Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:05 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: ondra08
Nijak, ryba není cvičená opice. Dej mu tam květináč s dírou, nebo trubku a budeš mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 18:41 Muž Yirka [9126] – Re: kiss
K tomu co píše ondra08 bych ještě přidal, že jestliže je pravda v obsazení nádrže rybkami tak jak máš v prezentaci, tak to taky možná dělá vzteky.
To bylo trochu v nadsázce, ale vážně se v té tvé mininádrži nemůže cítit dobře. Jestli mu chceš udělat dobře tak si pořiď větší a pořiď mu do ní nějaký úkryt a odpovídající společnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 12:46 ondra08 – Re: kiss
je to tím, že pohlavně dospěl. Takže si dělá ukryty pro tření. Přidej mu tak nějaký kokos,trubku(průmeř tak 4cm) jeskyňku. A mělo by to přestat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 09:47 kiss – dno
prosim prosim o radu mam doma ancika a kazdou noc mi rozhrabe cele dno a udela tam ruzne hromadky ale nejhorsi na tom je ze mi podhrabava rostlinky je to samecek asi 10cm nevym jak ho to odnaucit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 13:32 Muž Zabacek [2]
Ok diky za rady. Jak dlouho muze obecne zustat to syrove maso ( nebo davate varene? ) pod vodou nez se zacne kazit a nicit vodu ? a nebo mam radeji davat ty tablety? Diky tomu ze mam hruby sterk tak mi toho dost napada do sterku ryby se na to nedostanou a pak mi to kazi vodu. asi si vyrobim nejaky podvodni krmitko z nerezu :-) (ohradku se dnem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 13:12 Muž capko [40] – Re: Zabacek
Skús im dať aj tablety pre obyvateľov dna S.Viforno,S.Premium a ešte okrem toho im niekedy hoď aj šalátové a špenátové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 22:01 Usine – Re: Zabacek
Jsou to všežravci, tak zkus třeba rybí maso ze špenátem. Okusovat rostliny je ale asi neodnaučíš. Jakmile hlídá samec jikry, nežere a když skončí odnese to většinou nějaká rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 21:53 Muž Zabacek [2]
Fotka k příspěvku Chtel bych se zeptat mam v akvariu 6 krunyrovcu, 4 sem si koupil slusne vychovane ale 2 jsem dostal od kamose a ty naucily ty ostatni okusovat (uplne decimovat) rostliny. Je tomu asi tak tyden co jim davam okurku (valec 5cm dlouhy nariznutych na pul a doplnenych o nerezovou matku M16 aby okurka neplavala) a dnes dostaly cerveny meloun (nikde jsem o tom necetl ale je snim lepsi prace jak z okurnou matka se do nej lip zamackne a asi jim to chutna) i pres toto prikrmovani mi stale tu a tam neco sezerou nevite nekdo cim by se dalo je toto ozirani kytek odnaucit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 18:36 Žena sky [1] - kančíci
no me spíš šlo o to co mám ještě vysadit v aqua jestli máte nekdo zkušenost s nejakou rostlinkou co jim moc nechutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 18:20 Usine – Re: pajik95
Bohužel to není až tak docela pravda. Ancistrus je všežravec a tak třeba rybí maso bude žrát taky velmi dobře, možná radši než rostlinou stravu. Samec který se stará o jikry tak ten když skončí jde nezadržitelně po všem co se naskytne. Odskáčou to přes noc většinou rostliny. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 15:44 pajik95 – Re: sky
no jakomže si chtěl aby ti nekdo poradil co misto anciku no ale tak to je jedno ale pokud ancici maj dost rostliny potravy tak se do rostlin nepusti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 13:34 Žena sky [1] - kančíci
pajik95® já je nechci vyměnit... a díky za odpoved...
nemám bordel ani řasy jen ty ožraný kytky :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 13:31 Žena sky [1] - kančíci
Jurasek napsal: A ještě spokojenější by byli s masem. Třeba patentkami :-)
jj to jim taky občas spadne ke dnu..ale ryby sou nekdy rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 12:37 Muž vhisky [45]
nám ancíci zničili valisnerie a bakopu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 11:36 pajik95
mě teda ancíci kytky nežerou...ale tak můžeš taky skusit např tu parmičku siamskou jak už tu někdo radil a nebo taky přísavku thajskou-nevýhoda je že v dospělosti bývá agresivní, pak taky krunýřovce drobného ten čistí hlavně listy , pak ampularii -ta je dobrá na odstranování zapadlých zbytků potravy a odumřelých zbatků rostlin a nebo sladkovodní krevetku -ta je dobrá hlavně na ,,spásání" zelených řas a pak ti i trochu pomůžou plovoucí rostliny -odstranujou opřebytečný množství živin ve vodě tim omezujou růst řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 08:35 Muž Jurasek [137] – Re: sky
A ještě spokojenější by byli s masem. Třeba patentkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 21:27 Žena sky [1] - kančíci
u me se mají úplne skvele každý den dostávají jak tabletky..saláty okurku i papriku žerou...ale proste milujou listy rostlinek... no hrůza :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:14 Muž AGASSI [5]
Ancistrus je také šikovnej nech ho v akva a občas přihod tabletu se spylukou a parmičky siamské jsou holky šikovné na řasu .

