Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:50 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: maikiss
ako dlho je tam už vlezený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:47 Muž maikiss [4] Re: WARENKOREN
nemám tam tolik mista sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:45 Muž arabcuk [0] - Miniakvária
takovéch se mi pár jednou narodilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:36 Krupiiii – paví očko
Já si přinesl z akva trhach paví očko s křivou páteří nebo jak to nazvat :-D všichni jsou jakoby rovný ale to jedno ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 14:01 Muž arabcuk [0] - Miniakvária – Handicapované ryby
Fotka k příspěvku Ze zverimexu jsem si dovezl ancistruse bez ploutve . :-(
Tak jsem se chtěl zeptat jestli má doma někdo nějakou podobnou rybičku ?
kdyžtak dejte fotky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.11.2012 12:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: maikiss
mne za podobné pozadie lozia velké ancitrusy vrchom ponad pozadie,de facto ho prelezú po súši.tak ako to dokáže tam ,tak to dokáže aj späť.mne sa tam aj pravidelne vytierajú ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:40 Muž WARENKOREN [51] Re: maikiss
vezmi obyčejnou petlahev a v 3/4 délky ji přeřízni na polovinu a hrdlo otoč dovnitr... u ,ě tahle past fungolval dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:36 Muž maikiss [4] Re: muťa
jo dik ale za pozadí moc nevidím a 2-3cm je tam jen mezera, něco podobného tam mám ale automatické chycení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:35 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: muťa
pekná pastička ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:32 Muž muťa [554] - RostlinyRe: maikiss
koukni sem:

