Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 16:57 tomele
co já jsem slyšel tak se to stává, když někdo odchoval ancíky a pak - jelikož měl malé aq a hodně mu jich umíralo, tak to radši dal do akvaristiky
problém co je, je ten, že když měli ancíci v mládí malý prostor pro svůj růst, tak hold nikdy nebudou dlouzí jak normální ancíci

a já jsem si taky koupil 2 ancíky před 3 měsíci a povyrostly o 2/3 tolik co měřili, ale zas na druhou stranu zmohutněli ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 16:55 Muž Malapa [494] - Afrika
Už asi nic, hold je "podraženej" a moc nevyroste. Koupit několik nových ancistrusů nejlépe od chovatele, nebo alespoň počkat až do akvaristiky dojde dodávka ancistrusů a koupit je dokud je na výběr. Pak je pořádně krmit, sušené, mražený cyklop, patentky, rybí maso, v létěě salát, ale né skleníkový. Ten by nemuseli přežít! ;-) Hlavně musí mít dostatek potravy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 16:53 Muž Jammes [72] - Afrika
nic ancistrusy rostou pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 16:49 Muž zaciatocnik [2] – pomoooooooc
cawte chcem sa oyptat ked si kupil som si ancitrusa asi pred 7-8mesacmi ale on nijak nerastie ma mozno iba 3cm a zerie vlocky tablety na dno a daval som aj uhorku cos tym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 11:24 kattya
nasla som ho na nete, je to hypostomus plecostomus..albin. Vraj dost velky narastie, asi sa bude musiet prestahovat do vacsieho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 20:40 Muž zaciatocnik [2]
nie toto je uplne iny druh podla mna viem ze tento druh tu niekde je na tejto stranke ale hladal som a nevedel som ho najst ale viem ze tu bol a atoto nieje albin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 19:22 Nobody – Re: redmaus
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 15:19 redmaus
Dobrý den.
Rozmnoží se ¨Albín¨ s normální tmavým ancistrusem? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:45 Muž ToGi84 [2]
Díky, to s tím filtrm je teda pro me novinka ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 13:39 Muž Malapa [494] - Afrika
Potěr ancistrusů od rozplavání přijímá sušené krmení, mrtvý cyklop, strouhané patentky, špenát, listy salátu, rybí maso... U toho salátu, okurky a podobně bych byl hodně opatrný, často dojde k otravě, asi ancistrus nevydrží tolik dusičnanů, postřků atd jako člověk. Naopak, pokud jim od mala nedodáte dostatek potravy, s čímž je spojená nutná pravidelná výměna vody, tak jich velká část uhyne a další část zůstane malých a nidky nevyrostou do normální velikosti 10 - 15 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 10:53 rolandmynar
Nevím, jaký máš filtr a jak často ho čistíš, ale věř, že nejvíce potravy pro malé prcky Ancíky se vyskytuje právě na filtru a v jeho těsné blízkosti. ;-)


S tím plně souhlasím. potlesk Poté co mi ve filtru (uvnitř) žil Ancík do 3 měsíců věku. coze potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 01:56 Muž ČUPR [204] - Tetry
Nevím, jaký máš filtr a jak často ho čistíš, ale věř, že nejvíce potravy pro malé prcky Ancíky se vyskytuje právě na filtru a v jeho těsné blízkosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 01:31 teekey
tak ja mam anciky 3, pricemz jeden je teda vetsi uz asi 5-6cm a dva jsou mensi tak 3-4cm. Ten vetsi basti uz i vlocky co padaji ke dnu, kdyz krmim za svetla zbyle rybky. Ale jinak vsichni hoblujou koreny (drevo), taky ojizdeji kameny, sklo (vsechny strany akva) a samozrejme filtry > na nech je vzdycky nejaky porad prilepeny ;-) Na cem si zrejme nejvice posmaknou je okurka, proste napicham nekolik kolecek okurky (oharky) na spendlik a behem prvniho vecera jsou prozrane vnitrky a behem druhe noci zmiznou kompletne vcetne tvrdsi kurky -> staci ryby neprekrmovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 20:22 Baru
