Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:43 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
Celá ne, ale kdyby byla u mně ze dna tak by měla potopených tak 25cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 10:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
Musí mu listy koukat nad hladinu. Pokud bude celá kytka potopená, bude stagnovat a uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 08:36 Žena petulinakk [2016] Re: Mrakoplash
Díky Mraku :-) a měl jsi ho zasazený ve dnu akvárka, nebo nějak výš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 14:47 R Muž Mrakoplash [1776] Re: petulinakk
Potos je naprosto v pohodě, jen odebírá hodně živin a budeš pak ve finále muset přihnojovat. Bohužel nemám nikde fotku, listy byly snad 20ti centimetrové a šlahouny několik metrů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 08:30 Žena petulinakk [2016] Re: Shimamoto
Shimamoto napsal: Akvárium (120x45x40) je staré dva roky, Spathiphyllum je tam od začátku, tři trsy. Hydropony jsou pomocí molitanu upevněny do otvorů v polypropylenové destičce, kořeny jsou volně ve vodě. Skoro rok byly odkázané jen na denní světlo, nyní jim již svítím. Experimentoval jsem i s jinými druhy kytek (podénka, potos, lucky bamboo, břečťan), ale z různých důvodů nedělají dobrotu. Nyní je tam pár měsíců i šáchor (Cyperus alternifolius) a vypadá velmi nadějně.

Sestava submersních kytek je stará plus minus rok (anubiasy, E. amazonicus a nyní již dodělávající ceratoptery (C. cornuta a siliquosa). Před nimi jsem měl v roli rychlíků hygrophily (polysperma a corymbosa) a Rotalu rotundifoliu. Scénář stejný, několik měsíců masový růst a vyhozené kyblíky rostlinné hmoty, pak to najednou šlo do kopru - nejdřív rotala a pak i hygrophily. Přičítal jsem to výměně světla (zářivky za LED reflektorky), ale tím to spíš nebylo, protože ty ceratoptery mi pod ledkami několik měsíců jely jako blázen. Svítím 10 hod, tři reflektorky 10 W do vody a jeden na hydropony.


Zaujal mne tenhle starší příspěvek, chystám se pěstovat pár kytek v košíčcích zavěšených na zadní stěně akvárka, s kořeny trvale pod vodou, zbytek nad vodou.

Zatím tam najisto budou hemigrapis repanda a lobelia cardinalis. A chtěla jsem zkusit i pokojovky které by to měly snést - potos, coleus...

Co konkrétně u těch pokojovek co jsi zkoušel nedělalo dobrotu, jak píšeš?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 12:17 Muž rybka1 [178] Re: petulinakk
Naco pre mach davat dno?? Naviaz ho na kachlicku,kokos,trocha konara.a udrzuj ho vo vhlku a svetle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:50 Žena petulinakk [2016]
Zkoušeli jste někdo emerzní pěstování mechů?

Mám v plánu to zkusit v 6l zakrytém akvárku, tedy ideálně na dně, ne na kořeni (ten by se tam nevešel).

Na jakém podkladě/substrátu je pěstujete?

Teoreticky mě napadá liapor, perlit, obyčejná hlína, nějaký porézní kámen (láva)... Ale nic z toho ještě nemám pro mechy vyzkoušené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2016 20:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Pokud chceš něco jako miniaturní papyrus, sežeň si Cyperus haspan. Ten vypadá úžasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Pravý papyrus nemáme ani jeden. Tomu by výška bytu nemusela stačit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 20:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Shimamoto
Pravý papyrus to určitě není. Ten vypadá jinak:
www.google.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 19:59 Muž Shimamoto [492] Re: JirkaŠčobák
Kdybych to netrhal, asi by ryby ani neměly kde plavat:-) Škoda, že nemám fotky z léta, kdy mě ještě C. siliquosa pomalu lezla z akvária. Pod trsy "mrkviček" byla tma i na anubáče. Nad vodu to bohužel nechat jít nemůžu - kvůli bichirům musím mít krycí skla.