rybicky.net/clanky/636-past-na-prisavaky

Kolega to odzkoušel a funguje to. Vím jen, že vpředu nic neměl. Prostě, když tam vlezl, tak to vytáhnul. A vzadu měl jen síťku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:26 Muž maikiss [4] – Past na ancitruse
Zdravím všechny
Mám problém za 3D pozadí se mi dostal ancitrus,do ted jsem nepřišel na to kama se tam dostal. Vše je zadělané sítkou. Jediná možnost je kolem filtru po souši.
Pozadí je přilepené v aq. takže pokud bych ho chtěl oddělat tak musím kompletně rozdělat celé aq.A jelikož mám terčovce a aq funguje dobře není to dobrý nápad. Zkoušel jsem různé pasti po domácku vyrobené ale neúspěšně.síťkou se tam nedostanu. Nějaká rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2012 05:46 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
Já už se to ani nesnažím odchytávát, samec přes týden není vidět = na kořenu nebo v ořechu budou mladý, ano dokud se nerozplavou dají se krásně odlovit. Jinak si myslím, že mé nádrže jsou dost zarostlé, spíše "džungle", přesto zůstane jen jeden dva a i to je až až - jsou to větší nezmarové než gupky nebo polní zajíci smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2012 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Spíš si myslím, že bude problém je odchytávat...přežije jich asi víc s ohledem na obsádku, zarostlost a členitost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2012 03:33 Muž půlpy [2131] Re: grips
pokud se Ti vytřeli ančíci ve společenským aqwa a včas je neodlovil(buď jikry se samečkem nebo rozplavající potěr), tak počítej s přeživší tak 1-4 kusy, a budou papat to co je naučíš. To jest, když budeš dávat dostatek vločkové potravy ostatním rybám a něco spadne i na dno, rostlin se nedotknou, ale to je jen má skušenost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2012 17:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: grips
3,5-4 cm, prodat se dají, ale z kytek se budou vybírat blbě...bude třeba je krmit, aby je nežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:45 grips
Ahoj, jaké máte zkušenosti s novopečenými ancistrusi. Mám 200 litrů společenské akvárium a mám ho hodně osázené rostlinami. První dotaz je, jestli mi ty rostliny nezlikvidují. Druhý dotaz je, co s nimi, dají se prodat do zverimexů?? A kdy tak můžu učinit?? Hlavně mi nikdo nepište, že je mám spláchnout. Na to nemám srdce. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2012 17:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
No hlavně nezapomeňte dost vzduchovat...ráno bude kýbl jedno bláto...
V tom kýblu mohou být přes noci samci spolu i se samicemi. Je to k nevíře, ale sounáležitost "trpících" asi maže konflikty. Nechávám takhle před balením běžně vysrat celé pětky XL, bez rozdílu pohlaví a ještě jsem průšvih neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.10.2012 16:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sakic
nemáš doma 2 kýble alebo hrnce?dorána drž tie samce oddelene a ráno ich odnes do zverimexu spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 15:57 Muž sakic [7] – Kýbl
Zdravim...chci se zeptat zda mi vydrží dva samci a dvě samičky ancitruse v pětilitrovém kýblu do druhého dne...budu je převážet do zverimexu a musím je odlovit večer a ráno odvést....díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:25 Žena toni [68] Re: romant
ok dekuju moc! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 22:23 R Muž romant [27987] Re: toni
I když třeba mizerným testem srovnáváš dobrej vstup s vyšší hodnotou v akváriu, takže vyměnit. Jak jsem psal konzumentem dusičnanů jsou rostliny, ale prozatím bych to nehrotil a zůstal u té častější výměny vody. Podívej se do příslušnýho vlákna.
Edit: rybicky.net/forum/8330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:20 Žena toni [68] Re: romant
ted zustala voda (z vodovodu)nazloutla..jako uplne bez te barvy co je na testu.....nezbarvila se.....snad to tem ancikum nejak neuskodilo a rybkam ale co kdyz je i ta vychozi voda nad normou?jake jsou pak moznosti?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: toni
Pokud nemáš hodnoty dodávaný vody na hraně normy, tak právě tou výměnou vody, ale zase bych tak nepanikařil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:05 toni Re: romant
aha..jinak mam jbl.....cim to muzu jeste srazit?prave delam ten test..nepatri to do jineho vlakna?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 22:04 R Muž romant [27987] Re: toni
Tak Dajana nemá zrovna moc dobrou pověst. To akvárko je čerstváček a hodnoty N látek tam můžou ještě docela dost lítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:00 toni Re: romant
ja prave mvymenila 20l vody..ale to zmerim jeste.....odkalovala jsem predevcirem....hmmm...nezemrou mi rybky? sad merim DAJANA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2012 21:48 R Muž romant [27987] Re: toni