Ancitrusové dokud nejsou nijak obrovští tablatky nežerou,nežerou vůbec nic co jim tam hodíš,živí se špínou,zbytkami,vlákny z kokosu/kořenu atd...Mě by se tabletky ani nedotkl a má ted 4cm a je taky ještě mladoučkej.Že by Ti chcípli smich smich se bát vůbec nemusíš ancitrus je snad nejméně náročná rybka-radši je vůbec nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 20:18 rolandmynar
Neboj se, že by Ancíci nejedli. Nejsou to vězni na hladovce. Nebudou páchat sebevraždu nejezením. Možná taky hoblujou filtr když je zrovna nevidíš, protože na něm i v něm je spousta věcí na kterých Ancíci vyrostou. Zkus jim tam dát list nepostříkaného salátu, nebo špenátu (syrového, opláchnutého) na večer a uvidíš co druhý den. Jde o to, že to jsou rybky poměrně plaché a navíc v cizím prostředí se chvíli dobře necítí a nakrmí se v noci, když je tma a klid. Mí malí Ancistrusi se krmí skoro pravidelně když zhasnu a svítí mi v obýváku jen telka. Mají na to zkrátka rádi klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 15:45 Renitko – Ancíci
No jo no máš pravdu všechno se to vaří skoro ta zelenina během pár minut vypadá jako by začala chytat plíseň či co,určitě tento problém ;-) nějak půjde zvládnout, tak mnoho zdaru a at se daří ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 15:36 Muž ToGi84 [2] – Malincí ancistrusi
Ahoj všem, mám dotaz ohledně krmení malých ancistrusů. Mají tak cca 3-4 cm. Koupil jsem si 4 zlaté kousky do mého akva (cca 100 l)k terčům aby mi likvidovali zbytky potravy, které terčovci rozmělní a potom nesní. Jenže...ancíci jsou "nalepeni" za filtrem a kdekliv všude jinde a mám pocit že vůbec nejí, určitě se živí nějakou řasou,a le to je tak vše, pže ať tam hodím tablety pro anciky, tak si jich ani nevšimnou, okurek mi stihne v teple vode (28 st.)za 2 hodiny se uplně "rozvařit" a možu ho tak vyhodit. Nemáte někdo nějaký nápad jak je nalákat na jídlo, pže nechci abych je zase musel lovit mrtvé, moc díky všem :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 18:31 Metz
takže to neva ty zbytky,že?diky moc za odpovedi ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 08:39 Metz
tak dnes jsem se podival na akva a zbytky z včerejška už tam nebyly(jen par rozpuštěných zrnek pod štěrkem)takže to asi snědl jo a značka mych tablet je PET dajana ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 23:34 Muž Vodník1 [16] - Amerika
To já taky dával na špejli a zapíchnul do štěrku... ale nic :-D
A s tou šunkou to ne é no :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 23:30 Muž georged [44] - Živorodky
Já tu okurku nakrájím na tenké plátky, napíchnu na špejli a zapíchnu do dna(mám ji tam vlastně furt, takže je nasáklá vodou a neplave a krásně drží). Někdo používá i zavírací špendlík, ale to se potom musí lovit špendlík až na dně, takže člověk se musí "ponořit" :-D

Co se týče kuřecí šunky, tak to nevím, nikdy jsem nezkoušel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 23:02 Muž Vodník1 [16] - Amerika
georged: To víš jsou nároční :-D Hodim jim to tam a počkám si co bude... popř. bych mohl jim dát kolečko kuřecí šunky co? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:58 Muž georged [44] - Živorodky
Mám sice velké akva, ale nikdy jsem si nějakého hnití ani nevšiml(taky jsem měl z počátku strach :-D), ale aby to začlo hnít, tak by to muselo být už měkké a to si v akváriu s ancíkama odporuje. Jinak větší vliv na kvalitu vody má asi rybí odpad a živé krmivo než okurka :-D. Kdybych jim to sebral po půl dni, tak by taky nic moc neubylo :-D.... zkus to a uvidíš (ale že by byli tví ancíci vybíravější než ti moji, to se mi nechce věřit :-D Ještě jsem neslyšel, že by zdraví ancík odmítl změklou okurku smich :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:54 Muž Vodník1 [16] - Amerika
