Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:39 Žena Naďa [33] – Re: Sid
Já mám pocit, že ancistruse má každý, protože to je normální. Ještě dodám, že vody mám pouze 80 l, takže 10 neonek, 6 plat a 10 panceřníčků. Není to moc? Nebo tam může ještě někdo? Řasy nemáme, ale dělá se tam dvě dlouhá vlákna, děti říkají, že máme podvodního pavouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:34 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
NO nevim jestli jo nebo ne v akvaristice se moc nevyznám já jsem spíš přes jezírka a rybníčky ale chtěl bych se zeptat ancitrus obyčejny jestli by přežil přes zimu v jezírku když tam přežije i závojnatka a potřebuje skoro stejnou teplotu. docela bych je potřeboval jsem myslel na řasy nebudu jich tam mýt 20 ale třeba nevim 5-6 když pujde tak koupím páry myslíte že by přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:21 Sid – Re: Naďa
Mohu-li se přimluvit - místo ancistrusů raději ty pancéřníčky po 5. Případně na řasy - dvě siamské parmičky. Ty si narozdíl od ancistrusů svůj pobyt odpracují a zajímavé rybky to jsou také... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 12:56 Žena Naďa [33]
Máme plánovat ancistruse nebo ne?
Akvárko 112 l (viz. prezentace) se zabíhá, amoniak, NO2 na nule, NO3 15.
Máme 4 neonky (doplníme na 10)
6 plat
1 skvrnitého pancéřníčka (dokoupíme 2-3)
1 zeleného pancéřníčka (dokoupíme 2-3)

Ancistrus se nám líbí, ale nechceme přerybnit. Máme výše zmíněné počty ryb upravit? A můžem si ještě ancistruse dovolit (1-2 ks)? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 22:23 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Renitko
Já krmím Spirulina 35% vločkama, ale žerou i obyčejné vločkované krmivo, mražený cyklop, najemno nakráené mražené patentky... Hlavně krmit hodně, než povyrostou. Nejlépe je chovat v malém akvárku samotné a obden měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 22:00 redmaus
Děkuji všem za reakce, to video je dost dobrý. Taky krmím okurkou, ale takový nájezdy mi ancíci nedělaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 21:55 Renitko
Měla bych dotaz když už je tu teda řeč o ancíkách :o). Chtěla bych se zeptat čím lze krmit malinečký tak půl centimetrový ancíky? Protože okurka jim teda vůbec nešmakuje. :o) Poradí někdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:33 Žena Voloďka [59] - Tetry
Super, to jsem chtěla slyšet :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:29 rolandmynar – Re: Voloďka
Jasně Voloďko, že to jde. Jen ta okurka hodně změkne když ji necháš rozmrazit. Ancíkům ale chutná. Zkoukni mé video. Mám namražený i salát a špenát, ale ty nedrží po rozmražení vůbec formu, tak jsem je semlel, masovým mlýnkem a namrazil. Dám toho trošku do AQ a dělá to dost bordel, ale sedne to a ancíci to v pohodě vyluxujou. Někteří se naučili brát to i z hladiny přímo coze www.youtube.com/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:28 Žena Naďa [33]
To krmení je úžasné, lepší jak televize.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:22 Žena Voloďka [59] - Tetry
Je možné si koupit okurku a dát ji do mrazáku a po kouskách ji dávat do akva? Začíná být v obchodě drahá, tak mě napadlo, zda bych ji nenakrájela na ty kousky, hodila do mrazáku a v případě potřeby bych ji pak nechala rozmrznout a dát do akva. Nechci kupovat každý týden novou okurku a navíc prodávaj takový velký. Chci to nechat vše pro ancíka, ale vím, že dlouho nevydrží venku... Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:09 Nobody – Re: rolandmynar
Nebo koupit bio salát.Ten není postříkaný ničím,ale je tak 3x dražší! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:09 rolandmynar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:08 rolandmynar – Re: Malapa
Salát v obchodě neobsahuje tak nebezpečné dávky dusičnanů, ale je postříkaný kvůli trvanlivosti a to je zabíjí. Pod teplou vodou a pořádné koupeli je to bezpečné i pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:04 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: rolandmynar
Tak to pak jo, jinak jsem viděl pochcípat potěr ancistrusů, poté co sežrali list salátu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 20:01 rolandmynar – Re: Malapa
