Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2017 21:10 Muž UndeR [80] Re: romant
Není špatný, mám ho taky doma, ale při údržbě teda nic moc přístup... A bez krytu to není na tu údržbu bez světla to pravé ořechové stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:07 Muž UndeR [80] Re: Tudy
Když jsem kupoval akvárko tak jsem taky dlouho přemýšlel jestli koupit kryt nebo ne. Strávil jsem hodiny procházením galerie a nakonec jsem to vyřešil jednoduše. Koupil jsem světlo Chihiros A series a k tomu krycí skla za 300,- Řekl jsem si, že než se pustím do výroby krytu tak tomu dám šanci s krycími skly. Světlo stejně případně použiju v krytu, tak bych na tom tratil maximálně za ta krycí skla. No a jak jsem akvárium uvedl do provozu tak bylo rázem jasno, že už kryt nechci. Je do něj lepší přístup a nestane se mi, jako u krytu, že když ho při údržbě sundám, tak že nebudu mít akvárium osvětlené... Ale samozřejmě dle vkusu každého... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:05 R Muž romant [27987] Re: Peťule
No, ono jsou i sety který se nemusí dovybavovat. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 21:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Peťule
Věř, že pokud bys vše koupila v SETu najednou, tak dříve nebo později by Ti začaly některé věci vadit, hlavně filtr a osvětlení a stejně bys koupila něco jiného. Teď to vypadá složitě, ale přemýšlením na začátku si ušetříš si čas, penízky a nervy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:59 Žena Peťule [3]
Tak vsem moc dekuju a mam teda o cem premyslet ;-) Prijde mi to strasne slozity, dat dohromady akvarko se vsim vsudy, aby fungovalo jak ma..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Peťule
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:53 Žena Peťule [3] Re: Tučňák
Prakticky to nedam ani nahodou :-O Jsem takovej technickej antitalent. Koukala jsem na netu na kryty a jestli jsem to pochopila dobre, tak si koupim samostatny kryt a osvetleni do toho zvlast? Ale je fakt, ze ten kryt na tom akvarku Juwel vypada krasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:27 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Peťule
Teoreticky můžeš vzít někde v Hornbachu děrovanou desku sololitu, zespodu ji po obvodu oblepit dřevěnou lištou, na které to celé bude držet (zadní stranu bych vynechal, ať to líp větrá). Koupit ukončovací laminátovou hranu a nažehlit ji na to, jako dekor dřeva. Nahoře natřít černým lakem a zevnitř nějakým organic-friendly lakem pro styk s vodou (zároveň překryje chemoprén).

Výsledek bude simulovat toto: www.destination-pet.com/…

Nebo prostě obětuješ nějakých 1.800 Kč a koupíš komerční kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:21 Žena Peťule [3] Re: afc1886
Taky moc dekuju :-) Ten stolek pod akva se mi nechce otevrit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:17 Žena Peťule [3] Re: LeRi
No to nevypda zle ;-) Moc dekuju :-) A nejakou variantu s krytem (nemyslim sklem)? Me se ty ktyty totiz fakt libi :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:12 R Muž afc1886 [14682] Re: Peťule
www.vyprodeje24.cz/… 1320Kč www.vyprodeje24.cz/… 1298Kč www.rostlinna-akvaria.cz/… 2149Kč akvarijni-filtry.heureka.cz/… www.akvarista.cz/… 2500kč celkem 7267kč
Vím, že jsem se nevlezl do 7 tisíc, ale stejně by jsi později to čerpadlo měnila za vnější filtr. ;-)
EDIt- přihlásíš se na akvarista cz a ještě bude sleva (Přihlaste se a získejte slevu až 143 Kč pro naše věrné registrované uživatele!Akvárko nám taky tučňák našel levnější a už jsme na částce 7004Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:10 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: LeRi
Akvárko může mít ještě o pár stovek levněji, třeba u Flotisu: www.flotis.cz/… - 1.200 Kč za 160 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 19:36 Muž LeRi [315] Re: Peťule
abc-zoo.cz/… 1800kč , www.levnaakvaristika.cz/… 1550kč , www.akvamex.cz/… 130kč , www.akvamex.cz/… 330kč , www.rostlinna-akvaria.cz/… 2150kč , abc-zoo.cz/… 320kč = 6280kč a zbude ti i na krycí sklo a poštovné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 17:24 Žena Peťule [3] Re: Tudy
Max. rozpocet 7000kc, ale samozrejme cim min, tim lip ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:20 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Peťule
Napiš sem svůj maximální rozpočet a třeba Ti něco doporučíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:15 Muž LeRi [315] Re: Peťule
To akvárium z odkazu má výstuhy podél přední a zadní stěny můžeš si nechat uříznout krytí skla a položit na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 16:02 Žena petulinakk [2016]
hele... všechny příspěvky na které bych ráda reagovala jsou momentálně označené jako off topic... takže... založíme nové téma, nebo se s tím mám jít zahrabat? :-D
Co třeba nové téma Akvarium vs kočky?

