Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 11:24 Chocenak
Dneska vyzkúšám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 11:20 Žena Rebbie [71]
Nebo to píchneš na špejli a tu zarazíš o krycí sklo - tak to dělam já :-) Jo, okurku dávam sirovou a do rána sou tam díry jak hrom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 10:45 Muž pantany [7]
caute! mam jeden dotaz. tu mrkvu alebo uhorku davate surovu alebo uz prevarenu? ak som dobre porozumel narezu sa platky tak cca 1 cm, da sa tam kamienok aby to kleslo ku dnu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 11:55 Muž Horác [3942]
Fotka k příspěvku A nebo takhle ... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 11:20 LuXy
Z uhorky odrežeš koliesko asi 2cm hrubé v strede narežeš asi do 2/3 a dáš kamienok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 10:33 jirkaHu
Žiné krmení pro ancistrusy je např. salát.
Ten natrhám na malé kousky, přeleju vařicí vodou po odstátí dám do akv.
Doporučuji "zelené" tablety - např. Tetra pleco mini s přídavkem spiruliny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 08:18 Chocenak
tu okurku nejdřív spaříte nebi ji tam hážete "jen tak"? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 07:09 Bouda – Okuka
Jo po kolečku okurky zatíženým sponkou, nebo malým kolíčkem se mi vždycky skoro poperou :-) :-)
Dokud nepřijde ten největší a celý kolečko nevycucne :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 21:24 Usine
Ancistrus žere skoro všechno hlavně zeleninu. Určitě to tu je mockrát už napsané stačí použít vyhledávač. Živé krmení moc k dostání není ale můžeš použít mražené a nebo si živé nalovit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 20:36 KATAKI
Živé krmení?Co takle se zeptat v nějakém zverimexu? smich
Jinak pro ancistrusy tabletky ro obyvatele dna,nebo okurku. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 20:34 kaja – krmivo pro ancistrusi
jake mam davat krmrní ancistrusovi a kde mam sehnat nejake živekrmrní

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 14:36 bedo
Ahoj.
To "albin" znamena ze je biely. Inac je to uplne obycajny prisavnik. Albini sa niekedy narodia medzi zvieratami a je to vrodena "vada" ze im chyba pigment alebo nieco takeho :-)
Cize v prirode su napr. albini diviaky ale aj jezkovia. No a taktiez prisavniky :-)
Pekny den ... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 11:36 kattya
Poraďte, chcela by som vedieť aspoň aký veľký narastie. Priateľ ho má v nie moc velkom akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 07:11 kattya – Prísavník - aký druh?
Fotka k příspěvku Ahoj. Vedeli by ste mi povedať aký je toto druh prísavníka? Priateľ ho kúpil asi pred 3 mesiacmi a v akvaristike tvrdili že je to prísavník albín. Ale určite to nie je prísavník škvrnitý gold, lebo toho mám a vyzerá úplne ináč. Tento je trošku štíhlejší, farbu má do oranžova bez škvŕn alebo bodiek, s veľkými očami a priesvitnými plutvami takisto bez škvŕn. Na papulke má 2 fúziky. Ešte som takého prísavníka nikdy nevidela a ani ho neviem nájsť na nete
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 17:00 markii – anciptak
jo kdyz dam do akvarka nejake slupky nebo platek brambory ---> pokud to plave, je super je pozorovat, navic radi zerou vzhuru nohama, na zadech a jen si zradlo posunuji tlamkou, vypada to skvele smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 16:57 markii – ancitak
fakt vsechno, i ruce ti budou olizovat kdyz budes klidny ;-)
slupka z brambor-----uplne nej nebo slupka z mrkve a okurky, ta navic v akvarku vypada dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 01:05 Muž [] – Okurka
Tak jsem jim dal okurku a druhý den jsem našel jednoho Ancíka jak leží, nehýbe se a je tuhej jak veka :-D ale zase na druhou stranu ..... jeden přežil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 00:50 rabla – Krunýřovec skvrnitý
Muže být Krunýřovec skvrnitý v nádrži ze žralokem slatkovodním??Neudělá mu níc??Malé rybky žere jako pamlsek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 00:46 Muž [] – dík
to Horác: díky vyzkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 00:30 Muž Horác [3942] – zelenina pro ancíky
Fotka k příspěvku Zeleninu vařit netřeba. Akorát bývá problém s tím, že se nechce potopit. Jako zátěž používám větší zavírací špendlík:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 23:53 Muž [] – je třeba zeleninu nějak upravovat?
