Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:42 Muž FD [-4] - Miniakvária – matsy
on to nemyslel kvůli sobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Matsy
Bez problému, taky je mám spolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:47 amrtin Re: Matsy
Tak já mám ancíka společně s partou panďourů a v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:11 zvedavka Re: Matsy
Aha, to je do té nádrže "Dvě věže"? Tak ta je malá. Přechodně máme v podobně malé nádrži dva ancíky a měním vodu 2x týdně, dělají fakt nepořádek. Už jsme řešili, že nádrž zrušíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:08 zvedavka Re: Matsy
Snesou. Přítel za zády říká, že 2 ancíci na 100 litrů (dělají dost nepořádek) a k tomu cca 5 pancéřníčků. Najdi si tady atlas ryb, tam se dozvíš víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:06 R Muž romant [27987] Re: Matsy
Snese, ale do tvého akvária bych tuto kombinaci nevolil, přecijenom to není žádná extra litráž a ancák dovede bejt pěkněj bordelář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 13:01 Matsy
Mam takový hloupý dotaz snese se Ancistrus s pancéříčkem pandou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 23:30 Žena walris [0] - Sumci
Děkuji za názory. Popravdě: vím, že má karanténa trvat déle, ale já ho měla "vedle" v samotné nádrži pouhý týden. Tam byl normální, schovával se, ale žádná nemoc se neprojevila. Zapomněla jsem dodat, že byl docela malý - cca 4,5 cm, ale od chovatele z Rychnova nad Kněžnou, ne od žádného amatéra. A v nádrži mám ještě jednoho albína a L 180, takže asimilace mohla proběhnout také :) Jinak ten albín je trochu agresivnější, ale byly pořád každý ve své polovině nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 15:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Tak nějaká ta asimilace tam určitě taky proběhla, ale spíš bych zde používal pojem aklimatizace, ten bude lépe vyjadřovat podstatu dotazu.
Jestli tam bylo víc ancistrusů, tak by to mohla být i asimilace - tedy včlenění do skupiny... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 06:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: zvedavka
zvedavka napsala: Přílišná tvrdost vody? Jsem zpod Orlických hor, tady je velmi tvrdá voda, ale ancistrusi se v ní i množí. Z toho mi vychází, že ancistrusům tvrdá voda nevadí, anebo máme nějaké mimořádně odolné ancíky.
Neplácejte nesmysly děvče, není ancistrus jako ancistrus...nevadí možná těm "překříženým tam a zpátky", protože si s sebou nesou genetické vybavení ryb z různých typů vody, a třeba dokonce nejen u nás. Ale "značkoví", přírodní ancistrusi jsou na tom s adaptabilitou podstatně hůře...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 01:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: walris
Jak proběhla asimilace po tom co jste ho přinesla domů , vono takové to "šup tam s ním hned" by taky u oslabených kusů mohlo být stresující a spustit něco ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2014 00:28 - Re: zvedavka
Walris tu písala o L213.Bežné ancistrus sp. ryby sú skoro nezmar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 23:12 zvedavka Re: prasan
Přílišná tvrdost vody? Jsem zpod Orlických hor, tady je velmi tvrdá voda, ale ancistrusi se v ní i množí. Z toho mi vychází, že ancistrusům tvrdá voda nevadí, anebo máme nějaké mimořádně odolné ancíky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 21:29 - Re: walris
stydim preklep sorry
To čo nezvládol bola podľa mňa celková tvrdosť vody.Alebo ak takto chodieval k hladine tak možno zmena po prenesení -osmotický šok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:45 Žena walris [0] - SumciRe: prasan
Jsem holka :) No akvárko je zaběhlé dva roky, ancistrus tam byl cca 14 dni a dva dny předtím než byl vpuštěn byla polovina nádrže normálně odkalena a voda vyměněna. Spíš mám trochu vyšší ph, tak nejspíše tím, jestli to nezvládl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 18:01 - Re: walris
Vodu si dával akú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 15:11 Žena walris [0] - SumciRe: prasan
Tak děkuji, vše bylo v normě, i ta 213 má celkem široký rozsah PH.. Bohužel jsem ho stejně dnes ráno našla mrtvého. Nejvíc mě mrzí, že nezjistím kvůli čemu to bylo a nemůžu se tak poučit z vlastních chyb :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 15:05 - Re: walris
V prvom rade by som sa zameral na vodu.Teplá/pH okolo 6,5/ nízka celková tvrdosť.