Každá ryba potřebuje spestření stravy - přestav si že pořád budeš jíst králíka
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: katunka
No právě, že to moc nastejno nevyjde, ancitrusi při dospívání až v dospělosti moc řasy nechcou, to už i pak raději některé druhy kytek ale když je hlad, tak si jistě moc nevybírají ani oni, no a co se týče těch parmiček, tak si myslím, že těch 14 cm, stejně jen tak někomu nedorostou, to se uvádí i u skaláru, že kolikrát mohou mít i 30 cm na výšku a kolik uživatelů ma tak velké akva, aby takto dorostli ale přesto je chovají, takže myslím, že ty parmičky jsou dobrá volba no a ten rozdíl je v tom, že ony klidně žerou řasy i v dospělosti, ony totiž neustále něco ožírají, ovšem si je majitel nesmí příliš rozmlsat, zrovna včera jsem tu na jednu takovou v některém akva narazil, ta vypadala jako by ji majitel krmil snad hambáčema, a že bylo s čím srovnávat, jelikož vedle ní byla i mladá a tak byla tak 5x chudší a menší :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:15 Žena sky [1] - kančíci
dobrý den můžu poprosit má nekdo zkušenost s rostlinkou která ancíkům nechutná... mimo techto ty mi nepapají (Egeria densa, Anubias barteri "coffeefolia",Cladophora aegagropila, Cryptocoryne petchii)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 00:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Břicho možná prosvítá u albinotické formy(nemám zkušenost),u klasických hnědých to nemusí být pravda.Rovnoměrně baculatá nemusí být také,záleží na uložení jiker v dutině břišní,ale je pravda,že k řitnímu otvoru se břicho zužuje,a to u obou forem,pokud je samice plná jiker,jsou vidět v oblasti břišní jemné bulky,to jsou jikry.Když je břicho nafouklé směrem ven a do boků,do kulata,tak to značí parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 23:49 Ivulik1
Fotka k příspěvku Jeste foto, netehotne ancistrusice pro porovnani.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 23:48 Ivulik1 – Re: luboss86
Fotka k příspěvku Tehotna se chova normalne, muze projevovat vetsi zajem o zradlo. Je rovnomerne baculata az k ritnimu otvoru a bricho prosvita zlute. Vypada jako zaba :-D A taky chodi za samcem do kokosaku, nebo jine diry. Fotku bricha bohuzel nemam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: luboss86
Pokud není aktivní a má ryba bílé,průsvitné výkaly,zvětšenou břišní dutinu,jedná se s největší pravděpodobností o napadení vnitřními parazity rodu Capillaria.Podle fota bych jí moc nadějí nedával,v této fázi už jsou silně napadené vnitřní orgány a hlístice jsou v celé dutině břišní.
Hlístice uvidíš dobře pod mikroskopem,a to i ve výkalech.
Samici plnou jiker rozeznáš tak,že se chová naprosto normálně,má chuť k jídlu a celkově je živá.Vždy poznáš nemocnou rybu od nemocné podle vitality,nestraní se,žere,výkaly jsou normální,neztrácí barvu...
Kdyby nic jiného,odlov a dej jí jinam,jinak ti nakazí paraziti i ostatní ryby,hlavně cichlidy a ostatní sumcovité,i když si myslím,že jich je ve vodě i tak už dost.
Kdyby ses přesto pokusil o léčbu,hledej hesla-Entizol,Flubenol,Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:45 luboss86
no moja zatiaľ žije ale tak je akási smutná len lezi na dne a sme tam sa pohne ... neviem predtým bola viacej aktívna... a neviem spozoroval som aj take výkaly priesvitne tak teraz neviem čo si mam myslieť len tie zárodky som nevidel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 13:15 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
ne, moje umrela - prave ze me to matlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 11:16 Muž lukes [1] – ancik
takze je ziva jo??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 23:40 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
Z niceho se nestrachuj,myslim si ze takhle vypada asi kazda samice pripravena na nakladeni jiker.Aspon ja si to myslel, akorat me ke konci prekvapilo ze se ji to zmenilo do toho stadia se zarudlima flickama.Kazdopadne jsem zvedav jak se to vyvrbi u tebe, informuj a drzim palecky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 23:07 luboss86
no super tak to si ma totálne nepotešil hmmm potom vlastne ako vyzerá samica ktorá je naplnená ikrami ??? sad dobre fajn a ako sa to dá vyliečiť to ma tež zaujíma ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:52 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
no, rek bych ze ta moje vypadala v pocatku taky takhle, ale pak se nani objevily ty cefrveny skvrny - asi tak po tom tydnu a pul :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:00 luboss86
Fotka k příspěvku moja samicka ancika vyzera takto coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:50 luboss86
Chalani počujte ako rozoznám že ide o t :-( ehotného ancika a nie o chorého ??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:39 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
už pošla :-( - ten odkaz je docela uzitecnej - dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: karelpavel
To vypadá špatně...
