Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 16:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: petulinakk
Odpovídám 3CK, který se ptal na glossu. Jen jsem to vzal i s podmínkami, ve kterých to bylo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.06.2014 16:20 Žena petulinakk [2016] Re: Aforte
Muzu vedet co te na tom tak prekvapilo? coze
Popisujes bezny prechod rostlin na emerz, co je tak prekvapujici??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2014 16:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: 3CK
Dělal jsem menší pokus. Taková průhledná nádoba. Na dno manado s jílovými kuličky. Zalil to vodou až po vrchní část manada. To celé zakryl a jen čekal. Marsilea hirsuta nerostla. Sagittaria subulata shodila staré lístky a začala vyhánět malé, krásně zelené nové. HC a glossa se skoro rozpadly a začaly vyhazovat krásné mini zelené lístky.

Docela mě to překvapilo. Bohužel se tam objevila sinice a další možná havěť. Proto jsem to vyhodil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 09:46 Muž 3CK [49] – Glossostigma elatinoides emerzně
Zdravím, někdo nějaké zkušenosti s glossostigmou emerzně? Hlavně teda jak s listama? Úplně se na odstranění submerzních listů vyprdnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 23:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MonterMonty
U červených "Ozelotů" a podobných kultivarů se předpokládá, že budou mít zejména mladé listy červené. Ale např. u Echinodorus grandiflorus "Argentinensis" bývá obvykle červené jen žilkování mladých listů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2014 23:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sid
Tak to se taky musím přidat , Ozelot od Jáji , byl zcela zelenej když jsem ho zapích do akava , ted takhle krásně blbne rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2014 22:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvku ...Problem ovsem je, ze vetsina Echinodoru vypada v submerzu zajimaveji. Tohle v emerzu neuvidis...
Souhlas! :-)
Třeba tohle taky ne. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nuphar
Protože mám trochu na starosti zdejší atlas rostlin a echinodory jsou můj hlavní zájem mezi akvarijními rostlinami mám opravdový zájem o tvoje emerzní nebo i jiné fotky pro atlas rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2014 22:13 Muž ludvik [1082] Re: nuphar
Z hlediska obsahu je toto komunitní web ... pokud možno každý by měl něčím přispět :-) Má-li čím, samozřejmě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:53 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: vaaclav
Takové ambice nemám, neuvažoval jsem o tom. Pokud by byl ze strany administrátora zájem, není problém poslat něco z archivu a případně ještě další nafotit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.06.2014 17:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nuphar
Poč už nejsou tvoje fotky emerzních echináčů v atlase rostlin? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 11:59 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Designer
Blahopřeji, krásný snímek submerzu.
Samozřejmě, každá z forem má svoje přednosti. Mne na emerzu láká především to, že mohu do svých skromných prostor poskládat více rostlin, aniž bych je musel mít v nádržích a navíc jdu rád "proti proudu", což ovšem obnáší občas nějakou tu "bouli a šrám", ale v tom je ten půvab..
Ať se daří, děláš to dobře! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2014 11:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nuphar
Problem ovsem je, ze vetsina Echinodoru vypada v submerzu zajimaveji. Tohle v emerzu neuvidis:
rybicky.net/fotogalerie.php… ,
a ze ho i v emerzu mam (zatim jen kratkou dobu). V emerzu je jen zeleny a s velice podobnym listim, jako mnoho jinych.

Mit Echinodory ve vode je zkratka zajimavejsi, da se s tim vic vyblbnout :) .

EDIT: Cimz nerikam, ze by se mi ty Tve emerzy nelibily, libi a moc ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   02.06.2014 11:33 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Aforte
Fotka k příspěvku Ahoj, pokud je zájem, přidám další - Echinodorus "Beauty Red".
Nezoufej, pokud budeš trpělivý a dokážeš se poučit z chyb, určitě se časem zadaří.
Koukal jsem na Tvoji prezentaci a musím Tě pochválit, tak nějak jsem se prokousával i já sám. :-) ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2014 11:21 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodorus gabrieli
Fotka k příspěvku Další emerzně pěstovaný echináč, který se rozhodl vyhodit květní stvol. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:24 Žena Bella [1047] - Rostliny – Re: nuphar
nadhera! me neprestava fascinovat nakolik jsou ty emerzy jiny nez submerzy

