Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 11:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Pridavam se ke Kytce, klidne taky odsypu (nebo kdyby chtel nekdo dalsi), pro tyhle drobne ucely je ten pytel trosku velky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 11:08 Žena Kytka [2146] Re: Bella
Kdyby sis to přeci jen chtěla testnout aspoň v malém, tak ten pytel zeminy mám doma, můžu odsypat, aby sis nakonec kvůli přebytkům zeminy nemusela ještě pořizovat jezírko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2014 11:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
U Echinodoru zkousim co snesou hnojiva, aby jeste byly barevne, u pritele zkus kolik snese beden, nez se vybarvi :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 11:03 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
no jak to tak vidim (ctu) tak do tehle vod (nebo souse :-) ) se nebudu nepoustet... uz vidim nespoutany jasot pritele nad invazi stada pruhlednych truhliku/beden... to by bylo na rozvod jeste nez se vezmem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:02 Žena Kytka [2146] Re: Designer
Mi napadá, že když chceš šmíráckej květináč (čti průhlednej), tak na to jsou dobrý květináče na orchideje, děravý to je, vidět do toho taky a obalů se na to prodává dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Substrat pro vodni rostliny prodava ve velkem pytli Hornbach, primo tak nejak je to na pytli napsano. A vrstvicku praneho pisku jsem na to hodil, at je to hezke. Jinak se da v Horbachu koupit i truhlik s pruhlednym deklikem (jeden takovy sirsi jsem si koupil), ale taky cira vetsi skatule s vikem, pro vetsi Echinac tak v cene kolem stovky (nebo vetsi a vetsi, az hodne velike, pochopitelne za umerne vetsi cenu). Par direk, at to malinko vetra, by to nejspis chtelo, ten muj truhlik uz to ma rovnou resene (bohuzel ale brzy bude moc nizky). Myslim si, ze vodnim rostlinam jedine prosteje poradne vlhke prostredi. Zkousel jsem to driv s Echinodorem volne na vzduchu a nepovedlo se, v zavrene bedne to vypada mnohem lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:49 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Kytka
Prisavkova verze nepujde :-( nad hladinou mam nizko sklo, a nad sklem nizko zarivky... no, to bylo jen takove zamysleni... Asi dam prednost fialkam na parapetu :-) ale bylo by to hezke, mit kolekci emrznich echacu, a pak si to rotovat, do akvi a ven, do akvia ven... jeeezis, to by s tim bylo drbani... ale zas bych si mohla dovolit jich mit hodnehodnehodne... (relativne, parapet jako akvarko ma svy limity). No nic, konec kdybani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:45 Žena Kytka [2146] Re: Bella
Jo, vymyšlený to máš perfektně, tak směle do toho. :-D Zatím se mi nestalo, že bych na nové rostlince neměla kořínek alespoň minimální, možná by stačilo udržet pod vodou jen ten spodek, aby vyrašily kořínky a rostlinka byla normálně na vzduchu, když chce. Báječný jsou na to přísavky, design akva sice pak nic moc, když máš oplácaný přední sklo, ale svůj účel to splní perfektně. Substrát pro vodní rostliny vyrábí firma AGRO. Mám pocit, že dělají jen to balení 20 litrů, menší určitě ne. Je to určený pro kytky do jezírek, ostatně ten leknín na obalu je všeříkající. Koupit se to dá normálně v zahradnicví nebo kterýmkoliv Baucosi. Ulovila jsem na ukázku jeden odkaz na heuréce: www.diskont-zahradkar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:33 Žena Bella [1047] - Rostliny
By me zajimalo - dovolila jsem slahounu e. Ozelot aby mi zdrhl z akvarka. Puvodne to vypadalo na jednu rostlinu, nakonec se vytvorily 4. Vubec se nemely k tomu, aby rasily koreny. Nakonec jsem slahoun stahla zpet pod vodu, protoze bylo videt, ze jim suchy vzduch prilis nesvedci. A ted dotaz, treba pro priste, kdyz pustim slahoun ven - dejme tomu vytvori se rostlinka cca 5-7 cm velka, ma nekolik listu, koreny nevidno - jak dal, kdybych to chtela zkusit emerzne? Nechat na slahounu, pristavit kvetinac (substrat pro vodni rostliny - to slysim poprve), zatizit do toho rostlinku na tom slahounu, az tam zakoreni, odstrihnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nuphar
Mam jeden v parniku na balkone, je v substratu pro vodni rostliny, na tom je vrstva praneho pisku, nad nim asi 1cm vody. Vypada to, ze mu to pujde. Byl koupen zhruba pred mesicem s emerznim listim, ale uz vykukovaly submerzni listy, takze ty emerzni listy uz dostaly zabrat. Myslim ze to da, alespon z toho, co z nej uz vykukuje :-) . Jenom to ma jednu chybicku, je to rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_pythom a ten je vzhledove zajimavejsi pod vodou, ostatne jako spousta, nebo mozna i vetsina, Echinodoru :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.05.2014 09:25 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory
Fotka k příspěvku Po cca ročním tápání metodou pokus - omyl jsem snad našel cestu, jak emerzně pěstovat echinodory.Prozatím ověřeno u několika málo druhů, stále je co zdokonalovat. Pro ty, co rádi experimentují malá douška: práve začíná nejvhodnější doba k zahájení pokusů, směle do toho ! Pro inspiraci přikládám snímek. Nuphar
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:52 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
já zkusim objednat tohle www.ebay.com/…