Kdybych měl šáchor ve velikosti tvého, nejspíš by vystačil za všechny kytky v akváriu, každopádně by jim asi vyžral všechny živiny a musel bych ho prosekávat mačetou:-D No, uvidíme, jak si má rostlina povede, byl to ze začátku také nedomrlý chcípák. Stonky mají průřez hóóódně zaobleného trojúhelníku, takže to pravý C. papyrus nejspíš nebude.

Do výčtu rostlin jsem zapomněl ještě kryptokoryny Wendtovy, co na to říct - nedaří se, ale to mě zas tak nemrzí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2016 18:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq, Shimamoto
Fotka k příspěvku Maq: He? :-( (pláču)

Shimamoto: Vypadá to moc pěkně. Možná, že to jde do kopru právě kvůli tomu vyhazování - rostliny chtěly bujet, investovaly do růstu a tys stále protrhával a protrhával (kdybys neprotrhával, asi by jeden druh vše převálcoval).

P.S. Hele, můj papyrus (ale jiný druh, než máš ty). Výška asi 1,5 metru a byl by ještě vyšší, kdybych ho víc hnojil. Původně jeden výhonek v půllitru, po pár letech akvárium na okně a když tomu kořeny roztrhnul spoje skla, šel do tohodle.
Geneze mého akvária na okně je tady: scobak.blog.sme.sk/… Jen abys věděl, co tě čeká, když se papyru bude dařit :).

P.P.S. Má tvůj papyrus trojhranný stonek? Pak by mohl být ještě mohutnější, než můj (měl jsem jednou na balkóně).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:55 Maq Re: JirkaŠčobák
Spatiphyllum roste i pod vodou. Všude píšou že ne, ale mně rostlo. Po pár letech ale začalo vyrůstat nad hladinu (cca 40 cm ode dna). Bohatě kvetlo. Bylo to krásné ale nepraktické... vyhodil jsem ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:39 Muž Shimamoto [492] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Akvárium (120x45x40) je staré dva roky, Spathiphyllum je tam od začátku, tři trsy. Hydropony jsou pomocí molitanu upevněny do otvorů v polypropylenové destičce, kořeny jsou volně ve vodě. Skoro rok byly odkázané jen na denní světlo, nyní jim již svítím. Experimentoval jsem i s jinými druhy kytek (podénka, potos, lucky bamboo, břečťan), ale z různých důvodů nedělají dobrotu. Nyní je tam pár měsíců i šáchor (Cyperus alternifolius) a vypadá velmi nadějně.

