Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 16:15 Muž dvorak [94] - Rostliny
Prezentuji zde akvárko:Ancistrusárium s gupkama
Chci v ní rozmnožovat ancistrusy.Gupky jsem tam pořídil proto,aby tam bylo živo.Živo proto,že jsem sehnal pouze mladé ancíky a proto bude trvat nějakou dobu,než dospějí a dají se do množení.Do té doby já nechám v akva i Gupky.Až příjde čas množení ancíků,půjdou gupky do jiného akva.
Pokud jsi sehnal už starší ancíky,tak si myslím že gupky tam v poho budeš mít,pokud vždy mladé zavčas přelovíš do jiné nádrže.

Když budeš chtít,tak mi napiš vzkaz a rád ti pomůžu a napíšu,co mi radili v akvaristikách a i na jiných webech před založením takového akva.
Držim palce palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 16:00 Muž arnošt [37] - Rostliny
ideální situace je mít akvárko a občas ve zvláštní nádrži něco ze své osádky rozmnožit - třeba taková razbora galaxy se nechá slušně prodávat, protože je po nich celkem hlad a díky nedostatku je i výkupní cena celkem vysoká, ale není uplně jednoduché je odchovat. mě se z prvního pokusu povedly jen 4 kousky, takže jsem to do budoucna vzdal... třeba budeš mít větší štěstí. pokud vím, tak všeobecně živorodky moc nefrčí - rozmnoží si je každý, takže si je nemusí kupovat. zájem je i o šneky - třeba Clea helena, ale neroste moc rychle - každopádně zase "výrobní" cena je nula prd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:58 Muž vena [52]
V malém asi nic. Loni jsem měl v chodu asi 400 l vody, měl pár odchovů - skaláry, betty, mečovky, gupky, endlerky, nějaké ty ampulárie a rostliny hodilo to nějakých 5tis. Myslíš, že to stačí na provoz včetně energií ? A to neberu v úvahu, že vybavení a technika se ti z nebe nesnese a neustále něco potřebuješ a vylepšuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:01 obok
*pokrylo (chybička se vloudila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:59 obok
No stopero to bude na chov a ty pavi oka by i vypustil ale anciky bych chtel chovat.tak mi reknete co je jeste lepsi chovat aby to pokrilo svoje naklady? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:41 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: obok
mno, pokud chces chovat antiky a pavi ocka pro sebe a par svych znamych jako hobby, tak ok, ale rozhodne se to nevyplati. mam znameho, co se zivi tim, ze vozi rybky do Nemecka a sam by je nechoval ani za nic, vyjde to proste moc draho. jeste chapu, ze nekdo chova malo bezne druhy, ale pavi ocka fakt temer nikde nechteji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:29 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: obok
je vidět, že jsi odborník... hmm buď chceš chovnou nádrž nebo pro potěchu oka - to je asi zásadní otázka, kterou by sis měl položit. v odchovně ti musí být jedno, že u hladiny nic neplave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:15 obok
No jo ale u hladiny a pod ni bude hodne mista.Tak jsem ho chtel nejak jeste vyuzit.a anciky budu prolovovat do elementky.takze pavi oka na to nebudou mit sanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:15 Wexelo
Nevím jak u vás, ale tady se to nevyplatí. Ancíky a očka nikdo nechce ani zadarmo, takže aby jsi je pak měl kam dát.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:13 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
jj souhlas s arnostem, ted se mi vytreli dvakrat po cca 4 tydnech ancistrusi a uz samotni ancistrusi toho nakadi pomerne dost, takze ty pavi oka bych k nim urcite nedaval. Takze urcite samostatne. Koupil jsem samici ve zveraku a do tydne jsem mel prvni mlade, ted je to mesic a mam druhou varku, pokazde do stejneho korenu, prendal jsem tatika i s korenem do vytiracky ale nevim co s nema budu dal delat :-D prvni varka je odhadem tak 50-60 kusu po mesici uz maj neco pres 2 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 11:58 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: obok
rozhodně bych nedával pro odchov ancíky a paví očka dokupy - nerozplavaný ancíky ti páváci sežerou a ještě ti pořádně nakadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 07:17 obok – Odchovna ancistrusu a pavích oček
ZduřZduř všem.Budu zakládat odchovnu ancistrusu a pavích oček.Akvarko bude 80x40x35.ancistrusy byly jako hlavní a pak mně napadlo že muže dát i něco do zbytku vodního sloupce.Samozřejmě budu mít i elementku na anciky a na pavi oka.Prosim všechny o to aby poslaly rady co a jak udělat,čemu se vyvarovat,proste vlastní zkušenosti.Dik všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 07:48 S Muž invalida [3881] – krmení