s pritelem mame domluvu: rozdelili jsme parapety doma na "my-kytkovy" a prazdny, ale, hehe, parapet v koupelne v dohode zahrnut neni ;-) ze bych ho zaanektovala... blby je, ze do toho jednani vstupuje treti strana - kocky :-) a ty se umi nekompromisne vyjadrit, ze na jejich rozhlednu se nic sazet nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.05.2014 11:03 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodorus "Beauty Red"
Fotka k příspěvku I koupelna může být vhodným místem k emerznímu pěstování, vyšší vlhkost vzduchu je vždycky vítána, o čemž svědčí květní stvol. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.05.2014 06:11 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodorus
Fotka k příspěvku Zde je jeden kousek, který se ke kvetení prozatím příliš nemá - Echinodorus aschersonianus. Vypadá, že je v pěkné kondici, tak se snad nějakého květního stvolu dočkám. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 03:18 Žena Kytka [2146] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: tak to je krasavec potlesk , jak jsi hopřinutil k emerzu ?
Přinutil? Zrovna Echináče nijak nutit nemusíš. Klasický postup: odrbat všechny submerzní listy, nechat jen ten nejmenší středový a šup s tím do substrátu na okno. On to dá. A pokud na něj chceš být hodnější, tak vložit květináč do pařníčku nebo do akva s centimetrem vody zakrytého fólií, rosit se stále delšími intervaly a pomalu otvírat, ať si zvyká na vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 22:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: nuphar
tak to je krasavec potlesk , jak jsi hopřinutil k emerzu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   26.05.2014 14:04 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory
Fotka k příspěvku Jak jsem slíbil, přidávám s mírným zpožděním snímek "stachanovce" Echinodorus Jan Harbich, který byl po mírném napadení molicí ošetřen tyčinkou CAREO s hnojivými účinky a navíc průběžně dostává při doplňování vody slabý roztok Kristalonu plod a květ.
Květní stvoly jsem musel vyvázat k opoře, protože na okně není příliš místa. Pokud budete počítat se mnou a objevíte i dva nejmladší květní stvoly, dostaneme se k úctyhodnému číslu 7. Možná ještě překvapí dalším květenstvím, ale i tak je to hodně dobrý výkon. Samozřejmostí je dobrá výživa, aby rostlina takovéto nasazení zvládla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kytka
Děkuji za inspiraci , no takových serepetiček za stovku doma najdu spoustu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:38 Žena Kytka [2146] Re: MonterMonty
Tohle je na emerzy fajn a akvárko to není, takže ti to doma projde smich
medigrower.cz/…
happygrow.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 15:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku ted to zkouším s ludwigou ve skleníku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2014 15:08 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – emerz
Fotka k příspěvku tak já to jen tak z nudy zkoušel s pupečníkem bílým , no a už kvete hop stonek se třemi listy jsem položil na liapor, kořínky zahrabal a nalil vodu z akva na úroveň substrátu , zakryl potravinářskou fólii , listy hned uvadly , začaly po třech dnech růst nové , tak nějak napůl emerzní , když jsem to po tejdnu odkryl tak uvadly taky ,pak začaly růst ještě jiné , stonky jsou krapet do červenohněda jsou chlupaté , některé listy maj chloupky taky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 14:21 Muž kortezhugo [983] Re: Designer
On ten roztok je podľa návodu dobre vypočítaný a žiadny problém som nezaznamenal.A to pestujem kadečo - nielen do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kortezhugo
No ja bych rekl, ze ten olej musi listum znemoznovat prijem CO2, a vubec styk s atmosferou, takze predpokladam, ze to neni vhodne na rostline nechat libovolne dlouho. Asi bych to oplachnul mnohem driv, nez az pri pripadne ceste do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:15 Muž kortezhugo [983] Re: nuphar
Ja som napr. na echináč na okne používal Vektafid A .Mal som problém Štítničky (puklice).
Zloženie 83% parafínový olej + 17% emulgátor.Jedna z výhod (okrem toho že to "zaberá") je,že rastliny lepšie znášajú nízku vlhkosť.Ten olej("film") znižuje odparovanie vody z listov.Samozrejme že ak to má ísť do akva? -tak to treba dobre opláchnuť trebárs aj jarovou vodou, lebo na obale je jedna oranžová ryba hore brkom. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2014 21:44 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Designer
Důležité je zachytit nástup škůdců v počáteční fázi, pokud jsou rostliny již zamořené výskytem škůdců je to pěkná patálie a zpravidla je nutné nasadit chemické přípravky v několika opakovaných cyklech podle návodu.
U mne se preventivně osvědčily žluté lepové destičky, které se používají pro pokojovky. Jakmile na nich objevíte první škůdce, zpravidla pomůže mýdlová voda apod, v několika opakovaných cyklech.
Další možnou variantou je použití přípravků na přírodní bázi, u mne se osvědčil např. ROCK EFFECT, který obsahuje pangamový olej, ochranná lhůta 1 den.
Pokud jde o chemický zásah v případě silnějšího napadení škůdci, osvědčily se mi CAREO tyčinky, které současně obsahují i hnojivo, účinnost cca 6 týdnů. Účinnou látku rostlina vstřebává postupně kořeny a následně je rozvedena pletivy v celé rostlině.
Přípravek CAREO se rovněž prodává v granulované podobě, granulát se přimíchává do zeminy.
V případě použití chemie je samozřejmě nutná opatrnost při případném přemísťování rostliny do akvária, protože může obsahovat zbytky účinné látky. Je proto vhodné rostlinám v nádrži bez živočichů vícekrát vyměnit vodu, abychom vyloučili riziko otravy.
Zvláště citlivé jsou krevetky, rybkám zpravidla nebezpečí nehrozí, záleží pochopitelně na dávkování. Nedělejme si iluze, pěstírny by bez chemie nemohly fungovat.

