Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 18:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: anonim
A obaja rodičia sú úplne tmaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 18:41 anonim – Albín-Ancistrus
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,proč se mi narodili nekteří ancistrusi tmaví a někteří zůstávají stále žlutí (průhlední)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2014 07:05 jamajcan Re: Hansel
Jasně.V tomhle případě ano.Já je taky nechoval ve společenském akva. ;-) Dovolím si tvrdit,že Ancáci,u lidí v Opavě a blízkém okolí,mají kořeny,ve velké míře z mého chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.10.2014 03:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: To zcela jistě ancistrus sp nebude. Osobně bych si tipnul na tohoto: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
Radim zcela jistě není žádný ze začínajících nazdárků, který by nepoznal ancistruse...Protože je ancistrus sp. vykříženec z kdečeho, tak právě naopak takové kousky zase tak velkou výjimkou nejsou. Záleží na tom jaký kmen chytíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 01:15 - Re: radim
To je tak.A niektoré samičky ich zas naopak majú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 23:20 radim Re: prasan
Díky za ohlasy/názory :-) Jsem za něj rád. Takoví moc k vidění nejsou a doufám, že se u mě ještě natáhne aspoň na dvacítku pivo
Měl jsem samce téměř bez vousků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.09.2014 22:55 - Re: radim
Za 2,5 roka takto určite narastie ba aj skôr.Zopár v tejto veľkosti doma mám.Veľkosť fúzikov je daná geneticky a to hlavne podľa toho čo sa v generáciách krížilo.Bežný ancistrus ako ho poznáme je krížencom min.troch druhov v prírode.Niektoré majú rozkonárený stromorast :-D iné len menšie výhonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 15:32 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: jamajcan
Ono to chce se zeptat někoho kdo ty ancáky třeba 2 roky opravdu futruje, a u hoho se v hygience válí se ve žrádle od rána do večera. Pak z toho jsou takoví bobani jako ten radimův. Čehož se ale ve společenském akváriu docílit nedá. Já osobně tomu jeho věku i věřím, +/- půlrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 14:19 jamajcan Re: radim
Pěkný kousek palec No vidíš,prý to 100% Anci.sp. nebude a on to je :) Ancáky jsem léta choval,ale podle mého názoru,je spíše starší.Anebo jak píšeš,zázračný gen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 13:12 radim Re: Yirka
O gibbicepse se 100% nejedná. Ryby docela rozeznat zvládám. Je to velice pěkně rostlý vousatý samec klasického ancáka. Jde mi o to, jestli je ta velikost možná při, takovém věku. Taky se mi právě nezdá, že by takový mlaďoch byl, tak velký. Podle výrustků na tlamě mi příjde mladý, ale podle toho se to moc poznat nedá. Každý samec je má jinak rostlé...někteří skoro žádné. Jinaj je mi celkem jedno jeho stáří. Jen jsem zvědavý. Buď ta slečna kecala, nebo má ten chlapec nějaké extra geny.
fotku mám v prezentaci v deníku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.09.2014 12:29 Muž Yirka [9123] Re: radim
To zcela jistě ancistrus sp nebude. Osobně bych si tipnul na tohoto: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 10:02 radim
je možné, aby měl ancistrus sp. v přibližně 2,5letech 17cm? samec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 23:41 radim Re: Dasa
zkus jim dát špenát (listy)
moji blázni po něm jdou jako diví X-) je to docela křehké a dobře se jim to žere, ale jak několik dnů vynecháš, tak se vrátí k likvidaci rostlin :-O jsou to darebáci tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2014 23:34 - Re: Dasa
Ancistrus síce nepohrdne mäsom ale jeho ústne ústrojenstvo vraví jasne čo je jeho prijoritnou zložkou potravy.A kedže tebe ide po rastlinách ako zbláznený,tak usudzujem že mu práve niečo z tejto zložky chýba.Preto by som to neriešil mäsom ako ti radí Urtman.