pod tim spektrem to musí valit jako četr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:47 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
no dennerle to mu svití :) asi to bude v německu :) taky tam maji kosu jako my

edit: tak je to ve franciji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:47 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:46 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:29 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
takto se to musi :) www.youtube.com/… akorát ze na floridě maji prumněrnou teplotu v zimně 23 st.C smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Tak do toho! Ja som pestoval pre predajňu, kým neprišli európski číňania, teda poliaci a zobrali mi kšeft rozzureny :-D
Teraz pestujem už len pre svoju radosť a skúšam althernatheru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:07 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
jde asi o to že v našem klimat.pásu jsou idealní podmínky jen 1/4 roku po zbytek roku jsou přírustky značne omezeny. A pokud chce někdo po celý rok přisun rostlin v dobré kvalitě at už pro svoji potřebu AQ nebo na prodej do zverimexu nezbude mu nic jiného než svítít a v boxu proto že když se oblepí reflexní folijí třeba Diamantovo, nebo jde použít i z autolékarničky sníží se mu i náklady, ja skřin vlastním ale pěstovat v ni vodní rostliny mne nenapadlo budu to muset vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aforte
Tak na nič nečakaj a.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: cezarmilan
2eura za kus? :-D Vždyť já ji dávám zdarma. Sakra mohl bych být milionář :-( :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aforte
Bacopa v pohode porastie a naviac je z nej i úžitok pivo
dom.bazos.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Konkrétne túto rastlinu mám na severnej strane, na južnej by boli náročnejšie a určite by to stačilo.
Samozrejme, že nemám nič proti ak si niekto zrealizuje niejakú skriňu, tá je však obmedzená rozmerom a spotrebou el. energie.
Teraz ide leto, tak pre inšpiráciu
www.youtube.com/…
Aj tie moje echinodory pôjdú vonku do jazierka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: replikant33
A co udělat oboje? Já jsem dal do plastového kelímku o velikosti 10cm rostliny hydrocotyle leucocephala a micranthemum micrathemoides. Během krásné chvíle mi to krásně narostlo a zhoustlo. To jen na slunečním světle u okna. Jako substrát mám: substrát pro pokojové rostliny+rašelina. Fotky těchto kelímků v mé prezentaci 64l - emerzní pokusy. Stejně tak bacopa monnieri. Zasadil jsem ji normálně do květináče a krásně roste. Jak začalo jaro, tak začala krásně kvést. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2014 12:46 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Možno som nechápavý, ale nerozumiem prečo sa bavíte o osvetlení emerzne rastúcim rastlinám.
Rastliny nad vodou určite nepotrebujú viac svetla ako rastliny pod vodou, či pod hladinou.
Niektorým stačí dokonca svetlo pri okne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2014 09:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VitaValke
Tady je dulezite to modrocervene spektrum, v barvach oznacovanych jako "deep red" a "royal blue". Ono se to totiz trefuje rostlinam do oblasti, kde je fotosynteza nejucinnejsi, ale to jiste vis. Navic LED diky vyzarovacimu uhlu a dnesni ucinnosti dokazi dodat na pozadovanou plochu i 2x tolik svetla (kdyz jsou hodne dobre, a se slusnou optikou to muze byt jeste lepsi), nez zarivka s reflektorem.

