Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 08:48 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Pepan
Pokud se rozhodneš pro tento způsob výživy rostlin, tak budeš muset ano To bude mít domovnice radost.
Ale naštěstí máš možnost jiné volby, tak si vyber hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2015 22:02 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: dering
Fotka k příspěvku Kristalonem také neublížíš, echinodory si doslova "chrochtají" i po zálivce vodou, kterou stáhneš při odkalování z akvária. Možností je řada, chce to nebát se a zkoušet. ano

V asijských pěstírnách údajně hnojí i naředěnou prasečí kejdou, ale to je zase trochu z jiného soudku..........
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 20:09 Muž Aforte [533] - Rostliny
Osmocote je fajn. Já ho mám i v akváriu a maximální spokojenost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 20:00 Tunakovi Re: rybka1
Dobře... Zrovna jsem na to taky koukal... ;-) Díky moc... palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2015 19:57 Muž rybka1 [178] Re: dering
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja pouzivam osmocote,zelatinove tobolky kupis v lekarni a naplnis.popripade len tak volne do dna rozsipat pred sadenim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 19:52 Tunakovi Re: vaaclav
Dobře... děkuji... to ani nevím že něco takového existuje... ;-) A nějaký tip na substrát? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 19:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dering
Zkus to z hnojivem pro hydroponii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 19:43 Tunakovi Re: vaaclav
Jo ták... :-) Takže např Ludwigii Repens, Corymbosu, Polyspermu, Prvně vypěstovat normálně v substrátu? a pak přírustky dát do košíčku a do té vyhnojené vody? A nemáte např tip na nějaké dobré hnojivo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 19:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dering
Většina rostlin je rovnou ve vatě a dně je asi 1cm obohacené vody hnojivem, něco jako hydroponie. Klasické vodní rostliny se jinak než pod vodou pěstovat nedají. Echinodory trhají rovnou že šlahounů a dávají do košíčků s vatou. Stonkovky jsou v substrátu a později je také přesazují do košíčků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:33 Tunakovi
Děkuji... Tohle mám už pročtené... a nic jsem se moc nedozvěděl.... :-O :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:20 Tunakovi
Chtěl jsem se ještě zeptat. Byl někdo v nějaké pěstírně Akvarijních rostlin? Rataj.... Daho? ... Jak tam pěstují rostliny ve "velkém" Emerzně... Ale zajímalo by mě jestli to pěstují rovnou v košíčkách? Nějakou Hydroponii? Nebo to mají v nějakém substrátu? a pak to přesazují do košíčků? Já mám na zahradě skleníček a 2 stará akvária tak bych to chtěl právě vyzkoušet. Jak se to dělá ve "velkém" :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:55 Muž rybka1 [178] Re: JozefM
Riasa sa nerobi,len dolievam odparenu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 11:13 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Diky všem za postřehy. Zítra mi přijdou Pistie a Echinodory, které budu moct dát do akvária až se zbavím rostlinožravých L128. Takže měsíc budou ve starém akváriu o 3 komorách. Z jedné vypustím většinu vody a uvidím jak se na to Echinodory budou tvářit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 10:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Designer
já mám jinej :-)

rybicky.net/k/osobni/15711.jpg
myslím si že to byl
rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_isthmicus

ale po těch letech si tím už nejsem jistej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 10:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NHKG
Jeste dam link na fotku, co se deje s listy po zadeklovani, co je co jiste popisovat nemusim:
rybicky.net/k/forum/637409.jpg
Jde o rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_pythom .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2015 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NHKG
Musis ho ale opravdu koupit v pestirne, a nebo na kramu, driv nez ho par dni machaji ve vode.

Echinodorus pestuju jeden terestricky (fotky zde sly uz driv), hladina je tesne nad substratem. Je nutne si ale rict, jak to vlastne chces. Ja ho mam zadeklovany cirym plastovym krytem, je ve vysoke vlhkosti, a roste mu spis submerzni listi nez emerzni (rekl bych, ze je vzhledove submerzni, ale je trosku tuzsi). Jak se necha par hodin bez krytu, listy vadnou. Kdyz jsem ho driv zkousel bez krytu, mel jasne emerzni listy, kdyz se zadekloval, nechal si emerzni, vyrostly submerzni, a za hodne dlouhy cas emerzni odesly. Emerzni listy nebyly tak zajimave, ony submerzni listy byvaji obecne zajimavejsi, ovsem zapomenout odklopeny dekl je pro submerzni listy pri takovem pestovani katastrofa.

Co se tyce hnojeni, jednou za delsi cas do substratu zapichnu beznou tycinku hnojiva jako pro pokojovky, nic extra. Substrat mam "substrat pro vodni rostliny", da se bezne koupit jako pytel, treba v Hornbachu. A na nej jsem dal prany ricni pisek, ovsem jen kvuli vzhledu.

Co se tyce svetla, prazim na nej LEDkami a to celkem dost. Ze se udela v te nizke hladine se spoustou sveta rasa, nemam s tim problem, proste se obcas sebere. Jak se listy za cas rozprostrou, rasa uz ma sanci jen kam se svetlo mimo listy dostane.

