Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:00 Žena aa [2] Re: MarekP
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: aa
Pokud se ti zdá hodně špatnej, tak ho utrať, ale posoudit to musíš sama. Pokud má "jen" potrhaný ploutve, tak při dobře udržované nádrži se mu to časem spraví. Pokud je relativně ok, tak bych vyměnil část vody v akva a dal bych do akvária sůl (polévkovou lžíci na 50 litrů). Místo soli můžeš v tomto případě dát do akvária Eshu 2000, pokud ji máš a dávkovat klidně dvojnásobnou dávku, než je uvedena v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:28 Žena aa [2]
Skoro dva dny jsem nemohla najít jednoho ancistruse a napadlo mě až pozdě se podívat do filtru. Má mírně poškozenou ocasní ploutev a úplně zdevastovanou hřbetní ploutev a zrychleně dýchá. Co s ním mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2014 11:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Annette
Odpověď jsi už dostala. Tvůj problém je přerybněná a naprosto nevhodná kombinace ryb v akváriu. Dokud to nezměníš, tak budeš mít problémy pořád. A proč najednou mizí neonky? Pravděpodobně jsi měla akvárium, co se týče osádky a údržby, na hraně a po přidání dalších ryb prostě pohár přetekl. Z těch ryb, které jsi vyjmenovala, jsou neonky a tetry černý nejnáročnější na kvalitu vody a Ancistrusi se Závojnatkama jsou bordeláři a ještě k tomu v přerybněném akváriu. Nedivil bych se, kdyby to nevydržely skrz tu kvalitu vody (ani je nemusel nikdo lovit), zdechly a na mrtvolách si už pochutnají všichni včetně Ancistrusů. Ale Ancistrus rozhodně neuloví živou neonku. A pokud si myslíš, že zvýšená údržba v takovém akváriu stačí na to, aby prosperovalo, tak se podívej na svoje akva, jestli to opravdu stačí nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:26 Yuyana Re: radim
Hmm. Aha. Tak to se děvče uráží naprosto bezdůvodně, protože to je skutečně dost ryb, na tu nádrž. Každopádně to moc nechápu, když zná tuhle stránku, může se tu zeptat, je tu všechno napsaný... kéž bych tenkrát měla po ruce něco takovýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2014 10:00 radim Re: Annette
to chce klid a ne se nevovat nad každým blbcem na fóru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:59 Annette Re: radim
Teda já jsem takovej hříšník!!! Nic, kašlu na to, mažu prezentaci a vy se třeba zblázněte. Hrajete si na strašný akvaristy, všemu rozumíte nejlíp a připadáte si děsně důkežitý. Tváříte se jakože chcete hrozně pomáhat a nejlépe aby bylo vše podle vašich představ. Takže ideálně malawi.... Jděte se bodnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:46 radim Re: Yuyana
nemyslel jsem to fyzicky :-D
tomu říkám přístup, když si někdo aspoň uvědomuje možnosti své nádrže palec slečná má nádrž cca 180L čistý objem a v něm 8 závojnatek všech velikostí, ancsistrusy plust ty tetry. Místo dna ostrý hrubý makadam kam by zapadl i tenisák... podle fotek akvárium založeno 22.12. a ve stejný den už jsou i fotky s rybama kdy se na stěnách akva drží bublinky, které jaksi značí čersvě napuštěno...
Jak už jsem psal je mi to buřt a jsem tady úplně OT
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:36 Yuyana Re: radim
Helee, já jsem já :-p. Mám dvě závojnatky, ne osm :-D. Chci třetí, protože původně byly tři a tři je super číslo, ale to je u mě stop stav, víc bych do svýho akvária nedala. Nevim, jak velký akvárko má ona (jakožto hříšnej neregistrovanec nevidim podrobnosti :-p), ale kdybych k sobě naskládala tolik rybek, tak bych pod to rovnou mohla udělat ohýnek a začít vařit polívku :-p.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:31 radim Re: Annette
a nezapomeň tady zas dávat rady jak jsou neonky se závojnatkama v pořádku ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:26 radim Re: Yuyana
Proti závojnátkám v akva nejsem, ale všeho s mírou. S těma 8 jsi to přehnala. Rady jsi měla dobré, ale máš to vlastně v pořádku a pěkně se staráš, takže žádný problém přece není ;-) užij si to a ostatním přeju pevné nervy ve vysvětlování. Je mi to buřt.
Jo a pořiď další neonky, ať mají Bimbové co žrat :-P
Yuyan = Annette ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:24 Annette Re: Yuyana
Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:15 Yuyana Re: radim
Tady je někdo pěkně nabroušenej na chudáky závojnatky. Spousta ryb žere menší druhy ryb... To neni otravnost, to je normální :-D.