Kedže aj používaš SAK energy(ako som písal je to hlavne mäso),šiel by som do potravy s väčšou časťou rastlinnej zložky.Môžeš ich taktiež prikrmovať napríklad sparenou pŕhľavou,šalátovou uhorkou a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 15:44 Dasa Re: Urtman
je to udajne vsezravec,ale vidis,doporucujes file,druzi zase sak green,coz je rostlinne....a jinak on rostlinky poziral od sameho zacatku,neslo o napadene ci uhnivajici rostliny,ale o celkove zdrave.akvarium mam terpve dva mesice od zalozeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 15:37 JoKa Re: Dasa
Ancak neni bylozravec, zkus to na nej s masem. Obvykle nepoziraji zdrave rostliny, pouze ty nacle, nebo uhnivajici. Zkus jim hodit tesne pred zhasnutim kus file a uvidis. Jinak je pravda, ze jak listy ochutnaji, uz je to neodnaucis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 13:46 Dasa Re: lhajek
...psala jsem...zlikvidovali mokřanku červenou,anubias lanceolata zatím odolává a vcera se pustili do rohatce jemnolistého,protože původní zbytky rostlinky jsem odtranila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 10:25 - Re: Dasa
SAK energy je s vyšším podielom mäsitej zložky.Skús mu ponúkať račej SAK green. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 07:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Dasa
Mě tedy nikdy když jsem je míval rostliny nepožíraly a to jsem je ani nijak nedokrmoval, prostě co zbylo od ostatních ryb. Protože bych si je zase rád pořídil tak jsem o nich trochu nedávno něco četl (už nevím kde) a tam uváděli, že je to ryba hlavně s noční aktivitou a měla by se krmit nejlépe těsně před zhasnutím v akváriu. Ale prý jak si jednou zvykne rostliny požírat tak už si neodvykne. Tak nevím.
Nepíšeš jaké rostliny ti ožírá, ale podle mě takové Anubiasy by mohly odolat déle. Možná Bolbitis, ten mě přijde docela tuhý, ikdyž konce listů jsou měkké ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 00:00 Dasa Re: prasan
Mám je asi měsíc.Jeden z nich roste před očima,má šílený apetit. Kupovala jsem je snad 2.5 cm velké.Už nevím,co mu naházet,aby si nevšímal rostlinek.Když na dno dopadne granulát (sak55-energy),zabírá si uzemí v popředí akvária,startuje a odhání ryby.Asi ho pošlu do polepšovny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 23:54 Dasa Re: radim
Umělá mě taky napadla,některé vypadají jako živé :-D jinak už zlikvidovali,byla to mokřanka červená,zůstaly jen nejmenší vrchní lístky.Občas nepohrdnou anubiasem lanceol.,ale ten je ještě v dobré kondici.Dnes po vyhození původní rostlinky přesídlili na rohatce jemnolistého.Nová rostlinka se jmenuje hemigraphis alternata.Tak jsem zvědavá,zda přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 23:32 - Re: Dasa
Mám pri prísošoch niekoľko druhov rastlín(aj jemnolisté) a nič mi nepožierajú.Asi treba pestrejšie a častejšie kŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 23:15 radim Re: Dasa
umělou :-D
co za rostlinu ti likvidují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 23:09 Dasa – ancistrus - požírání rostlin
Dobrý den,můžete mi doporučit nějakou vhodnou rostlinku,kterou mi ancistrus nebude požírat? Mám dva,přilepšuji jim špenátem,dávám co dva dny tablety.Denně spořádají tak dva listy,ty pak samy odpadnou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 08:47 radim
spíš ho tak nějak mohli sežrat všichni, pokud umřel X-) i ty neonky se umí proměnit v pirani, když narazí na mrtvolu...tu plnou držku zubů nemají jen na parádu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2014 08:30 Žena vondr001 [674] Re: TitanArmy
Ještě je tu možnost, že umřel a sežrali ho šneci.
