Ancistrus - chov
Neznáme kompletní osazenstvo akvária, takže těžko radit...
Je to možné že se jim připletou do cesty a žužlají je. Nemáš tam Sekavky? Ty je dokonale zlikvidují
Starší reakce
Pokavády je vše v pořádku, voda OK určitě se zhojí.
Děkuji za odpověď, mám trošku z toho nervy, byl bych nerad, kdyby se trápila. Měl bych pro zahojení něco udělat? Někdy je méně více - měl bych to nechat na ni? Je to zatím jen první den je možné že jen plaším.

Jestli jsi měl ostrý substrát mělo by se mu to zahojit.

Přikládám další foto, přijde mi, že má i odřené bricho

Písek je již výměněny, doufám že to byla ta příčina a je vyřešena a že se jí to chuderce nebude zhoršovat

Potřeboval bych nějakou radu.

Dekuji za odpověď.

Dobrý den,
Moje samička ancistruse má na ploutvi ranku, všiml jsem si toho před 10-ti minutami a byla do červena - možná krvava, teď už není. Bojím se o ní, protože ji mám už 4 roky a nerad bych o ní přišel. Chtěl bych se zeptat jestli se mám bát nebo to je úplně normalni. Ploutev vypadá trošku vykousle, měl jsem ji 3 roky v malém 8-mi litrovém akvarku, a mám nové větší, ale kvůli nemoci na pavích ockach jsem ji přesunul zpět do toho malého kde vyrůstala. Vím že v něm nejsou nejlepší podmínky, snažím se zapracovat. Dal jsem si tam preventin od huben doufám že jí to nebolí

Přikládám i fotku na ni to jde docela vidět, zrovna jsem se chystal ji vyčistit akvárium, a vyměnit kameny, protože jsou moc velké a ostré, možná to má i o ně...
Děkuji za rady
Starší reakce
Dobře,moc dekuju za rychlou odpoved

už jsem myslela že je nemocná nebo ze stresu,mám tam jen jednoho ancistruse samce a tři samičky.
Moc se v tom ještě nevyznám co se týče tohohle druhů.
Jsou ještě mladí a blbý.
Dělá to více druhů ryb, i drobotina pancéřníčků řádí po celém dně, vrtá a hledá. Větší se zvednou jen když na dno dopadne tableta. Zavalí a se stoickým klidem baští. Odplavou a odpočívají mezi šutry, na kořenu, zatímco drobotina rejdí a šmejdí. U krunýřovců je takové chování úplně normální, takový "Otící" jsou schopní na místě prochrnět celé světlo, sem tam se přesunou a aktivní jsou převážně v noci, nebo už musí mít opravdu hlad.
Jestli chceš 24/7 čardáš, přeorientuj se např.: na parmičku čtyřpruhou - nezastaví se a spí na střídačku.
Tak všetky mladé ryby sú asi aktívnejšie ako staré kusy. Pokiaľ žere, nechudne tak by som sa neobával.
Jen mě to udivuje protože ostatní menší řádí po celém akvarku
To nič, to je normálne. Nebehá po akváriu ako živorodky. Je aktívny hlavne v noci.
Starší reakce
Ahoj všem,
asi hloupý dotaz, ale když jsou některé druhy rybek dlouhověké, jako právě ancistrus, jak poznám, že rybka už je něco jako rybí důchodce?
Ptám se proto, že si vážně nejsem jistá věkem svého ancistruse - je to vůbec nejstarší rybka, kterou mám, měl by mít něco mezi 7 - 9 roky.
Ztrácí staré rybky zbarvení nebo chuť k jídlu? Nebo prostě jednoho dne umře?
Starší reakce
Ještě jsem přidal nové rostliny, anubiase. Je možné že se třeba krupička nebo cokoli jiného muže natáhnout rostlinou?
Více než dno bych řešil jestli mu tam nesvítíš nějakou světelnou palbou, ale bez prezentace to je jen hádání.

