Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.02.2013 13:09 Muž Yirka [9126] Re: Tym
1,5°C postupného poklesu či nárůstu teploty v hodnotách 22-24°C nehraje žádnou roli. S tím bych si hlavu určitě nelámal ani z pohledu vývoje ancistrusích jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:44 Žena Verimmi [173] Re: Tym
tak bych jako krizové řešení tu teplotu večer na tom topidle prostě zvýšila třeba na 26.
Mně kdysi jeden akvarista říkal, že rozmístění věcí v akva by mělo být následovné... jeden roh filtr v rohu naproti (podélně) němu topidlo a teploměr až na čelní straně jakoby naproti filtru- jakoby v zákrytu- tudíž voda, kterou žene filtr jde na topení a pak se změří až než se zase vrátí k filtru. A podle toho si mám nastavit topidlo, tak o tak praktikuji :)

ale jinak ancistrus je podle mně docela odolný jedinec, tak bych až tak šíleně nestresovala.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:26 Tym – Jikry
Ano, je nastavené na tu teplotu 24 stupňů. Jenom se bojím, že to kolísání jikry zlikviduje nebo už zlikvidovalo. Sameček se zatím stará, tubu mám otočenou vertikálně, takže do ní vidím. Zkusím to vyřešit posunutím topítka zatím (bylo na druhé straně akva). Dneska už nic nekoupím. Omlouvám se za přispěvek tady, koukám, že tu je i sekce přimo pro rozmnožovani. A diky za snahu pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:19 Žena Verimmi [173] Re: Tym
Tak to by mělo vytopit, ale pokud je to starší kousek, vyměnila bych ho,100w mě stálo kolem 290kč to se dá přežít.
Nevím zda to těm jikrám moc vadí, jelikož mám v akváriu stabilní teplotu. Má to topidlo termostat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:17 Tym – Jikry
Přes den ano (24), ale v noci v pokoji klesne tak o 3-4 stupně a s tím i v akva o ten stupeň a půl. Topítko má údajně 200w, jenom je to už starší kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:09 Žena Verimmi [173] Re: Tym
a přes den je teplota stabilní? jak výkonné máš topidlo v té 150? já mám ve 300 100W a drží teplotu krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:06 Tym – Jikry
Teplota klesla s teplotu v mísnosti (mame ustřední topeni na tuha paliva), akva má kolem 150L, takže topitko asi nestihalo. K tomu mám externí filtr, takže se voda ochlazovala ještě v něm. Zatim jsem to vyřešila tak, že jsem šupla topitko bliž k nim, ale mohla bych tam ještě jedno přihodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:51 Žena Verimmi [173] Re: Tym
Co bylo příčinou poklesu ? pokud máš v akváriu topidlo, tak by pokles neměl nastat, pokud nemáš topidlo, já osobně bych ho tam dala, pro vývoj všech jiker je dobré mít stálou teplotu.
Pokud se vytřeli ve společném akva tak bys měl zajistit tu teplotu a myslím, že by se samec mohl postarat, já s tím nikdy problém neměla, ovívá jikry ploutvičkama a tím k nim žene čerstvou vodu , špatné jikry sežere, ale nestresovat ho, nenakukovat kolik toho nakladli atd.