Mel jsem nad akvariem malo svetla, 2x30W zarivka na 200l, coz jiste kazdy uzna, neni nic moc. A tak jsem zarivky vymenil za zarivky GROLUX, protoze to byla nejsnazsi cesta k vice svetlu pro rostliny. Akvarium s nimi samozrejme vypada tmavsi, nez pri normalnich zarivkach, ale rosliny z toho maji vic uzitku. V pestebnim boxu je to fuk, at si ma svetlo barvu jakou chce, kdyz to rostlinam chutna, ale nad akvariem jsem si musel vypomoct 20W LED k dobarveni svetla, aby se na to dalo rozumne divat.

Myslim si, ze s tim potrebnym svetlem nejsme v nejakem rozporu, Tvych specialnich 50W muze byt pro rostliny stejne dobrych, ne-li lepsich, nez 200W beznych zarivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2014 06:15 Muž VitaValke [8] - Malawi
na normální suchozemské pěstování používám LEDkové UFO o příkonu 50W (modročervené spektrum) na box 1x1m a nestěžujou si že je to málo, jsou krásně rostlý, za světlem netáhnou, těch 200W zářivkových je zbytečnost pokud člověk nepotřebuje maximální růst za minimální dobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 18:05 MartinHavránek
ale to patim měsičně vyc za elektřinu a letos zdvojnasobím spotřebu to země dudou mít radost :) škoda že muj možna budouci švagr prodÁva malou vodní elektrÁrnu jinak bych si to tam přestěhoval a pěkně to rozšířil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 17:58 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
znam jednu rostlinu co se vyplatí takto pěstovat.. a moooc dobře :) na tohle chce už ledky kvuli nízké spotřebě, specifické modré spektrum pro růst. A stejně to použivat jen přez zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 14:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Kdyby to bylo cistych 200W, tak je to dejme tomu pri 10h sviceni denne rekneme 10Kc, takze 3650Kc za rok - jen za svetlo. Vypestovat si tam hlavku salatu, to uz by se fakt vyplatilo si k nemu otevrit dobre vinko :-D .

Mam jen takove obracene U z kusu prkna, pod tim osvetlenou plochu zhruba 30x20cm a nad tim 11W usporku. Pro pokusy s rostlinkami. Takze svitim 9 dni za petikacku, rekneme 200Kc za rok. Ale je to trosku malo svetla, chtelo by to aspon 2x tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 14:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartinHavránek
Takhle vypěstované rostliny budou dražší než ty kupované. Sluneční světlo je zadarmo a stačí jen najít místo na skleníček nebo to může být i z folie. Pěstovat úspěšně rostliny emerzně a submersně dohromady znamená svítit na každé jinak. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 12:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHavránek
Je to zhruba 1m2, a i kdyz tam narves 500W zarivek, jeste stale nebudes tam, co umi venku udelat slunecni svetlo. Predpokladam, ze tam ale tolik cpat nebudes. Takze pro suchozemske rostliny co nejvic a prijde Ti jeste rozumne.