Tak jsem si to vyhledal, máš pravdu vzik světlejších fleků může být stres vzniklý svetlim místem jelikož je světle dno tak to bude chtít naopak víc tmavé, potom se psalo dominance o území, samici a nebo hlídání jiker což nemá.. takže se zaměřím na to dno.. jen dořešit ty tečky, ale tečky a stres o tom tam nic nebylo..
Zkus si dohledat pojem "stresové zbarvení".
A založ tu prezentaci. Dokud se neví v čem žije, je to jen hádání.
Krupička mě napadla, proto jsem se ptal na ty další / nové ryby. Ale to bude muset posoudit ještě někdo jný.
Nene, nic jiného nemám. Jen tohoto ancíka. chci udělat společenské a možná bych ho i daroval, ale nejdříve chci zjistit co to je a jestli je to normální a nebo ne.. mučit ho nebudu jsou to v dospělosti obříci.. přece jenom je ještě pořád menší

Edit: jediné co mě napadlo jestli krupička? když má zhasnuto a po nějaké době zapnu světlo. nepříjde mi že na sobě něco má, až po delší době svícení se to projevuje... Ale ty barvy jsou zvláštní. Jako by si chtěl hrát na chameleona..

Nějaké další ryby? Nově přidané? Lépe, když založíš prezentaci...
K tomu "ano je to málo... to chci vyřešit"... Já mám tenhle alibismus velmi nerad. Když vím, že nemám vhodné podmínky na chov dané ryby, tak si ji nepořizuju... Ale to jen tak mimo téma, třeba to s jejím stavem nesouvisí...
0 27.05.2021 19:54 Golgi – Ancistrus

Ahoj, potřebuju poradit ohledně mého síťáka

Poslední dobou mi začal měnit barvy a přišlo mi že na něm byli nepatrné tečky, možná se mi to jen zdá, bohužel jsi nejsem jistý a povedlo se mi vyfotit z blízka. Třeba plaším zbytečně ale třeba taky ne.. :-/ Budu vděčný, když se mi na to podíváte, mám ho už skoro rok od mimina a nerad bych o něj přišel

Moc děkuji.
PS.: Jinak se chová normálně, ocucavá sklo, kořen, řádí na rostlinách v tomhle směru v pohodě.. Barvu měl vždy tmavou, teď lehce na žloutlou..
Edit: Prozatím je v akváriu 80/40/40 - 125 litrů (ano je to málo a chce to alespoň 300+) to chci vyřešit.

teplota 25 stupňů
PH - 6,8 až 7
tvrdost vody - 15 cca
Jeskyně z kamenů (dragon stone) a rostliny + vzduchování, protože rostlin není mnoho.
strava - Sera Wels-Chips Nature, Charry rajčata oloupaná a okurky.
Kdyby ještě nějaký info stačí napsat.
Starší reakce
Mal som dva a Echinodorom nedali šancu - keď to raz skúsia neprestanú. Tak moje mnohaletá zkušenost s nimi a spoustou echináčů je taková že když jsem byl doma a krmil jsem je, rostliny nežrali. Jakmile jsem odjel na dovolenou tak byly rostliny ohoblované. Krmil jsem je většinou suchým + rybí maso+špenátový protlak 1:1

Ahoj, mám zkušenost takovou že pokud jej budeš krmit jen tabletama a nijak zvlášť mu nepřilepšíš tak echinodory určitě padnou. Když jej budeš krmit různou stravou mražená artemka, patentka, brambor, salát, kopřivu, list mandlovníku, meloun (jen tu šlupku s tím bílým)a nebo třeba rybí filé tak je nějaká pravděpodobnost že se na kytky vykašle.
Na to ti někdo řekne, že jo a někdo, že ne, přesně tak, jak jsi se dočetl...
Každopádně ať tak či tak, do 50 litrů bych ancistruse nedával...
Mal som dva a Echinodorom nedali šancu - keď to raz skúsia neprestanú.
Starší reakce
Dobre díky

jde mi o to aby mi sezobali zbytky atd

54 l je hrubý objem předpokládám. To je nějakých 45 l litrů vody. Já bych nedával žádného. Jsou to bordeláři a v dospělosti relativně velké ryby. Radši bych dal skupinu nějakých pancéřníčků.

