Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 16:28 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Můj samec má taky světlejší místa na kůži ale nepozoruji že by trpěl stresem. Vypadá to že touhle pigmentací by samci mohli vábit samičky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:41 Muž Yirka [9118] – Re: ondra
Určitě budou spokojeni. Jsem už takový slovíčkář, ale reagoval jsem na tvoji poznámku o splynutí s POZADÍM, a to je něco jiného než prostředí, resp. dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 09:53 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Yirka
nemyslel jsem, že mění barvy pořád, ale po narození, nebo když je mladý, tak se postupně vybarvuje a myslím, že je to podle prostředí. Těch fleků jsem si nikdy nevšiml, ale to může být tím, že je moc nevidím. Nebo jsou spokojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 09:16 Muž Yirka [9118] – Re: ondra
Ancistrus nemění barvy dle pozadí, ale podle toho jak se cítí.Pokud je ve stresu tak na něm můžeš pozorovat světlejší skvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 09:06 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: mahonyx
zbarvení mění podle pozadí, takže na tom by nic divného být nemělo. Stejně jako se schováváním. Já jsem ancistrusa neviděl více než měsíc a je pořád v pohodě. Ale platí, že samci likvidují jeden druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:45 Muž mahonyx [4]
Ahoj,mám dva ancistruse a jeden změnil zabarveni a pořád se schovává,tak sem se chtěl zeptat čim to može byt?před pár tydnama sem přišel už o jednyho tak dofam že nepřijdu o dalšiho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2009 12:44 Vak. – Re: lenulisa
Nespotrebované krmivo treba odsávať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2009 22:49 Ivulik1 – Re: lenulisa
Nemusis delat nic, jen dokrmovat tabletama pro ancistruse ;-) Neboj, budou v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2009 19:57 Vak.
Pokiaľ sa tie granule potopia na dno,môžeš anoZ hladiny potravu nevedia zbierať. Najvhodnejšia je strava s vysokým rastlinným podielom ano Ak sa ti ich podarí odchovať,tak určite napíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:39 lenulisa – rada
A můžu je krmit takovýma malýma granulema pro rybičky když je ještě rozdrtím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:38 lenulisa – rada
A můžu je krmit takovýma malýma granulema pro rybičky když je ještě rozdrtím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:28 Vak. – Re:Lenulisa
Kedže plávajú,mali by mať už strávený žĺtok z ikier,najlepšie by bolo odloviť ich do samostatného akvária,zaviesť jemné vzduchovanie alebo filtráciu.Kŕmiť mrazenou artémiou,rozdrvenými tabletami pre ancistrusy,dobré je kŕmiť šalátovými listami.Najlepše denne treba vymieňať časť vody za odstátu a rovnakej teploty.Zo spoločného akvária je možné ľahko mladé premiestniť odsatím hadičkou.Mladé dobre rastú,keď sa živia riasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:13 lenulisa – prosím o radu
Narodili se mi malý anciterusy ale vůbec nevím jak sou staří při čištení sem vytahovala kmen a oni stama vypluli sameček je pořád schovaný ale vůbec nevím čím je mám krmit a ani co mám tedkom dělat. prosím poradte mi někdo!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:33 Muž stanovsky [29] - Živorodky
dobře děkuji zítra otestuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:25 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: stanovsky
ja ho ničim zatíženej nemám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:21 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Kokosový ořech
Lidi mám dotaz ohledně kokosového ořechu (1/2) musím jej v akváriu zatížit? aby jej ancistrus nepřevrátil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:52 Polyfenes – Re: datura
Nene, neuklidňuji se tím :) Samozřejmě je blbost si cpát do akvárka něco velkého a čekat že nenaroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:55 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Jano
Pokud chceš ancistrusi množit, tak jich máš naopak málo, potřebuješ tak 20 rybek. Z nich ti vyroste s velkou dávkou štěstí polovina samic. Necháš dva samce a všechny samice, zbytek rozdáš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:18 Muž Jano [0]
Ja mám podobný problém, v záchvate nadšenia som kúpil 10 mladých 4-5 cm jedincov Ancistrus sp. do svojho 250 l akvária, teraz sa s obavou dívam do budúcnosti, nebojím sa, že nedorastú (z priestorových dôvodov), ale skôr čo budú žrať (vďaka im za likvidáciu rias, ale aby nezačali likvidovať žiadúcu flóru). Potom som dostal sľubované 3 dospelé jedince (všetky tri sú samce - pre neprítomnosť dospelej samice sa až tak nebijú - len o teritórium a o potravu), dlhé cca 13 cm, ktoré s chuťou žerú ponúkané pelety s obsahom rias, a pretože sú to teritoriálne ryby, tak si ich do značnej miery uzurpujú pre seba. Ale ujde sa z nich aj ostatným rybám, napr. pancierníčkom a kolizám medovým; posledné taktiež vyžadujú rastlinnú zložku a oďobávajú napr. jávsky mach (kde sa mi však hromadí aj iná podávaná potrava). Každopádne 27 l akvárium je všeobecne pre ryby podľa mňa malé, nehovoriac o možnostiach údržby (skúsení akvaristi vedia o tom svoje). Ono tá malosť akvária sa neznalým ponúka - je to asi psychologický klam - je fakt, že veľké akvárko vyžaduje dobré umiestnenie, lebo to všetko niečo váži, ale oveľa jednoduchšie sa udržuje -rýchlosť koncentrácie odpadových produktov je nepriamo úmerná objemu - to je fyzika, resp. chémia (samozrejme opäť do určitej veľkosti, na to sú rôzne názory, ktoré sa tu opakovane prezentujú - veľké akvárko znamená aj možnosť veľkej ekonomickej straty pri chorobe, alebo náhlom úhyne). Teda zlatá stredná cesta. Snáď som povedal aj niečo nové ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:40 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Simon