Inak tieto ryby sa občas chodievajú nadýchnuť.Ak sa inak správa normálne a kŕmi sa normálne je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 14:20 Žena walris [0] - Sumci
ahojda,
mám ancistruse s 213, jenom jeden kus, dostala jsem ho a dala do 112 l akva, kde je spolu s živorodkami a neonkami. Akva sice není přerybněné, ale myslím si, že to je akorát tak na hranici. Přesto však nikdy s kyslíkem problém nebyl, i ostatní ryby se chovají normálně jen tento nový ancistrus je často u hladiny, někdy malinko vystrčí i tlamu nad hladinku a hned zase zapluje. Opravdu to vypadá jak kdyby neměl dost kyslíku, poradíte mi prosím čím by to mohlo být? Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 17:50 Muž patamatix [408] Re: RomanMch
Tak rozlišit pohlaví u nich jde dobře,ale záleží na jejich věku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 16:56 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: MonterMonty
Ja mam tri samce a jednu samici - clovek to v obchode nepozna. Ale nejak se neperou, ten nejvetsi obcas ukaze, ze je panem a hlida si teritorium (koren) a ti mensi mu jdou dobrovolne z cesty. Ale nejake extra bitky jsem nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 07:49 Muž Yirka [9126] Re: RomanMch
Vykulení a rozplavání je až závěrečná část procesu. Nejdříve musí jikry k tomu vykulení "dozrát". Celý proces od nakladení po rozplavání tak klidně může trvat až 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 20:18 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: ivini
Tebe by sa páčilo stráviť život osamote?Asi nie!Ja osobne považujem Ancitrusov za velmi spoločenskú rybu aj ked sa tak netvárí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:15 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: lslslslsllsls
Skús si niečo o Ancitrusoch niečo základné preštudovať
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 19:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
bývaj v nádržích i po jednom kuse , samozřejmě je asi lepší páreček, ten se ale bude s velkou pravděpodobností třít , dva samci se můžou rvát , samice jsme měli v jednom akva tři a byly vklidu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:42 ivini Re: lslslslsllsls
ještě část dotazu z 15:24 "jsou ancistrusové samotáři?"
kdopak odpoví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RomanMch
Potěr je tak do 1 cm , pokud o něj stojíte , přeneste trubku/jeskynku/ třeba do karantény , nebo jsou na to závěsné porodničky , klidně bez samce , tak aby jikry nebo vykulený plůdek ovívala lehce voda , pokud přenessete do jiné nádrže , dejte vodu z akvária kde byly jikry , skalára je mrcha , sežere co se hne a malí ancíci zas nejsou tak hbití aby jí utekli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:06 Muž patamatix [408] Re: RomanMch
Pokud se mají kam schovat,tak něco přežije,ale vše ne,ale to je příroda,silnější přežije,ani není dobré,aby vše vydrželo,co by jsi s tím pak dělal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RomanMch
Přesně takto to vypadá když samec hlídá jikry , to vrtění v trubce(jeskynce ) je naprosto normální, ovívá takto jikry aby k nim šla čerstvá voda a kyslík , pravděpodobně ho ještě pár dní neuvidíte cca 5 dní trvá než se jikry vykulí(závisí to i na teplotě vody) pak i týden vykulený plůdek tráví žloudkový váček , teprve potom se potěr rozplave a samec se o ně dál nestarí, námluvy jste asi nezpozoroval proto že je to převážně nošní tvor , námluvy probíhají cca tak že samec nejdříve vyčistí(připraví) jeskynku k nakladení, pak se samici předvede , nějakou dobu se se samicí "očuchávají" , dotýkají se navzájem čumákama , pak samice naklade do jeskyně jikry a jde si po svém , samec oplodní a hlídá .
