Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:28 Muž kortezhugo [983] Re: Jirkaass
mozes 1:1
ja k tomu pridavam este substrat pre izbove rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:13 Muž Jirkaass [35]
Prosím jaké je složený substrátu písek-hlína? kolik?

a paár dalších otažek u anibiasu se musi sřihat listy? a u mokřanky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 06:12 Muž Jirkaass [35]
už dobnrý skusím jako pokus .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 23:05 Muž kortezhugo [983] Re: Jirkaass
...no zalezi o co ti vlastne ide? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 19:29 Muž Jirkaass [35] Re: katterinecka
aha takže má vubec cenu pěstovat emerzně a pak dát do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 19:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkaass
emerzní lisy pod vodou odumřou, je dobré je ostříhat už dopředu při sázení pod vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 19:05 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
já envim že bych si chtel treba bahničku nechat rozrust a pak si ji hodit do akva...

a u bahničku musim nák ostřihat nebo jak pri prechodech do sub a emer a obracene??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 15:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
U bahničky by chtělo dobře osluněné místo a stěny nádoby trochu vyšší, aby se držela vlhkost.

Znovu do vody se dají použít, ale sou emersní a tudíž si na vodu musejí zase zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 14:08 Muž Jirkaass [35] Re: Johan
a dá se že pak jí dám do akva? opadají listy nebo jak je to?
popřipadě mate zkusenosti s bahničkou mimo akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jirkaass
V pohodě dá, ale potřebuje kořeny v hodně mokrém substrátu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 07:49 Muž kortezhugo [983] Re: Jirkaass
...no potrebuje vecsiu vlhkost...lepsia ako kvetinc bude 2-5L sklenena flasa...
len Hygrophila polysperma rastie ovela rychlejsie pod vodou...

a ak ti ide o kvetinac -tak Hygrophila corymbosa sa da
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 06:28 Muž Jirkaass [35]
caute poradíte jestli de mokřanka mnohosemenná pěstovat jen tak v květináči??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:25 Muž fido16 [631] Re: vaclav
ok ještě je nechám. zatím jen jedna rostlinka pustila kořínek cca 8cm. Tak počkám co budou dělat ty ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:37 Usine Re: fido16
Čím déle na šlahounu (pod vodou) vydrží, tím lépe ti potom porostou. Kořeny by měly mít aspoň 10 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 17:42 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat mam echinodorus ktery mi vyhodil slahoun a na slahounu jsou 4 rostlinky. Co s tim? Jedna dokonce uz pustila i korinek. Odstrihnout je a zasadit? A zbytek slahounu nechat porostou na nem dalsi rostlinky? Diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 12:14 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku a dnes :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 12:13 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku E.Subalatus zo "semienka"
29.4.2011
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 10:08 Muž tomas3000 [15] Re: kortezhugo
Ok, tak snad to poroste...trochu mě inspirovali i ty fota, co jsi poslal, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 23:44 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
...no presne takto som to myslel :) palec
a ta riccia sa ti pekne vytiahne na ten kamen a zakryje tie korene a budu neustale mokre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2011 20:20 Muž tomas3000 [15] – emerzní anubias
Fotka k příspěvku A ještě fotečka z vrchu...uvidíme, jestli se rozroste
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2011 20:19 Muž tomas3000 [15] Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku Tak nakonec to asi nechám tak...ten kelímek je asi velikosti delímku od nanukového dortu..vyměnil jsem mangrov, na kterém byl anubias za lávový kámen, z akva přidal ricci a monosolenium + trochu pistie a uvidíme...týdně budu měnit polovinu vody za čerstvou...teď anubias vypadá asi takto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2011 09:20 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
Fotka k příspěvku este ma nieco napadlo
ked citam ze to mas na mangrove...
pridaj tam trebars ricciu
nieco taketo...

www.bonsai-fachforum.de/…

je to krajsie ako kvetinac :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2011 09:02 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
tak ako pise Pepan...
proste na to "suchsie" prostredie potrebuje rastlina vecsi korenovy system...
a ako dlho to trva? -to uz zalezi na rychlosti rastu samotnej rastliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 08:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: tomas3000
I ty kořeny by se měly postupně přizpůsobit suššímu prostředí. Jinam se Vám může stát, že uhynou a celá kytka zastaví růst, případně taky uhyne. Časem se ale můžete dostat do fáze, kterou jsem viděl u svého kamaráda, kdy Anubias rostl v hydroponickém květináči, kde byl zasazen v keramzitu. Kořeny byly protaženy přes díry v horní půlce květináče do spodní části a tam braly vláhu a výživu. Chce to ale dlouhodobější proces, který se nedá uspěchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 01:29 Muž tomas3000 [15] – Anubias barteri var nana
ahoj, podařilo se mi převést anubias barteri na emerzní formu..nejdřív byl zakrytý pod folií, po čase jsem folii pomalu odkrýval a listy teď už nepotřebují být vlhké. zatím ho mám v kelímku s vodou, je položen na kousku mangrovu, tak že jsou jen kořeny pod vodou...můžete mi poradit, co teď dál s ním, jestli by měl zůstat takto s kořenama pod vodou, nebo, jestli ho můžu vsadit nebo posadit na substrát ať kořeny prorostou do substrátu v květináči...popřípadě, jaký substrát by byl vhodný, díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 10:55 Muž tomas3000 [15] – Anubias barteri var nana
Dobrý den, můžete mi poradit, jak pěstovat tento anubias emerzně? Co vše rostlina potřebuje k správnému emerznímu růstu. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 18:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tata/a/Syn
Až budou nejnižší teploty 15 °C. Do skleníku sem dal už teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 17:31 Tata/a/Syn
Chtěl bych se vás zeptat od kdy dáváte své rosliny ven. Nebo odky byste mi doporučili. Doma jim přes tu zimu moc dobře nebylo tak bych je chtěl co nejdřív dat ven ale bojím se aby nezmrzli :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 09:07 Muž kortezhugo [983]
Bak napsal: Někdy mi přijde že to normální člověk doma ani nemůže vypěstovat, to aby měl za barákem elektrárnu.