Nevím čím to měříš, ale tím samým testem přeměř vstupní vodu z vodovodu a uvidíš co Ti vyjde a když to bude nižší, tak samozřejmě že měnit. Rostliny, rostliny, rostliny, to jsou dobří konzumenti NO3 a odkalovat dno dle potřeby, neb ancíkové jsou zdatní producenti bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:46 toni
aaaaaaaaaaaaaahhhh pomoooc!mate pravdu!!NO3 je na 50mg/l !...jak to snizit????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:23 Žena toni [68]
Dneska jsem si toho jeste nevsimla....vcera to bylo vecer....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:22 Žena toni [68]
tak ja jeste zmerim NO3 ?.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 18:33 R Muž romant [27987] Re: toni
Vyměň vodu a uvidíš jak zareaguje, pokud se zklidní, tak je to jasný výskyt nadlimitních hodnot N látek, nejen NO2 mu může vadit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 18:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: toni
Nedostatek kyslíku ve vodě...přidýchává...Něco nefunguje. Asi moc dusíků...
Jak píše Adam, tak to normální není! Pokud je vše jak má být, nepoleze dýchat atomosférický kyslík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.09.2012 18:11 Muž Ad@m [1051] Re: toni
toni napsala: ...mne se jeden ted taky tak chova,vyleti nahoru,lapne bublinky a honem zas dolu.... Nadychuje sa vzdušného kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 14:32 Žena toni [68] – ancik
ahoj..driv tady psala Nikol ze se jeji ancistrusy chovaji divne....mne se jeden ted taky tak chova,vyleti nahoru,lapne bublinky a honem zas dolu....nekdy kouka nenasatej jen tak na korenu....tohle driv nedelal.....mam tam ted teplotu kolem 25 stupnu a akvarko jede 6 tydnu..PH 7,2 a NO2 nic......co to muze byt?dela to jen ten jeden.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Luboš
Luboš napsal: Gratuluji! Zrovna svítím do keramické trubky, proč se mi tam ty mé RED tak perou a výsledkem je pěkná nalepená hromádka. Takže mám ještě pár dní na popřemýšlení co s nimi, aby mi je ostatní osazenstvo nesežralo. Můžu je po vykulení odlovit i s trubkou bez samce do jiného akva? To druhé je zarostlé a nevěřím, že bych toho samce tam bez destrukce chytl. potlesk
To je naprosto ideální postup. Je lepší aby ta voda byla tak nějak stejná jako v "mateřské" nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 19:26 Luboš Re: grips
Gratuluji! Zrovna svítím do keramické trubky, proč se mi tam ty mé RED tak perou a výsledkem je pěkná nalepená hromádka. Takže mám ještě pár dní na popřemýšlení co s nimi, aby mi je ostatní osazenstvo nesežralo. Můžu je po vykulení odlovit i s trubkou bez samce do jiného akva? To druhé je zarostlé a nevěřím, že bych toho samce tam bez destrukce chytl. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:42 grips Re: Yirka
Tak je všecko vpohodě, už to propuklo :-D . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.09.2012 12:39 Muž Yirka [9126] Re: grips
Vykulit znamená protrhnout obal jikry a uvolnit se z ní. V případě ancistrusů se pak přisát na vhodný povrch a za samčího opatrování spočívajícího v přísunu kyslíku ovíváním trávit žloutkový váček. Teprve potom nastává další fáze a to rozplavání. A přesně na den se to opravdu nedá zidentifikovat, protože každá nádrž má specifické podmínky. Moji se někdy rozplavávali až po 2-3 týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:29 grips – ancík
Ahoj, mohl by mi někdo objasnit termín "vykulí". Četl jsem, že by se měli ancistrusové vykulit tak za 3-5 dní. Moji jsou přilepení, už 6 dní a pořád nic. Tak se ptám jestli jsem to dobř pochopil. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 20:43 Wernerka – koupím ancíky
nějáký hodný akvarista z Liberce co má na prodej ancistruse? chci jen páreček a ve zverimexu se mi hnusí je kupovat... kdyby byla nabídka vyzvedla bych si je zítra ale bohužel kuli práci můžu jen večer tj. 19:00...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 05:11 Muž Hanzy [31] Re: prasan
Aaaha:) Tak to mi nedošlo. I když teď si vybavuji, že jsem o tom četl. Nu, už jsem zas o zážitek zkušenější:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2012 22:17 - Re: Hanzy
Samica skúša samca či je schopný ustrážiť vybrané miesto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:58 Muž Hanzy [31]
Ahoj všem zkušenějším:) Před chvilkou jsem pozoroval,jak moje největší samice zápasí se samcem. Bylo to impozantní divadlo. Pořád do sebe naráželi hlavami a motali se okolo sebe. Dotaz zní: Byl to souboj, nebo námluvní tanec? Dělali to u atrapy pařezu kde už mi třikrát vyvedli mladý...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 10:03 Muž fido16 [631] Re: FoXic
Časem se to určitě promíchá a nebude to vypadat dobře. Řešil jsem stejný problém jenže já mám pod tím substrátem písek frakce 0.6-1.2 a horní vrstva je 1-4 mm takže se mi to moc nemíchá spíš vůbec jen když odkaluýju tak se to trošičku smíchá ale rukou to doupravím a je. V tvém případě bych popřemýšlel nad výměnou toho dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 09:24 FoXic
Díky za rady, asi půjdu do toho dna z flexiobkladu, líbí se mi barva.