georged: No já mám strach aby to nezačlo hnít nebo kalit vodu... Ale dám na tvou radu a zkusim to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:51 Muž georged [44] - Živorodky
Nech to tam dýl. U mne to tam leží třeba i den než to změkne. Ale pak to velmi rychle zmizí. Předevčírem jsem to nějak přehnal(dal jsem 15 koleček na těch pár ancíků co mám hmm ) a stále tam jsou. Sice už bez měkkého vnitřku :-D . Ale zítra večer už určitě nebudou. Dej tomu čas... a nech to tam dýl :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:43 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Malapa: Ahá, tak já zkusím ještě cuketu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:42 Muž Malapa [494] - Afrika
vodnik: Nevím, tím pádem nepovím. Koupený půlkilový pytel tablet na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:40 Muž georged [44] - Živorodky
No mrtvejma rybama je nekrmím. Když už nějaká umře sad (což není tak často :-D), tak ji raději zlikviduji, protože nikdy si nemůže být člověk jistý čím to bylo a nechtěl bych aby se mi od toho ancistrusíci nakazili hmm . Jinak věřím, že je o to obrovský zájem(ancíkama počínaje, šnekama konče).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:07 oldkiwinka
můj papká tabletky od dajany pet no problem.okurku si taky dá a rád..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:44 Muž Vodník1 [16] - Amerika
A prozradíš značku tabletek? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:42 Muž Malapa [494] - Afrika
Nejraději mají rau, mrtvou rybu. :-D Ancistrus není moc vegetarián, pokud má možnost dá vždy přednost rybě, patentkám... Mám nějaké neznačkové zelené tablety a po těh se teda můžou taky utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:17 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Hmm to ten můj nežere ani okurku ani salát, parchant jeden rozmazlená rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:55 Muž georged [44] - Živorodky
No zbytky(pokud jich není nějak moc), tak se rozkládají jako ostatní odpad :-D Také máš-li tam šneky, tak ty si je umí najít i ve dně. Jinak jim to házej radši v noci, jednak tam po tom neúůjdou ryby a ancistrusíci jsou aktivnější v noci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:33 Metz – to Malapa
dik a neuškodí ty zbytky?(vode,rybam)to je uz takove rozpustene a ja to z tama nijak nevyberu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:12 Prawn
A co počkat pár dní a prostě mu nedat nic jiného.......já bych ho nerozmazlovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:06 007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:03 Muž Malapa [494] - Afrika
Evidentně mu to nechutná, pořiď jiné krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 17:22 Metz – ancitrus
Dnes jsem koupil tabletové krmivo, hodil jsem do akva jednu tabletu ancitrus si ji moc nevšimal a potom mu ji snědl šnek.Hodil jsem tam druhou a té si také(ancitrus) nevšíma jen platy korálové do toho kousnou a potom to vyplivnou ;-) myslite že na to není zvyklý?(nauči se to jist kdyžtak?)Nebo to sní v noci?A ty zbytky co zapadaji pod kameny nezkvasí to a neotráví mi to rybičky?Díky moc za odpovědi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 02:43 Muž Malapa [494] - Afrika
Špenát udajně není super, je dokonce nevhodný pro vysoký obsah kyseliny šťavelové. Ale ancistrusi to nečetli a tak jim to nevadí a chutná jim. Stejné je to i s tím hovězím srdcem. Určitě není ideálním zdrojem bílkovin, ale stejně jako s tím špenátem praxe ukazuje, že to rybky přežijí a rostou po špenátovo masové dietě dobře. V případě velkochovatelů i levně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 23:10 miro03