Dávám syrovou mrkev okurku papriku spařenej hrášek a file.........Zkus to Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 07:02 Hajtmanek
Dinamit napsala: Mě ostatní akvaristi poradili, abych jim tam dávala list vařenýho zelí, že když je na to naučim, tak že prý si kytek ani nevšimnou. Včera poprví dostali kus, a jenom se po tom zaprášilo. Zkus to a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:02 BILAS
není vysoká teplota?... mě to dělal při vyší 26-7 C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:50 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jasper
Ne, pokud je to krupička, už jí mají všechny rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:19 jasper – Re: Malapa
mám ho kdyžtak předělat do jiného akva??aby se ostatní nenakazily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:18 jasper

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:16 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jasper
Začít léčit, nehvyšší čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:58 jasper – Re: Malapa
žádných bílých těček jsem si nevšiml ,ale jak jsi psal žábra se mu nepohybují
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:51 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jasper
Prohlédni ho pečlivě, pokud má na sobě krupičku, tak týdn určitě nepřežije, zvlášť, pokud to má už 10 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:35 jasper – Re: jasper
myslís ze to vydrží kdybych to začal léčit az prístí týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:21 jasper – Re: Malapa
má to uz asi 10dni ,pokusímse to hned léčit ale přes týden nejsu vůbec doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:15 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: jasper
Vyměnit polovinu vody, pozorovat, zda se situace zlepší. Pečlivě prohlídnout ryby, hledat krupičku. Pokud jeto krupička ihned léčit. Tady se názory různí, já osolím vodu a dávkuju Anti Ichtin a to v silnějším dávkování než se na něm uvádí. Po dvou dnech vyměnit alespoň polovinu vody, znova osolit, znova podat léčivo. Do 10 dnů by mělo být po nemoci, včetně vývojových stádií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:08 jasper – Re: Malapa
dobře co bych proto mněl udělat ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2010 19:05 Muž Malapa [494] - Afrika – normální to tedy rozhodně není!
Tohle chování značí závažný problém, řeči že je to normální, jsou nesmysl! Ancistrus žádné přídavné dýchání nemá. To že se v nouzi umí nadechnout, zadrží vzduchovou bublinu v žábrech, je něco zcela jiného, než je například přídávné střevní dýchání jiných sumců.
Pokud mají ancistrusi problém v noci, stojí těsně u hladiny, chodí se "nadechnout", je problém v nedostatku rozpuštěného kyslíku. Vypnuté vzduchování, někteří neznalí lidé, na noc vypínají vzduchování. Naopak v noci, kdy rostliny kyslík z vody odebírají, vydechují CO2, je potřeba provzdušňování nejvyšší.
Také v začátku invaze obrněnky neboli krupičky, mají ancistrusi první napadené žábry a nedýchají, často nehýbou vůbec žábry a jen se nadechují vzduchu. Neí ale nutné propadat panice, krupička se dá u ancistrusů snadno zvládnout, pokud se začne léčit včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:52 jasper – Re: jasper
1/3 vody vyměněna filtr vyčištěn ale aji tak to nejak nepomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:47 jasper
Voda je okysličena dost,mohl by být problém třeba v tvrdosti vody ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:10 luckyluck
Jak tu bylo nasáno u anciků je to normání, ale každých 20m je to dost...špatná voda ...a taky asi špatná filtrace..teda pokud akva není napuštěné 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:36 Muž Landvir [57]
Nerekl bych ze je to normalni, me to delal ancik kdyz mel malo okyslicenou vodu, pak sem začal víc cerit hladinu, tim padem se zacala vic okyslicovat voda a prestal to delat. Takze si myslim ze to je neco s vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:15 Muž sportsmen [62]
Škoda že tu nemáte prezentaci, člověk může pak lépe poradit. Ale všechno nasvědčuje tomu že v nádrži není dost kyslíku. Možná i proto opustil jikry. Jak už tu bylo řečeno, vyprat filtr a vyměnit třetinu vody a mělo by to pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:04 Muž sportsmen [62]