Vaše obavy jsou chválihodné, ale než ancistrus doroste velikosti, že by mu bylo 27l málo bude trvat dva roky, možná i víc. Teda předpokládám, že má nyní 3-4 cm. On ancistrus není žádný plavec, takže do 10 cm mu akvárko stačit bude. Neříkám, že je to ideální nádrž, ale nijak strádat by neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 16:37 Žena datura [104] – Re: Polyfenes
tím se jako uklidňujete? ne to, že ryba zakrní jenom vyjadřuje, v jakých je chovaná podmínkách a že strádá. určitě není šťastná, že musí přistoupit na tuhle nouzovku, aby se v akvárku neumačkala - zamyslete se nad sebou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 15:01 ronan707
No ja prave mam to akva spise do vysky, ale jak rikam, ted bych to jeste neresil ma tak kolem 4.cm ani ne, ale až vyroste nechci aby se v malem akva trápil, jinak díky moc za rady.
(pridavam odkaz na svou nadrz rybicky.net/nadrze/5608 !!JEN SE NELEKEJTE JEDNE ROSTILNY!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:26 Polyfenes – Re: isamik
Taky myslím že zakrní - bratranec má v 80-ce obyčejného kapra a taky přestal růst někdy při 20 cm...
Jo a je to 80 - ka na délku, objem neznám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:38 Muž isamik [180] – Re: Simon
Gratuluju, mas super pristup ;-) zkus ty moznosti darovani co ti byli nabizeny :-).

Ostatnim co si mysli, ze ancik zakrni... Jste pekny h....a, proc tedy ryby mate? Omlouvam se, za ten vyraz, ale zustava mi nad tim rozum stat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:48 PetrC
Taky bych to neřešil sice rybka asi zakrní ale pokad tam budeš mít hodně rostlinek a akvário spíše do délky než do výšky tak bude v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 09:29 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Simon
Ve 27L ti nemusí vyrůst na 15cm. Moji maj 4 cm a jsou ve 130L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 08:39 Muž Venca [25] – Re: Simon
Jak je tady psáno skus ho nabídnout přes inzerát nebo tady na webu nabídnout akvaristům nebo donést do nějaké akva prodejny tam ti ho snad taky vemou,když né za peníze tak výměnou za jinou rybku nebo zadarmo na 80%,nebo skus jít na akvaburzu a požádej kdo tam bude prodávat ancíky o prodej anebo darovaní třeba ti s tím někdo pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 08:10 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Simon
tady ho muzes nabidnout > rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:53 Muž TomášB [12]
15cm bude mít až tak za 3roky, ted bych ještě neřešil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:29 Simon – Kam s Ancistrusem(musí pryč)
Koupil jsem si Ancistruse a zjistil že se dorůstá až 15cm ale to je na mé 27l akva moc. a tak bych se chtel zeptat, kde ho prodat nebo darovat, sice je ještě malý, ale nikde jsem nenašel jak rychle roste
PS:jsem z Ostravy tudíž někde v ostravě
Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 20:41 libor1970 – Re: Ondrej
Pan je vtipalek.Aby se z tebe nestal zahradník.No a co aŽ ti ty kytky dojdou.Co je takhle zkusit krmit nĚČim lacinejším. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 23:14 Muž kostej [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Ahojky já bych potřeboval sehnat samce, mám samci. cca 10cm velkou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
mám taky hafo rostlin,ancíky nekrmím a rostliny i ancistrusové jsou v pohodě. Jen pořád jezdí po skle nahoru a doulů a sklízejí řasy jenž tam rostou. A taky na kamenech. Mám dva kusy cca po 8 až 9 cm. (samec a samička).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 16:33 Muž jaa [5]
prosim o radu........mam v akva tri male anciki (tak max3cm) a dostal som od kamarada dalsich dvoch ale uz dospelich (parik, samicka ma 12cm a samcek 15cm). Ten kamarad ich mal dlho, ani on sam nevie kolko a nikdy ich nicim nekrmil (ziadna zelenina ani specialne krmiva). No a vec ktora ma trosku trapi ze u kamosa boli v malawijskom akva jde nebola ani rastlinka a ja mam spolocenske dost bujne zarastene a nerad by som o svoje rastlinky prisiel na ukor tychto ancikov od neho. Cim ich mam krmit aby im rastlinky nechutili? mam im servirovat tolko zeleniny aby sa do nich uz nic ine nezmestilo? a bude im vlastne ta zelenina chutit ked ju v zivote nevydeli? alebo ich mam racej vykrmovat niecim inym aby sa na zeleninu a teda aj rastliny nikdy nenaucili? je vlastne nejaky uplny opak zeleniny pre ancikov z "domacej produkcie"?
moc dakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:35 Muž Yirka [9118] – Re: lubka
Je tu atlas ryb se všemi informacemi, a u ancistrusů je jich přehršel. Tak si to otevři a prostuduj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:33 lubka – pls
Prosim neviete niekto ako dlho trva kym sa z vajíčka vzliahnu male prisavčata?