A proc to delat? Kdyz muzu a chci... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 22:19 Tunakovi
Chtěl bych se zeptat mám tu i prezentaci... :-) Hnojíte i v této emerzní kutuře? hmm A když ano... hnojíte tekutě do vody? Nebo rovnou do květináčku? Nějaké pevné hnojivo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 22:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Já je pěstuji emerzně jen ojediněle. Mě se dostatečně množí i pod vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:56 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...Re: NHKG

No ako napisal vaaclav. kryptošky sa pestuju emerzne hlavne pre kvet. :) A vo všeobecnosti je zaujímave pestovať vodne/bahenne rastlinky emerzne. Je to niečo ine, niečo zaujímave a ešte keď rastlinky aj kvitnu, tak je z toho potešenie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 21:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: NHKG
Třeba Aqua-daho pěstuje emerzně, takže to už můžeš dát rovnou do květináčků. :)

Protože je to baví, nechtějí mít více vody doma, nějaké rostliny vypadají úplně jinak než submerzní, lépe kvetou apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Když si koupím z pěstírny Echinodor, tak by měl být emerzní. Stačí ho nasadit do květináče s bahnem a nebo musí být v akváriu s trochou vody kvůli vlkosti?
K čemu pěstujete ty rostliny emerzně? Předpěstovávate si to do akvária a nebo to máte na okrasu místo normálních suchomilných rostlin?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 21:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JozefM
Emerzně se kryptokoryny pěstují pro květ a možná více než pod vodou. Zeptej se místních odborníků jako je kejdoc rybicky.net/profil/15853
Nebo toho nejpovolanějšího Jarda1 rybicky.net/profil/30550
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2015 21:16 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Fotka k příspěvku rybka ahoj. pači sa mi to veľmi ako to máš spravene a tuším to takto vyskúšam aj ja. ja mám všetko v kvetinačkoch alebo v nadobach ako vyžšie na obrazku, no keď rastlinky vyrastaju pekne z vody ako u teba na videu, tak to vizera super... :)
vyskúšam.

len jedna otazka; nerobi sa ti vo vode riasa? Hlavne asi ta zelena usadla. A aj vodu nejak dohnojuješ, či upravuješ? Diky

A jedna otázka na ostatných... Kedy by bolo vhodne dať cryptošky von do pareniska? Zaujíma ma to s ohladom na nočné teploty. Ake najnižšie znesu...

PS: A nech je prispevok zaujímavejší pridávam aj foto C. sp. Flamingo. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2015 21:26 Muž rybka1 [178]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2015 21:24 Muž rybka1 [178]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   31.03.2015 20:51 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny... – Môj emerz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak aj ja pridávam niečo... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 18:49 Muž nuphar [317] - Rostliny – Venku
Fotka k příspěvku Ve venkovním jezírku se jim líbí také ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2015 20:53 Muž rybka1 [178] – echinodor,ludwigia,althernathera
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Emerz na okne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 09:48 Muž Kyd [43] Re: nuphar
No mne jsi teda tím snímkem určitě navnadil. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2015 23:33 Muž nuphar [317] - Rostliny – Sezona začíná...........
Fotka k příspěvku dovolím si připomenout, že nám pomalu začíná období vhodné k dalším pokusům s emerzním pěstováním akvarijních rostlin.
Abych vás trochu navnadil, přidávám jeden ze snímků z mých pokusů v letech minulých.

Nuphar
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 00:17 Muž dudak [1885] Re: dering
Když jsem kupoval anubiasy v pěstírně, byly všechny zasazené v substrátu, přišlo mi to jako rašelina s pískem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 22:41 Tunakovi
Zdravím, Tak jsem se rozhodl pěstovat nějaký ten Echynáč a Anubias ve vysokém akváriu, aby se tam dobře dala udržovat vlhkost. Ale mám problém.. U Echynáče vím ormálně zasadit do substrátu ale ten Anubias? Mám ho normálně také zasadit? samozřejmě aby byl oddenek nad substrátem. Nebo ho mám jen zatížit aby byl ponořený ve vodě? Substrát bych zvolil asi něhaký zahradnický+trochu rašeliny+drnovku+možná trošku Liaporu+písek normálně do květináčku a potom zalít vodou aby voda sahala tak po rantl květináčku. Děkuji za rady. :-O hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2015 20:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dering
Fotka k příspěvku Tak chladu sa báť nemusíš absolútne. Prezentoval som už tu v tomto vlákne, že echinodor mi v rybníčku dobre znášal teploty tesne nad nulou. Viď. podľa opadaných listov (neskorá jeseň) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 15:49 Muž rybka1 [178] Re: dering
Tak to robim aj ja. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 15:01 Tunakovi
Děkuji moc za odpověď.. :-) A plno super informací... palec Já bych to chtěl právě pěstovat normálně v malém akváriu ze substrátem.. tam bych to normálně zasadil... a nechal bych to vyrůstat volně z akvária.. že by byla 1/3 rostliny ve vodě... a 2/3 na souši.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dering
U Echinodoru se teplot kolem 20°C pri emerznim (ci jak uz Vaclav upozornil, u mne terestrickem) pestovani bat nemusis, umi rust i pri takove teplote, vyzkouseno. Rychlost rustu jiste s teplotou souvisi, ale bat se, ze by neprezil nebo neporoste, to nemusis. U mne ma jen umele osvetleni a roste dobre, staci se v tematu podivat o neco niz, jsou tam fotky. ;-)