To je sice možné, ale zelenina jednou za týden, byť skleníková jim neuškodí. Jinak já mám ale okurku z vlastní zahrady a z mražáku (i salát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:52 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: rolandmynar
Otázkou je jestli jim to udělá dobře. Ta okurka bude natuty skleníková, krutě hnojená, plná dusičnanů. Asi to přežijí, ale moc dobře jim to dělat nebude. Kud mrtvé ryby by jim udělal určitě lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:41 rolandmynar
Já dávám Tlamovcům okurku a měli byste vidět, co s tím dělají právě ancíci. Zrovna to nahrávám na YouTube. Tak za chvilku dodám odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:22 Muž Malapa [494] - Afrika
Lépe ancistrusům uděláte kusem ryby, na té si pošmáknou víc. Když už něco zeleného, tak teď leda zelené tablety pro sumce, nebo spirulina tablety. V létě se dá i salát ze zahrádky, né z obchodu plný dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:19 Usine – Re: redmaus
Nejradši mají ale maso. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 19:10 redmaus
Krmíte ancíky banánem? Nechtělo se mi zakladat další téma. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 02:08 ffabio – Re: Malapa
Tak lidičky to co bylo mimo akvarko se vylihlo 6 miminek a v akva v kořenu je zatím školka jako blázen. jemne jim tam drolim trochu tablety, tak uvidíme jak porostou... :) každopádně zatím díky za rady. s tou okurkou si nějak nejsem jistá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 01:55 ffabio – Re:
bud v klidu já sice akvárko mám déle, ale taky si jistá nejsem. Mimochodem ted se tu starám já o 6 miminek a v akvárku má táta celou školku, hlídám aby mi je ryby nesnedli... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:01 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: ffabio
U teb nastal problém, že se nevytřeli do květináče, kokosu... Běžne vyndám květináč s jikrama, vou, samcem a dám do malého akvária a samec se dál normálně stará o snůšku. Po rozplavání potěru ho nemá kdo sežrat. U tebe si na něm rybičky smlsnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já myslel po vykuleni,jikry maji 4-5 dni tušim a pak po 10ti dnech opoušti taťku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:03 ffabio
udělám kompromis něco dám vedle a něco tam nechám, takže je mám krmit okurkou a může i tabletama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:01 ffabio – Re: mch.sokolov
to bych muselavědět jak dlouho tam jsou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ten samec to uhlidá si myslim,ale problém by mohl nastat až se dětičky začnou rozutikávat což je cca kolem desátýho dne...jinak malapa vi co řikáX-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:44 ffabio – Re: mch.sokolov
no jo, ale já tam mám takový sumečky, fakt velký, aby si nesmlsli, jak říkám nemám zkušenost.pak tam mám skaláry a 5 parmiček 4pruhých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:37 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
no já anciky odchoval normálně ve společenskym akva poprvé 80 prcků,po druhý 130 asi,po rozplaváni jsem je odlovil,takže bych je tam nechal:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:29 ffabio
Fotka k příspěvku jistá si jsem, protože tam samec stále hlídá, sou to oranžové kuličky nalepené na sobě /hrozen/. takže je mám sklepnout z toho kořenu?ta fotka je blba, fotila jsem to kdyz jsemna to přišla a mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:24 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: ffabio
Jsi si jistá, že jsou to jikry ancistruse? oranžový hrozen jiker několik mm velkých? Pokud ano, tak je dej zvlášť do stejné vody a polož vzduchovací kamínek těsně vedle hroznu jiker. Počítej však s tím, že se vykulí jen část potěru. Samec totiž pomáhá vykusovat potěr a bez něj část rybiček nemá šanci se dostat z jikerných obalů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:05 ffabio – Re: Alofok
okurka, to je mazec a mám je nechat teda v akvarku?prý existuje nějaká pordnice boco,a co ten filtr?resp. mám tam tak trochu větší ryby /cca 13cm/díky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:30 Alofok – .