Bavíme sa tu o krmení hovedzím srdcom že je nevhodné pre ancistrusi.Špenát je super palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 17:15 Muž Malapa [494] - Afrika
Já ani nikdo z okolí to nikdy neřešil vědecky. O praxi špenát/srdce jsem se informoval tak před 15 lety od chovatele, kerý se výhradně odchovem ancistrusů živil a patrně živí dodnes. Patrně proto, že se s ním už pár let nevídám, leč mohu se klidně poptat, jaké rybičky ho živí dnes. :-D Tím netvrdím, že je to krmení ideální, dobré, špatné, prostě se s tím krmí a má to výsledky. Krom rybího masa, jsem nikdy neviděl přijímat ancistrusy něco s takovou chutí, jako špenát. Kostka špenátu vždy byla uplně obsypána malými ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:39 miro03
Teraz mi prídu rozbory lebo som mal uhyny po výstave Majstrovstiev Europy a Českom šampionáte terčovcov tu v Prahe a nevykazovali žiadne vonkajšie známky,takže ofotím ked mi pošlu výsledky a dám ich sem aby si niekto nemyslel že mudrujem z vlastnej hlavy ale s praxe a odborných výsledkov z Výskumného ustavu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:35 miro03
georged je to tak ja dávam ryby pri záhadnom uhyne do výskuného ustavu tieto odborné rozbory stoja síce 2000 až 3000 kč ale aspon viem o čo ide a na sto percent viem že srdce je pre ancistrusi nevhodné.Pritom som ancistrusov namnožil a odchoval na tisíce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:29 Muž georged [44] - Živorodky
Srdce jsem nikdy nezkoušel, ale četl jsem, že snad bílkoviny a org. kyseliny obsažené v hovězím srdci nejsou pro rybky moc vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:10 Muž Malapa [494] - Afrika
Směs špenát + odblaněné hovězí srdce je běžná praxe chovatelů. Ve velkém se ancistrusi krmí prakticky jen tímhle. Vyjde to na pár korun, pár kostek špenátu, kilo srdce a je na týden krmení. Pokud někomu začali chcípat malí ancistrusi, tak tímhle krmením to nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:51 trojtmberk – Díky všem
Díky všem za rady.Zejména okurka se osvědčila, je to hezký pohled jak si malý sumečci cpou břicha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:16 miro03 – to malapa
to že si mu poradil hovedzie srdce je najvetšia blost-bez urážky ale srdce je pre ancistrusi nestravitelné.Nafukne ich a začnu kapat.Viem to z vlastnej skušenosti.Nič nepokazíš zeleninovými tabletami,zeleninou,artemka,.Ale ak neveríš tak je to tTvoja vec ja som vytieral terčovce týždenne kolem 1000 kusu a viem ako dopadlo hovedzie srdce asi tristo kusov padlo behom 48 hodin. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 03:20 Muž Malapa [494] - Afrika
Krmit se dají vločkovým krmivem, mraženým cklopem, nastrouhanýma mraženýma patentkama, listy salátu... Profesionální chovatelé krmí směsí špenátu a hovězího srdce, on ancistrus není žádnej vegetarián, jak si spousta lidí myslí. Vezmeš kus zmrzlého špenátu, nebo směsi špenátu a srdce a dáš do akvária. Za chvilku máš plovoucí "kru" obalenou malýma ancistrusama. A nenastydnou, neboj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 00:02 miro03
Ja ked som odchovával ancistrusi tak som krmil olupanou cuketou a k tomu vyliahnutu artemiu.Rástli jak z vody. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 22:46 Muž georged [44] - Živorodky
Salát můžeš buď spařit - pak ho budou žrát ihned, nebo jen tak vložit do akva a on do 24 změkne a bude taky sežrán. Mraženým lze taky krmit, ale je to potřeba nechat nejdřív alespoň pořádně rozmrznout. Jinak okurku taky strašně milují...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=2901