Každopádně závojnatky skutečně nejsou nijak agresivní ryby, to se jich musim zastat. I v tom velmi silně přerybenym akvárku, kde nám tenkrát nouzově přezimovaly, byl dokonalej klid a nikdo nikomu nic neudělal. Neházela bych to automaticky na ně, zvlášť pokud jsou taky oštípaný. Za všechny ty roky jsem nikdy neviděla, že by se závojnatky vzájemně zranily. Žila jsem v přesvědčení, že to ani neuměj. Jsem ochotná věřit tomu, že velká závojnatka dokáže sežrat malou neonku, ale pokud to do teď nedělaly...

Je samozřejmě možný, že pohár trpělivosti přetekl a že si prostě řekly, že budou mít víc místa, když sežerou pár neonek.. Nemám žádnou zkušenost s míchánim závojnatek a jinejch ryb a jsem zastánce dostatečnýho protoru v akváriu, protože i ryba potřebuje nějakej osobní prostor :-).

Tak. To by bylo. Prostě závojnatky jsou milý rybky. Hodný a klidný. Nemám ráda, když se o nich mluví jako o nějakejch příšerách z hororu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 09:14 Annette Re: radim
Víš co? Když tě tak hrozně štvu tak na moje příspěvky nereaguj. Myslela jsem že celý tento web je založen na nějaké normální komunikaci, a né na tom že si budem vytýkat. O to akvárko se starám hodně dobře, vodu vyměňuju pravidelně, ryby nepřekrmuju - ale co, já se tady nebudu ospravedlňovat. Normálně jsem se jen zeptala... A nemyslím že mám pravdu jen já, to vůbec. Jen mi vadí když jsou proti závojnatkám všichni zaujatí... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 08:33 radim Re: Annette
Sleduj to akvárium, aby tě ryby neviděly a nesomrovaly žrádlo, pak uvidíš kdo to dělá. Tipuju toho tvojeho "Bimba". Asi si příjdeš strašně nad věcí a každému tady tvrdíš jak jsou závojnatky v akváriu v pořádku, ale to bylo možná tak když si jich měla 4. Navýšila jsi to pomalu na 8 kusů + 4 dospělé ancistrusy a začínají být problémy. První jdou do kopru neonky, protože jsou nejnáročnější na kvalitu vody, která se stopro zhoršuje...fleky na zábvojnatkách to samé... Nevím co by jsi chtěla slyšet, když už ti bylo vše v minulých týdnech řečeno. Je to s tebou těžké, když máš pravdu jen ty co se závojnatek týče
Závojnatka je prostě otravná žravá ryba co všechno rve do huby. To že vypadají mírumilovně nic neznamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 08:31 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Annette
Pochybujem že ti ich takto doriadil samac ancitrusa,tý aktívne nedokážu uloviť zdravú dospelú rybu,chyba je niekde inde.Ancitrusy maximálne tak poupratujú mrtvolky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 08:22 Annette Re: radim
Dokud tam nebyl neonky neubývaly... A co ty parmičky od koho jsou pokousaný? Se závojnatkama byly hodně dlouho uplně v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 07:55 radim Re: Annette
varovaná jsi byla, že ti ty závojnatky neonky sežerou a teď se divíš ne ancistrus likviduje možná tak zbytky po neonkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 07:48 Annette – "kouše ancitrus? :-)"
Ahoj, mám dotaz. Mám akvárko se závojnatkama, nechávám v něm dožít tři parmičky zlatý a čtyři tetry černý. Měla jsem v něm dva ancíky kterým se vylíhlo několik mladých, tři jsem si nechala, takže jsem jich měla celkem pět. Všechno v pohodě šlapalo až do chvíle, kdy musel přítel zrušit svoje akvo a dal do mého své dva ancíky. Jeho samec je mnohem větší než můj a když jsme je dali k sobě, trochu se to "vyříkali" ale OK. Udělala jsem hodně úkrytů a nevypadá to že by byli problémy. Ale můj dotaz: ostatní rybky jsou pokousené, parmička má ukousnutý ocas, i závojnatky na sobě mají fleky jako by je někdo oždiboval, zmizelo mi spoustu neonek... Může to dělat ten velký samec? Nikdo jiný mě nenapadá... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:13 radim Re: Tomasssss
je to možné ;-) a kvalitu spíš zlepší, než ohrozí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:09 zvedavka Re: Tomasssss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:02 Tomasssss – Kořeny
Mám dotaz, je možný dát do akvária nějaký přírodní kořen nebo větev, která ve vodě neschnije a neohrozí nějak zásadně kvalitu vody?) děkuju... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2014 22:01 amrtin Re: slavko
Jasně ;-) Prevence u lidí je jasná...a prevence v akva znamená vytvoření rovnováhy a dodržování určitých pravidel a né preventivně lít do vody co se komu zamane ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 21:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: amrtin
Ja sa nehádam, ani netvrdím, že má každý Preventín používať. Len som poukázal, že preventívna liečba sa používa, o prevencii sa stále hovorí, prečo by to potom niekoho nezlákalo. Mňa dokonca preventívne rozrezali kvôli rakovine, aby zistili, že sa zmýlili. A garantujem, že ma rezali rovnakými nástrojmi ako pri akútnom stave, nepoužili preventívny skalpel (zvaný neinvázne vyšetrenie), ale pekne reálny...