je třeba tu zeleninu (okurky, brmabory apod) nějak upravovat nebo je možné jim to dávat syrové? A jak jim to dávat? Přilepit na sklo nebo stačí jenom hodit do akvárka?
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale akvárko mám teprve od úterka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 09:54 Janina – Krmení
Kup si nalepovací tablety na sklo. Ryby se s nimi zabaví a Ancistrusovi hoď na dno třeba na několikrát přepůlenou tabletu.
Jak ale psal kolega, za tmy to mají jisté ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 09:28 ježek – krmení
jasně,že by to ve dne našel-jenže mu to ostatní /a často větší ryby/ sežerou.Prostě ho k tabletě nepustí.
Takže to hodím potmě a "plazivci" jsou přilepení k tabletám,ostatní skoro spí.-Baterková kontrola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 09:11 Janina – krmení
Za světla i za tmy, to máš fuk, on si to vždycky najde. Nejlepší jsou tablety. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 22:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – odkaz
www.catfish.cz/…
http://www.catfish.cz/ruzne/potra_roz.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 22:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ancistrus
Klidně i za světla, ancistrus by měl žrát spíš několikrát za den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 21:58 Rybous – krmení ancistrusů
kdy mám krmit ancistruse až večer až se zhasne? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 18:44 Sedanka – Teplota
Ahojky, mam dotaz, jaka je pro ancistrusy a pro jikry idealni teplota????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 22:52 Klaudie – neonky
Mně jde teď o toho sumečka, jestli nemá tu likvidaci na svědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 22:48 h...vamjepotom – .
pokud umrou tak ancitrus pak pusobi jako zdravotni policie... zdravy zivy ryby nezere
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 22:44 Klaudie – ancistrus-neonky
Ahojky, díky za odpovědi.Dnes jsem s údivem objevila v akva ještě sumečka. Je mi záhadou, jak se tam dostal. Před rokem jsem předělávala komplet celé akva a vracela jsem tam jenom ancistruse. Tak může neonky a malé terčovce / těch mi pár zmizelo taky/ likvidovat on?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:34 katkus – chcip chcip
Mě chcípl ancistrus a ty ostatní ancistrusové si ho nevšímaly ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 16:12 h...vamjepotom – .
jj ancitrus je uklizec akvarka a chciply ryby takle zlikviduje! mne chciply 2 dania pruhovany a taky sem je nikdenenasel jinak treba chciply pavi ocka sem nasel driv nez ancitrusove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 13:05 blek – kdo to byl?
Ancistrus sežere bez zaváhání a vcukuletu jakoukoliv chcíplou rybku. Tedy je nechtá, nýbrž chcípnou dobrovolně a on to potom uklidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:34 katkus – požíral
To je nemožné, protože ancistrus je skoro-býložravec.Žere hlavě řasy a rostliné krmné tablety, kyž není nic s toho má se mu dávat spařený salát.Kromě toho taky dojídá zbytky po ostatních rybičkách. Nechávají všechy ostatní rybičky rybičkami a nevšímají si jich.Takže ti zato může jiná ryba, nebo ti chodí do akvárka pravidelně zloděl ancistrusů a nebo kocour. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 20:25 Lucík – klaudie
To je nepravdepodobne mas tam jeste jine ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 20:20 Klaudie – krunýřovec- neonky
Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné, že by ancistrus požíral neonky. Před půl rokem jsem si koupila asi 40 neonek a teď jich tam mám asi jen 6. Nikde neplavou u hladiny, ani neleží na dně, tak mě napadlo, jestli to nemá na svědomí on. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 21:02 Laďa – ancistrusi
Jo zapomněl jsem napsat, že ta nádrž má jen 82 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:59 Laďa – ancistrusi
Nedá mi to,abych i já nepřidal svoji trochu do mlýna.Asi před třemi týdny jsem potřeboval slovit 65 ks asi 4cm ancistrusů na prodej.I pustil jsem se svelkou chutí do akce.Asi po hodině přemlouvání (těch rybek)jsem jich měl jen 6 kusů.Tak jsem je zase vylil zpět do akvária a odjel do Brna bez nich s tím,že se s nima vypořádám druhý den ráno.Akce začala v 7.00hodin.V 8 hodin bylo akvárko z poloviny zdevastované ,takže jsem je kompletně rozebral,vypustil vodu a během čtvrt hodiny je pochytal.Teď mám asi týden rozplavaný další snůšku.Je jich 157 ,takže už dopředu vím ,co mě čeká.