Chemii jsem použil pouze v jednom případě, echináč je na jižním okně a právě dnes vyhnal sedmý květní stvol. Je vidět, že mu hnojivo obsažené v tyčince CAREEO náramně svědčí.
Zítra pořídím snímek a umístím na web.

Šťastnou ruku při experimentování přeje Nuphar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 16:14 R Muž romant [27982] Re: Designer
Jinak Jirko, ten tabákovej výluh je vcelku účinný v podobě následnýho postřiku, ale nesmí to bejt kalamita. Když je to sem tam někde, tak se to tím tabákem dá zvládnout. Tedy, toť moje zkušenost ze skleníku s paprikama. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 16:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kytka
Koukam jeste na jine babske rady. Proti msicim pry rozdrtit nekolik palicek cesneku, rozmichat ve vode a nastrikat na rostliny. Ovsem jak to zabere na neco jineho a jestli to vubec funguje... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 14:45 Žena Kytka [2146] Re: Cheron
Reakce byla k Designerovi proto, že to bylo pokračování k jeho reakci na tvůj problém.
Obrázek jsem viděla a věř, že tuhle práci znám i v mnohem větším množství (naposledy minulý týden asi třicet Kalanchoí, byly tam nějaký mrňavý breberky a mšičky).
Proto jsem psala, že to mám u pokojovek úspěšně vyzkoušený, jen to chce nepotápět do těch mydlinek květináč, ale držet ho v ruce nad tou vodou a omývat rukou, pak stačí jen po chvilce opláchnout. Přijde mi to bezpečnější než nějakej chemickej sajrajt, kterej ti při postřikování vlítne i na substrát a pak se může dostat do akva. Proto používám i obyčejný neparfemovaný tuhý mýdlo raději než tekutý, bůh ví, co je v tý tekutině přidaný (krémy třeba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 14:32 Muž Cheron [89] Re: Kytka
Popravde - nechce sa mi "premývať" jednotlivé rastliny :-D Neviem, či si si všimla toho obrázku čo som priložil. A reaguješ trochu nesprávne na Designera - on problém nemá. On sa mi len snažil pomôcť - dať nejakú radu ;-) Ale ďakujem aj Tebe za tú mydlovú vodu - len si nie som istý, či to nespraví niečo s rastlinami, ak by som zalial akvo a nechal v ňom tú mydlovú vodu ...
PS: nie kotule, ale koutule ;-) www.google.cz/…
Je to malá muška, ktorej larvy žijú vo vode - takže zatopením si moc nepomôžem. Ale zatopením mydlovovu vodou možno hej :-) Rád to vyskúšam , len aby to ustály rastliny ... Preto sa tu pýtam, či už niekto náhodou nemá skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2014 13:56 Žena Kytka [2146] Re: romant
Takže platí pravidlo číslo jedna: nejdřív opakovaně umejt, teprve když to nezabere použít chemii.
Jinak co se mi osvědčilo u tuholistých pokojovek (a Echináč je ve své podstatě totéž): když nezabírá čistá voda, omýt je roztokem mydlinkové vody - obyčejné tuhé mýdlo, kousek rozpustit ve vodě a kytku v tom vymáchat, chvíli nechat působit a pak opláchnout čistou vodou. Tohle zabírá skoro ve sto procentech, mušky nejsou zrovna na hygienu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 13:53 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Kytka
Osobně si myslím, že nejlepší je kombinace obojího. Jednak opláchnutí rostlin/listů či zatopení nádrže, ale i také následný postřik nějakým - vůči rostlinám šetrným - škůdcobijcem. Opláchnutím či dočasným zatopením se v nejlepším případě populace škůdců zredukuje, nicméně většinou zdárně přežívají v substrátu (popř. jsou tam nakladeny vajíčka).