nieco na tom bude :-)
urcite je napr. glossu lahsie pestovat v mini akva...-nizka hladina sa lepsie presvieti
tento "problem" som napr. ja riesil tak ,ze som pridal usporku z reflektorom a svieti tam kde treba ovela viac svetla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 08:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku No a úplně stejně roste ten zázrak od Tropiky, jmenuje se to Glosostigma, pod vodou se táhne nahoru a dělá dlouhý odnože a nad hladinou krásně zelený pevný a krátký odnože... Někdy mi přijde že to normální člověk doma ani nemůže vypěstovat, to aby měl za barákem elektrárnu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 08:41 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
no nad vodou ma viac svetla...-mozno aj viac CO2...
inac napr. u mna rastie rychlejsie pod vodou ako "nad"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2011 21:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Hemianthus
Fotka k příspěvku V akvárku se mi nějak začal vytahovat Hemianthus...jen nechápu jak to že mi nejde pod vodou tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:40 Žena Kajka99 [229] – Re: Designer
emerzní echinodorus bleherae je jedna z nejhezčích květin jakou jsem kdy viděla, já bych si ho v květináči hrdě vystavila, to se nějaká mučenka a sloní noha můžou jít zahrabat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Kavovnik je super, ma listi vazne trochu jako rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia :-) .

A prisli jsme k nemu jako slepi k houslim, proste v TESCO prodavali takova olistena kostatka v kelimku k neprehlednuti oznacenem ze jde o Coffea arabica. No to neslo nevzit, kdyz to nebyla jako obvykle jedna rostlinka, ale cele koste ve voskovanem kelimku s efektnim napisem, specialne kdyz tohle jsme jeste s pritelkyni doma nemeli a stalo to par kacek. Asi ale chudak premrzl, kupovali jsme jej nekdy pred rokem a byla dost zima. Takze cely opadal. Nakonec se ale zase na vetsine kminku olistil, jen to chvili trvalo. Nekdy se staci divat a clovek koupi neco hezkeho i kdyz jde jen pro chleba :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 11:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Designer
Fotka k příspěvku neboj neurazia...
kavovnik este nemam...
ale je tam mango,figa,vavrin,aj mandarinky -tie male v pravo X-) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:50 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Jasně že je hezká. Vypadá naprosto úžasně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Ta fotka je mi dost povedoma, bud uz jsem ji tady videl, nebo alespon velice podobnou, v podvedomi ji mam.

Akorat tedy mit na okne mezi mandarinkovniky a kavovniky Echninodorus, aby se mi ty kytky neurazily, ze je mezi nimi nejaky zcela neuzitecny vodnik :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
mozno :-D

ale inac mne sa zda ze je krajsi ako ked bol v bahne...aj listy su "pevnejsie"...a coskoro budem potrebovat dalsie semena na moje pokusy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:38 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Když ho ještě trochu přisušíš, začnou Ti na něm růst trny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2011 10:35 Muž kortezhugo [983] – Re: Designer
Fotka k příspěvku no ja mam E.subalatus normalne na okne uz pekne dlho...
a "zem" skoro sucha - teda ziadne "bahno" - som ho vytrenoval :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:03 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Designer
Zkuste i nějaký Anubias. Kamarád měl kdysi v hydroponii za oknem A. heterophylla a rostl celkem dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2011 09:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – To mne laka
Cim dal mne to navadi, inspiruje, to zkusit taky. Mam 2ks rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_marble_queen , jsou fakt pekne marblovane (mramorovane, svetlejsi fleky na listech, docela libiva vec), ale rostou z akvarka, pod vodou se jim nejak nelibi a pak jsou ve vode jen zelene rapiky listu k hladine, listy pak vetsinou mimo vodu. Takze premyslim, ze bych je vrazil do kvetinace za okno, reknme jarem pocinaje, pac pestirnu ala nadrz od akvarka by to muselo mit dost velkou.