Pro vodni rostliny tak moc pritlacit nemuzes, pokud nezajistis spoustu dalsich veci, mel bys rychle zelenou vodu. Ale tady jde taky o to, zda ty rostliny budou v melke vode, nebo v hluboke jako v akvariu a ruzne si stinit...

Byt to moje, nacpal bych tam 200W zarivek a nebo neco takoveho v usporkach a dal by se videlo. U vlastni skatule neco privesit a nebo sundat je prece legrace ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:33 MartinHavránek – kolik watu
Designer: jen bych se chtěl ještě zeptat kolik watu bys zvolil na takhle velkou pěstírnu (zakladna 120*80cm) u emerzního pěstování a u submerzního pěstovéní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHavránek
Kdyz produkujes svetlo v tom nejvhodnejsim spektru s tou nejlepsi ucinnosti, mas nejmene nechteneho tepla pri svetle, ktere potrebujes.

Nasly by se i ucinnejsi zdroje svetla pro toto pouziti (rekneme LED nakombinoavne ve vhodnych spektech), ale ty zarivky Grolux jsou dle meho nazoru pro rostliny hodne dobre za velice prijatelnou cenu. 30W T8 mne vysly jen na dvojnasobny peniz, co bezne zarivky, proste nic, nad cim bych musel uvazovat.

Je to nejaky cas, co jsem srovnaval krivku chlorofylu s vyzarovanym spektrem teto zarivky, a ten "slepenec" dal sem: rybicky.net/k/forum/513734.jpg
Jak muzes videt, trefuje se to moc pekne, az na tu zelenou spektralni caru, ktera je tam proto, abys taky videl zelene listi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:46 MartinHavránek Re: Designer
no jde o to aby to bylo optimální takže topilo ne příliš aby se pěstirna nepřehřívala, stejnak energii neušetřím vytápění by bylo elektrické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHavránek
No jestli chces pestovat rostliny a spotrebovat co nejmene energie, pak:
www.sylvania-pro.cz/… </b>
www.sylvania-pro.cz/… </b>
Maji spektrum svetla prizpusobeno k dobremu vyuziti fotosyntezou. Nad akvaria se casto nepouzivaji, maji ne uplne prijemne ruzovofialove svetlo, ale tady klidne. Ja je mam i nad akvariem, jejich spektrum ale doplnuji pomoci LED, at je to trvale snesitelne pro divani se.

Pokud Ti nejde o usporu energie, pak jakoukoli zarivku ci usporku, s barevnou teplotou 2700K az 8800K. Nekde na webu jsem nasel, ze pro rostliny (prirustky) je vyhodnejsi vyssi barevna teplota, rekneme kolem 6000K (+/- autobus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:06 MartinHavránek Re: Designer
děkuji za snahu ale spiš bych potřeboval poradit jake žarovky či zařivky použít do terarii davam třeba Žárovka Repti Glo 10 UVB 26W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 16:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinHavránek
K osvetleni muzes v nejjednodussim pripade na strop te skrinky nasroubovat patice pro zarovky:
www.gme.cz/…
S temito paticemi je to snadne, dva vruty a drzi. No a do nich si uz namontujes usporky dle potreby. Usporky totiz snadno vymenis za jine. Pochopitelne si kup i flexosnuru, at to mas jak zapojit do zasuvky, coz je sice jasne, ale reknes si ze se nekde vali... a pak letis znovu, pac nevali. Spinaci hodiny idealne digitalni, od 199Kc v Hornbachu, ale i jinde.