Mám totiž momentálně 2 akva, v plánu třetí, vše bez krytu... a na, to akva které je pro mně momentálně nejdůležitější, se ani kryt při nejlepší vůli dát nedá, kvůli kořenu co ční vysoko nad hranu akvárka... no a do toho nejspíš přijde kočka (nebo dvě...)
Znamená to že má akvaristiku zabalit, a aspoň ty akvárka kam se kryt nevleze rovnou vzdát??? !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 15:58 Žena Peťule [3]
No prima, tak nejprve rozmluvene akvarka, ktere jsem chtela, ted uz i kryt, vy mi to zarizovani teda ulehcujete smich Kdyz jsem kryt nemela, potvory mi vyskakovaly, takze bych ho chtela
A navic me ditko vymysli takovy bejkarny, ze bych se ani nedivila,kdyby s rybickama v akva plavaly i jeho hracky.. Takze kryt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 15:49 R Muž afc1886 [14682] Re: Peťule
Jsou i nejsou. Někdo si neumí akvárium bez krytu ani představit a jiný by kryt nechtěl ani zadarmo. Poradil jsem ti že jo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 15:43 Žena Peťule [3] Re: LeRi
Od Atmana mam filtraci i ted a je fakt, ze si memuzu stezovat. Rampu mam taky, ale abych rekla pravdu, vic se mi libi, kdyz je akva cele zakryte. Kryty nejsou dobra volba? stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 15:24 Žena Peťule [3]
Vy mate vylozene komody, ja jakoby police a to se obavam, ze nevydrzi. Musim to jeste poresit. Kazdopadne moc dekuju za nazory, rady a tipy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2017 15:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Peťule
Tak si to tady pročítám a řeknu ti svůj názor. Koupil jsem si taky set a už je originál jen akvárium a skříňka. Seskládej si to sama a nakonec ušetříš peníze a zbytečné starosti. Mimochodem i to mé akvárium se skříňkou budou muset uvolnit misto větší nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:41 R Muž Anthrax [4765] Re: Peťule
Tak je to pořeba vždy přepočítat na čistý objem vody. Takže cca 70 l (Aquatlantis) vs. cca 90 l (Diversa). Tudíž já bych měl hned jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:41 Muž LeRi [315] Re: Peťule
Fotka k příspěvku www.rataj-spk.cz/… Komoda IKEA ;-) Špičkové osvětlení , perfektní zpracování , akorát možná časem vyměníš filtraci ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:26 Muž UndeR [80] Re: Peťule
Udržel palec Na tomhle www.ikea.com/… jsem měl 126l akvárium a v pohodě ;-) Dokonce myslím, že tady před časem někdo psal, že má na tom postavený ještě větší objem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:26 Žena drvi [2894] Re: Peťule
Já mám ten Juwel na komodě z Ikea :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:24 Žena Peťule [3] Re: Anthrax
No asi radeji se stolkem, pochybuji, ze nabytek z ikei by to vydrzel hmm Myslis, ze tech 16l je velky rozdil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:22 Žena Peťule [3] Re: drvi
Mas krasne akva. Kouknu jeste na juwel. Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:19 Žena Peťule [3]
Moc dekuji za rychle komentare :-) To, ze je co nejvetsi akva lepsi, jsem zjistila uz pri koupi meho prvniho 23l akvarka smich Proto chci ted vetsi, ale bohuzel na nejake cca 300l nemame prostor hmm Tak kolem tech 100l jsem si rikala, ze je adekvatni.. Libi se mi sety, ale docela hodne lidi je hani. Jedine, na ktere jsem cetla dobrou recenzi ke od aquatlantisu. A nakonec, jak pisete, si ho asi tedy sestavim sama :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2017 13:29 Muž LukšaNM [309] Re: Peťule
By mě zajímalo, jestli je tu někdo, kdo si o svém akvárku říká, že je dostatečně velké bez ohledu na jeho objem. smich
