Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:28 Muž kortezhugo [983] – Re: tomas120
daj si do Googla - hydroponie... :-) je to v podstate "to iste"...a mozes ciiiiitat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:20 tomas120 – Re: kortezhugo
No zatial iba papriky, uhorky, paradajky, a občas reďkovky :-D
Až dnes som sa dočítal tu na portály že aj takto sa dajú dopestovať akva rastliny , doteraz som o tomto pestovaní nevedel - ináč by som to už dávno praktizoval. Mám dosť malých akvárií a nerobí mi problém ich na leto premiestniť do skleníka..Len si musím niečo prečítať o tejto forme pestovania, veľmi ma to zaujalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:04 Muž kortezhugo [983] – Re: tomas120
...a co vsetko pestujes v skleniku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 10:59 tomas120
predsa len mám ešte jednu otázku , v lete v skleníku býva často aj cez 50 stupňov , nemoze takáto vysoká teplota tým rastlinám ublížiť? Myslím si že taký anubias alebo echinodorus niesu na taketo teploty prisposobený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 10:14 Muž kortezhugo [983] – Re: tomas120
Ktore??? :) - vecsina - pozri si atlas... Emerzně...
To chce upravit "Rozsirene vyhladavanie" :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 09:56 tomas120
a ktoré rastlinky by si takto dali pestovať? máme doma skleník a v lete tam býva tak dusno a vlhko,by som skúsil tam niečo vypestovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 09:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Spycee
Som ti daco sfotil z knihy 333 X Jak a Proč - strana 23...
leteckaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 08:46 Muž Spycee [9] - Rostliny
takze jsem si jeste vcera zaridil akvarium ve kterem pestuji kvetiny "na suchu" ale nwm jestli mi to pujde protoze jsem pouzil normalni pisek z akvaria, myslite ze to pujde ? jinak vlhkost je tam dobra, mam tam :
Anubias afzelii - rybicky.net/atlasrostlin/anubias_afzelii
Microsorium pteropus - rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus
asi Cryptocoryne lucens - rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_lucens
Bolbitis heudelotii - rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii
maly as barteri var. nana - rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana

to taky nechapu vedle mam akvarium cca. 120 l vyska 60 cm a tam mam taky Anubias barteri var. nana ale na koreni vubec mu nesvitim a porad ma mlade rostlinky nekdy vidim jak ve vode plavou, nekdy se prichytnou bud na filtr, nebo do javskeho mechu :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 08:21 Muž kortezhugo [983] – Re: MatroneK
Mne tam vecsinou trochu vody "stoji" - proste je to stale riadne mokre - ako bahno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 08:07 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Mně to připadá jako květní stvol. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2010 08:03 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Fotka k příspěvku no Diego dnes pozeram ten Echinac - neviem ci ide o list - preto ze tie vyrastali zo stredu toto rastie z "boku"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 07:33 Muž Diego [72]
Najednou tolik pěstitelů kytek na suchu... :-D To když jsem před rokem sháněl informace,tak jsem měl fotky jenom v časopise akvárium...Přidejte někdo dvé fotky,at je inspirace,vždyt fotka řekne tolik věco... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 06:01 Re - Matronek
Univerzální recept na to zalévání není. Někomu to doslova stojí ve vodě a nemusí se starat o zálivku, jiný má jenom trochu vody v podmisce. Substrát by asi měl být pořád mokrý, a sledoval bych kytku. Pokud roste a neschnou jí listy, tak jí asi ten režim vyhovuje, pokud schne, něco je špatně. Hodně taky záleží na teplotě a světelných podmínkách. Já pěstuji emerzní kytky tak, že celý kořenový systém je ve vodě a nad vodu koukají listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 01:33 MatroneK
Jak hodně ten Echinodorus zalejvat, moje matka brutálně přelívá rostliny tak bych jí tam šoupnul pár z akvária popřípadě baheních. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:41 Jo a k tomu emerzu
Já mám pokojový skleníček, kde mám asi 20 cm vody a tam mám postavené květináče s kytkami. Mám je nasazené v klasickém štěrku. Ničím nehnojím, protože ve vodě se prohání hejno trpasličích živorodek, které obstarávají hnojivo. Květináče s nižšími kytkami mám podložené. Teď jsem třeba sehnal panašovanou formu Anubias barteri a ten pod vodu nepůjde, protože panašování se pod vodou ztrácí. Mám v jednom akvárku Ech. cv. Marble Queen a ten je od klasického E. cordifolius k nerozeznání. Takže asi taky půjde na "sucho", protože to jeho panašování bylo dost výrazné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:32 Re - Spycee