Chutná jim okurka -omyj ji a nařež na cca 3tenoučké plátky-to pro ty tvoje mimina snad bude stačit.Vydobou Ti hlavně ten střed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Mel jsem anciky v akva s tercakama dva roky,jsou krasny velky zdravoucky a pravidelne se vytiraj pritom zrali to co nesezrali tercaci => hovezi a kruti srdce :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:14 ffabio – vajíčka
Ahoj všem, potřebuji poradit. Při přesazování rostlin jsem zjistila, že na kořenu jsou vajíčka od ancistruse, mohl by mi někdo poradit, co mám dělat, abych je odchovala, stalo se mi to poprvé co mám akvárium. Mám je po vylíhnutí dát jinam, vypnout filtr /to asi jo/....díky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:56 JARDA111
krmim okurku,brambory,salat-sparenej,suseny slupky od bananu,koprivy a z kupovanych hikari-zive krmivo jako cyklop atd. se me moc neosvecilo-ancistrusi po nem maj problemy-nerostou a trpi na parazity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:21 Nobody – Re: Washek
U nových ryb to může být změnou prostředí.
pH 6,teplota 25°C - to je pro ně dobré,ale záleží na druhu neonek?
Já se spíš divím,že Vám žijí Black moly a mečovky při takovém pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 10:47 rolandmynar
Neonky jsou hodně citlivé na náhlou změnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 10:43 Muž Horác [3942] – Re: Washek
Pokud je to akvárko čerstvě založené, tak se otrávily N-látkami. Viz www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 10:41 Washek – Umírání neonek červených
Dobrý den
Jsem začínající chovatel a kopil jsem si 14 neonek.
Po 2 dnech začali umírat.Přitom t vody mám 25°C a PH 6.
Mám tam ještě 3 Black moly, 3 mečovky a 6 ancitrusů.
Krmil jsem je " komletním krmivem pro ozdobné ryby ".
Nevíte co se s nimi stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 16:36 Muž Malapa [494] - Afrika
Samozřejmě v případě, že je více stejně starých ancistrusů a některý výrazně zaostává v růstu, tak je to věc genetiky, pčřesněji, může se jednat o geeticky podmíněné zakrnění. Obecně kvalita ancistrusů spec. upadá, málokdy jsou k vidění 14cm a větší kusy, což bylo před 15 - 20 lety běžné. Long fin jsou kapitolou sami osobě, rostou pomalu a jsou výrazně menší, než obyčejný ancistrus. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 15:19 Muž bunda [28]
to Dinamit: Nevím čím to je. V akva mám 2 oba jsou krmeni stéjně mají stejne podmínky oba vypadají zdravě a čile jen jeden prostě zakrněl. Ono je to ale jedno oba jsou pěkní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 14:59 Žena Dinamit [68]
to bunda: tak to nejsi sám, u mě je to téměř stejný. Moji jsou staří asi 9 měsíců, a jeden má kolem 7 cm, a druhý asi 4. Hold mi ten jeden asi zakrněl :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 22:15 spirki
no pokial mas v akvarku viac prísavníkov tak jeden býva zväčša dominantny a narastie hodne a ostatne budu popri nom o cosi mensie.....a inak by som velmi neradil krmit ich suchou potravou (vločky) mohlo by ich "zapiect"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 19:59 Zdenek – Re: bunda
Spíše je to tím že jeden je sameček a o něco menší samička :-) a nebo růstová vada málo rostliné složky a nebo naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 19:08 Muž Killer [133] - Sumci – Re: kattya
ano to je on
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 18:09 Muž bunda [28]
Já jsem koupil dva ancitrusy asi před rokem a půl, Měli tak 2 cm. Prodavačka tvrdila že jsou z jednoho chovu. Dnes má jedem cca. 3 cm a druhý asi 9 cm. Prostě někdo roste a někdo ne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 17:04 Muž zaciatocnik [2]
ale nie priestrou maju dost a su kupene od chovatela a on mal velke avkarka a oni zeru aj tablety aj patentky co sapdnu aj uhorku aj vlocky aj riasy taze tolko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 17:01 Muž Malapa [494] - Afrika
To nebude stísněným prostorem, ale nedostatkem potravy. Jen z okurky, nebo salátu nevyrostou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=2851