Ještě dotaz. Když bych použil tu zrnitost 1-2 mm a pod tím nechal to staré dno (kde je zrnitost cca 1-9 mm), nesmíchá se mi to za chvilku? To bych nechtěl.

A nebo jinak. Nejde udělat nějaký "výluh" ze starého dna, který bych nalil do nového akva a úplně nového dna? Aby se rychleji zajelo a rostlinky rostly. Třeba propláchnout to staré dno vodou, kterou bych odsál a hutnější část, která by klesla na dno (takový ten hnědý bordel;) ) bych pak nalil k novému dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 18:38 Muž půlpy [2131] Re: FoXicjá
já bych Ti poradil: zrnitost štěrku - jedno, pokud to nebudou kameny nad 1,5cm, nežerou jen ze dna, ale i z rostlinek a ze skla, -dno by mělo být z kamínků bez ostrých hran, na druhou stranu nemusí to být jen valounky. -Hlavně nějaké dřevo, nebo nebudeš stačit dodávat rostlinky (vlastní zkušenost, ve své 2.120l jsem neměl do nedávna kořen) a samozřejmě plno stinných míst a úkrytů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2012 18:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FoXic
ani jemného písku se nemusíš bát, i to 2mm dno z flexiobkadů by bylo v pohodě. Křemičitý písek je docela těžký, jen tak se nevíří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:23 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: FoXic
Já jsem použil dno od Rataje www.aquascape.cz/… a jsem spokojenej.. Substrát není ani moc hrubý, ani moc jemný. Ze začátku ho krunýřovci výřili, ale až se časem jílové kuličky pořádně nasákly vodou, tak to bylo super. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2012 18:18 R Muž romant [27987] Re: FoXic
Dno bych volil samozřejmě z kulatějšého štěrku, písku, tu velikost spíše menší, bude se to dobře odkalovat, což bude třeba. Jako velmi důležitou součást akva bych volil nějaký kořen na ocucávání a nezapomenout na výkonnou a hlavně účinnou filtraci a pravidelný výměny vody. To 60 litrový akvo těm 10 bude za chvilku taky malý, to je tak max na dva, až dorostou. Pro správce, sloučil bych to s tímto rybicky.net/forum/84
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:10 FoXic – Dno pro Ancistruse
Zdravím,
potřeboval bych poradit se složením dna pro Ancistruse. Hledal jsem tu na fóru, ale je toho moc a nikde přesně to co potřebuji. Kdyžtak díky za nasměrování.
Situace:
V současnosti mám zhruba 60l akva, společenské, kde je jen pár živorodek. Rostlinám se tam daří, dno je dobře "zajeté". Ale barva je už okoukaná (taková všehochuť z řeky) a jsou tam i ostré kamínky, kousíčky cihly atd. Zrnitost odhaduju na 1-9 mm.
A pak druhé akva, které jsem dostal. Objem cca 25 litrů. Tísní se tam zhruba 10 - 15 ancíků. Bílé dno, kamínky tak 3-5 mm. Sice se zdá, že jsou v pohodě, ale myslím, že se dost tísní.

Úmysl:
Přesunout ancíky do většího akva. To napřed vyprázdnit, nechat spodní část starého dna (kvůli živinámpro rostliny) a dosypat novým dnem. To by mělo být černé.

Otázky:
1. Jakou zvolit zrnitost nového dna s ohledem na ancíky? Vím, že baští ze dna. Moc jemný písek budou asi vířit a možná by jim i "lezl do pusy". :-) Mezi větší kamínky jim zase zapadá krmení. Co je nejlepší?

2. Musí být nové dno z oblých kamínků aby se neporanili? Nebo je to jedno?

3. Barevně by se mi docela líbilo i to jílové dno od Rataje (Clay), ale myslím, že pro ancíky není moc vhodné, tím, že je poměrně drobné a lehké a docházelo by tak k častému rozvíření dna pohybem ryb. Je to pravda?

4. Našel jsem tenhle písek, zrnka vypadají docela oble. Vyhovoval by?
www.flexiobklady.cz/…
nebo
www.flexiobklady.cz/…

Díky moc za pochopení a dobrou radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=1051