Sestava submersních kytek je stará plus minus rok (anubiasy, E. amazonicus a nyní již dodělávající ceratoptery (C. cornuta a siliquosa). Před nimi jsem měl v roli rychlíků hygrophily (polysperma a corymbosa) a Rotalu rotundifoliu. Scénář stejný, několik měsíců masový růst a vyhozené kyblíky rostlinné hmoty, pak to najednou šlo do kopru - nejdřív rotala a pak i hygrophily. Přičítal jsem to výměně světla (zářivky za LED reflektorky), ale tím to spíš nebylo, protože ty ceratoptery mi pod ledkami několik měsíců jely jako blázen. Svítím 10 hod, tři reflektorky 10 W do vody a jeden na hydropony.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 12:27 Žena petulinakk [2016] Re: nuphar
Moc pěkné. Návštěvy asi musely zírat co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 21:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: nuphar
Tak to mám smůlu. Manželce se muškáty zatím neokoukaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 27   20.10.2016 21:31 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Něco málo snímků z letošního venkovního emerzního pěstování, tentokrát v samozavlažovacích truhlících. Muškáty v oknech jsou už ukoukané........... :-D :-D :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2016 10:51 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Do zbierky mi pridudlo nové microsorum sp. 3 color, ktoré som hneď zakomponoval do malého set-up spolu s Anubiasmi, Monoseleom a Riccardiou. A teda ešte nejaká Buceska tam je. Na dno som dal asi 2cm zeminy pre vodne rastlinky a na to substrát pre orchideye. O jeho použití som sa dočítal na zahraničných fórach kerď som zháňal info ako pestovať Microsorka. A musím povedať, že sa mi použitie tohoto substrátu zapáčílo. jednak je vzdušný a dobre drží vlhkosť a druhak je aj veľmi estetický. tak uvidíme ako sa v ňom bude dariť rastlinkám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 13:44 R Muž ctibum [6920] – Echinodorus 'Beauty Red'
Zdravíčko
Nemám u "200" dodělaný kryt a trochu si pohrávám s myšlenkou, že ho ani dodělávat nebudu a zkusím něco pěstovat emerzně.
Moje idea je Echinodorus 'Beauty Red'. Do akvárka bych k hraně skla přichytil květináč tak, aby byl pod vodou a do něj bych dal kytku, takže kořeny bude mít v akvárku. Je to tak jednoduché? Je potřeba dát do květináče substrát, nebo bude žít i z vody?
Nebo je to celé kravina?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2016 11:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JozefM
Fotka k příspěvku Nemusí být rašelina. Mi rostlo perfektně na hrubozrnném štěrku a vlastně hydroponické zálivce Kristalonem. Po čtyřech letech bylo z jednoho centimetrového lístečku tohle monstrum, které jsem musel dát pryč. Pro porovnání - ten skleníček má na délku 50cm.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 10:41 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Ahojte.
nemá niekto skúsenosti s pestovaním Microsorii emerzne? niečo som už našiel o pestovaní v rašeline. resp. položením rastliniek na rašelinu s tým, že korene sa následne plazia po rašeline.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2016 23:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Fotka k příspěvku Musíš rostlině trochu pomoct, není to klasická popínavka. Já tam měl v polystyrenu zapíchané špejle. Takhle to vypadalo když jsem to vytáhl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 22:43 laKatos Re: vaaclav
Vypadá to na vítěze.
Díky vaaclave. Pnoucí, krásná, Snad bude zítra na burze v ově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2016 22:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 16:03 - Re: laKatos
Filodendron.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 13:51 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
A musí to být akvarijní rostlina? Já bych se díval spíše po pokojových rostlinách. Většina z nich jde pěstovat s kořeny ve vodě a zelenou část nad vodou. Třeba: Ficus pumila, Syngonium, Epipremnum pinnatum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 13:37 laKatos Re: JozefM
josef to je paradní nápad mít takovou peřinu avšak poťrebuji zakrýt předevšim trubku a ty kabely. Pokud by se ta rostlina dokázala i popínat bylo by to takto vyřešené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 13:16 - Re: laKatos
Anubias potrebuje vysokú vzdušnú vlhkosť.Ak anubias vyberieš von aj napriek koreňom vo vode,tak ako napísal kolega uschne.Ja na tvojom mieste by som šiel do echináču.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 13:02 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Vieš čo by som spravil ja? ja by som si s molitanu vireza niečo ako kryt do doho filtra. ten by som tam dal tak aby nad ním bola ešte ale centimeter moda a dal by som tam HYDROCOTYLE TRIPARTITA 'JAPAN'. tak aby bola ponorena v tej vode a aby vyrastala z vody. časom ti vytvorí hustý koberes a bude ti prerastať do akva. bude to vizerať veľmi dobre a navyše pekne rastie pri izbovej teplote. Ak vytiahneš anubias z akva a nechaš ho nad vodou tak ti uschne a navyše rastie veľmi pomaly. Musel by si si ho tam dať veľa aby ti to celé prekryl. No potrebuje vyžšiu vlhkosť. Podobne ako H. trypartita by sa dal použiť aj nejaký mach, alebo HC. Pri machoch pozor či rastú aj emerzne, lebo nie všetky emerzne rastú.