Jinak já jsem šel do Diversy a spokojenost, ale do setu včetně skříňky a hliníkového osvětlovacího krytu bez ostatního vybavení, takže asi jiný případ než Diversa, o které přemýšlíš.
Určitě bych se ale nebál sestavení z komponent...rady tu určitě seženeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2017 13:02 Muž Jifi [675] Re: UndeR
No, taky se ti začnou kytky pořádně rozrůstat a pak začneš mít pocit, že to akvárko je proklatě malé a kytky se do něho fakt nevejdou :-D
A je to stejné akvárko, které při založení a osázení vypadalo prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 13:02 Žena drvi [2894] Re: Peťule
Ja mam dobrou zkušenost s Juwelem, www.juwelakvarium.cz/…, ja mam teda jen samotné akvárium v bílé barvě, ale jsem spokojená. Koukni na mojí prezentaci Křišťálová. rybicky.net/nadrze/19867-kristalova-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 13:00 Muž UndeR [80] Re: Jifi
Tak tak, za chvíli si člověk na tu velikost zvykne a potom začne přemýšlet jestli neměl pořídit větší nádrž :-)
Určitě bych taky doporučil sestavit si to sám. Zpočátku se to může zdát těžké ale jakmile do toho člověk zabředne tak zjistí že to není tak náročné. Tady je navíc spousta lidí co jsou schopni a ochotni poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 11:32 R Muž Anthrax [4765] Re: Peťule
V obou případech jsou poddimenzované filtry. Světlo taky podle mě nic moc. Ale rozhodl bych se pro ten větší, pokud si to tedy nechceš sestavit podle sebe. Chceš to koupit i se stolkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:49 Muž Jifi [675] Re: Peťule
Vždycky je nejlepší co největší. I přesto ti časem začne připadat malé :-D
Jinak není nic těžkého na výběru filtru a osvětlení :-)
S tím tady hodně lidí poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:45 Žena Peťule [3]
Ahoj, prosim o radu. Chci si poridit nove akvarium (set) cca kolem 100l. Rozhoduji se mezi Diversou 112l a Aquatlantis Advance 80 (96l). Ktere je lepsi? Nebo jake jine byste mi doporucili? Sestavovat sama si ho nechci, vubec tomu nerozumim.. Diky moc
Doufam, ze pisu do spravneho fora, jsem cerstve zaregistrovana ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 15:51 Žena petulinakk [2016]
Máte někdo zkušenost s těmi nanoakvárii Blau s oblými předními rohy? Nedávno tu někdo psal, že se mu brzy rozlepily spoje... to není moc povzbudivé, ale třeba to byla výjimka?
Osvětlení a filtr mám své, jde mi hlavně o nádržku.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tučňák
Je to každého volba, obojí má své výhody a nevýhody. Já mám celé akva černé včetně písku a kamenů, zeleň rostlin a barvy ryb pak lépe vyniknou. Kryt drží světlo "uvnitř" a při pohledu na akvárium mě nic neoslňuje, dovnitř mi nic nepadá. Nevýhodou je přehřívání v létě a potřeba neustále stříhat rostliny - držet je zcela pod vodou a pokud nejste manuálně zruční, tak to vyjde poměrně draho (cena krytu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:56 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Jifi
Se svým 30 cm vysokým akvárkem vím moc dobře, jak to s vyššími rostlinami chodí. Kdybych neprotrhával, drží mi kryt jenom na kytkách. :-D
Osobně volím kryt kvůli vzhledu - více se mi to líbí, plus z toho neprosvítá přímé světlo (při mírném pohledu zespoda, třeba když sedím v křesle a dívám se na akvárium). Z praktického hlediska bych ale těžko hledal argumenty. Možná to, že z akvária nikdo nevylézá, nic do něj nepadá, má nižší odpar vody (resp. vyšší, ale kondenzovaná voda se vrací zpět).
Můžeme zkusit dát dohromady všechna pro a proti. ;-)