Nemáš prezentaci tak nelze vše dostatečně posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:48 Tym – Jikry
Měla jsem na mysli topítko a ne teploměr hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:44 Tym – Jikry
Čauky, včera večer nebo dneska v noci mi nakladli krunýřovci (obyč) dvě snůšky jiker. Samec se hezky stará, jenom mi teplota v noci klesla ze 24 na 22,5. Mám obavy, že by to ty vajíčka nemusely rozdýchat. Mam k nim posunout bliž teploměr? Nebo nějaká jiná rada?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:21 Ria Re: predator3313
Dajaký ten šnek tam určitě bude :-) (má sesternice si pár hezkých donesla nedopatřením z akvaristiky ;-) A tohle je v podstatě taky ancík, co??? www.aqua-fish.net/… (ancíky sem měla z našeho aq nejradši, sou takový pohoďáci) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ria
Už jsem se na foru zminoval nedavno že moje polovička chová betty s krevetkama a v pohodě, ale ve 20l by to asi moc neklapalo... a šneci jsou drsní, jak jsem si zakládal krevetkárium..měl jsem tam ze začatku jen par krevetek a tak jsem se bavil pozorováním Ampulárky... :-D Vážně dost zábavný šnek .... ale i jiní jsou dobří...Moji Tylomelanii pojmenovala ma polovička PACO....protože neustále lezl a zase padal...a tak :-D ale i obyčejne piskořky jsou srandovní jak je pečlivě pozoruješ potlesk
ale to už jsme trochu odbočili do jiného vlákna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:34 Ria Re: predator3313
Co já ti vím, šnečky? (moc mě to neláká) ;-) Kdyby se bojovnice snášela s krevetkami, tak to mám vyřešený. ;-) Ale já vím, nejde to asi jinak, než šup bojovnici do bříška. :-D Možná by ten šnek nebyl až tak zlej nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 00:28 panda Re: QaQ
V akvaristice se dají klasicky koupit ve velikosti 3,5cm (to jsou jim třeba tak 3 - 4 měsíce) a po dalším půl roce jsou již schopni se množit. Jinak samcům už v této době narostou na hlavě vousky a samicím ne (vousky jim nenarostou ani později, ale zato budou mít velké bříško plné jiker).. Tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.02.2013 23:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
prasan napsal: Začnú sa množiť jak blázen,keď ani o to neusiluješ.
Ak sú obe pohlavia. Registrované partnerstvá neveľmi fungujú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 22:40 - Re: QaQ
Začnú sa množiť jak blázen,keď ani o to neusiluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 20:51 QaQ
Ahoj.Jak poznám ze jsou ancitrusi již dospělý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 19:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ria
Dej tam nějake šnečky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:13 Ria Re: vondr001
Dobrá, žádný ancík. (jedině, že by jestvoval mini druh, asi ne co???) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2013 17:10 Žena vondr001 [674] Re: Ria
Ancík se do 20 litrového akva nehodí. Hodně vyroste, potřebuje více prostoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:09 Ria – Betta-Ancík
Ahoj, chtěla bych se zeptat, či muze jít k bettakovi taky nějaký ancík, snášeli by se? Akvárium bude mít cca 20l (nano), zatím tam bude jeden betta, muze k němu jít jeden ancík? Jestli ano, potřebuje vzduchování, nebo něco takovýho, co betta ne??? coze Děkuji! ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:13 Muž LisourJr [33] Re: cumlik
Nesmíš vypínat filtr, vzduchování ale ano (=ne nepotřebují ho). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:37 Žena cumlik [0] – vzduchovani
Krasny den pratele:-), potrebujou ancistrusove neustale vzduchovani? Protoze ja to na noc vypinam a rybam to neva-dle jejich chovani,vzhledu a tak. Ale ancikove jsou flekati,az vybledli-muze to byt tim?-nebo?Diky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2013 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Byli-li všichni tři stejně staří, bude spíš důvod v tom cos psal na začátku...z nějakého důvodu se mu nechtělo být na světě...Spíš mu něco bránilo růst stejně jako ti dva další a to byla příčina časnějšího úhynu. Hlady určitě nechcíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 01:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kyo
Jojo, to akvárko si ještě pamatuju ;-)
V tom případě to bude asi opravdu o tom žrádle. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:30 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: PaDa
mam 300l a byli tam tri, maji spoustu kamenu (jeskyni ale obyvaji mrenky) a taky dva koreny... spis si myslim, ze ji proste nepustili k potrave. Kazdopadne je budu pozorovat a dalsiho ancika nekoupim. asi si budou vyhovovat pouze spolu. Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.02.2013 19:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kyo
Stává se to, žádné hejnové rybky to nejsou. A pokud je akvárko malé s minimem úkrytů, pak to není nic neobvyklého. Hlavně menší samec dostane od dominantního záhul. Ale i u samic jsem to pozoroval.