U ancíků je tohle chování celkem běžné, mají přídavné dýchání, díky němuž jsou schopni dýchat i vzdušný kyslík. Nicméně pokud je v nádrži všechno v pořádku, tak to nedělají. Pokud takto vyjíždějí k hladině často, značí to, že něco není s vodou v pořádku a chce to nádrž zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:51 Luboš
Viď, že si nedal ryby do čerstvě založenýho akva, pak by to vyjíždění ancíka k hladině totiž mohl značit průšvih.... hmm viz zakládání akva: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 23:40 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
I mě to dělali, po zhasnutí se utvořila řada cca 2cm pod hladinou a chodili se nadechovat. Po zavedení vzduchování už to nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:14 losos
vyměň v akvárku 1/3 vody a vyčisti ten filtr jestli je zanesený,no a že nežere to může být tou vodou nebo třeba žere ale není to viděť nebo žere tak málo že sis toho nevšiml,nebo mě teď zrovna napadlo ancistrusi sou háklivý na okysličenou vodu jestli tam nemáš nejakej zdroj vzduchu třeba bublací moturek vůbec by to neuškodilo ho tam dát,třeba po výměně vody a vyčištění filtru se ancik srovná a začne žrát uvidíš časem,zkus mu tam kdyžtak hodit na dno plátek okurky jestli se na něj přisaje řek bych že to žraní se srovná ale chce to čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:02 jasper – Re: losos
mohla by být příčina ve filtru byl velmy zanešený ,ale co sním že nežere???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:55 losos
tohle dělaj ancistrusy kvůli špatné vodě já se ancistrusy zabejvám a chovám je. kůli špatné vodě jsem již přišel o jeden 16cm chovný kousek vylezl mi z akvárka. ale s tou výměnou vody je to pravda většinou tro pomůže a neboj se nemoc to neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:51 paul
mě to dělal tak a po vyčištění aqa byl zas v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:42 jasper – Re: grizly
no nwm jestly je to normální ancí mněl před týdnem jikry ale opustil je jikry bohužel jsem musel odstranit a ancík začal vyjíždet k hladině každých 20m a přestal žrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:32 Muž grizly [145] – Re: jasper
Je to u nich běžné chování. Neměj strach, nemocný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:19 jasper – Ancistrus vyjíždí k hladině
nwm co sním je dělá to pouze sameček a ostatní ancíci nic mohl by být nějak nemocný ??? prosím poraďtě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:13 Muž mildas [12] - Rostliny
před 5ti lety jak jsem měl první akvárko bez krytu a tutíž volný přístup k hladině, jsem nalepil pár vloček do rohu akva, těsně nad hladinu, ancíci si za chvíli zvykli a chodili se tam najíst, ostatní ryby se nad hladinu nedostaly takže po nějaké době mi ancíci začali ožužlávat i prsty :-) hezká vzpomínka, dají se hezky ochočit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:00 Muž avast [49] – Re: mildas
já mam taky dva a vidívám je jíst každý den co krmím rbky, ať už vločkama, nebo patentkama a normálně si na signál (lehké ťukání na sklo) připlavou i se zbytkem rybek najíst.. a to že by nejedly, to se nedá říct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 19:25 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Ploutev
Taky mně nejdřív pásli řasy, ale záhy začli svědomitě chroustat kytky no no
Škoda .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:37 Ploutev – Anci
Nejhorsi ryba v akvariu s rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:34 Muž mildas [12] - Rostliny
já mám ancíky dva, a ani jednoho jsem ještě nikdy neviděl jíst, pasou pěkně řasy, takže ti mí jsou na rostlinné dietě a evidentně jim to nevadí, dnes jsem jim tam hodil okurku tak uvidíme :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:27 čichavec27 – Re: Honzabetta
Ahoj podle mě se nažral řas co našel v akvárku,proto se nedotkl tablet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:05 Bart Simpson – Ancistrus Mi nežere
čau ancistrus mi pořad nežere vubec hmm jen jednou jsem viděl že je na tabletě ale od té doby nic...a zdá se mi ze je vyhubly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:38 Muž JuraH. [5]
Díky skusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 14:20 Muž kortezhugo [983] – Re: JirkaHonč
...malo bi to ist stiahnut hoc cim - papierovou vreckovkov,servitkov,novinami...
...skus tie noviny - maju vecsiu plochu
...polozis ich na hladinu a ked budu mokre vyberes a zahodis...a opakujes kym to nemas "ciste"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=1951