S tím Hornbachem asi nemáte pravdu. Byl jsem v Ostravě v Hornbachu a třeba Echinodory byly evidentně emerzní. Stejně tak stonkovky. Zato tam měli submerzní Limnophylla aquatica. Ta cena je asi způsobena tím, že dodavatel je z Německa a tam jsou ty ceny trochu někde jinde. Ale je zase fakt, že když se pořádně podíváte, dají se tam vybrat i zajímavé věci. pořídil jsem si tam třeba Cryptocoryne wendtii Green. Sice byla za 89 korun, ale v tom košíku bylo tolik rostlinek, že tam nebylo ani místo na tu čedičovou vatu. Když jsem ten trs z košíku vyndal a spočítal, bylo ta asi 20 rostlinek, což si myslím, že je hodně levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:32 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
...ale je on rastie pomerne rychlo - len od jesene do jari sa to vyrazne spomali...tento rok bi mohol aj vykvitnut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:14 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
Není to moc velkej rychlík.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:13 Muž Diego [72] – Re: Johan
Musím souhlasit,mokřanky mi taky rostly při nízké vhkosti,ale ty ostatní,které vyžadují větší vlhkost hrozí shnitím,jak je to možné?Co to způsobuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:07 Muž Johan [4945] - Rostliny
Při nízké vlhkosti se dobře pěstují mokřanky.. Mám x druhů na okně. (flaška od okurek a z ní rostou krásně se větvící a kvetoucí keře)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
v maji bude rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:02 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
Vůbec nevím...
Bál jsem se,že ho ztratím....Ale zkusím sehnat na zítřejší burze osiris (ten je velkej v emerzu) a zkusím okno.Nebo něco navrhni,takovej pokus. ;-) Za jak dlouho ti s toho ,,nic´´ vyrostl na takovýho macka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2010 20:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Bexi
Fotka k příspěvku Toto je moje okno teraz v "zime" v lete je vsetko na balkone...
...zislo bi sa viac okien :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:51 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Diego? to bol Echinodorus cordifolius?
...tomu tiez "nevadi" nizka vlhkost - oni sa vedia "prisposobit" zo par listov uschne - a medzi tim si zvecsi korenovu sustavu pre ziskanie viacej vody kvoli "suchu"...

PS:netreba ich "rozmaznavat" - budu pevnejsie a odolnejsie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
no trochu vidno na koncoch ze mu to velmo dobre nerobi ale X-) rastie a pri radiatore - to uz je co povedat...

kupoval som ho v Aqua-Daho - v akva velmo nesiel vybral som ho "von" ked mal uz asi pol cm vysku a nieco co sa podobalo na korienok...-teraz ma cca 50cm...
...ale je pravda ze ked sa zacalo kurit par listov "zhodil" a narastli - "ako to povedat" tvrdsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:23 Bexi
mít v pokoji víc oken,taky bych se do emerzního pěstování dal,ale zatím všechny okupují moje skleničky na zakořenení keřčkovitých tořivek a podobných kvítek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:16 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
palec potlesk Se úplně divím,že ti ten Echi. roste v takovým suchu,mě na suchým vzduchu přestal úplně dělat nový listy a ty starý stářím usychaly,takže nakonec jsem ho zachránil tím,že jsem ho dal pod vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2010 20:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Fotka k příspěvku Micranthemum micranthemoides - na tom najviac vidno "zimu"...v lete rastol ako "cert" :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2010 20:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Fotka k příspěvku V zadu Rotala rotundifolia - a "to" v predu uz ani neviem co je :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2010 20:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Fotka k příspěvku Echinodorus subalatus - na okne...teraz som ho fotil...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:49 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
Už jako v zimní zahradě... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:42 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Samolus valerandii - ten som mal na telke :-) ten kvitne cely rok...
semien som mal niekolko tisic - nesrandujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:36 Muž kortezhugo [983]
Hygrophila corymbosa - tiez mozes v kvetinaci normalne na okne...