Kromě redukce počtu je řešením právě to množství úkrytů a také pravidelné krmení na několika místech akvárka najednou, jinak se slabší jedinec k potravě nemusí vůbec dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:51 Žena kyo [271] - Labyrintky – ancistrus L213
zajima me, jestli jste se setkali s nesnasenlivosti mezi anciky. Znami mi rikali, ze samcovi a druhe samici tato mensi nemusela vyhovovat a proste ji "utyrali", ze se jim to stalo jiz nekolikrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.02.2013 12:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kyo
O mrtvolku se ancíkové postarají a je jim jedno, jestli je to neonka, mečovka nebo vlastní druh. Z nějakého důvodu ti umřel a oni ho sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 11:40 Žena kyo [271] - Labyrintky – Ancistrus L213
Zdravim, prave jsem objevila kostricku na dne jednoho ze svych tri ancistrusu. byl to pravdepodobne ten nejmensi. mohlo se jednat o kanibalismus? Samec je totiz znacne vetsi, nemoc jsem u zadne rybky nevypozorovala. Mrtva mela tak 1 rok. Nechapu, co se mohlo stat. Treba malo zivin nebo potravy? V nadrzi jsou jeste mrenky, cichavci a male betty, vsechny ok.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:38 Iva Re: savan
Mělo by to být poprvé. Nejdřív se strašně dobýval k samici (měla jsem oddělenou část akvárka pro mladé a byla tam i jedna samice ancistruse) a tak jsem ho tam přendala. Pak jsem jim tam dala domeček. Nějakou dobu byli oba v domečku a pak se objevily i ty jikry. A už nějakou dobu se na bříšku druhé samice objevuje lysinka. Nejdřív byla taková jakoby prokrvená (jako červené žilky). Ale teď už bledne. Nechala jsem to být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2013 10:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Iva
nabudúce do toho nezasahuj,príroda si poradí sama.pokial to je prvý výter tak môže byt samec neskúsený a to neustálé vyrušovanie mu tiež na klude nepridalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.01.2013 10:13 Žena vondr001 [674] Re: Iva
Byly to jikry ancistruse. Ty co samec vyhodil ven, mohly být neoplodněné, nebo plesnivé. Ty co byly venku mohl sežrat on, nebo jiné ryby. Ty co hlídal by se měly vykulit. Až získají ochranné zbarvení, tak je samec vypustí z úkrytu. Ještě je možnost, že je sežral, protože měl strach že je neuhlídá (asi proto, že si mu tam sahala a snažila se tam dát ty jikry co vyhodil). Příště nech vše na něm a nech ho v klidu. Dobře se o ně postará. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:01 Iva – Mladé
Před asi týdnem jsem si všimla, že mám na dně akvárka takový trsek žlutých kuliček. Bylo to po tom, co jsem udělala v akvárku skrýšku pro ancistruse. Další žluté jsem uviděla ve skrýši a s nimi tam byl i jejich strážce. Tak jsem se začala zajímat o to, co se mi to tam vlastně stalo a s napětím čekala, jak to bude dál. Ty, co byly venku jsem se snažila přidat k těm vevnitř, ale vždy se je podařilo samečovi vyhodit zase ven. Tak jsem to nechala tak. Ale předevčírem najednou žluté kuličky zmizely a to jak z venku ze dna, tak i ze skrýše. A nic jiného jsem tam neviděla. A mám dvě otázky. Proč část z nich sameček vyhazoval ven a co se stalo, že najednou všechno zmizelo. Co by tam mělo po vykulení být? Jak to vypadá? Je možné, že jsem si toho jenom nevšimla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.01.2013 13:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Beastie
Kámen by měl být stabilní, oni jsou schopní hodně podhrabávat, tak aby mu to pak nespadlo na šišku. O sklo bych to ale neopíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 11:21 Žena Beastie [320] – Úkryt
Fotka k příspěvku Zdravím. Přidala jsem kámen do akvária a snažím se z něj udělat místo, kam se ancík může přes den ukrýt ( rozstříhala jsem anubias, který mu předtím sloužil k tomuto účelu).