Mrkni sem www.catfish.cz/… , ale v týhle fázi už jí asi nebude pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:26 fedo2
ta pojde jikry určitě nemá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:22 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
jj, tak uz to tak vypada - je uz trozku bezvladna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 16:31 Usine – Re: karelpavel
Řekl bych ze ti pojde z jikrami to nemá nic společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 14:19 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
Fotka k příspěvku v drivejsim stadiu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 14:17 Muž karelpavel [18] – ancistrus - tehotná ?
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat - cekam na samici aby asi nakladla jikry, furt se nekde schovava a nejcasteji je trebas celej den za nasavaci trubkou od filtru.Je docela dost nafouklam a tak si rikam ze asi ceka az prijde ten spravnej cas se vytrit do ukrytu ( svisla trubka ke dnu, prům.25mm ) ale uz je to tak 14 dni a stale nic ! dnes sem se nani poradne podival a vidim ze ma jakoby zarudle nejake vacky nad ploutvickami. A tak nevim co s ni je , jestly opravdu ceka na zpravny okamzik a nebo je nemocna ?
Je 8,5cm dlouha, samce v akvariu mam ( albina )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 09:24 Pavel
ještě k tomu masu... já jsem ho strouhal najemno... lze pro přísaváky hodit kus masa a nechat ho tam třeba 1 - 2 dny a pak ho vyhodit??? možná se ptám hloupě ale opravdu nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 17:03 Muž Landvir [57]
Určitě vyzkoušej ty patentky a komáří larvy myslím že pozde urcite nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 16:28 Žena datura [104] – Re: Pavel
zkus především maso, obsahuje nejvíc čistých bílkovin, ze kterých si vystaví svalstvo. můj krunýřovec miluje vepřové. vždycky ho strouhá strašně dlouho, ale baví ho to a myslím, že je to stálice:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:26 Pavel
Díky všem za odpovědi a doufám že ještě není pozdě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:23 Muž capko [40]
Ešte možeš skúsiť špenátové a šalátové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:18 ondra08
nezapomenout na masitou potravu:patentky,černé komáří larvy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 15:01 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
pokud jsou již zakrnělí tak ti nepomuže nic, ale pokud si je krmil aspon tím suchým, tak by neměli zakrnět ;-) zkus rzdné tablety pro Krunýřovce,okurk atd.. ;-) snad ještě vyrostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 12:14 pavel – Ancistrus - velikost - krmení
Dobrý den,mám dotaz ohledně velikosti Ancistruse. Mám je cca 1,5 - 2 roky ale moc mi nerostou -předpokládám že je to krmením (převážně sušené :-( ). Pomůže pokud nyní začnu přikrmovat např hovězím srtdcem a zeleninou?vyrostou mi ještě nebo budou zakrnělí? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2009 15:37 Žena Danila [4489] - Sumci
Co se týče názoru, že ancíci nebudou okusovat rostliny, pokud je nebudu krmit zeleným, dovoluju si nesouhlasit. Od určité velikosti jdou ancíci do echinodorů, ať je krmíš čím chceš.Tam kde mám echináče, nechávám jen malý ancíky a jak vyrostou a zaznamenám ohlod, tak jdou jinam a nebo je tam radši nedávám vůbec:-). Lovit ancíky v zarostlým akva je mazec smich tone Václave, nezměnil jsi už náhodou názor? smich Jinak do kytek mi nejdou tihle L- koví sumci - L200, L18, L14, ale je fakt, že jsou zatím malí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Jrk
To je pěkné, že OTOCINCLUS AFFINIS mají v Brně, ale u nás v Ostravě jsem je nikde nesehnal. V některých prodejnách ani nevěděli, že nějaký takový druh existuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:39 Muž Povalec [7] - Cichlidy – zerou
Taky mi ancistrusi oziraj Echinodory. Moc to neresim, zatim kytky rostou rychleji, nez je ancici oziraj. Beru to s klidem, proste prirozenej kolebeh veci. Na druhou stranu, mam v nadrzi hlavne kanciky, a to je je proti acistrusum trochu jina liga ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=2301