Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 33 Žádná další stránka   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: DonJuanKarlos
Tak předevčírem, nebo před dvěma měsíci? Nějak se v tom neorientuju, ale každopádně přeju ať roste.

Edit: přebral jsem si to v hlavě a nakonec to chápu tak, že dva měsíce roste a předevčírem jsi z ní nadelal několik řízků. Jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2008 16:31 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Docela improvizuju tak mě nekamenujte :-D Předevčírem jsem ji ostříhal a vrcholové řízky rozsázel. Foto původní Alternanthery (takové mám celkem 2).

Květináč jsem přikryl průhlednou dózou, aby měla dostatečnou vlhkost. Takhle roste zhruba 2 měsíce.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:43 Muž zaciatocnik [2]
no takze vyriesim to asi tak ze do alej prisvitnej naodbky ktoru dam dam na spodok trochu vaty a do nej zamotam korene neaeho Microsoria ktoreho mam neviem presny nazov a na vrch tej vaty da strk co nato hovorite??a sacok navrch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:21 zaciatocnik
ae ja to skusim asi ajtak posvojom chcem to vyskusat proste:-D nadoba alebo pohar alebo mini akvarko na dno dam strk ktory bude mokry lebo tam bude do vysky strku voda.....a tam dam cryptocoryne becketti a na udrzanie vlhkosti dam na vrch sacok....ale do neho dam enake ale dierky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 06:53 Muž radek1 [4] - Rostliny
dobře jde pěstovat hygrophila která vyleze z akva,stačí ji ustřihnout několik cm pod vodou uvázat ke krytu aby se nepotápěla a nechat aby se vytvořili kořeny,potom přesadit do kelímku a nechat ještě pár dní plavat v akva pak ji můžete vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2008 00:21 Muž Sprachys [48]
Fotka k příspěvku a takle vykvetla...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 00:20 Muž Sprachys [48]
Fotka k příspěvku tohle je fotka stara necelej pulrok... nektery stonky se nechytly ale jinak roste dobre...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 00:18 Muž Sprachys [48] – Re: zaciatocnik
asi to nebude nejidealnejsi ale funguje to... kytka mi chradla v akvarku tak nez ji vyhodit sem zkusil kvetinac a funguje to ;-) nerosim ptz nemam cas... jsem doma jen od patku do nedele takze prijedu zaleju, a pred odjezdem kdyz nezapomenu tak zaleju taky... jinak s ni vubec nic nedelam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 23:37 Muž Sprachys [48]
uz dyl jak pul roku pestuju alternathera rubra v kvetinaci za oknem... zalevam 2x tydne... a dokonce i vysemenila a ted tam mam minimalne 20 novych kyticek a jeste urcite pribudou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 23:15 zaciatocnik
tak ja ich chcem tak pestovat len preto ze to chcem oskusat a netvori sa na nich riasa:-D
ale ako casto ich mam striekat s vodouu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bigV
zatím se na něm učím, a jelikoš je dělanej na rychlo po vánocích, tak jen říční písek s trochou kalu z akvária. a světe div se, roste to=))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:15 Muž DrSova [28] - Rostliny
Paludarko by bylo bezva.Mam taky udelane-ze stareho akva.V tom by to slo,ale je treba si pohlidat teplotu aspon ze zacatku.
re johan: Jaky pouzivate substrat v paludarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2008 17:23 Muž Johan [4945] - Rostliny
Jo, i kryptokoryny jdou takto pěstova, ale zrovna za okno bych je nedával. šoupnul bych ji třeba k akvárku=) ale pokud ji chceš pěstovat normálně v pokoji, tak bys jí musel každou chvilku rosit. v květináči u akvárka jsem v písku s trochou hlíny na povrchu pěstoval cryptocorynu crispatulu, becketi, sumatránskou a i hnědovku křídlatou.. ale víc se jim líbilo když byly v paludárku. vyhraď si na to nějaké malé akvárko. to bude nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:26 Muž DrSova [28] - Rostliny
Tak se daji pestovat rajcata potlesk Teda s humusovym substratem. Co te vede k takovym pokusum? Pokud chces nejakou nezvyklou kytku si kup orchideu-"phalaneopsis",Cambrium,dendrobium nebo nejakou tillandsii.To jsou zajimave kytky,krasne kvetou.Potrebuji vlhko-rosit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:26 Usine – Re: zaciatocnik
Samozřejmě že to jde. Nejprve by rostlina musela přejít postupným snižováním hladiny do emerzní podoby a potom ji můžeš nechat potopené jen kořeny a pěstovat ji hydroponicky. Musíš ale dodržet teplotu a velkou vlhkost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:21 Muž zaciatocnik [2]
tak poradte mi neakou moju rastlinu ktoru mam v pestovat napriklad tie co mam v mojich akvariach-prezentaciach ale ja by som to ohol urobit napr tak ze do kelimka by som dal ratslinu kamene a vsetko nalial vodu a navrch dal sacok a prepichol paru dierok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:18 Muž DrSova [28] - Rostliny – Re: zaciatocnik
Takto muzete pestovat tak maximalne Acorus,Alternatheru.Je dobre si o tom neco precist -zapatral bych na netu-vlhkomilne,bahenni rostliny....Cryptocoryny jsou bazinne kytky s pravidelnym zaplavovanim.Musel bys mit pudu s kyselou reakci,mekkou vodu a temer 100%vzdusnou vlhkost a teplotu 20 a vice. Ve skleniku lze takove podminky vytvorit,ale v kelimku za oknem tezko. Si radsi kup v kvetinarstvi kapradinu a mas to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:11 kastanek – Re: zaciatocnik
s tim zkusenosti nemam, a je to emerzni pestovani rostlin
moje kamaradka ma takovy figl, do maleho kvetinacku s obyc hlinou a piskem da rostlinku, vrch poradne prekryje papirovym filtrem (treba ten, co se pouziva do kavovaru), ale nechava je takhle normalne v akva, a rostlinky rostou jako dive
taky se to chystam vyzkouset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:38 Muž zaciatocnik [2] – pestovanie rastlin na suchu
dobry den rad by som chce zacat pesotovat rastliny v kelimku ktory by som naplnil strkom a zalial vodou doplna .......chcel by som tak pesotvat cryptocorine becketii .chce sa opytat ako casto by som ich musel pomocit rozprasovacom a co to vyzaduje ..a ako sa to vola pstovanie sumberzne alebo emerzne?mne sa zda ze submerzne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 32 ...... [33]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=1601