Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:44 Mrosko12
daj jim kolecky okurky a list salatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:30 Trojtmberk – Ancistrus
Zdravím,chtěl bych ze zeptat.Pořídil jsem do akvaria párek Ancistrusů a nějak se mi stalo, že se sameček zahrabal pod kámen do písku a odchoval tam asi 15 malých sumečků. Mladé jsem odlovil a zařídil jim druhé akvarium.A můj dotaz se týká krmení,dočetl jsem se na netu, že se nejčastěji krmí špenátem nebo salátem, ale já netuším v jaké formě se podávají? Jenom tak celé listy? Mražený špenát? Spařit? A tak dále. Mohl by někdo kdo s tímto odchovem má zkušenosti poradit, je to můj první akvaristický uspěch, když nepočítam paví očka, a tak bych nerad něco pokazil. Předem dík za odpověď a rybičkám Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 20:41 Žena Markii [10]
můžes zároven cistit akva i prát filtr, ale je dobré ho čistit v te vodě z akva, předtím než ji vyliješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 10:29 Muž georged [44] - Živorodky – to LenkaT
Nakrájej část okurky na tenké plátky, napíchni na špejli a špejli zapíchni do dna. Do 1 dno okurka "zmizí" - zkonzumují ji ancistrusi :-D a pokud tam máš i ampulky, tak ty si taky kousnou - takže nebudeš muset mít strach z hladovění :-D. Ale hlady neumřou - pokud tam máš rostliny, tak je v nejhorším lehce ostrouhají :-D. A v každém akva se nějaká ta řasa najde, takže i na ní si pošmáknou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 08:24 lenkaT – sumeček?
ahoj máme doma něco jako sumečka (nevím přesně jak se jmenuje) a co to je za druh. neleze sice po skle ale hubičku má jako ancistrus, ale nevím jak ho krmit. Sice občas sežere něco z hladiny ale na granule na dně vůbec nejde. Navíc když hodím granule na dno, tak je jiné ryby sežerou i když je tma. Můžete mi poradit? Bojím se aby nám sumeček nechícpnul hlady. Navíc se dost často schovává nevím jestli má strach nebo co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 07:57 lenkaT
ahoj, naše ryby jsou asi divné protože i když zhasneme a pohážeme po dně tablety tak je stejně ryby žerou a ancistrusi nemají šanci no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 09:03 Žena katunka [158]
Kreveta zabijáK? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 08:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jakou tam máš krevetku? coze smich mě ani rak nezlikvidoval anciky:)zkus napsal něco o tvém akva spiš:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 08:54 Mira – ami
Jsem začátečník a v nově založeném akvárku mi to vzdali už čtyři ancitrusi, jinak vše OK. Je možné, že je likviduje krevetka, kterou tam mám? Pokud ne, asi na mě zvývá málo žrádla. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 17:05 D.N.A.
no je takovej malej a mám klid necistit akvárko X-) ne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:30 Žena bucliik [99]
já to hodila do jezírka a jak bylo zakalený tak jsem myslela že mě tam někdo hodil želvičku, spletla jsem si ji s tou švestkou, žéfáček papal hroznový víno, jako kombajn...nenapadá tě jak přidělat do želvária kytinku-vytvrdnul by akva tmel pod vodou?že bych ju tam přilepila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:26 Muž georged [44] - Živorodky
Mojí želvičce jsem zkusil dát švestky co máme ze zahrádky a žrala :-P .Sice to dlouho očuchávala, potom dělala že to nevidí, ale když jsem odešel, tak se do toho pustila a ze švestek nic nezůstalo :) (byly vypeckované X-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:17 Žena bucliik [99]
já myslela tu dýni, se švestkou jsem neuspěla ani u želv, joo leda tak u taťky, ale v kapalným skupenství :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:58 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak na švestky ti půjdou v řece tak akorát jelci smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:44 Žena bucliik [99]
jee tu taky vyzkouším, doufám že se po hrušce nebudou vznášet u hladiny, dal by se prdící šnek použít jako vzduchovadlo? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:34 Muž Přéma [23] - Amerika
Mojim chutná dýně,stejně tak i ampulárkám.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:14 Muž filipsi [1295]
tato, a prdi ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:12 Muž AmorFati [37] - Amerika
Já zkoušel švestku a nevšímali si jí ani Krunýřovci ani Ampulárky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:10 Muž Horác [3942]
A pozor na nadýmání smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:07 Muž georged [44] - Živorodky
Zkus malý kousek a uvidíš. Pokud si toho do půl hodiny nevšimne, tak ro radši vyndej :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:58 Žena bucliik [99] – ovoce pro ancíka
Ahojda mám doma krásnou hrušku, říkala jsem si že by chutnala ancíkům, máte s tím někdo zkušenosti, četla jsem cosi o kvašení a všude krmí spíš okurkou, zeleninou (já taky, ale pro zpestření..)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:26 Muž matrix069 [79]
Daj tam nejaký úkryt(domček,alebo kus novodurovej trubky). Samček sa musí zabývať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:35 Muž Malapa [494] - Afrika
Píšu vlastní skušenosti, chovám ancistruse, s pár letou přestavkou, nějakých pětadvacet let. Nikomu své názory nevnucuju, ale mě nikdy rostliny nežrali, když měli přesávku ve tření, tak ta skončila většinou o dovolené, když nedostali týden krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:21 All001
nech je v normálním akva dej jim tam jeskyňku nebo něco podobného a aš nebude samec vůbec vylejzat skoro ani na krmení tak celou jeskyňku přendej i sním:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 16:37 Muž hanz [27]
Hmm malapo stim "nekrmit" ne , voni si ale vzdicky najdou nejakou tu rostlinku kterou ti ozerou rozzureny , takze tim ze je nebudes prikrmovat si akorat pohorsis na rostlinkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 16:31 Muž tomas j [3] – Re tření ancistrusů
"Malapa napsala
Nijak, až se jim bude chtít, tak se vytřou. Občas malinko pomůže pár dní nekrmit."