Jendou mi umřel panda, večer byl komplet obalený okružáky a do rána byl fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 00:01 JoKa Re: TitanArmy
Tam ho nemá v této velikosti kdo sežrat... Hledej lépe... ;-)
Ale pokud ho hledáš už déle jak měsíc, tak ho sežrali nitrifikační bakterie, nebo filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 23:56 Muž TitanArmy [4] – kam zmizel? :)
Koupil jsem si ancitruse. Velikost max. 2,5cm. V akváriu 60x30x30 se mu líbilo... najednou ho nemohu najít.. Osádka akva je. 3x gupka, 10x neonky obecné a 3x helleri red. Na zemi nikde není. Že by ho sežrali ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 20:12 Muž patamatix [408] Re: romant
Musím uznat,že krmení ancáku jsem podcenil.Takže,když jsem jim nedával pravidelně,tak si poradily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Určitě existuje, ale to není člověk, který řeší už okus, ale takto krmí normálně tzv. od začátku kariéry ancáků v jeho akváriu. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 19:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
romant napsal:Jako poslední možnost před odstěhováním bych zkusil krmení ve správnější čas a to těsně před, či po zhasnutí světla
Za pokus to stojí, ale mně to nepomohlo. Ledaže bych vydělával rostliny na noc z akvária. :-D Zajímalo by mě, jestli existuje vůbec někdo, komu tohle pomohlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 19:17 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Jak jednou okusily, už je nikdo a ničím neodnaučí a na domluvy nedají, ani po dobrým, ani po zlým. ;-) Jako poslední možnost před odstěhováním bych zkusil krmení ve správnější čas a to těsně před, či po zhasnutí světla, což je pro ně přirozenější, nafutrujou se a nemusí jít tolik na rostliny. Ovšem, že to zafunguje, to zaručit neumím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 17:24 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Ano vadí my to,mám rád když je akva pěkně zarostlé a ne okousané. Mám už za ně náhradu v karanténím akva,krunýřovce jednopruhého 10ks,ancistrus je krásná ryba,ale nadělá více škody než užitku(kytky,výkaly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 17:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Pokud ti to hodně vadí, tak je odstěhuj. Jak jednou ochutnají, tak už nepřestanou. Mám tuto zkušenost s různými Ancáky a různými kytkami. Někteří šli na Echinodory, někteří dokonce i na Vallisnerie. Dokrmování rostlinou složkou ve formě různé zeleniny nebo tablet nikdy nepomohlo. Zkrátka poznají, co je dobrý. :) Ale je zajímavý, že třeba několik měsíců se kytky ani nedotknou a pak jak jednou zkusí...ano Taky jsem se s nima rozloučil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 17:13 Muž patamatix [408]
Umíte někdo domluvit ancákům,aby my nežrali kytky ;-) :-) Pokud jim nedomluvím,tak se budou muset odstěhovat :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:59 - Re: jitkaS
Mne takto mladé lozia cez rúrku do zadnej časti filtrácie.Pri kŕmení si opäť vylezú a nájdu cestu späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2014 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
JJ , hlavně samci rádi pozkoumávaj každou novou dutinu v akváriu , klidně se může stát že se tam i vytřou ,pokud tam nažene samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2014 21:28 R Muž romant [27987] Re: jitkaS
No jsou to komedianti. :) Podle mě se jim líbí ta prokysličená voda a zajímá je ten menší uzavřenej prostor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:24 jitkaS
Chci vám říci co také ancíci dokáží. Mám v akva dva sp černé. Samce a samici. Pro velká vedra jsem na chlazení pustila v akva venkovní závěsní eheim Liberty, ovšem bez náplní. Mám ho tam pouze pro větší proudění a chlazení vody. A co ty mršky nedělají ? Minimálně třikrát za den se ancíci vyškrábou z akva dovnitřku fitru a za čas zase zpátky do akva. Netuším proč to dělají. Ale moje děti jsou teď moc hodné a potichu, protože čekají kdy zase dráčci polezou, no je sranda pozorovat všechny. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:29 - Re: Amras
Myslím,že toho jedného ancíka tvoje akvárium ešte znesie bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 20:05 Muž Amras [34]
Myslíte, že bych mohl dát ancistruse do mého akvárka? Je to kvůli bratra, který chce nějakou větší výraznou rybku.... ( rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_long_fin )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Petr
"Supr" možná na nějakou dobu. Ale pak může být plno problémů. Doporučuju si přečíst tohle - rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:24 Petr Re: MarekP
Akvárko je 100 l a mřenek 2 ks a ancistrusu taky 2 ks ale už je to ok už žerou spolu supr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 04:42 - Re: Malapa
Je to selekt po LDA16(L338)
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_hnedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 23:10 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: prasan
Zajímalo by mě, co to je zač. Jestli čistě jen barevná varianta Ancistrus spec gold. Ale co jsme jeviděl, bude to spíš nějaký kříženec L144, ale né od základních běžně chovaných ryb pod označením Ancistrus spec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:57 - Re: Malapa
Áno, to sú oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:52 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: prasan
Ti červení to jsou ancistrus super red, nebo jak je ten název, co se pod ním tihle červení prodávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:50 -
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 20:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Petr
Jak je velké akva a kolik Ancistrusů a Mřenek a v jakých velikostech tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:38 Petr – Ancistrus a mřenka nádherná
Prosím o radu , do té doby než jsem přidal mřenky tak ancistrusové vždy když padla tableta na dno hned tam byli a jedli a od přidání mřenek nádherných nejsou vůbec vidět u jídla. čím to může být?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=551