Vypadá toto vpořádku, nebo je to moc malé a mám to opřít o sklo/kotvu?

Děkuji za radu (ps na fotce je vidět, že už je tam zalezlá)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 09:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
30 litrů...takže je to celkem jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 08:28 Muž Yirka [9126] Re: mia
Dovolím si podotknout, že pokud mají v půl roce 2-2,5cm, tak je něco špatně. V půl roce by i při hobby chovu měli mít 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 22:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Co jsou to nejlepší léta? Po sedmém roce velmi prudce klesá reprodukční schopnost obou pohlaví...Takže bych řekl, že ryby za rozmnožovacím zenitem už o nejlepší léta přichází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 22:29 Žena mia [11] - Živorodky
to vazne? wooooooow, to som netusila ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 22:19 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: mia
10 let? To přidej, odhadoval bych 20 let bez problému. Těh deset let u ancistrusů, budou ryby v nejlepších letech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.01.2013 22:14 Žena mia [11] - Živorodky
ano vsimla som si, odkedy castejsie menim vodu aj cryptocorynova hniloba ustupila a rastlinky znova rastu :) , dakujem este raz za skvele tipy a rady ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 22:12 R Muž romant [27987] Re: mia
Jsou to bordeláři u nich tím opravdu nic nezkazíš a je to dobrá prevence. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2013 22:06 Žena mia [11] - Živorodky
samozrejme, trpezlivost :) ved sa doziju aj 10 rokov , neviem proste ta ryba ma nejak a niecim fascinuje, pamatam si ked som bola mala, otec mal akvarko 150 l a v nom obrovske ancistrusiky a ja som sa ich bala :-D





Romant: odporucil hmmmmmmmmm vymenu vody? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:57 Žena mia [11] - Živorodky
aha, takze su este malicke :) ok dakujem vam vsetkym za opdovede a nazory ;-) opatrujem si tie ryby ako oko v hlave, pekne rastu, len pomalicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:47 Žena vondr001 [674] Re: mia
Zatím je máš ještě maličké na to aby se dalo poznat pohlaví. Kokos, nebo nejaké jiné skrýše jim tam můžeš dát už teď. Mne se ted vytřeli v kokosu. Sameček poctivě hlídá. Jenže já už je mám dospělé, mají okolo 10cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 21:35 Muž půlpy [2131] Re: mia
ještě jsou malí, "vousky" jim případně začnou růst až tak kolem 6cm délky, pak už to rozpoznáš jednoduše ;-) ale jestli to jde rozlišit už teď bez těch výrůstků to opravdu nevím
mně když se třeli, tak jedině na dřevě - na kořeni a to měli možnost i do kokosu, ale tam nikdy :-O nevím zda je to jen náhoda. Kořen je členitější, tím pádem více úkrytů a skulin, takže to nejspíš bude tím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2013 21:34 Muž DrChila [243] Re: mia
je to klidně možné že máš jenom samice... já co mám v akvárku tak to poznám tak od 4cm jestli to je ženská nebo muž... každopádně chlap má mít ty fousky. ale i ženský můžou mít pár drobnejch fousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:13 Žena mia [11] - Živorodky
ahojteee :) , kamaratka mi asi pred pol rokom darovala uliahnute male ancistrusiky, celkovo ich mam 6, pekne rastu a dobre papaju, kedy anciscistrusiky dospievaju? chcela by som im pripravit kokosovy orech, no ale problem je v tom ze mam asi 6 samiciek, toto ma zaujima, rodi sa celkovo viac samiciek ako samcok??? na tlamce nemaju fuziky, teda zatial maju len 2 cm-2,5 cm tak nevem rozlisit pohlavie, tieto rybky ma odmalicka niecim fascinovali.samozrejme ze mam len male akva, tak az ostatne porastu tak ich darujem niekomu alebo predam akvaristike. dakujem za vase nazory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: tillecek
To je ten šťastně ideální příklad, protože předpokládám, že to nebylo po nějakém přepečlivém výběru... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84?od=951