To tady nekdo s necim prijde, nekomu jinemu to neda pokoj, a nakonec to bude za kazdym oknem Echinodorus, a kdo nema, ze vubec bez toho jeste zije smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 09:24 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Diego
tak takhle velkou ju teda nemám :-D mám ji cca 10-15 cm a zatím obnovuje listy, první cca 3-4 už má (na vrcholku) :)
a co myslíš? mám šanci na dobrej růst Ech. Red flame??? Zvažuju jestli do toho jít, přece jenom při nezdaru "vyhodím" 75 Ká :/ Založil jsem si Nano, kde mám ten Red flame a Amazonicus, ale pořád se mi uspořádání rosltin nelíbí, možná (nejspíš) také dojde na to, že tam nebudou oba, takže pro jeden z nich budu muset najít místo v jiném akvárku nebo ho zkusím emerzně ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 09:01 Muž Diego [72] – Re: dvorak
Fotka k příspěvku V létě jsem se taky bavil emerzním pěstováním, celkem to šlo... Na podzim jsem to zrušil z důvodů nedostatku světla a nerovnoměrné teploty v místnoti. Oba tyto problémy jsou řešitelné, světlo se vřeží osvětlením, teplota topítkem, jen platit elektriku... ;-) Jinak prezentačku minipěstírny je zde: rybicky.net/nadrze/7711 Pěstírna je sestavena na jednoduchém principu... Akvárko s co největším povrhem dna, max. 10cm vody a misky na kytky, kde je dána hlína (jíl, rašelina atd.). Voda je do výšky hlíny v misce. Na fotce je Hyg. Guyaensis s výškou 50cm. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 23:50 Muž dvorak [94] - Rostliny
jak píšu hned za tady tím příspěvkem, trochu nějaké "polozkušenosti" s emerzním pěstováním mám. Dnes jsem si koupil dva Ech. -Red flame a Amazonicus. Amazonicus byly v košíčku 3, takže jeden ( s jedním listem tone ) šel hnedka ala emerz.
Red Flame byly v košíčku dva. Jeden jsem použil cíleně a ten druhej jsem dal do akva, jenom proto, páč jsem nevěděl co s ním.
Jak pěstuju emerz: (zatím jen Hygrophilu guyaensis ale chystám se na další rostliny X-) )
Do plastovýho květináče (cca 5x5x5) dám akv. štěrk (cca 1-2 cm) a dosypu to hlínou pro pokojovky (začínal jsem jen se štěrkem). Zasadím rosltinu a celé to dám do 5-ti litrovky od okurek a přikryju sklenici sáčkem (aby se srážela voda a tvořila vlhkost). Vody ve sklenici je cca 3 cm. Po přečtení tohohle vlákna chystám občas přikápnout i krystalon.
Máte nějakou radu, jak bych mohl svoje emrzní zahradničení vylepšit?
Mám dilema s tím Ech. Red Flame. Nevím, jestli ho nechat v akva nebo s ním zkusit emerz ...
měly byste nějakou radu nebo typ?
Děkuju! .... :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:47 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Melisa
takhle mě nad hladinu rostou poměrně často. Rostlina blízko zářivky uschne. Já jsem vždycky ten kousek odstřihl (+/- až 10 cm pod hladinu - v místě střihu mi často začaly vyrůstat dvě až třo nové "větve") aby rostlinka zbytečně nevynakládala svou sílu na záchranu tohoto kousku. Jednou jsem si "emerzní" kousek ustřihl a nyní ho zkouším pěstovat emerzně. Mám ho už více jak 2 měsíce, stále se drží a co víc, tvoří další lístky - což si myslím, že se mi tedy emerzní pěstování Hygrophily povedlo. palec
Jinak tato moje zkušenost se týká druhu Hyg. Guyaensis (myslím Costata)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 20:37 Žena Melisa [2] – Hygrophila čučí nad hladinu
Fotka k příspěvku Ahoj,
hygrophila přerostla nad hladinu, což by asi tak nevadilo, ale je tam jen kousek a pak zářivky - neuschne?
Mám to tak nechat, nebo ji mám zkrátit? Nebo zkrátit, až (jestli) uschne? Co myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 09:22 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku E.Subalatus
...celkom zaujimave uz ho polievam len "obcas" -teda ziadne bahno
listy su krajsie,pevnejsie a ani tak neschnu ako v bahne
a to je este pri kureni X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:34 Muž vlasolis [2] – Re: kortezhugo
Tady nastává otázka, jestli je jejich vrchol růstu nadvodkou nebo podvodou.Řekl bych, že se právě rozrostou nadvodou, rostlina načerpá sílu, silně se zakoření,protože substrát je za sucha pevnější, potom ji až zaleje voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:16 Muž vlasolis [2] – Re: kortezhugo
Já bych chtěl na to právě svítit už od začátku umělím světlem.aby na to světlo byla rostlina dobře privyklá než začnu zatápět.Samozřejmě že nejsou všechny rostliny pro toto pěstování vhodné, ale o většině trávích rostlinách se píše, že tak rostou.Sice bych za to ruku do ohně nedal, ale myslím si, že velká část těchto rostlin se pěstuje právě tímto způsobem.A pokud je to tak, bude jejich pěstování na tento způsob přizpůsobeno.Jedinný problém předběžně nakonec nevidím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=1101