A reflektor pod usporku? Nejdriv vypijes pullitrovou plechovku piva (ja vypil Monster, pac mamina naridila, ze mi pivo vubec nechutna), ustrihnes ji konce, po delce rozstrihnes, trosku natvarujes, a dvemi vruty prisroubujes za usporku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 16:32 MartinHavránek – mala pěstirna rostlinek
Fotka k příspěvku Dobry den, rad bych si udělal malou pěstírnu rostlinek hlavně emerzní ale zároven submerzní (rozměru 80 X 120 cm X vyška), o pěstováni rostlinek již mam dost načteno ikdyž se v tom úplně ještě nevyznám, ale čtu dal tak to je čim dál lepší.
Představoval bych si to jako skřínku na dně by byli tři nízké skleněné vany, v jedné vaně bych chtěl pěstovat submerzně a ve dvou emerzní . Zajímalo by mě hlavně jestli byste něco na skřínce upravily? jaké rostliny byste mi doporučili na začátek nebo kterým bych se měl raději vyhnout?
Hlavně bych potřeboval poradit jak vysokou ji udělat myslím tak 50 cm (časem bych přidal ještě jednu na ni), manipulacce ne to nejmenší ta mě netrápí. další věc je jaké světlo a jak silné?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: olwy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 11:24 Muž olwy [24] - TetryRe: cezarmilan
co to je? Podle fotky to nepoznám, ale vypadá to hodně dobře... Děkuji za inspiraci. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2014 12:12 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku No mne už tieto zavadzajú a pôjdu do jazierka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 23:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
Hydrocotyle leucocephala a tripartita. Strašný plevel. Mám ho v kelímku od invitro rostlin. Na dně rašelina+substrát pro pokojové rostliny. Roste opravdu dobře. Stejně tak micranthemum micrathemoides. Micranthemum micrathemoides emerz. je opravdu malý. Vypadá jako HC, akorát trošku vyšší. Jinak mám dobrou zkušenost s sagittaria subulata. Každopádně teď jsem jí přesadil(pokus) do manada(pod manadem jílové kuličky) v plastové nádobě. No žloutne, ale jdou vidět nové listy tak uvidíme, co z toho vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
vím, já mam zase carillinu, sice je jen asi 2cm vysoká, ale je stará asi měsíc, a už jsem ji přesazoval, jinak mě kvete zrovna pupečník bílí, dneska jsem ho opiloval :3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kryštof
Bacopu monnieri mám normálně v květináři. Krásně roste a už i kvete. Během dvou dnů má 4 květy a další furt rostou. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 15:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: olwy
Pokud to nebude zakryté tak hygrofily, bacopy, stolístek, hydrocotyle, ludwiga a třeba rotala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2014 15:50 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: olwy
affiniska ti nepujde, vubec ji neuvidíš, je malá, uhnívá, náročná a pomalu roste. Nevím jestli brambořík bude snášet větší vlhkost a nebude uhnívat, možná se mýlím, nikdy jsem ho nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 15:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: olwy
Fotka k příspěvku Sagittaria platyphylla na zimu si zaleze pod vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:57 Muž olwy [24] - TetryRe: olwy
...ještě bych dodal, ale to snad plyne z textu - že nechci AQ (nebo palu) nijak zakrývat. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:37 Muž olwy [24] - Tetry – Přerůstající akvárko
Drazí kolegové...
mám v pokoji výklenek s oknem, kde mám prostor asi metr šířky a 40 cm hloubky, výšky asi 50 cm. Tak akorát, aby tam vyšlo AQ 30 hloubka x 70 cm délka a 30 výška. Mojí vizí je dát tam spoustu štěrku, do poloviny vodu, nasadit kytky, které by rostly ven z AQ - já se o to staral minimálně a ono by to tak samo přepadalo ven. Místo hnojení zalévání vodou z hlavního AQ. Poraďte, jaké kytky by se mi tam mohly ujmout? Tím jak je to u okna, v zimě jsou teploty snad až o 10 stupňů dolů, oproti místnosti, v létě bude vedro dost. Mráz nehrozí, okno je stále zavřené (větrám oknem ve střeše). Začnu s cryptocorine affinis, těch mám hodně. Časem bych rád na nějaké vyšší místo přihodil brambořík (rostl by i bez hlíny??), dál nevím. Budu rád za rady, nápady.
(časem bych do vody dohodil pár krevet)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:10 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
jo tak, já to v rychlosti prolít... no pročtu si to :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=751