Ad prasan: tiež mi to viac poškodilo ako pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:10 amrtin Re: slavko
Jenomže očkování je cílené na přesně předem určené nemoce,kdežto takový preventin... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:09 amrtin Re: MonterMonty
"pak se dotyční diví,že proč jim chcípla ryba , vždyt ji maj teprve tři tejdny"...a lili jí do vody jen samý "potřebný věci" :-| hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: slavko
myslím si že prevence u lidí se provádí úplně jinými preparáty než léčba , u ryb to nebude jinak, u ryb bude nejúčinnější prevence zajištění co nejlepších podmínek v akváriu spíš, než léčba ani nevíme čeho , pokud něčeho(jak už tady zaznělo) , pleteš jabka s hruškama , na bolest břicha bez potřebné diagnostiky , ti taky nenaordinují preventivní operaci apendixu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Buď to bude rovno smrť ryby,alebo padne trocha neskôr na to poškodenie orgánov.Ak prežije,tak často tieto ryby už nie sú plodné.

pak se dotyční diví,že proč jim chcípla ryba , vždyt ji maj teprve tři tejdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 02:57 - Re: slavko
Musím súhlasiť s MonterMonty.Ancistrus strašne zle zvláda liečivá.Ak preventívne použijeme niečo čo moc nemajú radi môže to spôsobiť poškodenie pečene a.i. vnútorných orgánov.Buď to bude rovno smrť ryby,alebo padne trocha neskôr na to poškodenie orgánov.Ak prežije,tak často tieto ryby už nie sú plodné.Dokonca aj na bežný Tremazol v polovičnej dávke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 00:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: Taky tě preventivně v nemocnici léčí na rakovinu , tuberu , tifus , černej kašel a jiné neduhy ?
Áno, a voláme to preventívne očkovanie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Čeníček
Jsou to prasátka , budeš mít honku s vodou a furt je budeš rušit výměnami , pokud už jsou jikry nakladené tak stačit bude , klidně odebrat i samce , lehce vzduchovat , udržovat stálou teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:39 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat, jestli pro množení postačí 30l nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2014 14:02 radim Re: prcan
doporučuju, aby jsi začal přermýšlet a hledat taky sám...to forum není kvíz, kde to z tebe lidi budou tahat jak s chlupaté deky.
na otázku tipu "Proč má můj krunýřovec zapadlé oči???Pomocte." jdou napsat i větší perly než ta první
ta fotka asi nebude co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 13:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prcan
přemýšlej , nové ryby se dávaj do karantény,neléčí se , pač nikdo není jasnovidec aby věděl co léčit , jestli vůbec něco ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:55 prcan Re: radim
asi 1 rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   18.04.2014 13:54 prcan Re: MonterMonty
Přemýšlej měl jsem nové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:53 radim Re: prcan
asi ti teda neporadím bylo by to jen hádání...preventivní chemii jsem už před časem odpískal, stejně to jen likviduje rovnáváhu v akva - víc škody jak užitku
ještě se zeptám jak dlouho rybu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prcan
Taky tě preventivně v nemocnici léčí na rakovinu , tuberu , tifus , černej kašel a jiné neduhy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:41 prcan Re: radim
Dával jsem to tam preventivně.Návod jsem dodržel a rybička se chová jako vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:39 radim Re: prcan
a dával jsi to tam teda proč? dordžel jsi návod? ryba se chová jinak normálně? trochu se rozepiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:32 prcan Re: radim
Ale ona byla zdravá a až potom měla ty oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:25 radim Re: prcan
ne
vypouklé, nebo zapadlé oči jsou známkou nemoci
5 kapek není žádná hrozná koncentrace pokud nemáš 1L akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:09 prcan Re: radim
Není to tím že jsem do akva dával 5 kapek MULTI-MEDIKAL????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:45 radim Re: prcan
dej sem fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:40 prcan
Proč má můj krunýřovec zapadlé oči???Pomocte. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 21:11 Muž patamatix [408] Re: romant
Ok děkuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 21:04 R Muž romant [27987] Re: patamatix
12 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:59 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak ten Otík stále vede.Kolik kusů Otíku by bylo optimální pořídit místo dvou ancíků do 150l akva(čistý objem) Obyvatel je tam 30ks. Viz Prvňáček-prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:52 R Muž romant [27987] Re: patamatix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 20:44 Muž patamatix [408]
Jaké by jste my doporučily ryby dna,místo ancistrusů. Zatím vyhrávají Otíci :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=601