Edit: samozřejmě by se měla opláchnout/očistit/postříkat také nádrž, né pouze rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:49 Žena Kytka [2146] Re: Designer
Než aplikovat nějaké postřiky, zkusila bych nejprve cestu mechanickou: květináček do umyvadla a pod mírným proudem vody obrat prstama nebo třeba kartáčkem na zuby. Zrovna u Echináčů by to neměl být problém.

Mimochodem co je v překladu "kotule"? Strýček gůgl našel jen nějakou opici veverkovitou: cs.wikipedia.org/… :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cheron
Pokud se to da uzavrit, mozna by to slo vykourit tabakem. Ovsem o tom vim houby, jen vim ze se tabak pro vykurovani skleniku prodava. Slysel jsem i o sprchovani rostlin vyluhem z tabaku.

No a nebo mne napada, ze rostliny fungujici emerzne i submerzne kratkodobe zatopeni vydrzi. Napriklad ted mi z Echinodoru machaneho ve vode par emerznich listu prezilo, ackoli mel uz i nejake submerzni. Proste jestli by to neslo utopit... ovsem zase jen napad, nastesti jsem skudce jeste resit nemusel.

Jestli placam kraviny, jako ze to zde pripoustim, prosim, opravte mne nekdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.05.2014 09:50 Muž Cheron [89] Re: Designer
Fotka k příspěvku Dezinfekcia hypermangánom, prepečenie v trúbe - to je mi jasné, mám to ošetrené. Ale tie potvory sa objavili aj tak :-O A naviac - ja mám emerz "vedený" trochu inak - ako akvárko, ale bez vody. Substrát je vždy vlhký. Raz za týždeň poriadne zalejem a potom ho nechám "preschnúť" (nie úplne samozrejme).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 06:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cheron
Ja vsechny rostliny dezinfikuju hypermanganem a substrat muzes propect v troube. Ja ho sice nepekl, ale nad substratem mam pisek a nad tim je jeste 1cm vody, takze jestli tam neco suchozemskeho bylo, nejspis se to stihlo utopit. Protoze jsem ale substrat koupil jako pytel v Hornbachu, nejspis si vyrobce dal zalezet, aby v tom nejaci skudci nebyli.