>> To nemyslíš vážně??Pár dní nekrmit, ancistrusi se třou když se mají dobře a nic jim nechybí, ale pokud je vyhladovíš, tak se ti jen může stát že nebude pár tak silný a třeba bude oplozenost jiker velmi malá...

K dotazu: Uryhlíš to přidáním skrýší, do kterých se akorát pár vleze. Jinak krmit rostlinou potravou, mít v akváriu klidné prostředí..Pokud ani tohle nepomůže, pořid samci novou samičku...Většinou to pomůže.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 14:25 Muž Malapa [494] - Afrika
Nijak, až se jim bude chtít, tak se vytřou. Občas malinko pomůže pár dní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 13:27 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby
kiwi ta samička je plná jiker až až nevím čím to je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 13:22 oldkiwinka
nehoň je,až budou chtít.... tak budou.......
a jestli samička v sobě nemá jikry tak se nediv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 13:16 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – ancistrus cirhhosus
chtěl bych se zeptat jak přinutit krunýřovce skvrnitýho ke tření mám v 16 litrech samce 10cm a samičku taky 10cm díky ahoj ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 23:41 Žena ufinka [28] - Asie – 2 staci
na takove akva staci 2 ancistrusi, hlidaj si teritorium, tak toho 3. proste nekomu dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 21:53 Žena Rebbie [71]
Mě ancík proháněl malý pancéřníčky když sem je přidala do akva tak šíleně, že sem musela ancíka odlovit a mam ho v náhradnim malym akvu :( Ploutvičky měli pancíci pořádně roztřepený a potrhaný, ale druhej den po odlovení ancíka už bylo vidět že se jim to hojí a pak už na nich žádný potrhání poznat nebylo a neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 21:40 gomez
Tak muj chudacek okousanej se uz zase postupne zapojuje do zivota v akvariu a ukazuje se venku. Rany se mu hoji. Ale nevim jestli mu dorostou ty okousane ploutvicky nebo bude do konce zivota mrzacek postizenej?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 12:47 rybar
jo ancistrusi sou mrchy, mě kdysi proháněli loricarii, nicméně loricarka dorostla a začala pomaleji rostoucí ancistrusy prohánět pro změnu zas ona :)Potom časem ancíci chcípli, asi na červy, ale když žili, tak se často docela brutálně rakvili i mezi sebou a jednou mi útočili i na čichavce, jsou neskutečně teritoriální. Přidej úkryty, třeba kokosák nebo trs kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 21:22 KORY
přidej ukryty a pokus se je dat co nejdal od teritoria vetsich cucaku .nebo si kup priblizne stejne velkeho ancika jakeho mas - rozlozi se agrese na dva mensi jedince - :-) je to z moji hlavy ! ale tak nejak je to i u inacich druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 20:08 gomez
Nick: Filtr asi ne mam TetraTec IN400 a ten je dobre kryty.