(prisavnik):o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:15 lubinka
Pravdepodobne je to prisavnik zlaty dorasta do dlžky 10-15 cm a môže sa rozmnožiť aj s prisavnikom škvrnitym :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 20:24 Jirka88
žádný jiný spolubydlící tam nejsou takže asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:03 Muž Yirka [9118] – Re: Jirka88
Hoď mu večer před zhasnuím zetřikrát do týdne 1 tabletku a bude spokojen. Ale záleží na ostatních spoluobyvatelých, z tvých údajů nelze nic vyčíst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:52 Jirka88
koupil sem si ještě pro ancistruse tabletky tetra pleco wafer aby neměl jen tu zeleninu...ale ted nevim jak dávkovat...na obalu píšou abych dával tolik kolik sní za 30 minut...ale kolik to je netušim...mam tam jen jednoho ancistruse tak jestli s tim máte někdo nějakou zkušenost tak mi sem napište...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 07:34 Muž Horác [3942] – Re: Killer
Samozřejmě. Těch faktorů je víc - metabolismus (živorodky a závojnatky x neonky), tvorba teritorií, agresivita při tření, příliš velké ryby atd. Nechtěl jsem to tu už rozpitvávat (je to uvedeno v tom odkazu, co sem dal Romy). Nakonec, i já ve svém článku "A co ryby, mají si kde hrááát" varuji před bezduchou aplikací těchto vzorečků a pravidel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 00:55 Muž Killer [133] - Sumci
Naštěstí (pro ryby) se tato doporučení stále zpřísňují a dnes nejcitovanější je skutečně "1 litr na 1cm ryby" (dospělé, bez ocasu).
Myslim že to je tak nějak v pohodě,ale je třeba si rozmyslet například že 3O cm astronatus ocelatus neni dobrý dát do 30 l, jen protože to sedí;-) prostě hraje roli víc faktorů a chytrý akvarista je bere vpotaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 21:21 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Horác
No až budu ve městě tak se na to poptám. I tak díky za všechny opovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 20:59 Muž Horác [3942] – Re: stanovsky
Neboli 1 litr na rybku ... což je ovšem stále málo ... Nejmírnější pravidlo, které jsem doposud našel zní "2 litry na malou rybku" (knížka stará 25 let). Naštěstí (pro ryby) se tato doporučení stále zpřísňují a dnes nejcitovanější je skutečně "1 litr na 1cm ryby" (dospělé, bez ocasu).
Co se toho vzduchování týče, při výpadku proudu nehrozí zpětný chod motorku, nýbrž nasátí vody do vzduchovací hadičky vlivem ochlazení kompresoru (a následné vytečení samospádem). Pokud musíš mít vzduchovací motorek pod akvárkem, doporučuji pořídit bezpečnostní zpětný ventil (je propustný pouze v jednom směru). Přijde asi na čtyřicet korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 20:19 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Horác
Pardon trochu jsem se spletl chtěl jsem říct v krychli 10x10x10 (cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 19:58 Muž Horác [3942] – Re: stanovsky
10cm krychlových = krychlička o hraně 2,155cm na jednu rybku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 19:48 Žena Imii [45]
Můj ancík je dnes divný. Je přísátej těsně pod hladinou a kdykoliv ho sešoupnu tak se vrátí zpátky ... mám ho už tak 5 dní ale todle dělá až dnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 19:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stanovsky
Obecné informace jsou i tady: rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
Je to léty osvědčená praxe,většinou je tato rovnice stejná,nebo velice podobná i na jiných webech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 19:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Romy
Tak to máš celkem jiné počítání u těch ryb na prostor. Měl jsem dojem že to je 1 ryba 10cm krychlových (přepočítano na malý druh rybky). Zatím to nechám tak jak to je. Rovnováhu tam mám ale takovou křehkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 19:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stanovsky
Obecně se počítá 1 cm ryby,je 1 l vody,jen anténovec má kolem 14 cm.U skalár se počítá min.30 l na kus.Pochybuju,že z původního objemu se po osazení akva odečetly jen 3 l.Pokud je mnoho ryb,jsou větší odpadní látky,snižuje se kvalita vody,přibývají NO látky a ubývá kyslík.Pak se přidají řasy.To je začarovaný kruh,ze kterého dostaneš nádrž jen ty.Rovnováha se tvoří dlouho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=2401