To to maj ty potvory (samice) jednoduchý co ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:56 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: patamatix
Diky. Napadlo me to, ale cetl jsem, ze se pludek vykuli za 3-4 dny a rozplave za 4-5 dni. Takze uz "presluhuje", proto ta starost. Jak veliky bude ten poter, az se rozplave? Aby mel sanci proti skalaram a perletovym cichavcum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 15:52 Muž patamatix [408] Re: RomanMch
Určitě hlídá jikry a to mávání dělá z toho důvodu,že víří vodu a tím okysličuje vodu ;-) ,takže pokud odvede dobrou práci,tak budete mít přírustek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:49 Muž patamatix [408] Re: lslslslsllsls
Rybky,milují zeleninu. Ty tablety co jim dáváte,pokud dáváte a i to sypké krmivo co sypete rybám je plné rostlinné stravy a to je i okurka,salát a další ;-) A když nebudou mít co baštit,tak se pustí do rostlin ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:47 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Samec se schovava
Zdravim, asi blby nadpis, ale lepsi me nenapadl :-(
Poslednich asi 10-12 dni se mi velky samec ancika schovava v jeskynce v koreni. Napred jsem ho asi 4 dny nevidel vubec, uz jsem myslel, ze je nekde pod korenem mrtvej, ale pak jsem si ho spis nahodou vsimnul, ted jen ocasu. Vrti a mava s nim v te jeskyni jak blazen, coz nikdy driv nedelal. Vcera a predevcirem asi na 20sec vylezl, fofrem neco sezral a zase zajel do jeskyne. Je mozne, ze tam jsou jikry nebo mlade ryby a on je hlida? Nic jineho me nenapadlo, jen jsem vycetl, ze samci jikry a poter hlidaji. Nepozoroval jsem ale zadne namluvy nebo tak neco, ale nemam v tomhle zkusenosti. V akva mam bohuzel tohoto velikeho a jednoho stredniho samce, jednu stredni samicku a jeste jednu mensi rybu, zatim neni poznat, co to bude (ale asi dalsi samec, takze pravidelne sleduju postuchovani ohledne teritoria, ale nic vazneho. Diky za nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lslslslsllsls
:-) Čímpak krmíte Vaše ancistrusy Vy , pokud se tedy můžu optat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:24 lslslslsllsls – blbost
jsou ancistrusové samotáři?máme jenom ancistrusa a nevim jestli mu je dobře když je sám.a nevim proč jim dávat zeleninu dit je to divné odkdy ryby jedí zeleninu? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku Jediná chvíle kdy nesedí na kytkách ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Je pravda že po zhasnutí se na tablety vrhnou jen SEA , no už půl hodiny před zhasnutím ancáci číhaj na místě kam pravidelně dostávaj ... na kytkách seděj i ve dne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:05 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Krmil bych je jenom na noc, tím "jejich". Je jasný, že ostatním rybám to jede taky a skaláry, to jsou zelenožrouti vyhlášený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Cuketu jsem taky zkoušel , moc jim nejela , je tvrdší, skusím přitlačit na filé na noc ...
