… Ale nevím, co přikoupit k němu? Filtry? Co je třeba na dno? Teploměr? Rostlinky? Mohli byste mi, prosím, prosím, poradit? Maminka by si rady věděla, ale potřebujeme to jako překvapení, tak tam se ptát nemůžu. Předem moc děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 05:34 Žena Naďa [33] Re: DH
Myslím, že se se světlem poperou, bude mi stačit. Spíš mě zajímalo, jak moc X málo je osvícen roh u trigon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 19:20 Muž DH [333] Re: Lojza007
Jak píše Shimi, podle mě to právě Juwel udělal tak, aby to nešlo obejít a lidi si museli připlatit za Helialux se Smart controlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 18:30 Muž Shimi [444] Re: Lojza007
MultiLux právě nemá externí zdroj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 18:24 Muž Lojza007 [212] Re: DH
Pokud mají ty multiluxy externí zdroj, tak za cenu ztráty záruky jde vsadit do kabelu konektor samec a samice a vložit regulátor jasu. Jedno takový neregulovatelný světlo jsem tak předělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 17:34 Žena Naďa [33] Re: DH
Stmívání mám jen u led osvětlení v 540, ostatní jsou normální, původní světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 17:31 Muž DH [333] Re: Naďa
Mám RIO 180 a 450. Vnitřní filtry jsou kvalitní a pro běžnou akvaristiku ( rostliny + pár rybek) rozhodně stačí, takže je zbytečné je měnit za vnější. Světla jsou docela silná a bohužel se nedá regulovat jejich intenzita. Hodně lidí ( včetně mě) má nebo mělo problém s řasou. Zářivky se dají natáčet +-60° nebo je možné světla přelepovat pokud je potřeba. Elegantní ale drahé řešení je nahradit setový Multilux stmívacím Helialuxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 17:07 Žena Naďa [33] – Zkušenosti Juwel trigon 190
Ahoj, zkušenosti s Trigonem 190 od Juwelu? Světlo, filtr, údržba v rohu? Kytky budou jen nenáročné, taky ze setu. To co prosperuje 14 let.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 16:53 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Katy
Přesně jak píše Václav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2021 00:36 R Muž vaclav [13419] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Katy
Přiškrtit jde vždycky dá se dát na výtok zavírací kohout někdy stačí i rampa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:00 Žena Katy [11] Re: Daben
No, když to bude fakt vířivka, tak zkusíme vyměnit čerpadlo nebo mě ještě napadlo dát jeden molitan na výtok z filtru. Sice budu tam kde jsem nechtěla,a to s molitanem v akváriu,ale snad to nějak půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 18:56 Žena Katy [11] Re: vlka
Neboj, nenechám :) ale priorita je, aby se dařilo rybkám a kytičky rostly. A s tím mám momentálně dost práce. Snažím se vyvarovat nějakých zjevných blbostí, které mi třeba nedocvaknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2021 18:50 Muž vlka [2879] Re: Katy
Hlavně se nenech odradit od toho, co se ti líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2021 18:32 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Katy
Ahoj Katy,o něco se ti průtok sníží,ale nepočítej s tím,že u těhle akva bude regulovatelný filtr.Průtok se ti sníží časem po zajetí akva. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 18:24 Žena Katy [11] Re: vlka
No já doufám, že moc vypouklé nebude. Akva co mám vypouklé je a je pravda že deformuje ryby . Rohy mi nevadí. Potřebuji ale akvárium s krytem (krycí skla nestačí, kočky :hmm:) a tady se mi líbí řešení filtru, dost velký a není vidět ano. Jen mám strach z průtoku čerpadla. Počítám s horší variantou, že nebude regulovatelný. Ale logicky, když narvu komory filtru co nejvíc molitanem, průtok snížím. Uvažuji správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:42 Žena Silviebaris [2190] Re: Katy
Tak já mám tenhle typ,bez toho stolku a problém v něm nevidím.. www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:28 Muž vlka [2879] Re: Katy
Vypouklé AQ a ještě ,,kulaté,, rohy by mně dělaly zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 16:39 Žena Katy [11] Re: vlka
Proč? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 16:33 Muž vlka [2879] Re: Katy
Pro oko je super, ale osobně bych do něj nikdy nešel (jen můj subjektivní názor)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2021 15:25 R Muž ctibum [6221] - Snažím se to nezahubit...Re: Katy
Podle mě v pohodě.

OT k osádce... Nejdřív bych zkusil razborky skvrnoocasé, v Hornbachu je mají za 8,- kus. To kdyby betta nebyla přátelské povahy, tak abys jí nekrmila moc draze... :) Ale to už patří do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 15:14 Žena Katy [11]
Zdravím, můžete mi prosím někdo mrknout na:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
Byl by tam 1 Sameček Betta splenders a hejno mini razborek nebo mini pancéřnicků + pár levatek. Nenáročné kytky. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:56 Muž KarásekLut [49] Re: DanS
Tak já mám v plánu vysadit rostlinky nenáročný na pěstování a případně tam dát filtr a světlo co mám doma.