Problem nemam, coz ale neznamena, ze nemuze jeste prijit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 23:03 Muž Cheron [89]
Popravde - tiež som skúsil pestovať niektoré rastliny emerzne. Ale napadli ich škodci - smutnice a koutule. Neobjavili sa aj u vás ? Veľmi rady sa držia vo vlhkom substráte. Ak áno - ako to riešite ? Podarilo sa vám ich vôbec zbaviť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   23.05.2014 13:54 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvku Naprostý souhlas, přechod oběma směry je vždy trochu problém, chce to postupné kroky a chvíli to trvá.

Přikládám snímek mojí loňské "školky" echinodorů, která je umístěna ve skleníku e ještě pod fólií, voda vespod. Sem jsem umístil nově získané rostliny, přikryto fólií,postupně fólie odstraňována, sezonu pěstováno ve skleníkovém prostředí, na podzim přemístěno do bytu na okna, přezimování bez problémů, nyní většina rostlin vyhnala květní stvoly, paráda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 13:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nuphar
Mne to primo volne na vzduchu odeslo, a co mam uzavrene jen s jemnym vetranim, vypada ze funguje. Jak bude mit Echinodorus rozumne novych listu, zkusim to volne na vzduchu. Mne proste ten zacatek volne na vzduchu nesel, nejspis proto, ze emerzni listi uz bylo pobytem ve vode odepsane, jak to v kramu hodi do vody. Kdybych vzal Echinodorus rovnou z pestirny, pestovany emerzne a dodany bez toho delsiho potopeni ve vode, proste se zdravym emerznim listim, ze by to slo dobre i rovnou. :-)

Rekl bych, ze pro emerzni pestovani je zaklad si rostlinu koupit nekde, kde uz nebyla dele ve vode, aby s tim pak clovek nezapasil jako ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.05.2014 13:36 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Aforte
Fotka k příspěvku Zpočátku jsem několik rostlin odepsal, když jsem se je snažil držet v uzavřeném prostoru v maximální vlhkosti.
Postupně jsem přešel na metodu, která se příliš neliší od pěstování běžných pokojových rostlin. Jak je patrno ze snímku, musí být v dolní misce neustále vrstva vody. Hnojím jako běžné pokojovky, osvěčil se Kristalon v menších dávkách, hnojit průběžně.
Zemina buď pro vodní rostliny nebo pro pokojovky s přídavkem písku.
Přikládám fotku z jižně orientovaného okna, nutno častěji doplňovat vodu. Jak je patrno ze snímku, rostou echináče spokojeně vedle kaktusů.
Letos chci zkusit ve větší míře pěstování venku v jezírku, uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 13:05 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nuphar
Máš na to nějaký trik? palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   23.05.2014 12:55 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory
Fotka k příspěvku Mix druhů echinodorů při emerzním pěstování, okno orientováno na sever.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.05.2014 21:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
Vy jste nečetl můj předchozí příspěvek? :-) Vždyť jsem to už napsal! :) AQUA-DAHO - tam vás rádi pozvou až "do kuchyně" a ještě vám k tomu poskytnou informační servis, a to i bez předchozího ohlášení. Jen je potřeba si ohlídat pracovní dobu. :-) Stalo se mi, že jsem se v A.D. zjevil v době, kdy vychystávali velkou zakázku z Rakouska, a přestože měli docela fofr, věnovali se mi tak, jako bych tu rakouskou firmu právě já zastupoval. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
A nevíte, jak to funguje u Aqua-Daho? Rád bych se tam podíval. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
K Ratajům zásadně běžné zákazníky/čumily nepouštějí. Narozdíl od AQUA-DAHO, kam vás rádi pozvou až "do kuchyně" a ještě vám k tomu poskytnou informační servis. :-) A to i bez předchozího ohlášení! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 20:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vaaclav
Páni. Tam bych se jednou rád podíval. Nevíte, jak je to s otevírací dobou? Popř. pouštějí tam lidi vůbec? Já bych měl zájem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.05.2014 18:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
Fotka k příspěvku V pěstírně u Rataje jsem to viděl, emerzní ohromné Echinodory na jedné straně uličky a na druhé zasazené dceřiné rostlinky rovnou do košíčku z vatou a to celé asi v 1 cm vody, která obsahovala hnojivo. Kořeny se vytvoří dodatečně. rybicky.net/soubory/172.pdf :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920?od=701