EDIT: Když jsem viděl pár fotografií po tom, co do akvárka spadla kočka, přidávám další argument pro zakrytování. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:30 Muž Jifi [675] Re: Tučňák
Ona je otázka, jestli je výhodné mít akvárium zakryté.
Ze začátku jsem byl nadšený tím, že se dnes dají koupit hezky vypadající kryty na akvárium, o čemž bych si před téměř 35 roky mohl nechat leda tak zdát ...
Ale po nějaké době jsem přišel na to, že ten hezký kryt s osvětlením má taky nevýhody:
- v létě se akvárko s krytem víc přehřívá než akvárko bez krytu
- rostliny, které vyrůstají z akvárka ven, se spálí na zářivce (nebo na jiném svítidle).

Takže 3 roky po mém návratu k akvaristice budu měnit kryt za zavěšené osvětlení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2017 12:02 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Danego78
Ono taky záleží, jestli to člověk chce mít s víkem nebo bez něj (a taky na tom, jak moc je šikovný). Když chci víko (a třeba i podstavec), pak se zpravidla vyplatí vzít set, byť se třeba filtrace a osvětlení můžou vykopat z domu. Třeba tady ale někdo ví o levném výrobci akvarijních poklopů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2017 10:53 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím.Jen přidám svůj názor ke koupi setu.Měl jsem dva cube 30 a 60.Podle mne je lepší si koupit jen akvárium(třeba od dennerle,myslím že ty jsou celkem dobře zhotoveny) a zbytek techniky bych dokoupil zvlášť.Podle mne ty sety jsou vybaveny tak na hraně výkonosti.Když pak jsou k vidění krásný zarostlý nano akvária,tak je potřeba si všimnout co za za vybavení je k tomu potřeba.Z 90% jsem neviděl,že by majitel takové nádrže používal to co se prodává v setu.Já jsem nakonec,obmněnil vše a zůstala jen orig. nadrž.Záleží na tom co člověk od akvária očekává a kam to chce směřovat.Já osobně,by jsem si set už nekoupil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 19:44 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Andrej93
Ten Chihiros bude na 60 litrů silný až moc, ale od toho má stmívač. Náročným rostlinám stačí výkon tak 1 W/l, pokud se bavíme o zářivkách typu T8. Ty mají účinnost cca 80 lm/W a svítí do všech stran (i nahoru, kde je část světla pohlcována krytem, v lepším případě odrážena dolů).

Chihirosy mají přibližně 160 lm/W a svítí rovnou dolů.

EDIT: Samozřejmě záleží i na hloubce akvária, ovšem tu jsem zde vynechal, domnívám se, že při hloubce nějakých 30 čísel (60litrové akvárium) není moc co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 19:15 Andrej93 Re: Wanderer
A na také akvárium by stačilo toto svetlo Chihiros LED A501 33W 50-70cm + stmievač? Aj na pestovanie rastlin, napríklad aj takej "cuba"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 08:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Andrej93
Jestli to je tvoje první akvárium, tak si kup raději obdélník a aspoň 60l. Budeš to mít jednodušší s provozem a výběrem ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 21:56 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Andrej93
Dle mé zkušenosti světlo pro středně náročné kytky proč ne. Filtr je úplně na nič -
cirkulace vody nefunguje pro dané rozměry skoro vůbec, proud je cca ve 30% zbytek kytek to živinami zásobovat nebude. A mě se teda docela rychle rozlepily spoje u dna (možná vadný kus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 19:13 R Muž romant [27987] Re: Andrej93
Na pěstování náročnějších rostlin budeš potřebovat nejen odpovídající osvětlení, ale neobejdeš se ani bez pořádnýho živení, tedy včetně umělýho dodávání CO2. Osobně bych ti doporučil, jsi-li začátečník, aby jsi se směrem s "náročnýma" rostlinama nevydával, ten objem realizoval jako krevetárieum, tedy třeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 17:44 Maq Re: Andrej93
Jako karanténa, proč ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 17:18 Andrej93 – BLAU Kit Cubic komplet 38l
Ahojte. Čo hovoríte na tento set BLAU Kit Cubic komplet 38l? Osvetlenie je dobre na pestovanie aj narocnejsich rastlin ? :-) www.rataj-spk.cz/… :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40853x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588-akvarijni-set?od=451