Zdravím přátelé. Mám dotaz : v mem akva 54L mám 5x plata skvrnitá a 6x Black molly.. kolik ancistrusu? Přemýšlel sem ze bych tam dal jen dva. Mohou byt dva samci ? A nebude to už moc ryb ? Děkuji za rady
Starší reakce
To ne, ancistrus střevní dýchání nemá.
Ahoj všem,
u mnoha pencéřníčků jsem si v atlase přečetla, že mají střevní dýchání, ale platí to i u ancistruse?
Starší reakce
Starší reakce
Problém je v tom, že ancistrus sp. Je jeden druh, který máte jen ve třech variantách. Všichni malí pravděpodobné zlatí nebudou, část bude hnědá. Mladí by Vám v této nádrží mohli odrust do prodejní velikosti, pokud ovšem najdete někoho, kdo je od Vás vezme. Jinak se nedá dělat nic, než samce a samice rozdělit. Pokud tedy nechcete zřizovat další akvária na odchov mladých a živnost na chov a prodej zvířat...
Ahoj, mám hned několik dotazu. Objevila jsem v dutině kamenů při čištění malý Anciky (poprvé). Mám zlatou malou holku (asi 5 cm), tmavou dlouhoploutvou holku taky mladou (asi 4 cm) a většího samce tmavyho.
Překvapilo mě, ze se evidentně páří mezi sebou - ti malí jsou zlatí, ještě se motali kolem dutiny, ve která mají ještě ty obaly, které pořad hlídá starej. Já jsem jim s tím nechtíc hýbla, než jsem si toho všimla při čištění akvarka a mrňata propadla dírou do vody (ne všechna) a ty dvě holky se dost zhurta perou.
Dotazy: fakt se mezi sebou míchají druhy anciku? Mají šanci přežít, když jsem je vyklepla od tech obalů? A co s téma holkama, mám je nějak oddělit? Muže to být i tím, ze je mama teď agresivní (i když ony jsou obě)? A poslední.. mám Akva 180l ..když se mi budou takhle množit, kolik je tak akorat množství anciku? Další mám neonky, razborky, pancernicky 3.
Díky předem

Starší reakce
Samozřejmě že mohou dorůst různě. Každý člověk taky nenaroste stejně. Navíc je tam rozdíl v pohlaví. Ve stíněných nebo nevhodných podmínkách zakrní.
Jinak nedělej z něj vegetariána, je to všežravá ryba a zdatný mrchožrout. Dej mu i nějakou živočišnou stravu. Na řasy se ti stejně vyprdne. Že po těch stěnách leze neznamená, že ty řasy žere. Ono to jen tak spíš jen vypadá.
Edit: Píšeš obří. Už jsem viděl, že v akvaristice prodávali pod označením ancistrus sp. tohle:
rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy . Tak snad se tato záměna netýká i tebe.

Já zatím nijak na řasy netrpím, jen hledám něco na dno a pancéřníčky nechci, Sevelky mám v Bazénu, lorikálie mě moc neoslovily tak pokukuji dál

každopádně od anciku asi upustím
Ancík není nějaký moc velký čistič, zbaští tak rozsivky na ostatní řasy prdí.

Tak od tohoto nápadu asi upustím, krmím sice i mraženým, ale i tak. Díky za radu

Past na neonky.

Vždycky do pasti vleze to co nemá

Ahoj, ve velkém zarostlém a členitém akváriu se mi vesele množí ancistrusi

. To mi na jednu stranu dělá radost a nemám problém s odbytem, ale na druhou odchyt je dosti náročný, ne-li nemožný u některých obzvlášť opatrných. Zkoušel jsem past z PET láhve, ale do toho lezly akorát tak neonky. Nevíte o něčem, co by fungovalo? Díík.
Když jim dáš maso vyprdnou se na zeleninu. Poškozují většinu rostlin když se do toho dají ty širokolisté obzvlášť.


Mně zůstal tento, teď už samotář a ožrané mám Cryptocoryny, Cordifoliusy i Blehrae.
Je to individuální, mám jich stovky a kytky likviduje jen jeden. Ten je že špatných podmínek a kytky žere i když má dost jiné a pestré stravy, zvyk je zvyk. Takže je to sázka do loterie

Přidat reakci
[1] ...... 65
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50182x