"Chlupatá forma: Rostliny měkce chlupaté, v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí se ochlupení může ztratit, silně aromatická."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:33 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
Já vím,v pěstírně nechcu svítit,tak jsem kytky rozprodal a zbytek sem dal do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
...darmo slnko je slnko :-) aj u mna teraz v zime "stagnuju"
ale napr.Echinodorus subalatus mam hned vedla radiatora a veselo si rastie...a nevadi mu ani ze sa kuri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:12 Muž Diego [72] – Re: Spycee
Kytky byly v platových květináčích (hlína pro pokojové kytky),takže rašelina,jíl atd..už ani nevím co všechno,voda byla jenom minimálně a to proto,aby nebyly kořeny na suchu! a potopila se topítka,na které jsem nastavil teplotu asi o 1 stupen vyšší než je okolní teplota,což způsobulo rychlé vypařování vody a následnou vhkost v pěstírně.Ano,akvárko jsem zastřešil sklem.

Toto léto plánuju a už realizuju venkovní submerzní pěstírnu (stonkovky a echinodory) a příští rok už konečně pořádnej skleník na zahradě.Byl jsem v Aqua-daho několikrát,tak přibližně vím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:06 Muž Spycee [9] - Rostliny
krása a jak je pestujes ?
mas v akvariu nakou vodu ?
vlhkost udelas tak ze tam pouzijest roztrikovac ?
na akvariu mas skleneny kryt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:00 Muž Diego [72]
Správně je emerzní a submerzní pěstování.
Já jsem měl v létě taky emerzní kytky,fotky zde : rybicky.net/nadrze/7711 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Spycee
no ja ich mam normalne na okne :-) niektore ale potrebuju vyssiu vlhkost...
ale na co to vlastne chces...
ja ich pestujem viac menej zo zvedavosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:40 Muž Spycee [9] - Rostliny
no jak presne a spravne pestovat ? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Spycee
...no skusenosti mam a co chces vlastne vediet? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:28 Wexelo
pansuu napsal: A to je co? Nebo líp řečeno, čeho pěstování?
Je to špatně napsáno, ale myslím, že se jedná o pěstování akvarijních rostlin nad vodou :) ;-) . Zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:28 Muž Spycee [9] - Rostliny
pěstování rostlinek nad vodou ve velmi vlhkém prostředí, tak to dělají aqua daho, aby se rychle rostliny rozmnozili a nebo vysemenily a proto je cena podstatne nizsi nez v hornbachu tam dodavatel pěstuje subzirme - podvodou
za stejnou rostlinku echinodoru :
Aqua daho - matecni rostlina 130,-
Hornbach - obycejna rostlina 230,- ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:24 pansuu – Re: Spycee
A to je co? Nebo líp řečeno, čeho pěstování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:21 Muž Spycee [9] - Rostliny – Emerirmní pěstování
máte někdo zkušenosti s emerirmním pěstováním ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 12:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Petr
Já mám doma na okně Hydrocotyle leucocephala, vzduch má klasický, takže vlhkost nic moc, je zasazen v květináči s akadamou a dal jsem mu tam tyčinku pro pokojovky. Roste hezky, ale lístky jsou jen cca 2cm v průměru. Kdyby měl vyšší vzdušnou vlhkost, rostli by pravděpodobně lépe. I když už i kvete.
Foto kdyžtak dodám, kdyby někdo měl zájem o tu chcíplotinku, lepší emerzní foto tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 12:30 Muž kortezhugo [983] Re: Petr
... :-) pozri si paludarka - tam je toho viac....
...niektore potrebuju velku vlhkost vzduchu - niektore mozes mat normalne na okne...samozrejme zaliate vodou...proste "bahno"...
...napr. aj Hygrophilu corymbosu...som mal normalne na okne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 12:20 Petr
Mohl by mi tu někdo poradit jaké rostliny by šly pěstovat doma? Kolik světla budou asi potřebovat? Můžu normálně rostlinu jen "zapíchnout" do hlíny a nechat jí růst? Jaká má být tepltoa vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:36 Muž kortezhugo [983] – Re: lorsson
Yirka ma pravdu...Cr.affinis - velkopestovatelia nepestuju,pre - par veci...
1-emers "neide"
2-pred par rokmi ju mal kazdy druhy akvarista
3-ked ma podmienky za rok zarastie cele akva...
popri tom v akvaristikach ju malo kedy "vidno"
...u mna je to "neznicitelna" rastlina - mam ju viac ako 33rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:09 Muž Yirka [9126] – Re: lorsson
Zajdi do nejbližší prodejny akvaristiky a domluv se s nimi, rostliny majitelé často berou raději než rybky. (Zvláště v tomto ročním období)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=1451