Pokud je máš už větší,tak bych zkusil tu petku.Já jsem ty malé odsál hadicí a přitom jsem je spočítal.
Mnoho úspěchu v boji!!
Foto :po vykulení rybicky.net/k/forum/390.jpg
po přelovení rybicky.net/k/forum/391.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 19:52 Muž [] – lovci
Tak asi nejklidnější lov je pomocí sítě a nějakého kořene či keramické napodobeniny.Třeba takové ty trapné hrady atd.Zkrátka něco co je duté a ty potvůrky do toho lezou.Stačí onu věc nadzvednout a dát pod ní síť.Většinou se drží dlouho dekorace a potom jak předmět vytahujeme z vody pouští se volně dolů.Tam napadají do sítě.Sic nevylovíme vše najednou,ale několikrát za den to provést jde.A pokud se podaří dát pod předmět tabletu pro sumce,tak jich to naláká co nejvíce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 16:28 Žena Vesnach [56] – vylovit
Do pet lahve dej oloupanou okurku salatovku a uvidis, jak prijdou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 15:10 Žena Marfi [10] – ancíci
jednu dobu se mi taky množili a jediné jak jsem vyřešila jejich plný odchyt bylo kompletně zrenovovat akva.. i v jednom centimetru vody jezdili po písku jako šílení a nedali se pochytat.. byl to zápas na několik hodin. Takže držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:02 Marccello – jak na ně
S mladejma ancíkama je to vždycky problém. Určitě budeš potřebovat obě ruce, a buď dvě síťky nebo jednu síťku a alespoň škrabku, nebo něco čím si je nadeženeš, potom je potřeba vyndat pokud možno co nejvíc dekorace(co můžeš), pak je nalákej na tabletu krmiva,(hoď ji na dno k přednímu sklu), a právě na předním skle se nejlíp dají odchytit-(přiklopit síťkou a pak až ti do ní sami vjedou rychle nahoru)ale chce to trpělivost, a víc pokusů, ale dá se to zvládnout ;-) tak hodně štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 07:31 TomasR – Jak odlovit Ancistrusy
Nejsem Don a schovku jsem již odstranil,ale rostliny již trhat nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 19:27 Sidonius – To Don
Jste tentýž Don, který založil téma "PMDD podvod nebo pravda"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 19:13 Muž [] – past
co takhle past?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 09:28 Jarda – ancistrusové
Jestli máš v akvu nějakou schovavačku tak ji rychle vyndej a tu budeš koukat kolik jich tam bude palec palec ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 07:03 Tom – Jak odlovit Ancistrusy
Mám problém.Přemnožili se mi ancitrusy a nedaří se mi je odlovit.Nemáte nějaký nápad nebo zkušenost.Podotýkám,že akvarium je plně zastavěné.
Díky : :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:00 Jarda – přisavky
nejlepši nahradou za ancistruse jsou přisavky thajske nebo ruzne druhy parmičkek ahoj ahoj X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:22 Mates – odpověď
Děkuji všem za rady. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=3051