Filtr :
krevetkarium.cz/…

Světlo:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:40 Muž DanS [77] Re: KarásekLut
Můj názor :
Slaboučké světlo jen pro nenáročné rostliny, pidi filtřík nutno při chovu rybek "posílit" či vyměnit (u rodičů strčen do biomolitanu).
Rodiče koupili v prosinci poté, co jim prasklo původní letité akva. V nenáročném režimu bez výrazných úprav, s nenáročnými rostlinami a živorodkami funguje. Kvalita odpovídá ceně. Může sloužit léta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 15:13 Muž KarásekLut [49] – akvarijní set
Zdravím.

Mám dotaz.Má někdo zkušenosti s tímto akvarijním setem? Děkuji za odpovědi :)

Cat-Gato Akvárium set Pacific 60x30x30 cm (4 mm)

Je k tomu potřeba koupit lepší osvětlení (případně filtrace je - li součástí balení) nebo to co tam je je odpovídající a stačí???

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2021 14:47 Muž Papik [467] Re: 4Sima
Souhlas, jak se člověk dostává více do akvaristiky, tak nakonec ze setu skoro všechno povyměňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2021 14:12 Muž 4Sima [1447] Re: faba
Pokud si budeš dělat skříňku sám můžeš si vybrat rozměr jaký ti vyhovuje. S těmi sety je vždy kompromis, někde je špatné světlo, jinde nevyhovující filtr a ve finále člověk dokoupí půlku vybavení znovu. Osobně bych už set nekupoval a pořídil zvlášť akvárium a potřebné dokoupil. Vyjde to cenově líp a máš kvalitnější komponenty v případě, že člověk nepožaduje jednotný vzhled setu. Spousta lidí tu ve fóru určitě poradí co konkrétně vzít a čemu se vyhnout. Projdi si tady vlákno a uvidíš, že se to tu už řešilo nespočetněkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:57 Muž faba [0] Re: 4Sima
Skřínku si udělám sám s tím problém nemám.Litrově jsem si představoval vzhledem k té maximální délce 65 cm tak kolem 60 litrů.Samozřelmě led osvětlení a s topítkem se počítá proto jsem chtěl koupit set aby to vše klapalo sám si s tímhle asi neporadím.Proto jsem chtěl kompletní set nebo radu co by jste si koupili vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:50 Muž 4Sima [1447] Re: faba
K bettě je potřeba buď krycí sklo nebo kryt. Je to labyrintka, tak aby neprochladla. Určitě bude dál třeba pořídit topítko. Jde tedy jen dále o to co pořídit a kolik peněz chceš investovat. Podle litráže a rozměrů vybrat sklo/set, skříňku, filtr, osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 13:43 Muž faba [0] Re: 4Sima
Moc děkuji za reakci.Konstrukční vzhled akvária asi nehraje takovou roli jde mě o to aby se rybky měli dobře.Rostlinky bych rád volil zatím nenáročné s přihlednutím k bettě aby měla kde odpočívat.Jak se říká každý začíná jen já vím že je to malé,ale ž mám doma 160cm terárium s želvami,ptáky a do toho pes tak abych to vše stíhal :-D ne vážně nechám si poradit se vším je aby jin bylo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 12:58 Muž 4Sima [1447] Re: faba
www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Chtělo by upřesnit, zda požaduješ kryt, nebo ti stačí i krycí sklo. Akvária se zadní filtrací nabídnou velký objem filtračních hmot. Osvětlení se může použít led rampa. Rovněž je dobré vědět, jaké akvárium budeš chtít, na začátek je těžší budovat akva s náročnými rostlinami a trávníky. Ne že by to nešlo napoprvé, ale bylo by vhodné hodně nastudovat. Set od juwelu je vcelku osvědčený, jen nejdou tlumit světla, což se může hodit při případném řešení řasových kalamit. Pro začátečníky je lepší co největší litráž akvária.

Já si nechal slepit 60x22x25cm s vlepeným filtrem a taky to funguje. rybicky.net/nadrze/31179-komodove-krevetni…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 11:53 Muž faba [0] – Velikost
Dobrý den
Omlouvám se že se sem vtírám, ale jsem naprostý amatér který by si rád koupil akvarijní set, ale nemohu se k ničemu dobrat. Do akvária bych chtěl Bettu a pak nějaké hejnové rybky ale jsem tak nějak omezen místem. Akvárium bych chtěl maximální délkou 65cm to jediné je mé omezení, tedy krom toho že Betta nechce příliš vysoké akvárium. Můj dotaz zní. Poradí někdo dobrý set? Píši set i když to asi nemáte rádi ale je to první a neumím v tom chodit. Moc mo moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 12:39 Muž kolac85 [0] Re: Wanderer
ano suvisi to s osvetlenim, ktore je v kryte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 22:52 Muž Wanderer [2100] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kolac85
Ono dost záleží, jaké tam budou ryby. Jestli nějaké náchylnější na teplotu, tak je topítko téměř nezbytnost, pokud není nádrž ve stabilně temperované místnosti.
To přehřívání bude souviset spíš s osvětlením, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 20:02 Muž kolac85 [0] Re: nekdo
ze tam nie je topitko napr mne vyhovuje, kedze akva s krytom maju skor problem s prehrievanim a ludia skor riesia odvetranie. pre mna je topitko vyhodene peniaze. tak isto pre mna je lepsie ak kupim "set" bez filtra, ako ked mi daju filter, ktory nechcem...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 39585x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588