ježek: Taky jsem si to myslim, ze to delaji ti dva zbyvajici ancici jsou uz velci dokonce je to parecek tak si asi brani sve. Snad mi chudacek neumre je to to prvni obyvatel meho akvaria. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 20:01 ježek
Ti dva velcí ancikové ho určitě prohánějí /kvůli teritoriu/,řekl bych že už dva jsou na 54l dost.A parmičky se k ozobávání přidaly,hlavně když už je oslabený a nemá se kam schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 19:41 Muž Nik [191]
A nemohl ho spíš nacucnout filtr nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:44 gomez – Okousaný Ancistrus
Ahoj.... mam v 54l akvarku 3 ancistruse 2x veky cca 10cm a 1x maly asi 5cm. Chudacek malej je tyranej a bojim se ze dlouho nevydrzi. Nejdrive mu nekdo ukousl pulku zadni ploutvicky (to je asi 14 dni) a ted uz ma i okousane spodni a na boku na krvavou skvrnu. Je mozne ze mu ublizuji ti druzi. Pripadne tam mam Parmicky nadherne a Razborky klin. + pancernicky ale tohle jsou snad mirumilovne rybicky ty by to delat nemeli. Je videt ze je to mechanicke poskozeni zadna plisen nebo nemoc vylozene potrhane. Ktera potvora by mu to chudackovi mohla delat. Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 18:48 delis
Skuste kupiť spirulinu a krmiť ho tým.Ked mu date dostato zeleneho rastlinam da pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 08:47 tom05
ancistrus je velmi nádherná ryba mně se někdy při čištění akvária i přisaje na ruku a nechce se pustit krmím ho okurkou nebo paprikou ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 16:49 Muž Malapa [494] - Afrika
Fotka k příspěvku Nevím jestli se jedná o plíseň, nebo něco jiného, ale u ancistrusů se mi to během let stalo opakovaně. Ostatní rybičky v pořádku, ale ancistrusi ztratili vitalitu, nežrali a chodili se nadechnout k hladině. Vuduch, na rozdíl od sumců rodu Corydoras, nepolikají, ale jen vezmou do tlamky a po čase vypustí tlamou, nebo žábry.
Situace se však dá lehce zvládnout bez ztrát, viz mé příspěvky níže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 16:20 Sidonius
Anonym: "...filtr vypínám s výměnou vody- vymyjiho a zase co nejrychleji zapnu..."

To není zrovna ideální řešení - nedoporučuje se současně měnit část vody (zejména ne VĚTŠÍ část vody) a zároveň prát filtr... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 15:41 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nebudu řešit jestli je či není napaden žaberními parazity,ale jako spousta jiných sumců mají možnost spotřebovávat kyslík pomocí střeva.To potom sumci vyplouvají na hladinu a nasávají vzduch.Nespotřebované plyny vypouští opět v podobě bublinek ústy či řitním otvorem(např. pancéřníčci).To že loví bublinky ze vzduchování je asi jeho vychytralost, než aby se namáhal s vyplouváním na hladinu.A pak že jsou ryby bez inteligence ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 12:56 Muž Malapa [494] - Afrika
To vypadá na napadení žáber. Jak říkám, třeba půl polévkové lžíce soli na 10l vody a Multimedikal. Hodně vzduchovat a během pár dní by mělo být vše v pořádku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 11:36 Anonym
filtr vypínám s výměnou vody- vymyjiho a zase co nejrychleji zapnu. Ancistrusi jsou takřka na dně- max. 5 cm od dna, ale občas prostě vyrazí pro bublinku a dole ji zase vyplivnou. Ke hladině nemíří ani když nebublám- všechno je v pořádku, ale prostě se mi to zdálo divné. Dneska tam dám tu sůl a uvidíme co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 11:00 Žena Markii [10]
a nevypinas a pak po nejake dobe nezapinas filtr bez umytí?ale to by nebyly ok ani neonky, ja kdyz mam vypnute bublani a filtr nejede, tak se mi vzdycky vsichni ancitrusi prilepili na sklo 3 cm pod hladinu aby nemuseli daleko, jinak oOBCAS se chodi "nadechovat " vsichni vypusti bublinnu, jak by mu utekla a rychlee si de pro novou, a pak treba i nekolik hodin ne...

podle me , protoze sama si myslis ze to muze byt hra, tak nestresuj, oi to delaji ale jen obcas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:55 Koráložroutovecsladkovodňopodzemní
Žábrama když je v klidu nehýbe akorát když se vymrští a přetře sklo, tak pak nějakou dobu dejchá- asi tak minutu... Teplota je lehce zvýšená- ale tak o 2°C, kvůli vedru... teď už moc na bublinky nelítají.
Takže 1 lžíce soli na 20 litrů?
Vodu měníme pravidelně každý týden- v tom problém nebude. Každopádně děkuji za radu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:30 Muž georged [44] - Živorodky
Ono sůl ancitrusům skutečně neublíží(myslím trochu soli), ale osobně se přikláním k té nemoci. Kdyby bylo v akva málo vzduchu chovali by se jinak i ostatní obyvatelé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 21:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
;-) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=2951