Dúfam som trošku pomohol... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:16 laKatos Re: afc1886
díky i s nápadem ohledně přísavky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:54 R Muž afc1886 [14685] Re: laKatos
Já bych dal na přísavku menší kořen a na ten umístil anubias tak,aby kořeny byly v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:50 laKatos Re: afc1886
děkuji sza super typ.
toho coffefolia mám v akvariu dost. Zkusím ho střihnout a usadím jej tam.
Mám ho usadit jak? jen ty slabounké kořeny do vody a zbytek tedy tu hlizu + listy ven? nebo cele ven a kořeny si cestu najdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:24 R Muž afc1886 [14685] Re: laKatos
V akváriu máš pěkné anubiasy,asi bych tam zkusil dát taky anubias třeba rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 10:59 laKatos Re: afc1886
Spíš něco co bych upevnil k te trubce (kabelům a hadici) a kořeny to mělo ve vodě.
Květináč tam nechci mít to zavrhuji.
Substrat v prepadove komoře nemam (neni problem ho tam dat)ale výška akvaria je 65cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 10:31 R Muž afc1886 [14685] Re: laKatos
Máš na mysli zasazené v akváriu a nechat vyrůst až nad hladinu,nebo zasazené mimo akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 10:26 laKatos – dekorace + zakryti
Fotka k příspěvku Začínám si prohrávat s myšlenkou emerzního pěstování něčeho co by mi zakrylo část přepadu v akváriu. Z přepadu mi čouha trubka v které mám vedené kabely pro techniku a hadici a tyto bych chtěl aspoň částečně prekryt rostlinou.
Prosím o doporučení co by tam bylo ideální.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 05:41 Muž rybka1 [178] Re: MarekS
Peknee.mne kvitla krasne von aj v jazierku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2016 05:36 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ludwigia,althernatnera.emerz pri jazierku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2016 05:34 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ecinodor v jazierku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.06.2016 21:46 Muž MarekS [16] - Rostliny – Kvetoucí pinnatifida
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kvetoucí Hygrophila pinnatifida na parapetu potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2016 18:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Džouzif
Pokud budeš do nádrže dobře svítit a dodávat CO2 donutíš k růstu pod vodou leccos. To platí i o některé akvarijní rostliny. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 17:36 Muž Džouzif [25]
Mám možná takovou zajímavost. Do nádrže mi spadlo nějaké semínko a teď je z toho hodně dlouhá tenká rostlinka. Když jsem pak kouknul co je to zač tak to vypadalo na klasické obilí. Je možné že by to v akvarku vyrostlo do výšky teď už kolem 30cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 16:00 Žena Sadiie [68] - Miniakvária
Smes zeminy pro vodni rostliny, liapor a kus zeminy pro bonsaje. Takovy akademicky mix co dum dal. Zalivam odkalenou vodou z akvarii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 15:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sadiie
Co k těm echináčům dáváš za substrát? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.06.2016 15:50 Žena Sadiie [68] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Kvetinace s echinodory, hydrocotyle a ceratopteris
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 16:42 Muž Surdo [35] Re: Kulisek
myslím že v tomto štádiu by to bolo skôr na škodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 16:14 Kulisek Re: Surdo
Jsou ve skleníku, tak snad tam budou OK. Mám je něčím (např.PMDD,NPK) přihnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 16:10 Muž Surdo [35] Re: Kulisek
zatiaľ ich nechaj v tom piesku niekde na svetle a vlhku a až budu mat 4 listy šup do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 15:34 Kulisek Re: prasan
Právě že moc nevím, co z toho vyroste :-D a jestli vůbec něco...
Zatím jsem je dal naklíčit do hodně mokrého písku a umístil do skleníku. Co pak s tím dál až vyklíčí? Mám je zasadit rovnou do akvárka a nebo je jenom přesadit do země-substrátu a pak až budou větší, tak teprve do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 15:10 - Re: Kulisek
Už si nepamätám od koho sa ku mne dostali 3 semienka Nymphaea lotus green.Jednoducho som niektore len tak pohodil,iné trocha prihrabol a dnes mám 2 rastlinky.Jedna podľa podmienok v akva je taká maličká, no tá druhá má nádherné listy a rastie do krásy.Alliexpres som na semienka neskúšal.Myslím,že ak ti prišlo to čo malo a ty sa o to postaráš ako treba,budú ti čo nevidieť robiť radosť rastlinky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=401