tablety dostávaj ráno a před zhasnutím , ale dost chutnaj i jiným rabám , takže jim toho dost požerou , skalára to chytne do té nenažrané huby a na třikrát spolkne ... :)
z okurky se ani to bláto u mě nestihne udělat , za půl hodiny je z ní pomalu jen slupka , kupuji jen co nejtenší aby neměly moc semen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:58 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Místo okurky zkus cuketu a to i v mraženým stavu(samo čerstvá je čerstvá), má výhodu oproti okurkám, že drží více pohromadě a není z ní tak rychle bláto, jako to dovedou okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Omladina mi hobluje kde co , s tím problém nemám , no jednou se jim cca 4 dny nedala zelenina a od té doby jedou kytky jak zběsilí a to hlavně staří jediný kvůli čemu slezou z kytky je tableta s vrbovým dřívím a kritizovaná okurka , na kus filé vlezou jen občas ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:48 JoKa Re: MonterMonty
taky je to chce hned od začátku naučit na nějakou zeleninu
tak už s tím nikdy nepřestanou a budete s tím mít problémy jako já , poškozené kytky začnou uhnívat
Tak právě proto bych je na zeleninu neučil a ládoval je masem... ;-)
Když neochutnají, nebudou vědět. ano Zeleninu a zelené tablety dávám jen občas, jako doplněk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 16:47 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Tak ono to s tím učením na zeleninu bude chtít trochu poupravit. Ano krmit pestře a jako potravu možno taky zařadit tu zeleninu, ale daleko důležitější, při tom udržení jejich choutek na rostliny, bude správný čas krmení a tím je doba těsně po, či před zhasnutím. Jsou to noční ptáci, tak ať se správně nadlábnou a nepokukují po rostlinách. Samozřejmě, že ani ta vhodná doba krmení není všespasitelná, když prostě jednou ochutnají, tak už se těžko odnaučují. :-)
Edit: Omladina je spíš na to zelený, kdežto dospěláci to už jsou větší masáci, tak tu zeleninu, jenom jako spestření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 16:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
taky je to chce hned od začátku naučit na nějakou zeleninu , spařený list salátu, špenátu, kopřivy , přpíchnout něčím ke dnu , nebo zatížit , po půl dni raději vytáhnout , nebo vyměnit za nový.za salátovou okurku jsem byl tady několikrát bojkotován , takže třeba cuketu bez semen , dávám občas i kousek rybího filé, teplokrevné maso jako kuře a podobně se nedoporučuje ,tablety se spirulou a obsahem dřeva pro ryby žijící na dně , jakmile si jednou začnou pochutnávat na rostlinách v akvárku , tak už s tím nikdy nepřestanou a budete s tím mít problémy jako já , poškozené kytky začnou uhnívat , kazit se voda a je zle ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:22 ivini Re: romant
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 15:02 R Muž romant [27987] Re: ivini
Ono, jak se traduje, ancák je bordelář, ale když se líbí akvarista vytvoří podmínky pro jejich chov, tak není důvod, proč se jich zbavovat. Je pravdou, že je to jednodušší bez nich a zvláště pro začátečníka, jenž nemá tolik nakoukáno do akva, to nemusí bejt časem příjemná situace, neb podcenění údržby se u těchto ryb záhy ukáže jako možný spouštěč nějakého problému a i právě proto jsem radil to přitlačení na výměny vody a s tím bude souviset i udržování dna v čistotě odkalením dle potřeby. Tu navrženou filtraci bych považoval za další pojistku, ale bez té naší aktivity, jak jsem napsal to nejde, prostě všechno chce svoje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 14:54 ivini Re: MonterMonty + romant
díky za diskuzi a názory, moc ráda je přijímám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 14:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
Teplem to asi nebylo , sklo má docela dost velký teplotní limit , takže asi chybička byla jinde , no jak radí i romant , akvária když už se provozují bez filtru tak jedině v rukou velmi zkušených akvaristů , jsou daleko náročnější na údržbu a na zvolenou osádku ryb , stačí jednou dvakrát neopatrně přikrmit po odkalení a pohoma je na světě , díky za pochvalu no stále to ale nevypadá podle našich představ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 13:52 R Muž romant [27987] Re: ivini
Té vody bych měnil tak 20 litrů a to klidně 2x týdně, dno odkaloval jednou týdně a podívej se na čerpací hlavu s kostkou molitanu, je to velmi účinná a levná filtrace, pořídíš to cca za 300,- Kč.
Edit: www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:51 ivini Re: MonterMonty
a koukala jsem na vaše akvárko, krásné.. taky jsem kdysi měla skaláry, v akvárku na výšku, pak mi jednou při novém světle asi teplem prasklo sklo a já loupala připláclé rybičky z parket..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=651