Ovsem nezkousel jsem to s rozdilem teploty vody (substratu) a vzduchu, mam je z principu stejne, takze tam bych jen spekuloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 13:53 Muž rybka1 [178] Re: dering
Niee no naco,byvam tiez v dome a podmienky mame rovnake,teda teplotne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2015 13:52 Muž rybka1 [178] Re: Lucianetta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Anubias potrbuje vlhost dost vysoku,inak uschne.echinodory su cele pod vodou a az ked rastu tak sa vytiahnu nad hladinu.no daju sa pustit nad hladinu rovno zo slahuna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 12:57 Žena Lucianetta [43] Re: rybka1
Krásné rostliny palec Můžu se zeptat, to normálně rostlinky z akvária přesadíš do vázy tak, aby listy byly nad hladinou? Jak to vypadá pak? Odumřou a vyrostou nové, nebo se vytvořeným listům nic nestane? Konkrétně mě zajímá anubias. tam si to odumření a růst nových listů nedokážu při té "rychlosti" moc představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 12:54 Tunakovi
Děkuji a odpovědi... Ale nejvíce co mě asi trápí je teplota v zimě .. bydlím v rodinném domě a v zimě máme tak 19-20°C Tak právě nevím jestli pomůže např když hodím do toho akvária topítko.. ale nevím jak by se s touto teplotou vypořádali listy nad hladinou... hmm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2015 12:18 Muž rybka1 [178] Re: dering
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja mam na parapete a bez svetla,dokonca aj v pivnici pri biednom malom okienku.cez zimu dva krat kvitol.dokonca aj ludwigia,althernathera s tym nema ziaden problem.len odparenu vodu dolievam,nic ine.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 12:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dering
Mám několik Anubiasů emerzně jenom pod umělým osvětlením a v pohodě rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 11:59 Tunakovi – Pěstování
Ahoj lidi, Chtěl bych vyzkoušet pěstovat anubias (gigantea a gilletii)... a nějaký Echinodorus... přemýšlel jsem že bych tyto rostliny dal normálně do akvária pod vodu.. jako substrát nějakou rašelinu,štěrk a možná jíl...
:-) Normálně bych akva napustil vodou a nechal bych až by tyto rostliny sami vyrostly nad hladinu a vytvořili si emerzní formu. U ty Anubiasy mám už emersní.. tak tam by nebyl takový problém.. Jen mám takový dotaz.. vydrželi by takto celý rok? V zimě např. pod umělým osvětlením? :-O hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 22:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Nie, nie neplácam, to ty si už konečne priznaj chybu. Pokiaľ bude pravda plácaním, tak sa toho moc nezmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   17.01.2015 22:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Nezlob se ale jako vždy plácáš páté přes deváté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 21:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Já jsem po tobě chtěl ale fotky asi něco takového jako poslal Designer. To že dáš rostliny do chladu tak tím zastavíš jejich růst. Kdyby jsi je do chladu nedával tak by ti zřejmě kvetly ještě dříve. :-)
Ja už s teba nemôžem ano Myslel som si, že rozumieš slovenčine, keďže sa zažil československo, rovnako ako ja.
Pre boha, veď píšem, že ja ich STIMULOVAŤ NEMUSÍM, to znamená, že "do chladu je nedávam" To jenom tý, který mi zbily v jezírku a bili navíc, tak jsem je nechal zmrznout a tak jsem zjistil kolik toho snesou a také jsem zjistil, že toho snesou hodně.
Psal jsem, že pokud Designer tý svoje přenesl z chladu do teplejšího prostředí, tak tím dosáhl rýchlejšího zakvitnutí ano Nic víc a nic míň jsem řict nechtěl a taky nenapsal. Za případný chyby ve vašem jazyce se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 19:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Já nepotřebuji aby někdo přitakával. Pro někoho to jsou jenom kytky, přesto si myslím že to co jsem napsal platí. Fotky které jsem ale chtěl vidět jsem neviděl. Prošlo mě rukama asi 70 různých kultivarů Echinodorů a 99% jsem dokázal rozmnožit a rozdat. Trápit rostliny mrazem mě ale nikdy nenapadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 18:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Nevím jak by se ti líbilo kdyby ti někdo napsal že pěstuje neonky při deseti stupních. Asi by jsi napsal že je to týrání, protože nu pochcípají. Takže trápit tropické rostliny mrazem a pak to vydávat za způsob jak je dostat do květu je podle tebe normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 17:13 jamajcan Re: vaaclav
Nevím,jestli KVETLI,každopádně dal tady docela super fotky,tak si z něj nedělej prdel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=551